Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Spadki w końcówce sesji pogrążyły indeksy

Spadki w końcówce sesji pogrążyły indeksy

Money.pl / 2007-09-28 17:25
Wyświetlaj:
pss22 / 2007-09-29 16:37 / Bywalec forum
Janusz Barański
Lista numer 10
Pozycja 17
Okręg wyborczy Krosno
amon.. / 83.29.233.* / 2007-09-29 19:00
chciałbym zagłosować organizujecie transport i jakiś bankiet??
zbig$ / 2007-09-29 18:50 / Uznany gracz - weteran 93/94
co maja z tym zrobic ci ktorzy mieszkaja gdzie indziej lub na swiecie gdzies?
dako / 2007-09-29 18:30 / Bywalec forum
eee na tym forum to tylko giełda i polityka ;)
sokolooa / 83.10.230.* / 2007-09-29 16:47
nie rób facetowi anty-reklamy... tylko pogarszasz jeso start....hehe, ale brawo, próbuj, wielu jest takich jak ty co nie tego nie czają.

Ja odkrywam literkę "p" mamy już: w*p*******j
pss22 / 2007-09-29 17:36 / Bywalec forum
ty nic nie czaisz...., to młody kandytat, chce mu pomóc w promocji jak tylko bede umial najlepiej, jest z PSL-u
aszulski57 / 2007-09-29 16:41 / Tysiącznik na forum
czy na końcu jest "J" ?
anonim_03 / 2007-09-29 16:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czytasz w moich myślach ;-)
yayurek / 2007-09-29 17:01 / Kompulsywny looser na forum
wypączkuj ? zgadłem, co wygrałem ?
aszulski57 / 2007-09-29 17:04 / Tysiącznik na forum
po literce "p" obstawiłbym raczej "i"
pss22 / 2007-09-29 17:32 / Bywalec forum
PSL:) a dlaczego to antyreklama ??
aszulski57 / 2007-09-29 16:32 / Tysiącznik na forum
WIG 20 -czas na odbicie ?
Rekord na rynkach wschodzących.
Sredniaki pozostają słabe.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Wyzej przytoczyłem nagłówki str 18. "PARKIET'
analiza i rynek Tomasz Hóńdo.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Sprawdzalność jego prognoz oceniam na 80-90%.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Odnoszę wrażenie ,że wielu analityków i redaktorów
gra na rynku terminowym i ich komentarze z tytułu osobistego zaangażowania "nie są obiektywne".
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Takie luźne myśli.
hosiak / 2007-09-29 17:25 / Bywalec forum
popatrz chocby na ostatnie dwie sesje a przekonasz sie ,ze sredniaki sa mocniejsze od WIG20.
Analitycy sa tak leniwi ze opisuja juz nie rzeczwistosc tylko swoje o niej wyobrazenia
aszulski57 / 2007-09-29 17:29 / Tysiącznik na forum
zagranica wyprzedaje s-ki z WIG 20 kupione pod "trzy wiedźmy".To się skończy.
Obejrzyj wykresy -Hóńdo ma rację -co mnie martwi do właśnie mam "średniaki"
hosiak / 2007-09-29 17:49 / Bywalec forum
sredniaki,jak wszyscy powinni pamietac,rosly dokladnie od stycznia 2006 do maja 2007,podczas gdy glowny indeks byl w nielasce.
Teraz mWIG jest - 20,28 % pod szczytem,wiec raczej juz duzo nie spadnie.Jesli obejrzysz zamkniecia chocby za ostatnie 10 sesji,zobaczysz ze jest pilnowany i w koncowce wyciagany.BPH Dyn. spolek bazuje wlasnie na mWIG'u
i widac wyrazna korelacje miedzy zamknieciami a wynikami funduszu.Nawet teraz fundusz powoli odrabia straty i jego ujemny wciaz wynik jest znacznie lepszy niz strata samego indeksu.
Proponuje sie nie martwic i spokojnie poczekac.
I chocby ostatnie wyniki ,z notowan piatkowych:
ARKA - 0,13 BPH Dyn. + 0,20
aszulski57 / 2007-09-29 19:18 / Tysiącznik na forum
życzę Tobie i sobie /a takze większosci forumowiczów/
abyś miał rację.
Jeśli chodzi o TFI to obstawilbym jednak PKO CS.
Ten ma racjęna giełdzie -kto ma najwięcej pieniędzy.
krepek / 2007-09-29 15:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Ida wybory. Nie da sie tego ukryc. Trzeba uratowac ten Kraj. Dlatego powstala akcja "Schowaj Babci dowód".
wladyslaw / 2007-09-29 16:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A ja słyszałem o akcji "Schowaj babci moherowy beret". Też może się okazać zbawienna.
TaS / 2007-09-29 15:51 / Tysiącznik na forum
hmmm możesz coś więcej o akcji napisać Krepku? ;D
krepek / 2007-09-29 16:00 / portfel / Tysiącznik na forum
hmmm...akcja jest prosta, schowaj babci dowód w dniu wyborów:D
anonim_03 / 2007-09-29 16:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
uważasz że demokracja hest dobrym ustrojem ?
wladyslaw / 2007-09-29 16:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To chyba zbyt ogólnikowe pytanie. Demokracja ateńska przybierała niekiedy postać ochlokracji, czyli w praktyce niewiele się różniła od tyranii. Demokracja parlamentarna w stylu brytyjskim, po rozdzieleniu władzy świeckiej i kościelnej okazała się, mimo pewnych wad najlepszym ustrojem społecznym. Myślę, że powinieneś raczej zapytać, czy demokracja parlamentarna jest dobrym ustrojem.
anonim_03 / 2007-09-29 16:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to zapytam jasno, jakie metody ograniczenia prawa głosu są najlepsze:

- niewolnictwo 90% populacji jak w demokracji ateńskiej ?
- zastraszenie jak w demokracji ludowej ?
- przemoc i podstęp jak w demokracji gazetowyborczej ?
aszulski57 / 2007-09-29 17:12 / Tysiącznik na forum
prawo wyborcze wyłącznie dla tworzących PKB + studenci
/bedą tworzyć PKB / + matki wychowujace dzieci do rozpoczęcia przez nie nauki w szkole./ich dzieci bedą tworzyć PKB.
Dlaczego darmozjady i żyjący na cudzy koszt
mają wypaczać albo wręcz doprawadzić do upadku całe państwa i narody.?
zbig$ / 2007-09-29 19:00 / Uznany gracz - weteran 93/94
egzamin z podstaw ekonomi i polityki w formie testu
anonim_03 / 2007-09-29 19:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no dobrze -- a kto będzie te testy układał ?
zbig$ / 2007-09-29 19:22 / Uznany gracz - weteran 93/94
profesorstwo ekonomii i politologii =- chodzi naprawde o elementarne sprawy...
anonim_03 / 2007-09-29 19:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
profesorowie pochodzą z nadania prezydenta.
czy wszyscy profesorowie będą mieli równy głos czy któryś będzi mógł zgłosić veto ?
zbig$ / 2007-09-29 20:02 / Uznany gracz - weteran 93/94
no daj spokoj, to niech bedzie komisja z profesorow uczelnianych jeszcze bez nadania profesorskiego
anonim_03 / 2007-09-29 17:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czyli:
wiek: 18-65
zaświadczenie o zatrudnieniu, studiowaniu lub prowadzenie działalności gospodarczej albo certyfikat urodzenia dziacka mniej niż 7 lat temu.

PS. Prawa wyborcze osób pobierających świadczenia trzeba będzie ograniczyć (razem ze świadczeniami) w przeciwnym razie grozi nam klęska demograficzna i konieczność wprowadzenia cichej eutanazji. Metoda "zabierz babci dowód" może jednak być niebezpiecznym precedensem.
wladyslaw / 2007-09-29 17:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Rozumiem, że nie masz jeszcze 65 lat?
anonim_03 / 2007-09-29 17:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie mam, staram się sformalizować to co aszulski napisał -- siebie zaliczył bym raczej do darmozjadów ;-)
wladyslaw / 2007-09-29 17:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
;)))) Udało Ci się!

Ale mówiąc serio, nikt rozsądny nie oskarży chyba graczy giełdowych o zjadanie niezapracowanego chleba. Giełda jest akceleratorem gospodarki, ważnym ogniwem systemu finansowego, bez którego rozwój i postęp nie byłyby możliwe. Gracze giełdowi też przecież uczestniczą w tworzeniu dochodu narodowego.
wladyslaw / 2007-09-29 17:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Dlaczego darmozjady i żyjący na cudzy koszt mają wypaczać albo wręcz doprawadzić do upadku całe państwa i narody.?


Nie masz chyba na myśli emerytów, którzy też tworzyli dochód narodowy, nim przeszli w stan spoczynku?
anonim_03 / 2007-09-29 17:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
problem w tym, że jak ile na ten spoczynek będą dostawali pieniędzy zależy bardziej od tego co zdecyduje władza a mniej od tego co w przeszłości wytworzyli.
yayurek / 2007-09-29 16:16 / Kompulsywny looser na forum
a jak Babcie zorganizują akcję "Schowaj Wnusia dowód"?
anonim_03 / 2007-09-29 16:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
albo wladza -- schowaj dowód opozycji ;-)
zbig$ / 2007-09-29 19:26 / Uznany gracz - weteran 93/94
wladza nie musi chowac dowodow tylko liczy glosy...)))
amonron / 2007-09-29 13:41 / Bywalec forum
ponuraki czas odejść od kompów a nie codzień siedzieć i dt robić jeszcze widzicie na te oczy:)??
yayurek / 2007-09-29 14:22 / Kompulsywny looser na forum
nuuuuuda, właściwie to logicznie rzecz biorąc w niedzielę powinna być czynna giełda w Tel Avivie, albo innym emiracie
drauc / 2007-09-29 12:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Weekend, więc pora pozanudzać forum wynurzeniami nowicjusza ;). Przepraszam za wynurzenia, ale łatwiej mi się myśli, jak piszę. Takie zboczenie zawodowe.

Co się działo w ostatnim tygodniu? Ano nasze indeksy potraciły prawie wszystko, co zyskały na szaleństwie Bena. W tym czasie powody do radości miała Ameryka (w tym Ameryka Pd.), Azja, Rosja (w sumie osobny kontynent ;>>). Bez nadmiernych emocji, ale bez dramatu można było inwestować na rynkach sporej części Europy, w tym w Czechach i na Węgrzech. My natomiast zaliczyliśmy kaca w towarzystwie Pribaltiki, Rumunii, Bułgarii itp. ;).

Takie zachowanie naszej giełdy każe raz jeszcze zastanowić się, jak duża jest nasza korelacja z USA. We wszystkich komentarzach czytam "nasi inwestorzy spoglądają na Wall Street". I szlag mnie trafia. O ile bowiem można dopatrzeć się zgodności odnośnie kierunku ruchu, o tyle już jego zakres (w górę lub w dół) mówi coś zupełnie innego. Z uporem maniaka będę więc powtarzał, że mamy własne powody do korekty - nasza giełda jest za droga i jeżeli mamy w przyszłości zarobić, z balonika trzeba upuścić jeszcze sporo powietrza. Odrabianie lipcowo-sierpniowych strat przyszło zbyt szybko i zbyt łatwo, w dodatku odbywało się cały czas na niskich obrotach, wynikało głównie z poczynań kontraktowców i wzrostów spółek "fundamentalnych inaczej".

Czy zaczęła się fala C korekty? Może w tym tygodniu się dowiemy. Jak zakończymy go na +, to raczej nie ;). Wolałbym, żebyśmy jednak łagodnie opadali. Takie zachowanie wskazywałoby, że na naszą giełdę wrócił rozsądek i mamy szanse dojść do poziomu, z którego będzie można rozpocząć nowy trend wzrostowy.

Co mam zamiar zrobić w tym tygodniu?

- trochę więcej kasy zostanie przesunięte na fundusz azjatycki i rosyjski (jak na mój bardzo zachowawczy styl inwestowania już zrobiłem to całkiem agresywnie ;)). Jak nie będzie w tym tygodniu większego załamania, prawdopodobnie pod jego koniec wyląduje tam około 10-15% kapitału.

- zacząłem już pomalutku i małymi transzami skupywać dobrze zachowujące się w ostatnim tygodniu, upatrzone wcześniej spółki. Z zastrzeżeniem j.w. w najbliższym tygodniu zaangażowanie powinno przekroczyć 5% kapitału. Wybranych spółek, zachowujących się lepiej niż indeksy, nie mam zamiaru się pozbywać, o ile wygenerowane przez nie potencjalne straty nie przekroczą w najbliższych tygodniach założonego progu.

Reszta gotówka i fundusze obligacji (dla wątpiących - dobre dawały w ostatnim miesiącu lepszy zwrot niż fundusze akcji - przede wszystkim był on dodatni ;)) - no i było to trochę więcej niż lokata, choć sumy jakie tam trzymam nadal są symboliczne).

Ponadto mam szczerą nadzieję unikać impulsywnego robienia głupot, które w tym tygodniu zjadły mi część zysku i których będę musiał się w przyszłym pozbyć ;)).

W zależności od rozwoju sytuacji w kolejnym tygodniu taktyka będzie kontynuowana lub poddana rewizji.
hosiak / 2007-09-29 14:34 / Bywalec forum

Bez nadmiernych emocji, ale bez
dramatu można było inwestować na rynkach sporej części Europy, w
tym w Czechach i na Węgrzech. My natomiast zaliczyliśmy kaca w
towarzystwie Pribaltiki, Rumunii, Bułgarii itp. ;).

o wyborach w Polsce sie zapomnialo no i caly wywod diabli wzieli
drauc / 2007-09-29 18:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wybory mają malejący wpływ na giełdę. Ponadto w w/w państwach wyborów niet, a też leciały na pysk. Wniosek z tego taki - na rynki wschodzące popłynął strumień kasy. Ten strumień kasy ominął jednak tak jakoś GPW i okolice. Co więcej - z Polski też wypłynął strumień kasy na inne rynki (modne ostatnio fundusze zagraniczne).

Ponadto nawet jeżeli założyć, że istnieje związek pomiędzy okresem przedwyborczym, to niepewność polityczna tylko zwiększać będzie szanse korekcenia się indeksów.
anonim_03 / 2007-09-29 16:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wybory nie mają tu nic do rzeczy ...

ważniejsze są:
- dynamika wpłat do funduszy w miesiącach kwiecień-maj (ok. 6% PKB tego okresu)
- skład sektorowy GPW. Powiedzmy sobie szczerze, PKO jedno i drugie i tak zachowały się lepiej niż DeuscheBank i CommerzBank jak również Citi i pozostałe.
hosiak / 2007-09-29 17:28 / Bywalec forum
kwiecien-maj to juz historia,teraz mamy 20 dni do wyborow i tylko to sie liczy.
Nikt nie wejdzie na nasza gielde z pieniedzmi,nie znajac jej przyszlosci
anonim_03 / 2007-09-29 17:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
miało być kwiecień-lipiec. W tym czasie ludzie wpłacili 20 mld zł. Pieniądze były płacone z zapasów w skarpecie a nie z miesięcznych poborów -- teraz pieniędzy w skarpecie już nie tyle ma ...
hosiak / 2007-09-29 17:43 / Bywalec forum
sa,sa,pieniadze prywatne szacowane sa roznie,ale to wciaz grubo ponad 100 mld,wiekszosc wciaz lezy bez sensu albo na kontach bankowych.Plyna pieniadze z importu i coraz wiecej ludzi juz odklada z biezacych pensji.
Dlatego tak wiele powstaje najrozniejszych nowych funduszy,wszystko z mysla o przejeciu tych pieniedzy.
W porownaniu z USA czy W.Bryt. polacy wciaz sa na pocztku drogi "funduszowej"
Wszystko bedzie dobrze,trzeba przeczekac ta wyborcza zadyme
plus nie logo / 91.94.165.* / 2007-09-29 13:32
:)) super, bije czołem w podłogę pełen podziwu, chociaz wyczuwam niewielką nutke samouwielbienia, taki mądry, zorganizowany, ostrożny, zaplanowany i nie chce być dawcą kapitału. Ja towarzysze narazie jeszcze i wcale nie chce Twoich pieniązków wystarczą mi moje nawet jesli stracę. Jeśli chodzi o ten tydzień to nie chciał bym żeby rynek opadał powolutku, ponieważ wydaje mi sie że jesli spadnie jescze troszkę to potem może juz polecieć niżutko. To chyba decydyjacy tydzień na najblizszy okres. Sądząc po nastrojach forum wszyscy są zdołowani i prawdopodomnie mocno sie zredukowali (tylko KENOBI mnie zaskoczył i zniepokoił odrobinę) to dobrze wróży na poniedziałek. Wszyscy odpoczniemy mały relaksik to i kupowało sie będzie lepiej. Taki troche może optymistyczny wpis ale co mi tam, taki jakiś dobry chumor mam - mozliwe, że to tylko chwilowe uczucie dlatego wlewam trochę optymizmu w ten forumowy szum ;))
plus / 2007-09-29 15:09 / Taki tam sobie Jasiek
próba logowania i hasła
drauc / 2007-09-29 13:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ano zobaczymy. Mam wrażenie, że w tym tygodniu będziemy się szarpać, raz w górę, raz w dół, z niejasnym rezultatem końcowym. Ponieważ przyszłości nie da się przewidzieć, można jedynie zgadywać i szacować prawdopodobieństwo określonych zdarzeń. I odpowiednio do tego planować swoje posunięcia.

Co do pozostałych wątków, to się lekko zaczerwieniłem. A poważnie - piszę, bo może ktoś wytknie mi błąd w rozumowaniu - czasami najtrudniej dostrzec jest rzeczy oczywiste. Natomiast podstaw do samouwielbienia powinna dostarczać mi praca zawodowa, a nie anonimowe dyskusje na forum ;).

Inna sprawa, że rzeczywiście potrzebuję pieniędzy, żeby zrealizować moje życiowe plany (i nie jest to kupno mieszkania albo samochodu, ani też żadne podobne "cele"). Udało mi się zgromadzić mały kapitalik. Jeżeli giełda pozwoli mi go powiększyć - będzie super. Ale poważniejsza strata (powiedzmy powyżej 10-20% w skali roku) była by naprawdę poważnym problemem. To cholernie motywuje do ostrożności.
yayurek / 2007-09-29 12:23 / Kompulsywny looser na forum
przyznajemy rację, popieramy, podziwiamy i entuzjastycznie oklaskujemy :))))
drauc / 2007-09-29 12:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale nie towarzyszycie licząc, że stanę się dawcą kapitału. Czyż nie? ;)
yayurek / 2007-09-29 12:35 / Kompulsywny looser na forum
nie oceniamy, nic nie wiemy :)))
yayurek / 2007-09-29 12:03 / Kompulsywny looser na forum
coraz większe ponuractwo na tym forumie, proponuję wspólne spotkanie gdzieś w Amsterdamie, bo nic tak nie łączy i nie poprawia humoru, jak wspólne dmuchanie
acha i Kenobiego zabierzemy na siłę aby nabrał optymizmu... to znaczy jeszcze więcej optymizmu, gdyż po wczorajszych wpisach widzę, że już coś podmuchuje
drauc / 2007-09-29 12:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja nie jestem ponury. Wręcz przeciwnie. Doszedłem do wniosku, że może wreszcie coś więcej zarobię.
brydzia / 2007-09-29 11:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niebywały zwrot w sprawie autostrady A2
(PAP, pb/29.09.2007, godz. 09:23)
Przez dwa lata rząd PiS groził Janowi Kulczykowi odebraniem koncesji na budowę autostrady do Świecka. Aż wreszcie bez rozgłosu zgodził się na budowę trasy. I to za 365,75 mln euro więcej, informuje "Gazeta Wyborcza".


R E K L A M A czytaj dalej

Budowa ma ruszyć w przyszłym roku i zakończyć się w 2010 r. Właścicielem koncesji na budowę i eksploatację trasy z Nowego Tomyśla do zachodniej granicy jest Autostrada Wielkopolska SA kontrolowana przez Kulczyka. W 2004 r. rząd SLD ustalił z Kulczykiem cenę - 6,1 mln euro za kilometr. Ale nic się nie działo, bo ciągle zmieniały się przepisy.

Potem zaś zmienił się rząd i sprawa utknęła na dobre. Odżyła, gdy Polska dostała prawo organizacji piłkarskich mistrzostw Europy. Autostrada do Niemiec stała się priorytetem. I niespodziewanie w piątek na stronie internetowej Ministerstwa Transportu pojawił się suchy komunikat, że w czwartek "została ustalona cena budowy autostrady A2 na odcinku Nowy Tomyśl - Świecko". 104,5 km ma kosztować ok. miliarda euro, czyli ok. 9,6 mln euro za kilometr. To o ponad połowę więcej, niż zakładano w 2004 r.


Samuraj , tak się walczy z oligarchami i tanio buduje , dom wariatów
cinek / 2007-09-29 11:30 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
W/g mnie tutaj chodzi o kasę na wybory, w końcu PiS musi mieć "preferencje". Telewizję ma, Prezydenta ma, prasę i radio też, teraz czas na kasę
yayurek / 2007-09-29 11:41 / Kompulsywny looser na forum
ja już w końcu nie wiem; nie budują żle, budują żle
wuerka / 2007-09-29 11:49 / Tysiącznik na forum
jeszcze ze dwa latka i będziemy się cieszyli, że w ogóle budują
irek333 / 2007-09-29 08:47 / Bywalec forum
Dow Jones stracił 17,31 pkt. (0,12 proc.), Standard & Poor's 500 obniżył się o 4,63 pkt. (0,30 proc.), Nasdaq stracił 8,09 pkt. (0,30 proc.). W skali miesiąca Dow wzrósł o 4 proc., S&P 500 zyskał 3,6 proc. a Nasdaq - 4,1 proc....A nasz WIG???
pietroo / 2007-09-29 11:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Irek,
jak Twój portfelik po miesiącu wrześniu?
jeż / 2007-09-29 10:48 / Bywalec forum
a może zaprosić chińczyków , żeby wykupili naszą GPW, oni potrafią zrealizować wzrost indeksów o 280 % w skali roku.
http://www.money.pl/gielda/swiat/chiny_shanghai_composite/
najcz / 2007-09-29 10:05 / Tysiącznik na forum
tylko na końcu wyciągali i oporu 13897 nie przebili,pozycja na wybicie ,a jak będzie prawdopodobnie góra.
yayurek / 2007-09-29 09:36 / Kompulsywny looser na forum
a w skali 5 lat???
anonim_03 / 2007-09-29 10:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a w skali 5 lat to mamy ogromną inflację oczekiwań ...
yayurek / 2007-09-29 11:46 / Kompulsywny looser na forum
no właśnie, i jeszcze żałują Jankom miesiąca wzrostów, rozpuściło się towarzystwo niemiłosiernie, surowa kara od losu się należy, a zresztą zdewaluujmy złotówkę o 10 czy 15 %, a eksporterzy wystrzelą jak z procy, Janki za kilka dni przejdą ze stanu maniakalnego w depresyjny, a póżniej znowu do góry, a z nimi cały świat.... no może prawie cały
yayurek / 2007-09-29 08:06 / Kompulsywny looser na forum
Ach jak przy wódce serce się otwiera,
a także ideały i kieszeń.
Fantazja podpita w cuda myśli ubiera,
a zyski układają się w piękny deseń,
zaś rano,
płacz,
sracz,
żyganko
i kac
wuerka / 2007-09-29 10:16 / Tysiącznik na forum
Twoje, czy zasłyszane- fajne:-))
yayurek / 2007-09-29 10:36 / Kompulsywny looser na forum
może zasłyszane, a może wymyślone, a ból łba wskazuje na rzeczywiście intensywny proces twórczy :)))(((()))((( zmienny nastrój, chyba w ciąży jestem, a może mam tylko zły okres
flugo dziecko hossy / 24.234.110.* / 2007-09-29 03:56
pozdrawiam wszystkich forumowiczow !
niestety nie mam czasu aby zapoznac sie z sytuacja na naszej pieknej gpw, ale powiem tak- z tego co tu widze to ogolne nastroje spoleczne w usa sa zle- rozpisze sie bardziej po powrocie
warren buffet / 2007-09-29 08:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
liczymy na to
cinek / 2007-09-29 10:50 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Złe? Dopiero wróciłem z Waszyngtonu i jakoś tego nie widzę. Oprócz oczywiście cen domów i cen benzyny. Choć z perspektywy Las Vegas (zresztą przepięknego) to może wyglądać inaczej - w końcu tam się GRA :)
warren buffet / 2007-09-28 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
**** mać, kenobi pisze do nas pod wpływem alkoholu ostatnio albo ktos mu konto zajumał ?
Marins / 2007-09-28 23:56 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Warreno no to doczekalismy się w poniedziałek notowań pp na bytku...Jak myslisz skoczą do góry?
warren buffet / 2007-09-28 23:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
PP zazwyczaj nie idą do góry.... mysle ze po 1 zł będą chodzic :(
zbig$ / 2007-09-29 00:09 / Uznany gracz - weteran 93/94
przypomnijcie koledzy ile akcyj i za ile mozna za te pp kupic...
Marins / 2007-09-29 00:13 / portfel / Tysiącznik na forum
2pp =1akcja+1zł zapis
Marins / 2007-09-29 00:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak kurs bedzie po 1zł za pp..To za pda powinno wyjsc 3 pln cena dosc atrakcyjna...
warren buffet / 2007-09-29 00:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
PDA....... akcja wtedy bedzie po 3 zł........ jaka rewelacja
Marins / 2007-09-29 00:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Warreno pamietaj ze mają konferencje w pażdzierniku...
warren buffet / 2007-09-29 00:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
chcialbym, chcialbym zeby wszystko wypalilo.... ale ja jestem realista.... krocie mozna bylo zarobic w I połroczu - kupuj plotki sprzedawaj fakty...........
warren buffet / 2007-09-29 00:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
otwarcie 1,40 - 20%......

oplaca sie sprzedac ?
oplaca sie trzymac jak rynek jest spadajacy ?

nie wiem. powiem szczerze, od pierwszy raz nie wiem co zrobic ze swoja spolka
zbig$ / 2007-09-29 00:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
no jak ty nie wiesz to znak ze bessa idzie...jak zarzadowi zalezy na kupnie akcyj przez inwestorow musza ciagnac kurs akcyj do gory zeby ludy nie wyzbywaly sie pp, to chyba jasne
zbig$ / 2007-09-29 00:16 / Uznany gracz - weteran 93/94
z 2giej strony jak ktos bedzie chcial sobie dobrac tych akcyj, to bedzie walil kurs zeby odkupic tanio to pp. a jaka byla teoretyczna wartosc w dniu pp?
warren buffet / 2007-09-29 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
6,10 złotego chyba przed i po 4,70
zbig$ / 2007-09-29 00:30 / Uznany gracz - weteran 93/94
czyli 1,4///pewnie po tyle wejdzie...zobaczymy co w pn na otwarciu bedzie...
Marins / 2007-09-29 00:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Mam podobny dylemat...Jeżeli chodzi o Bytka to ostatni z niego wyszedłem...Zostało mi samo pp..
warren buffet / 2007-09-29 00:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mi tez pp
Marins / 2007-09-29 00:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Pamietaj jak sprzedałeś po 4,80 troszke tanio mi sie wydawało...Bo kurs póżniej był wyższy...ja niestety po 4,45...
warren buffet / 2007-09-29 00:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bardzo dobrze rynek obserwujesz.... i forum
Marins / 2007-09-29 00:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Teraz przezuciłem sie na stalexport...Zobaczymy czy mi to przyniesie zysk...
warren buffet / 2007-09-29 00:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dluuuuuuuuugi termin...... chcesz szybko to fon, sanwil, pcg, hawe
Marins / 2007-09-29 00:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Pamiętam jak skoczył na 4,68...Myslałem ze jak rząd uchwali ustawe o budowie 4 tys km autostrad to kurs się troszke ruszy...Widzisz takie śmiecie jak Hawe przez dwa dni robią 60%a tu na stasku trzeba tyle czekac żeby cos zarobic..
Marins / 2007-09-29 00:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Chcesz żebym nerwicy sie nabawił...Co myslisz o drozapolu?
warren buffet / 2007-09-29 00:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nic, bo to nie moja spolka......ciekawi mnie pepees
Marins / 2007-09-29 00:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Warreno na rachunku pojawiło mi sie 1,46pln za pp Bytka..Kurcze myslałem że zaczniemy o 1 pln a tu prosze taką ważną rzecz przegapiłem...Oj jeszcze sporo musze się uczyc...
warren buffet / 2007-09-29 01:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. informuje o kursach odniesienia na sesję w dniu 1.10.2007 dla następujących instrumentów finansowych:
1. BYTOM-PP - 1,46 zł;
2. DGA-PP - 18,69 zł,
3. MAGELLAN - 42,00 zł,
4. MAGELLAN-PDA - 42,00 zł,
5. FUSDM8 - 266,88 zł,
6. FEURM8 - 379,21 zł,
7. FUSDU8 - 267,83 zł,
8. FEURU8 - 380,07 zł.


to nie jest wazna rzecz......teraz wazna rzeczą bedzie jak PP sie nie ukażą na -20
Marins / 2007-09-29 01:20 / portfel / Tysiącznik na forum
miejmy taka nadzieje...Pewnie myslisz o sprzedazy po 1,47....
Marins / 2007-09-29 00:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Ale stacha chyba masz w portfelu?
warren buffet / 2007-09-29 00:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
do 2012......... ale stachu to cierpliwosci uczy..... ( lubawa 2 )
warren buffet / 2007-09-29 00:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie, bioton jest i po 80 gr drogi......
warren buffet / 2007-09-29 00:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ps......... kiedys nie wiedzialem jak wyglada bessa........ kiedys nie wiedzialem jak moze wygladac bioton po 1,50.................... jest po 1,20.......

juz wszystko wiem
Marins / 2007-09-29 01:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja pamietam jak piosali ze 5,00pln będzie...Apropo pamietasz jak pewne osoby liczyły na Bytka ze kurs do 100pln dojdzie...Powiem szczerze że tu sie nabrałem z tym Bytomiem..
warren buffet / 2007-09-29 01:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja sie nauczylem jednego: jak masz zyski to je realizuj, jesli nawet pojdzie w gore......... poprostu nie zarobisz... czy moze byc cos lepszego ? mi sie wydaje ze nie
Marins / 2007-09-29 01:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Giełda nauczyła mnie cierpliwosci,ale jezeli chodzi chodzi o realizacje zysków to jeszcze długa droga przedemną...Ale mysle że z czasem sie naucze...:)
warren buffet / 2007-09-29 01:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niestety to najtrudniejsza z dróg.......... bo sprzedaz jest wazniejsza od kupna......... o milion razy
Kossy / 2007-09-30 16:23 / "Greenhorn"
Święte słowa ... Sam jestem młody, mało widziałem na giełdzie, ale moment ucięcia pępowiny jest ... bardzo trudny
Marins / 2007-09-29 01:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Tym bardziej trzeba realizowac zyski w takim okresie jaki mamy obecnie..A rynek jest bardzo chwiejny...
Ojciec&Syn / 2007-09-29 00:10 / Tysiącznik na forum
Ja tesz to posiadam i chyba wyżenie, bo tak jak mówisz na pewno będzie na ryjek leciało.
warren buffet / 2007-09-29 00:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ciezko powiedziec..... triton lecial podczas sesji w gore tez ladnie pp
Ojciec&Syn / 2007-09-29 00:10 / Tysiącznik na forum
Ja tesz to posiadam i chyba wyżenie, bo tak jak mówisz na pewno będzie na ryjek leciało.
amonron / 2007-09-28 23:51 / Bywalec forum
http://www.holder.com.pl/ przesuńcie zielony wykres funduszy na wykresie cztery kreski w prawo będziecie mieć odpowiedź na co się stanie !!!!!!
warren buffet / 2007-09-28 23:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Mocno spada wartość akcji w funduszach
(PAP, pr/28.09.2007, godz. 19:02)
W ciągu miesiąca wartość akcji spółek notowanych na warszawskim parkiecie, znajdujących się w portfelach funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, zmniejszyła się o 3,6 mld zł i wyniosła na koniec sierpnia 111,6 mld zł - poinformowały w raporcie Analizy Online.

==
bez tego moi drodzy będzie marazm
AT-Techno MATADOR / 2007-09-28 23:45 / Short term
Spoko! Zwiększył nam się potencjał.
Ostatnio np. w OFE % wartość aktywów w akcjach sięgała niemal maksimum dozwolonych ustawowo wartości.

Jak kasa już odpłynęła, to znaczy, że może znów wpłynąć i o to nam chodzi. Oby tylko nie pojawi się "trend odpływu", a nawet jak się pojawi, to i tak w perspektywie long term zwiększa nam potencjał..
warren buffet / 2007-09-28 23:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to tak zawsze mozna gadac..... na dnie bessy bedzie potencjał taki ze ho ho
zbig$ / 2007-09-29 00:04 / Uznany gracz - weteran 93/94
zdrowy juz???
AT-Techno MATADOR / 2007-09-29 00:07 / Short term
Dzięki :)
Dochodzę powoli do siebie.
Z rynku jednak wycofałem się na kilka dni poukładać pare spraw.
Pozdro!
zbig$ / 2007-09-29 00:27 / Uznany gracz - weteran 93/94
baju baju - poczułeś ze trudno bedzie cos uszczknac...)))hhehhehe
warren buffet / 2007-09-29 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
podziwiam....... nie jestes chory...... wyjsc z rynku na pare dni..... niektorym to sprawia trudnosc
>mln / 87.206.43.* / 2007-09-28 23:32
od dłuższego czasu czytam wasze opinie,analizy,przewidywania,odczucia,stwierdzenie 100% i dochodzę do wniosku,szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie kilka tygodni że wiedzy macie dużo /z pełnym szacunkiem/ bo ślęczycie nad tym kompem niektórzy całymi dniami,rezultat waszych prognoz jest conajmniej- mierny.PRZEPRASZAM !!!!!!!!! znajdźcie sobie/ cześć z was/,inne zajęcia.
Ajwen / 2007-09-28 23:52 / portfel / Bywalec forum
Widzisz, jest wielu uczestników rynku a co za tym idzie wszyscy mają jakąś "wizję" i każdy jest przekonany, że ma rację....Ty zapewne też...
aszulski57 / 2007-09-28 23:45 / Tysiącznik na forum
więc po co wszedłeś na to forum .
Szkoda czasu.
Żegnamy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy