Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Spadek zgodny z przewidywaniami

Spadek zgodny z przewidywaniami

Money.pl / 2006-07-05 18:03
Komentarze do wiadomości: Spadek zgodny z przewidywaniami.
Wyświetlaj:
jędrzej / 2006-07-06 02:05 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No to gasimy światło.
samuraj jack / 2006-07-05 23:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Będę zmykał. Ale zanim powiem dobranoc, jedno chciałbym przekazać.
.
Jak 11 września Pan Bin Ladin wykonał zamach w USA, to wielu mówiło, iż wcześniej ustawił się na giełdzie na spadek. Tąpnięcie miało miejsce, a on zarobił przy okazji dużo kasy.

To, co zrobił KIM w Korei może mieć również ten podtekst. Facet zainwestował w rakiety, wystrzelił je i nie jest ważne, że próby zasadniczo się nie udały. Jeżeli wcześniej przez swoich ludzi ustawił się na spadki na jednej z wielkich giełd, to zarobił krocie. I w ten sposób inwestycja w rakiety zwróciła mu się z nawiązką.

a teraz Dobrej Nocy życzę:)
jędrzej / 2006-07-06 00:35 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To kiepsko wykombinował, ja bym to zrobił na początku maja. Teraz więlu obstawiało spadki i bez Kima.
warren buffet / 2006-07-06 00:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ktos kto ma tyle kasy na rakiety, nie gra na gieldzie bo nie musi ;-)
littlephobos / 2006-07-05 23:56 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
więc ja do tego dodam, że na "moim" amerykańskim portalu, się po raz kolejny z upodobaniem zankietowałem - i moje oczęta ujrzały wyniki - 24% osób stwierdziło, że próba rakietowa Koreii miała negatywny wpływ na notowania "U.S. stocks" - pozostałe ludziki twierdzą przeciwnie (się zankietowało ponad 25 000)
to tylko w ramach luźnej informacji, a nie polemiki z samurajem :)
pawel_b / 2006-07-05 23:55 / portfel / Tysiącznik na forum
no ja Cie prosze... z takim glowkowaniem zaraz dojdzemy do zydow, masonow i ufo:))
osesek / 2006-07-05 23:56 / Pan Tysiącznik
był już senny
pawel_b / 2006-07-06 00:36 / portfel / Tysiącznik na forum
z taka sennoscia to trzeba uwazac bo mozna wpasc w rece ojca co ma rydza. Nie mozna byc zbyt bystrym i szukac wszedzie podstepu. Juz Platon mowil ze wiedza szkodzi. Dowodow nie trzeba szukac daleko. Dzisiaj czytalem news'a z dziennika "West Australian" ktory powolujac sie na doniesienia od aborygenow pisze ze "najmądrzejsze kroliki australijskie w ramach walki z wysokimi cenami prezerwatyw odkryly sex analny". Niestety kroliki australijskie podzielily sie swoim odkryciem z innymi gatunkami zwierzat, ktorym teraz grozi wymarcie. Naukowcy obawiaja sie, ze oswiecone gatunki zwierzece spotka los dinozaurow, ktore podobnie jak kroliki australijskie nie wiedzialy, ze nadmiar wiedzy szkodzi.
Longterm / 2006-07-05 23:48 / Mostek Zwyciężymy!
05.07.2006:-)
milus / 217.97.133.* / 2006-07-05 23:31
Zastanawiam sie dlaczego czesto pojawiaja sie hasla o spekulacyjnych dzialaniach. Jestem bardzo poczatkujacy ale zawsze mi sie wydawalo, ze akcje kupuje sie wlasnie zeby na nich zarobic i chyba nie ma znaczenia, czy sie sprzedaje po 1 dniu, czy po roku. Chyba, ze czegos nie rozumiem...
A tak apropos, jaki szykuje sie trend? ;-)
jędrzej / 2006-07-06 00:44 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Spekulacja nie polega na kupowaniu i sprzedawaniu następnego dnia.
Jak piszemy o spekulacji, to najczęściej myślimy o sztucznym wywoływaniu wzrostu lub spadku. Można to robić poprzez:
1. Informacje medialne (nie koniecznie prawdziwe i rzetelne)
2. Skupowanie lub sprzedawanie dużych pakietów dla wywołania efektu stada
3. Podawanie podkoloryzowanych danych w raportach kwartalnych i rocznych

Zwykle wiąże się to z wykorzystywaniem informacji poufnych (do których pozostali inwestorzy nie mają dostępu, lub mają z opóźnieniem)
littlephobos / 2006-07-06 00:03 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
co do pierwszej kwestii to ja się zawsze uczyłem (albo mi wpajano na siłe i bardzo boleśnie), że mam grać tak żeby jak najmniej starcić...
co do drugiej to Pan Daniel już to wyjaśnił w komentarzu wieczornym chyba w poniedziałek - tzreba poszukać :)
littlephobos / 2006-07-06 00:05 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
ps. link tdo wyjaśnienia
http://www.money.pl/forum/komentarz,3,156415,156461,60,0,ostatni-komentarz.html#A156494
wypowiedź z godz. 22:13 :)
milus / 217.97.133.* / 2006-07-06 00:23
Hmm..., zupelnie jak S.P. trener Gorski:
Mecz mozna:
a) wygrac
b) przegrac
c) zremisowac
Eeee no, teraz to juz wszystko jasne ;-)
Dobranoc ;-)
osesek / 2006-07-05 23:26 / Pan Tysiącznik
Wynik dzisiejszego meczu sklania mnie do prognozy wydarzeń dnia jutrzejszego podczas którego spodziewam się nieudolnej próby spekulacyjnego wywindowania kursu Boryszewa 12 akcjami na niebotyczny poziom 20,80, który zostanie zneutralizowanym śmiałym i skutecznym zleceniem na 32 akcjie po 20,10. Jakikolwiek inny wynik dążący do poziomu 17,30 będzie oznaką przewagi defetyzmu wywołanego załamaniem się eksportu RFN do Włoch i importu Włoch z RFN a także zlodowaceniem stosunków pomiędzy rządami drużyn występujących dzisiaj co oczywiście przełoży się na notowania giełdy w USA i celność północnokoreańskich rakiet taktycznych.
Ogólnoświatowy mętlik rynków finansowych został wzmocniony informacją o chronicznej sraczce naszego ukochanego prezydenta wywoływanej nawet najbardziej delikatną wzmianką o jego defektach i upodobaniach do generowania dzwięków nieartykułowanych organem pozbawionym strun głosowych. Graczom kontraktowym zalecam szczególną ostrożność graniczącą z lękiem a graczom DT sugeruję by jutrzejszy dzień przespali chociaż wcale nie jestem pewny ,że wyjdą na moich radach jak Zabłocki na mydle. (;
warren buffet / 2006-07-05 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ALELEBLE !!! tyla wam powiem :]
jędrzej / 2006-07-05 22:02 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Do "jak":
To o co był ten zakład?
olo2323 / 83.5.43.* / 2006-07-05 21:03
Przepraszam bo jestem trochę nie kumaty o jakim dynamicznym Ruchu Pan Daniel mówi -czytająć w kontraktach. Moze to ktoś z forumowiczów nazwać po imieniu "dół" czy "góra". Bo kazdy pisze z uśmieszkiem że wie ale nic nie pisze więc czy aby ktoś tu wie rzeczywiscie?
jędrzej / 2006-07-05 22:03 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
W dół.
Longterm / 2006-07-05 21:13 / Mostek Zwyciężymy!
jak by ktoś tu wiedział to by już dawnonie bawił się w drobną spekułe tylko stałby się Karkosikiem lub Czarneckim:-)
olo2323 / 83.5.43.* / 2006-07-05 21:02
Przepraszam bo jestem trochę nie kumaty o jakim dynamicznym Ruchu Pan Daniel mówi -czytająć w kontraktach. Moze to ktoś z forumowiczów nazwać po imieniu "dół" czy "góra". Bo kazdy pisze z uśmieszkiem że wie ale nic nie pisze więc czy aby ktoś tu wie rzeczywiscie?
Longterm / 2006-07-05 20:57 / Mostek Zwyciężymy!
Panie Danielu kolejny komentarz powinien mieć tytuł: "Kto nie ma miedzi to w domu siedzi" :-)
hj / 85.198.196.* / 2006-07-05 21:58
albo inaczej
kto nie tego w majtkach
to na laski niech nie idzie
jędrzej / 2006-07-05 21:54 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Niby do rymu, ale czy do sensu?
Czy to sugestia, że lepiej pisać poematy niż komentarze
osesek / 2006-07-05 20:53 / Pan Tysiącznik
Proszę nie traktować komentarzy Daniela Gąsiorowskiego jak dyktanda.
Doceńcie , że otrzymujecie codziennie za darmo inspirację, która zmusza was do myślenia.
I żeby to było ostatni raz !
(:
chris / 2006-07-05 21:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Skoro są komentarze i jest forum to jest i ... dyskusyjka
my nie płacimy ;) skoro money.pl_aci ;)
wracam na meczyk
jędrzej / 2006-07-05 20:49 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
I dwa pytania do p. Daniela:
1. Czy GPW ma prawo uznaniowo zmieniać kurs odniesienia (od kiedy są takie zasady) ? Chodzi o KGHM.
2. Jakie były obroty na terminowym?
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-05 22:02 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
1) GPW ustaliła kur odniesienia - takie jej zbujeckie prawo, a zasady takie są od zawsze.
2) 1,3 mld zł
jędrzej / 2006-07-05 22:30 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ale chyba nie zawsze tak robią?
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-05 22:54 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Zawsze. Oni są jak Chuck Norris:)
jędrzej / 2006-07-05 22:59 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Dzięki!
jędrzej / 2006-07-05 20:47 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Dzisiejsze spadki na GPW nie wymagają komentarza (złotówka osłabła).
Warto jednak by było skomentować spadki w USA. Czy to rzeczywiście jest tak jak pisze Long, że mamy głód spadków i każde info jest dobre żeby je wywołać?
chris / 2006-07-05 20:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Panie Danielu czy mógłbym prosić o ciut garść więcej, Co się dzieje na kontraktach?
Wiem, że to źle o mnie świadczy, ale na wakacjach jedną nogą jestem (co oznacza że zajechany w pracy jestem, bo firma zanim da odpocząć to najpierw jeszcze wyciśnie jak cytrynę, a od upałów to móżg mi się lasuje ;)
Longterm / 2006-07-05 19:58 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, dzisiaj nie było ani końca Świata ani też odpowiedzi na pytanie jaki trend przyjmie nasz rynek. Dużo bardziej zorientowanych graczy wskazywała na miedź i dzisiejszy dzień jako pierwszy bez prawa do dywidendy ale to oczywiście nie miało wiekszego znaczenia bo kurs odniesienia został zmieniony przez GPW. Gdyby nie to to by rzeczywiście dla niektórych mógł być koniec Świata:-) Prawdziwy test lokalnie w poniedziałek miedź będziemy a globalnie o ile Koreańczycy nie powtórzą testów rakiet jakie przeprowadzili nieprzypadkowo 04.07. i nie osiągną brzegów Alaski. Apropos Korei Północnej to zauważcie jak żądne pretekstu do wyprzedaży są Światowe rynki (DAX -1,8%, NAS -1,7%). Jutro wyjeżdzam do Gdyni i nie śledze giełdy do wtorku bo po co się denerwować w taką pogodę.
07.07.06
:-)
Longterm / 2006-07-05 20:03 / Mostek Zwyciężymy!
aha do tych wszystkich którzy myśleli ze będe mówił: "a nie mowiłem" mówie: nie pisałem o dzisiejszym dniu dla osobistej satysfakcji ale żeby sprowokować przede wszystkim mniej doświadczonych graczy do wykonania morderczej pracy jaką jest analiza terminarza największych spółek giełdowych i ich konsekwencji na zachowanie się indeksów...naprawde to przynosi lepsze efekty niż czytanie podręczników AT:-)
osesek / 2006-07-05 20:47 / Pan Tysiącznik
Do dobrego tonu należy posiadanie podręczników o AT, w dobrym guście jest znajomość AT natomiast szczytem elegancji jest kierowanie się rozsądkiem.
witorio / 2006-07-05 20:57 / Bywalec forum
osesku co polecisz mi dalej do studiowania po AT John M Murphy (jeszcze jedna nocka i ja skończę) pozdrawiam
jędrzej / 2006-07-05 20:51 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Odkąd mamy rynki terminowe - podręczniki AT służą do robienia z ludzi leszczy.
Longterm / 2006-07-05 21:08 / Mostek Zwyciężymy!
dokładnie tak, AT jest tylko wtedy skuteczna jeśli dostatecznie duża ilość innych graczy ją stosuje. To dlatego analitycy giełdowi ją promują abyśmy wierząc w jej założenia dokonywali więcej operacji na rachunku-wzbogacając biura maklerskie zatrudniające tychże analityków:-)
Pablo / 2006-07-05 19:46 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Kolego Długoterminowy jakiś komentarz do dzisiejszej sesji poprosimy.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy