Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Spadki w końcówce sesji pogrążyły indeksy

Spadki w końcówce sesji pogrążyły indeksy

Money.pl / 2007-09-28 17:25
Wyświetlaj:
amonron / 2007-09-28 20:52 / Bywalec forum
Ja zaryzykowałem i nakupiłem longów kilka dni temu może za wcześnie ale myślcie co chcecie jestem patriotą pół-polakiem nie dam za darmo wykupić Polskich spółek.Nie namawiam nikogo bo może być różnie ale ten tydzień który właśnie upłynął uważam za pierwszy od dwóch miesięcy kiedy można było wejść.Najwyżej strace zyski:(a jak nie to kupiłem na samym dole:).
Jaronero / 2007-09-28 20:46 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Mam taki pomysł żeby uczyć się od najlepszych... Czy teraz nie jest dobry moment żeby wejść z kasą na giełdę amerykańską, złapać jakieś dobre spółki z fundamentami, niskim c/w i ładną sytuacją AT.... potem tylko przemnożyć wzrost spółki przez wzrost wartości dolara do złotego (dolar blisko dna na tę chwilę) .... zyski murowane ;) (abstrachując od amerykańskiej deweloperki) :))
caabi / 2007-09-28 20:58 / Tysiącznik na forum
a jak dolar spadac bedzie dalej ?? to co wtedy ?? zawsze mysl o oby stronach medalu....
Jaronero / 2007-09-28 21:05 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
skompensuje się to z zyskiem z inwestycji ;) więc w najgorszym wypadku wychodzi się na zero... teoretycznie bezpieczna sprawa... to znaczy potencjalny zysk w stosunku do ryzyka... a tak się na to podobno chłodno patrzy. Rzucam oczywiście czysto hipotetycznie... ale to może tłumaczyć w jakiś sposób mizerię u nas i brak napływu kapitału... dla rynku kapitałowego strefy euro stany są teraz jak brazylia, czy azja.... szybciej tam wejdą nawet na krótko niż w naszą giełdę...
caabi / 2007-09-28 21:10 / Tysiącznik na forum
moim zdaniem ten marazm u nas skonczy sie jeszcze w tym roku i zaowocuje szybkim nadrabianiem...... bo nic w przyrodzie nie ginie i bedzie czas to my będziemy rosnąć +2% a inne gieldy robic boczniaki i korekty..... już zresztą taka sytuacja nie raz miała miejsce....
anonim_03 / 2007-09-28 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rynek amerykańswi -- wbrew temu co wypisują analitycy -- jest bardzo racjonalny. Rośnie powoli, ok. 15% rocznie, zwykle nagradza firmy, które regularnie dostarczają dobre wyniki i mocno kara te które nie wykonały zadania.

Obecnie można spodkać firmy technologiczne które mają C/Z (ttm) na poziomie 10.
Jaronero / 2007-09-28 21:14 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
tylko chodzi mi o aktualne kursy walut i giełd... gdybyś posiadał 100 000 euro i chciał zmaksymalizować zysk do końca roku powiedzmy, to w którą giełdę aktualnie byś wszedł ? biorąc pod uwagę parę walut dolar/euro i to że w przeciwieństwie do azji i rynków wschodzących jak sam napisałeś " rynek amerykański jest racjonalny"
caabi / 2007-09-28 21:29 / Tysiącznik na forum
jak bym miał tyle kasy na inwestycje do konca roku to zrobił bym tak ;;;;;; przeliczając na % zainwestowanych srodków

5% jakiś fund obligacji
5% legg manson akcji polskich
5% skarbiec miss
5% echo inwestment
5% petrol inwest
5% Bre bank
------------------- 30% w rynek polski
20% w jakis fundusz inwestujący w rynki europy wschodniej ( moze byc jakis zwiazany mocniej z inwestycjami w spolki deweloperskie ale nie wiecej niz w 30% lacznych aktywów - bo sa to dobre inwestycje ale na dluzszy termin)
kolejne 10% japonia zdecydowanie w ich spolki rodzime. (obecnie pkb u nich przyspiesza wiec wyniki beda spolek coraz lepsze.
20% w rynek usa ale metodą warrena buffeta czyli tylko spolki stabile wyplacajace regularnie dywidende 9zdala od banków) a wiec na elly lilly microsoft intel itp....
a ostatnie 20% lokata po to aby w razie jakiejs zwalki moc spokojnie sobie cos z ww. dokupic ew obligacje lub surowce aby miec jakies zabezpieczenie gdyby wystapil kryzys jakis nagły. ja tak bym zainwestował taka sume z min okresem inwestycji do konca roku choc sadze ze taki sklad portfela raczej dobry na okres od 2-4 lat.
Jaronero / 2007-09-28 21:37 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Bardzo ładnie i rzeczowo to napisałeś ... szacunek... tylko teraz właśnie postaw się w sytuacji każdego innego inwestora spoza Polski... 30% w swoją krajową giełdę (patriotyzm i znajomość własnego rynku) a reszta tak jak napisałeś...
anonim_03 / 2007-09-28 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
do końca roku to nie jest termin inwestycyjny ...

np. BMW ma dobre wyniki, zwiększyło ostatnio sprzedaż a kurs stoi ...
EADS będzie oddawało pierwszy A380 w pażdzierniki, 15.

pytanie -- jaki sektor gospodarki rozumiesz ?
Jaronero / 2007-09-28 21:29 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
mi chodzi o posiadaczy gotówki krążącej po świecie, która została wycofana z GPW... teoretycznie gotówka ta powinna na jesień wrócić na naszą giełdę po korekcie, ale jeśli ktoś zrobi założenie: kupno akcji sektora który największe zyski wykazuje w trzecim i czwartym kwartale oraz napływ coraz lepszych danych po korekcie wakacyjnej oraz związany z tym wzrost kursu dolara ...
Taka strategia może spowodować że napływ gotówki na giełdy w stanach będzie dawał dalsze bicie rekordów, uspokojenie sytuacji oraz w dalszym okresie wzmocnienie waluty czyli samospełniająca się przepowiednia.... dająca zysk , a my będziemy czekać na odbicie i załapiemy boczniaka albo skorekcimy się znowu
anonim_03 / 2007-09-28 21:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2007-09-28 15:28:14 | *.*.*.* | anonim_03

już na samym początku artukuł przeinacza zupełnie oczywiste fakty ... np. twierdzie że za
dolara można kupić coraz mniej.

Dla przykładu, w 1984 r z 2500 $ można było kupić Mac'a z monochromatycznym wyświetlaczem 512x342 punkty i 64 kB Ramu. Dzisaj Mac z kolorowym wyświetlaczem 1920x1200, 2 GB Ramu i paroma innymi dodatkami (DVD, HDD) kosztuje 2300 $ (najdroższa wersja).

Galopująca inflacja.
szymon / 2007-09-28 20:11 / Uznany Gracz Giełdowy
witam,
kto mi wytlumaczy, dlaczego nasza gpw tak blado wypada na tle innych rynkow? czyzby wybory...?? inne rynki wschadzace zachowuja sie zdecydowanie lepiej, zblizaja sie do szczytow(brazylia juz nawet duzo powyzej), u nas tylko wig 20 w miare, male i srednie slabiutko...
amonron / 2007-09-28 20:44 / Bywalec forum
New connect tżeba traktować jako przedszkole przed gpw
modliszka / 2007-09-28 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zbyt dużo debiutów, zbyt dużo drobnych spółek w tym New Conect ( do końca roku zapowiadane jest kilkadziesiąt kolejnych ). W czerwcu olbrzymi odpływ kapitałału zagranicznego i realizacja zysków przez inwestorów krajowych...brak dopływu na giełdę świerzego kapitłu ( utrata mocy), do tego złe wyniki fundyszy i oby nie zadziałał efekt domina....

Zbyt bardzo GPW, rozmienia się na drobne...
Stawia na ilość, nie patrzy na jakość, a to źle wróży....
aszulski57 / 2007-09-28 21:22 / Tysiącznik na forum
Oczywiscie.
Po co nam Warimexy czy Immoneasty.
Ładne setki mln złotych wyciagneli z Polski za "papierki".
Polityka Sobolewskiego - polska megalomania.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Przedewszystkim cieszę się Magdo, że jesteś.
anonim_03 / 2007-09-28 21:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem czy czytałeś -- rekord NASDAQa to 5100 punktów -- jescze dalekooooo. Ale nasdaq się statnio ruszył ...
aszulski57 / 2007-09-28 21:40 / Tysiącznik na forum
przeczytałem.Nie byłem pewien. Tym niemiej tegoroczny
rekord pobili.
Uważam ,że s-ki bazujące na najwyzszej technologi pociągną gospodarkę w USA.
USA to kraj o najwyższej technice na swiecie.
anonim_03 / 2007-09-28 21:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
NASDAQ może być liderem nowej fali hossy -- spółki mają technologię, są zdrowe, zero długów i dużo gotówki a i wycena bardzo konserwatywna.
Kenobi / 2007-09-28 20:30 / Uznany malkontent giełdowy
Ale dziś złoty wzmocnił się do rosnącego euro, coś w tym się kryje.
modliszka / 2007-09-28 20:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oby, bo siedzimy w leju po bombie :-)
modliszka / 2007-09-28 20:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zreknęłam....i muszę z przykrością stwierdzić, że to zwykła podbitka, dla rozliczenia kontraktów zagranicznych, na koniec kwartału....tak sadzę.....od poniedziałku PLN/EUR dalej w dół...
Navigare----- / 2007-09-28 20:05 / Uznany Gracz Giełdowy
KNF zatwierdziła 7 prospektow, na gpw wchodzi miedzy innymi Pani Teresa...
A wiadomo kiedy zadebiutuje Goździkowa?
slaw / 2007-09-28 19:33 / Uznany Gracz Giełdowy
obiecalem napisać o biotonie ........ mysle że to co dzialo sie w spolce od 2005r. należy ocenac w 2 płaszczyznach:

1. co do inwestycje: tego było sporo Scigen, Biopartners, Fabryka w Izraelu, Budowa fabryki w Indiach, rozbudowa fabrym w Macierzyszu, 2 fabryki w Rosji .... nie udało sie z Indarem ale to sparwa polityczna oraz pokraczne przejęcie spolek Włoskich tu jeszcze nic nie kupiliścmy .... no tego jest sporo

2,. co do efektów: ..... i tu jest gorzej mamy potezne opóźnienia, i tu sporo zarzadowi można zarzycić ...brak efektow w azji pomimo rejestracji na filipinach i w hongkongu, male efekty za zachodzie, sporo rejestracji innych i brak sesnownego wzrostu sprzedazy również w Polsce ... to śa rozczarowania ... Rosja juz jest ok w tym roku jak na pierwszy rok faktycznej sprzedazy leku .... tak wiec pozostaje czekać na efekty wciąż tych inwestycji ...warunek trzeba znaleźć nabywców na produkt ...

czy te efekty nadejdą ... mam nadzieje ze tak ... wiele czasu i wysilku spolce zajmują te inwestycje szkoda byloby aby po fabrykach hulał wiatr
slaw / 2007-09-28 19:53 / Uznany Gracz Giełdowy
jakie masz zdanie???
anonim_03 / 2007-09-28 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
opinie mam mieszane ... biotechnologia na pewno będzie istotnym działem gospodarki w przyszłości, szczególnie ze wzgłedu na nadciągającą pandemię cukrzycy II.

Osobna sprawa to Indie o bardzo wysokim procencie ludzi z cukrzycą oraz klimacie, w ktorym są problemy z insuliną -- czy Bioton coś tam rzeczywistego osiągnie.

Pytanie tylko, gdybym chciał zrobić wydmuszkę i wyd..mać inwestorów to jaką branżę bym wybrał -- bezwątpienia przyszłościową (a potem ropę w Kazachstanie).

Akcjonariat jest bez wątpienia szemrany ... Jak dla mnie to Bioton może być super inwestycją ale nie wiem czy teraz.
caabi / 2007-09-28 20:56 / Tysiącznik na forum
zależy wszystko od tego jak długi planujesz swój horyzont inwestycyjny.... bo jeśli np w biotka na więcej niż 5 lat to moim zdaniem można wchodzic ostro..... czemu tak sądzę ?? no ostatnia korekta sprowadziła bioton przedewszystkim z tzw. biobalona do spolki ze wskaznikami niewiele juz odstajacymi od sredniej rynkowej, wkoncu jak zarzad pozamyka inwestycje w rosji ( na ktorych widac sie skupil) bedzie czas na inne rynki z wiekszym zaangazowaniem, co dalej..... no coż przejecia joint venture spolki wloskie, cos w zamian za indar + moze sam indar za jakis czas........ i oczywiscie jakis kontrakt z firma z usa aby tam zaistniec... lFO oby sie udalo.... nastepnie chiny kazachstany i caly wschod z valtrominem na wyspy i dalej zapewne bifironex w 2008 pewnie bedzie zarejestrowany i wtedy powinno tez byc szybciej....... a wiec to tak pokrótce projekty ktore biotek powinien rozpoczac i pozamykac w najlblizszych 3 latach.... no zakladajac gorszcz scenariusz (chocby zamkniecie krauze itp) 5 lat a wiec do 2012 powinien bioton byc jedna z wiekszych firm farmaceutycznych w europie.... wraz z 10% udzialem w rynku insulin na swiecie.... moim zdaniem taka perspektywa jest realna i dlatego inwestuje w bioton (systematycznie zwiekszam zaangazowanie) jesli cos nie tak....... to mysle ze zapomne o akcjach i potrzymam je nawet 15 lat dla potomnych stad moja determinacja w tej inwestycji...... wierzę i wiem że to będzie kiedyś ogromna firma ( cos na styl elly lilly ) i z takim przekonaniem inwestuje w biotka....

no tak chciałem coś napisać sobie .... ;)))

pozdrawiam.
benqo / 213.158.196.* / 2007-09-28 19:24
Może ktoś powie co jest grane. Hawe leci do góry i końca nie widać choć wyników nie ma wybitnych i choć spadł sporo są spółki m.in. takie jak famur z podobną przeszłością za to dobrymi prognozami a grzeje tyły.Gdzie tu logika. Może ktoś zabawi się w wróżke i powie co dalej z tymi walorami obu spółek i co pokaże tydzień następny.Czy nasza giełda tylko spekulacja Panów z grubszym portwelem?
TOMOK / 2007-09-28 19:39 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
sam sobie odpowiadasz
Ostatnie Twoje zdanie...wytnij tylko słowo "czy" i znak zapytania
Pozdrawiam
Navigare----- / 2007-09-28 19:50 / Uznany Gracz Giełdowy
Brawo Jasiu, wygrał Pan bon towarowy :)) Yogibabu :))
halo leute / 2007-09-28 19:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
spolka skorygowala w gore przewidywany zysk / 3 x/
Pan Havranek / 83.3.98.* / 2007-09-28 18:58
"Stopa redukcji zapisów na akcje Rainbow Tours w transzy małych inwestorów wyniosła 28,33 procent"

Cena emisyjna ustalona została na 9 zł, najniższym poziomie przedziału cenowego 9-12 złotych.

Gdzie te redukcje po 98%?
Gdzie te górne widełki?

To se ne vrati, pane Havranek
bollullos / 2007-09-28 18:41 / portfel / Uznany Muł Pancerny
W20 po korekcie niemal odrobił stratę, wig się podnosi, a mW40 wyraźnie toczy się po dnie, niestety ja mam głównie papiery z tego ostatniego, ale się nie martwię, odbije następny
Kenobi / 2007-09-28 18:50 / Uznany malkontent giełdowy
Myślę, że Stany są tak blisko rekordu na DJ, że muszą się pokusić o test tego poziomu. Resza zależeć będzie od wyników kwartalnych. Ja myślę, że oni zawsze najpierw straszą, a potem pokazują wyniki lepsze i znów mogą być niespodzianki, szczególnie, że wiele spółek zostało ostatnio mocno przecenionych. Sytuacja na rynku kredytu zaczyna się normalizować - podane w czwartek dane Fed pokazują, że wszystkie pożyczki tzw. dyskontowe zostały spłacone, a na aukcję Bank of England nie zgłosił się żaden bank.
czytelnik / 213.134.152.* / 2007-09-28 19:03
ten post jest prawie optymistyczny,aż niemożliwe że to Kenobi
szymon / 2007-09-28 19:03 / Uznany Gracz Giełdowy
nie wierze, nie glosisz katastrofy !! co sie stalo??
Kenobi / 2007-09-28 19:51 / Uznany malkontent giełdowy
Biorę pod uwagę dzisiejsze dane - poza nastrojami konsumentów, które minimalnie niższe były od poprzednich, reszta musi działać pozytywnie dla akcji, bo stwarza pole do działania dla Fed, który widząc zagrożenia spokojnie może dać dodatkowy bodziec obniżając stopy, bo w każdym momencie może je przecież znów podnieść. Wiele zależeć będzie od zachowania inwestorów zagranicznych, czy wycofają się z rynku, ale widząc problemy u siebie, związane z np. wzmocnieniem euro, mogą dostrzec szanse na rynku Stanów, szczególnie, że akcje tanieją dzięki spadkowi kursu dolara, a wiele spółek cały czas sobie świetnie radzi. Nadal wzrost w III kw. oceniają na 2,5 - 3%, a komercyjne inwestycje pokazane we wczorajszych i dzisiejszych danych świadczą, że biznes inwestuje, czyli szykuje się do kolejnego skoku w przód, korzystając z sytuacji spadku aktywności na rynku nieruchomości mieszkalnych, co powinno działać obniżająco na koszty takich inwestycji. Taniejący dolar powinien dać do nich dodatkowy bodziec w postaci rosnącego zapotrzebowania eksportowego, które pomaga rekompenować przejściowe - mam nadzieję - osłabienie konsumenta (czego jednak nie pokazały dzisiejsze dane, bo wydatki wzrosły).
modliszka / 2007-09-28 19:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Idzie prawdziwa bessa :-))) zaczynam się bać :-)
Kenobi / 2007-09-28 19:58 / Uznany malkontent giełdowy
Nikt tego nie wie, ale sądzę, że mają wszystko pod kontrolą i po prostu EBC nie podniesie stóp, co wyzwoli dodatkowe podkłady optymizmu, a widać po spadającym bezrobociu, że gospodarka nadal radzio sobie całkiem nieźle. Myślę, że może być jakaś korekta, ale bardziej w reakcji na wyniki poszczególnych spółek, choć widząc po wynikach Goldman Sachsa, potrafili zarobić na krzyzysie grając na krótko przeciw kredytom subprime.
modliszka / 2007-09-28 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ken, w Europie nie brak optymizmu, jedynie GPW okopuje się w mule..Co będzie, jak świat, zechce się korygować ? Dokopiemy sie do Atlantydy ?
anonim_03 / 2007-09-28 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w www.fool.com, był ostatnio taki fajny artykuł -- po tym jak Steve Jobs obłosił że iPhone ma być dostępny dla każdego chodziły żarciki, że SJ został porwany i związany, a na konferencji prasowej przebrał się za niego Michael Dell ;-)

Może ktoś po prostu włamał się na konto Kena ?
albo rzeczywiście mega-zwała idzie ...
Kenobi / 2007-09-28 20:05 / Uznany malkontent giełdowy
Może idzie, a na razie, po strząśnięciu panikarzy, Stany spokojnie wspinają się coraz wyżej. Myślę, że mają w pamięci słowa Fed, że będzie wnikliwie obserwował napływające dane, a dzisiejsze dały, nie tylko moim zdaniem, korzystne wskazania dla rynku akcji.
Frog / 2007-09-28 20:17 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Czytam, czytam i oczom nie wierzę...
Kenobi / 2007-09-28 20:29 / Uznany malkontent giełdowy
Popatrz na Stany - nie widać żadnej tragedii, w Europie też, podobnie w Ameryce Płd., nasi jak zwykle przesadzili, żeby znów odwrócić pozycje i wystartować z luką do góry.
bollullos / 2007-09-28 18:37 / portfel / Uznany Muł Pancerny
window dressing miały fundusze 70/30 z naciskiem na te 30, tylko czekać wyników.
wladyslaw / 2007-09-28 18:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wybory w Polsce - "Złe obyczaje"

http://www.economist.com/world/europe/displaystory.cfm?story_id=9867255
wladyslaw / 2007-09-28 18:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

tony bessowe


Teraz, to co innego. Ach, ta pisownia!
yayurek / 2007-09-28 17:56 / Kompulsywny looser na forum
"Tu szukałbym odpowiedzi do ostatnich spadków na GPW, która jest postrzegana jako rynek wschodzący, a przez to ryzykowny."
rynki o minimalnym ryzyku: Budapeszt + 0,69 %; Bukareszt + 1,45; Kijów KAC-20 + 2,32; Wilno + 0,64; Sofia + 0,56; Kair + 1,17; Maroko + 0,59; Namibia + 0,51; Liban + 1,1; Mauritius + 1,67; Tel Aviv + 0,89……………
Kenobi / 2007-09-28 18:38 / Uznany malkontent giełdowy
Dziś giełdy w Azji poprawiały rekordy, a DAx w końcówce poszedł mocno do góry przechodząc na zieloną stronę, ale było to już po zakończeniu naszej sesji.
przewodnick / 2007-09-28 19:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak ja się cieszę, ze wszedłem w fundusz azjatycki i rosyjski...........
anonim_03 / 2007-09-28 18:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja powód widzę zupełnie inny, w okresie kwiecień-lipiec ludzie kupowali akcje po to by jak najszybciej sprzedać (z zyskiem). Z akcentem na sprzedać akcje ...
Navigare----- / 2007-09-28 17:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Właśnie wrócilem i widzę jakie ładne u nas "window dressing" :)))
Bo Szanowni Panstwo pewnie tego nie wiecie ale na Warszawskiej Gieldzie Bananowej strojenie okien odbywa sie wybijając okna cegłą...
Kenobi / 2007-09-28 18:32 / Uznany malkontent giełdowy
Tradycyjne zabawy przy małym obrocie - wszyscy oczekiwali podciągania rynku pod koniec kwartału, to zrobili spadek. Ale sytuacja nie jest jednoznaczna jeszcze - tygodniowe dane z rynku pracy w Stanach pokazują, że jeszcze wcale nie jest tak źle, co może pokazać się w przyszłym tygoniu (oczekują, że gospodarka stworzyła ok. 100 tys. miejsc pracy, a dane za poprzedni miesiąc będą podniesione). Słabe dane z rynku nieruchomości rezydencyjnych są z naddatkiem skompensowane przed inwestycje komercyjne, co pokazały dzisiejsze dane o wzroście wydatków budowlanych.. Oznacza to, że biznes wykorzystuje osłabienie na rynku domów do tańszych inwestycji strukturalnych. Tani dolar wpiera eksport, zyski firm działających za granicą w dolarach rosną. W innych krajach wzrost cen surowców, dzięki spadkowi kursu dolara, nie będzie tak bardzo odczuwalny, co nie zwiększy presji inflacyjnej, a ocenia się, że ECB nie będzie podnosił stóp aż do kwietnia. Dane z Japonii pokazały dziś wzrost konsumpcji lokalnej, która do tej pory była hamulcem wzrostu. Stany pewnie pozwolą sobie jeszcze na jedną lub dwie obniżki stóp, co wesprze wzrost w roku przyszłym.
TaS / 2007-09-28 18:45 / Tysiącznik na forum
Kenobi...

albo kotś się pod Ciebie podszywa... albo NADCHODZI KRACH...

bo Kenobi nie pisze o spadkach...
Kenobi / 2007-09-28 18:52 / Uznany malkontent giełdowy
Patrzę realnie na sytuację i nie widzę jeszcze żadnych spadków, za dużo ludzi o nich mówi i w nie wierzy. Pewnie nadejdą, ale nie wtedy, kiedy wszyscy się ich spodziewają.
wladyslaw / 2007-09-28 17:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A może jeszcze w ogóle nie ma okien wystawowych? Jak to na wschodzącej giełdzie bywa.
wladyslaw / 2007-09-28 17:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
GW ogłosiła konkurs na hasło wyborcze. Moim hasłem jest: "Bądź realistą - zamiast obietnic wybierz rozsądek".
caabi / 2007-09-28 17:32 / Tysiącznik na forum
echo zysk na 1 akcje po 1 polroczu 9,50 zł. cena 90 zł. i wszystko jasne :)))))))

fajnie ze mam ta spolke
yayurek / 2007-09-28 17:43 / Kompulsywny looser na forum
ja też się cieszę, że wreszcie ktoś na tym forum się cieszy
zamario / 83.5.244.* / 2007-09-28 17:49
wyskakuj z tej spoki jak najszybciej !!
darek462 / 2007-09-28 17:58
Caabi. A ile z tego zysku to przesacowanie wartości, a ile zysk gotówkowy?
caabi / 2007-09-28 21:04 / Tysiącznik na forum
przeszacowanie w przypadku echa (deweloper) to normalna sprawa zobacz na GTC :))))

akurat echo to najlepszy z deweloperów na naszej szulerni, i wskaznikowo i patrzac na to od strony akcjonaraitu.... 4 fundusze scisla wsopraca z dworami + solowow .........free float 35%
grzepla / 2007-09-28 19:11
Żebyś niedługo nie miał ECHA ale w portfelu !!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy