Spadek

BNX / 2009-11-21 20:53
Witam!!!
Nie wiem czy piszę na dobrym forum. Potrzebuję pomóc babci i mam z tym "mały" kłopot:) Rzecz się ma następująco:
W październiku zmarł mój dziadek. Babcia żyje i chciałaby przepisać majątek na któreś z dzieci lub wnuków. Przy czym nie wiem czy do części majątku ma synowa po zmarłym wujku i jej wnuki którzy cały czas wyzyskiwali dziadków? Chciałbym również wiedzieć czy da się to jakoś załatwić u notariusza czy trzeba występować do sądu?? Dziękuję za ewentualną pomoc i dobrą radę.
Wyświetlaj:
finace.money2money.pl / 213.25.189.* / 2009-12-04 09:40
Porady prawne:
http://www.finace.money2money.pl/eprawnik/
bronia / 90.156.75.* / 2009-12-03 22:02
jeżeli chce przepisać majątek na któreś z dzieci lub wnuków to musi zrobić testament,
i to albo u notariusza albo napisać odręcznie ale babcia musi napisać odręcznie i się podpisać oraz date (data jest bardzo ważna) bo jeżeli nie zrobi testamentu to będą dziedziczyć wszystkie dziedzi z mocy ustawy, ale wtedy trzeba złożyć pozew do sądu o stwierdzenie nabycia spadku a potem drugi pozew o dział spadku, wtedy sąd orzeknie
o podziale spadku, chyba że dzieci zaproponują swoją wersje podziału a sąd się do niej przychyli i z reguły tak jest.

Najnowsze wpisy