Forum Forum prawneCywilne

SPADEK Z DOBRODZIEJSTWEM INWENTARZA

SPADEK Z DOBRODZIEJSTWEM INWENTARZA

FREDDIE / 213.158.196.* / 2009-01-26 16:46
Dzien Dobry,Mam pytanie.
W maju 2008 roku zmarła moja mama, nie pozostawiła po sobie żadnego testamentu ani żadnego majatku(wszystko przepisała 10 lat temu na moją siostrę która u niej mieszkała), oprócz nie spłaconego kredytu bankowego.Jest nas troje rodzenstwa ja i 2 siostry. Jedna z sióstr założyła w grudniu 2008 roku sprawę w Sądzie o nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza podając w pozwie siebie,mnie,i drugą siostrę.Dostałem wezwanie do Sądu na rozprawę na luty 2009 roku.Siostra twierdzi,że trzeba przeprowadzić taką sprawę aby bank nie ściągał zadłużenia mamy z nas.Mam pytania:
1) Czy to prawda że okres na przeprowadzenie takiej sprawy wynosi 6 miesięcy od chwili śmierci naszej mamy(jesłi tak co będzie w sądzie skoro 6 miesiecy mineło).
2) Ja i jedna z sióstr nie składaliśmy żadnego oświadczenia ani w sądzie ani u notariusza o nabyciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza , druga siostra nie chce się przyznać czy złożyła takie oświadczenie czy nie.Jeżeli jedna z sióstr by złożyła takie oświadczenie przed upływem 6 miesiecy od smierci to czy Sąd uzna nas wszystkich że nabywamy spadek z dobrodziejstwem inwentarza czy tylko jedną z sióstr, która ma takie ośiadczenie i co wtedy ze mną i drugą siostrą?
3) A jeżeli nikt nie będzie miał takie oświadczenia żłożonego wcześniej to co może postanowić wtedy Sąd.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Najnowsze wpisy