Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Spadło ciśnienie i indeksy

Spadło ciśnienie i indeksy

Money.pl / 2007-10-12 18:31
Komentarze do wiadomości: Spadło ciśnienie i indeksy.
Wyświetlaj:
superman / 2007-10-13 08:47 / Tysiącznik na forum
dzien dobry

warto przeczytac

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=63942
amonron / 2007-10-13 08:13 / Bywalec forum
""""WARSZAWA. 12 PAŹDZIERNIKA. INTERFAX CENTRAL EUROPE - Platforma Obywatelska zamierza negocjować udział Polski w rosyjsko-niemieckim Gazociągu Północnym jeśli uda jej się stworzyć rząd po wyborach parlamentarnych 21 października - powiedział agencji Interfax Andrzej Czerwiński, odpowiedzialny w partii za program dla sektora energetycznego.""" Piękny kierunek zamiast dywersyfikacja źródeł energii PO chce się wprosić na przyjęcie na którym jej nie chcą.Nie dajcie się omamić retoryce Tuska on jest największym zagrożeniem.
gość / 62.21.72.* / 2007-10-13 09:24
Regulamin forum
anonim_03 / 2007-10-13 12:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
proszę redakcję o usunięcie tego postu na podstawie Regulaminu, pkt 3. oraz zablokowanie tego numeru IP.
TRIP / 83.29.232.* / 2007-10-13 09:46
Proszę nie być niemiłym To nie odwaga powiedzieć spier....
gość / 62.21.72.* / 2007-10-13 10:22
sorki za wyrazy nieodpowiednie ale dość mam ludzi ciemnych którzy niszcza szanse, któe już nigdy nie wrócą i to na co ciężko pracujemy
prawiezaratustra / 2007-10-13 11:37 / _
z wiekiem ludzie mądrzeją, za wyjątkiem nielicznych którzy wybierają alienację. Uprzejmie liczę, że będziesz w tej większej grupie.
TRIP / 83.29.232.* / 2007-10-13 08:30
Przecież mamy jedną rurę z Rosji to po co nam druga.Żeby jeszcze bardziej się uzależnić
doncorleonte / 2007-10-13 07:29 / Puppet Master
Pomyślcie tylko o jednym czy Polskę stać na to żeby PO ,robiła czystkę w urzędach przedsiębiorstwach i wszędzie wsadzała swoich.Po drugie ile będą nas kosztować ich eksperymęty z gospodarką.To są ludzie którzy wyimaginowali sobie że są dobrzy.Z drugiej strony mamy Pis podczas ich rządów nie widziałem tragedii w gospodarce(każdy z moich znajomych ma pracę) .
najcz / 2007-10-13 08:27 / Tysiącznik na forum
czekaj to się doczekasz
caabi / 2007-10-13 07:23 / Tysiącznik na forum
witam, przeczytałem Twoje wczorajsze wypowiedzi na temat debaty i samego pisu i z żadną z nich nie mogę się pogodzić ani przyjąć do wiadomości..... otóż:
Po pierwsze.... mówisz że to PIS dał pielęgniarkom podwyżki... że to dzięki pisowi mamy większe pensje, napływają do nas inwestycje.... oraz co najbardziej obłudne mamy wzrost gospodarczy..... takie twierdzenie przekreśla Cię jako człowieka znającego podstawy cyklu koninkturalnego i zasad makroekonomii....... sprawa przedstawia się następująco.......proces ten rozpoczał się 5 lat temu a wtedy nawet takiej parti jak pis jeszcze nie było..... to wtedy zaczeli u nas inwestorzy zagraniczni rozpoczynac inwestycje to wtedy przedsiębiorczy polacy nie tylko wyprowadzali pieniądze ze woich firm ale zaczeli zatrudniac wiecej ludzi do pracy aby rozwijac swoje przedsiębiorstwa, to wtedy zagraniczne koncerny postanowily u nas budowac fabryki i inwestowac w inne galezie gospodarki.... to wejscie do UE rozbujalo ta maszynę dopłaty wszelkiego rodzaju do rolnictwa szkolnictwa dróg itp.... to wszystko spowodowalo iż cały kraj zaczał iść do przodu..... i teraz mamy rząd pisu który nie zrobił nic..... w momencie gdy mamy nadwyżkę budrzetową nalezy stworzyc budzet zadaniowy ograniczyc wydatki socjalne to jest jedyny moment gdy jest to naprawde mozliwe bo nie zaszkodzi znaczaco ludziom.... jesli stracimy ta szanse kolejna pojawi się najwczesniej za 10 lat (nasz PKB zacznie zwalniac... następnie recesja i inflacja wzrost bezrobocia itp) z tego nalezy sobie zdawac sprawe ze gospodarka jest jak organizm i jesli nie damy oddechu tej gospodarce, poprzez stymulacje jej rozwoju, obnizenie podatków, cięcia w budrzecie, redukcje długu publicznego i inne proponowane przez PO lub liD zmiany to za jakis czas obudzimy sie w kraju gdzie w słowacji będzie tak jak obecnie w niemczech a my dalej będziemy jak ta biedna ukraina, czy romunia.... czy naprawde tego chcecie ??? pomysl o swoich potomkach..... daj im ta sznase aby mogli miec lepiej niz ty masz obecnie.
co do postawy PO są wybory tusk zdaje sobie sprawe ze nie moze powiedziec zlikwiduje armie urzedników (bo traci 500 tys głosówsamych urzedników i ich rodzin) nie moze powiedziec zlikwidujemy krus - bo rolnik zarabia 1 mln zł a nie placi podatku ?? albo skladke 100 zł ?? ma dotacje z ue dofinansowanie kredyty gospodarcze w SKOKACH BGZ itp z oprocentowaniem 1% ?? to jest niesporawiedliwe. i to się zmieni ale nie moze o tym mowic bo cała wies ze strachu zaglosuje na pis, wielka reforma finansów publicznych pisu... nie zrobili nic, dlaczego jak ktos ma pensję 2000 zł brutto to na reke otrzymuje około 1400 zł ?? czy to jest sprawiedliwe aby 30% pensji mu zabierano ???
i najwazniejsze służba zdrowia..... to trzeba sprywatyzować... samuraju może nie chorujesz i nikt inny z twojej rodziny... ale znam wiele sytuacji gdy człowiek jest upokazany przez lekarzy i całe to otoczenie - tam jest korupcja i wyzysk .....
przykład Lekarz ze szpitala ma prywatna klinike przychodzi do niego pacjet na badania..... lekarz mowi niech pan przyjdzie do mojej kliniki... gosc kasuje 100 zł robi badania na sprzecie ze szpitala.... kasa do kieszeni...... taki lekarz w szpitalu olewa ludzi w swojej klinice jest mily i zawsze chce pomuc (bo bierze za to kase) to takie zasady gospodarki rynkowej tworzą system nie na siłe jak to mowi kaczor ..... solidarny.... to system który własnie utrzymuje korupcję.....
na potwierdzenie tego podam przykład w polsce powrzechny i zwiazany z nasza GPW.... zobacz jak sie na legalu wyciaga kase z słuzby zdrowia bo poki jest to sito bez dna to ile by tam nie wrzucił czy 10 mld czy 20 nic to nie da te pieniadze nie pojda nigdy do ludzi.... oto mój przykład....

jest sobie szpital i jego dyrektor.... co rocznie zadłuza się na 5 mln zł....... jak przychodza pieniążki z budżetu to ten dyrektor wpada na pomysl aby otworzyć spółkę która będzie się zajmowała odzyskiwaniem wierzytelności od szpitala... na poczatek jego szpitala.... i teraz tak jest szpital winny 10 firmom pieniążki i pan dyrektor sprzedaje dług 1 z firm swojej spółce ta spolka dzwoni do kontrachenta i mówi szpital ten i ten jest panu winny 1 mln zł tak ??? wiec by odkupimy ten dług w zamian za 25% od tej kwoty zgadzacie się?? W firmie ocywscie sie zgadzaja bo odzyskają 750 tys zł. no więc dyrektor wypłaca 1 mln zł do tej spółki 750 tys zł oddaje firmie ktorej de facto byl winny a 250 tys zł ma dla siebie ..... i tak m. in sie wyciaga kase na potege... przychodzi kontrola i co i dyrektor spłaca długi... stara się jak moze.... i uwierz mi wystarczy mu przy tym stołku pobyć 1 rok i jest ustawiony na całe zycie.... i co ciekawsze zobacz na nasza GPW.... i na spółke MAGELLAN..... oni się własnie czyms takim zajmują..... kupują dlugi szpitali.... i takie firmy jak ta będą dunkcjonowaly do poki będzie coś takiego jak NFZ.... pomysl tylko ile nakradli od 92 roku pomnóż sobie to nie tylko przez lata ale takeze przez ilosc szpitali.... to jest prawdziwa korupcja.......... ja nie wiem że ludzie tego nie widzą.... ps. i zobacz dyrektor jest ok bo spłaca przeciez długi.... ale nikt mu nie zarzucic czemu jego dlugi kupuje akurat ta i ta firma bo firma która chce odzyskac swoja kase jest zadowolona bo ja w czesci odzyskuje....

no a to jest tylko wierzchołek góry lodowej.... bo takie jakie tam latają łapówki i inne przekrety to mała głowa.... a kaczyński weiekszając dotacje tylko dorzuca tym ludziom do koryta...
ps. na GPW sposród 350 spółek takich jak opisałem powyżej... które tym się zajmują jest już 5 to chyba tylko potwierdza teze..... a zobacz ile jest o ktorych nie wiemy... takich małych zwykłych spółek zoo ......
to tak do przemyslenia czy słuszne jest pakowanie kasy w sluzbe zdrowia czy lepiej byy było to wszystko prywatyzowac
samuraj jack / 2007-10-14 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wiele napisałeś...
o ile z wieloma zdaniami diagnozy się zgadzam, tak z wnioskami nie...

- co do wpływu PiS na gospodarkę, podniesienie pensji dla pielęgniarek - to pisałem o tym, że gdyby PO rządziło, to mogłoby sobie to przepisać; ale jak rządzi PiS to stało się to wskutek czynników obiektywnych

- PO nie zamierza ciąć wydatków socjalnych co Tusk powiedział choćby w programie "Autografy"

- Tusk powiedział z debacie, że nie zlikwiduje KRUS
gdyby zlikwidował, to by oszukał

itd., itd...
piciu / 2007-10-13 20:16 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
chyba nie wiesz co piszesz
doncorleonte / 2007-10-13 07:31 / Puppet Master
No i jak można odpowiedzieć na kłamstwa ????Nie da się bronić,tak samo jak nie da się bronić przed oskarżeniami że się powiedziało w cztery oczy w windzie.
Tony_kulozeby / 2007-10-13 02:33
Dla mnie najlepszy fragment debatyt:

TUSK: 2 lata temu powiedzial pan ze nigdy nie bedzie rzadzil z A. Lepperem i przestepcami z jego partii. Po czym po wyborach wchodzi pan z samoobroną w koalicje... dlaczego pan kłamał?

KACZYŃSKI: To wina platformy.

Uwazam ze to podsumowuje dwa lata rzadow pisu.
web / 83.11.237.* / 2007-10-13 08:11
A czy Tusk nie kłamał, że nie weźmie kasy na "dofinansowanie" partii jako jedyna partia-tak podkreślał . A po wyborach jako pierwsi złożyli wniosek. Pewnie przed wyborami nie wiedział co mówi. A reszty kłamstw nie mógli zrealizować bo nie doszli do władzy.
doncorleonte / 2007-10-13 07:36 / Puppet Master
Przecież Przecież Tusku Tusku zamiast nosić dzidę za Kaczu Kaczu samo chciało premierować dwa lata temu.I później Dodek się dziwił dlaczego Pis nie chciało się zgodzić na oddanie władzy.Po tym nastąpiło dwa lata płaczpropagandy klęski i całe społeczeństwo zdezorientowane.
bebe / 2007-10-13 03:00 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
polityka...to układ..dla przeforsowania wielu spraw....brudna.....jak ,....
a zresztą pisz...i o co tak naprawdę walczysz...rzad dusz...?
dobranoc.......
debata....to tylko media....sens....życia się liczy...a nie gra "szczekania"...

Mysl i bogać sie''.......dobranoc.....Tony....
/moje Tony....brzmią ..dla jasności....spojrzenia/...........Tony_"kulo"zeby....
samuraj jack / 2007-10-13 01:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
miło się rozmawia - ale czas spać;
dziś/jutro wpadnę na forum

Dobrej Nocy
bebe / 2007-10-13 01:32 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
i na mnie pora....dobranoc i do dnia jutrzejszego....../dzisiaj/....pa
barakuda / 2007-10-13 01:35 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
pa Beatko , buziaki do pościeli...:-))
bebe / 2007-10-13 01:53 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
barakudo...nie do pościeli..ale w dziub.....cha...ha...cha....
bebe / 2007-10-13 01:55 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nie mogę.... w dziób...
ach ta klawiatura.....w upraszczaniu.....wybaczcie błąd........
przewodnick / 2007-10-13 01:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Heh. Mroczek wystapi w ukraińskim Tańcu z gwiazdami. No to Polska będzie się kojarzyła z bliźniakami...

http://www.tanci.tv/foto
przewodnick / 2007-10-13 00:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze coś o debacie:

http://www1.cozpolska.pl/index.htm
barakuda / 2007-10-13 00:54 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
brawo Lis , brawo Tusk, niech się święci nadzieja.....
przewodnick / 2007-10-13 00:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nadzieja. Nadzieje graniczącą z pewnościa miałem przed poprzednimi wyborami parlamentarnymi. Do tego stopnia, że nie poszedłem na wybory. Teraz motywuję wszystkich.
barakuda / 2007-10-13 01:03 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
w ostatnich wyborach głosowałem na PIS...:-((( i cala rodzina..teraz....pójdziemy....
przewodnick / 2007-10-13 01:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pewnie jestes jednym z tych, co mnei zapewniali, że nie mam po co przepisywać się do okręgu, bo PO wygra.....
barakuda / 2007-10-13 01:29 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nie naganiałem... tak dla jasności...
bebe / 2007-10-13 01:12 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
a ja w poprzednich wyborach bezwzględnie głosowałam na PO z całą rodziną.....teraz pójdę do wyborów......też,.... z całą Rodziną......
przewodnick / 2007-10-13 01:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gowin ? :-P
bebe / 2007-10-13 01:21 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nie.....
samuraj jack / 2007-10-13 00:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Cytaty (post i odpowiedź):

2007-10-12 23:01:15 | *.*.*.* | doncorleonte
Re: Spadło ciśnienie i indeksy [4]
Szkoda mi Premiera ,bo bardzo ciężko było mu się bronić przed atakami człowieka który ma tak dobrą propagandę.W swoim życiu utożsamiam się z nim i tak samo próbuje zmieniać swoje otoczenie .Kilku ludzi udało mi się już przekonać.Naprawdę jest ciężko jak ktoś chce coś naprawić a rzuca mu się kłody pod nogi. skomentuj


2007-10-12 23:04:06 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy (13469 postów) ]
heheheheh , siła argumentów sprowadziła Jarosława do parteru , a mówił że to Tusk
jest drugą ligą

_____________________________________________


Ja rozumiem Brydzia, że możesz mieć inne poglądy. To normalne, Artykuujesz je.
Powiedz mi tylko jedno, dlaczego tak cynicznie śmiałaś się z tego, co napisał przedmówca?
Czy poza wiecznym i ogólnym zrządzeniem na ten świat zrobiłaś co cokolwiek dla miasta, osiedla czy ulicy na której mieszkasz. Przedmówca pisze o tym, że na swoim podwórku chce zmieniać to co można. Próbuje i mu się udaje.
A co Ty zrobiłaś? Czy pomogłaś komuś, jak ktoś nie mógł poradzić sobie z jakimś urzędnikiem? Czy może choć interweniowałaś, kiedy żarówka w lampie ulicznej się przepaliła? Czy może tylko zrzędziłaś, że ten jest taki czy owaki...
barakuda / 2007-10-13 00:32 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Samuraju, też lubię z Tobą dyskutować( poprostu jest z kim), ale oczekuję od Ciebie szczerej , nie zakłócanej doraźnymi wydarzeniami polemiki... nie zgadzam się na zaczepki odnoszące się do innych ( nie związanych z Tobą ) polemik. Nie zgadzam się ponadto na wycieczki w przeszłość ( na to przyzwolenie mają -póki co-namaszczeni). Z tego co wiem , nie mamy sobie nic do zarzucenia jeśli chodzi o życiorysy.... zajmijmy się przyszłością... jeśli twierdzisz ,że mój ( prawie 6-ścio miesięczny) wnuk będzie miał lepiej w IV RP to udowodnij to...i nie mów mi o dziadkach w Wehrmachtcie bo zapytam : skąd tata naszego wodza otrzymał dom na Żoliborzu i posadę na uniwerku ? w 1945? jako AK-owiec?
a poza tym ....ave!
samuraj jack / 2007-10-13 00:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Ave..

- PKB ładnie rośnie? rośnie
- pensje (liczone w złotówkach, a tym bardziej przeliczeniu na obce waluty) rosną? rosną
- bezrobocie się zmniejsza? zmniejsza - i nie wiem, do ilu zejdzie, kiedy Twój Wnuk pójdzie do pracy
- drogi są modernizowane? - są - Poznań w kierunku na Bytom; Poznań w kierunku na Wrocław; Gliwice-Rybnik; obwodnice - w tym Piły
- autostrady - do czasów pełnoletności Twego Wnuka będzie sieć autostrad i dróg szybkiego ruchu
- rośnie odsetek osób z wyższym wykształceniem? rośnie
- rośnie ilość samochodow w przeliczeniu na jednego mieszkańca? rośnie
- rośnie ilość mieszkań/domów na jednego mieszkańca? rośnie
- panuje swego rodzaju strach przed łapówkarstwem? panuje [tak nawiasem u nas to jeszcze nic wobec postawy mieszkańców Skandynawii czy Niemiec]
- i na koniec - będzie "Gazeta Wyborcza" sprawować rząd dusz w Polsce? NIE:)))
barakuda / 2007-10-13 01:18 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
wojowniku, tak jak Cię lubię , odpowiem bez podpunktów: mój wnuk myśli (?), że wszystko co "tak rośnie" .....rośnie mimo...
większe szanse widzi w liberalnym ustroju (przypominam Ci JKM) , gdzie skrót CBA nie zastąpi sumienia,gdzie skrót BOR nie zastąpi drogi do tych , z którymi chciałbym porozmawiać,gdzie Ziobro nie będzie realizował politycznej (jedynie słusznej sprawiedliwości), gdzie mój syn z dyplomem wyższej uczelni ( AM) nie będzie musiał rejestrować się w Biurze Bezrobotnych., a ja ponegocjuję z " jakąś" kasą chorych , żeby do nich dotrzeć ze swoją ofertą
bebe / 2007-10-13 01:27 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
oby Cię ....barakudo ... wnuk nie zaskoczył.....będziemy wtedy słabiutcy wiekiem....zaufają nam jedynie tym...kim jesteśmy...../i nie tym ile mamy w portfelu/ .....może się uda.......
samuraj jack / 2007-10-13 01:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Właśnie, że tak - rośnie mimo wszystko...
i będzie rosło o ile państwo nie będzie chciało "stymulować zrównoważonego rozwoju gospodarki" - to nowomowa europejska;
u nas CBA - a na zachodzie co? wolna amerykanka? każdy każdemu łapówke daje? czy może jest tak, że jak kogoś złapią to ma przerąbane do końca życia? - u nas jeszcze tak nie jest;
co do Syna - ma specjalizację?
barakuda / 2007-10-13 01:34 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
6-ego , tego miesiąca zdał ldep.... czas na specjlizację (m am nadzieje) nastąpi..jak nie sp ierdzi el i na wyspy...
bebe / 2007-10-13 01:09 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ja też mówię....NIE....wiadomo...
ogrodnick / 2007-10-13 00:35 / Bywalec forum
dla mnie tekst debaty:

dlaczego pan kłamie, panie Premierze. Przecież nie jest pan aż tak złym Premierem, żeby nie móc o sobie powiedzieć czegoś dobrego?
barakuda / 2007-10-13 00:47 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
hehe... może to jest pointa ....?
zbig$ / 2007-10-12 23:54 / Uznany gracz - weteran 93/94
co do sukcesu gospodarczego pisu to polegal on na tym ze nie gmerali w gospodarce jak poprzednicy i stad pomyslnosc...jak kasa wlewa sie tu strumieniami od kredytow hipotecznych (100 mld rocznie), emigrantow i inwestorow zagranicznych trudno zeby nie bylo sukcesu
barakuda / 2007-10-13 00:17 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
muszę(!!!) Ci w jednym przyznać rację ... "nie gmerali w gospodarce" , to hasło czysto liberalne.. kaczki (przynajmniej dla mnie) obroniły się indolencją gospodarczą... co by było, gdyby mieli ambicje reformatorow gospodarczych?... wolę nie myśleć ... WIG 20 wróciłby do 1000 , a my wszyscy moglibyśmy pisać na portalu pt. Komuno wróć...
samuraj jack / 2007-10-13 01:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wolę po stokroć nie gmerających w gospodarce Kaczyńskich niż "uzdrawiacza" Balcerowicza
przewodnick / 2007-10-13 01:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na krótką metę może się sprawdzić, w dłuższej perespektywie nie. No cóż, w Polsce co wybory to inna partia u władzy i na nią można wszystko zrzucić
danek113 / 2007-10-13 00:23 / Bywalec forum
Barakuda konkrety - nie slogany chłopie!
barakuda / 2007-10-13 00:33 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
zadaj pytanie .... chłopie...(?)
przewodnick / 2007-10-12 23:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spadek bezrobocia też spowodowały inne czynniki itd, itp.
Żeby byc obiektywnym trzeba dodać, że w dwa lata niewiele da się zrobić
danek113 / 2007-10-12 23:50 / Bywalec forum
spójrzmy realnie na to co się dzieje - ale nie w TVP, TVN i na łamach GW itp: Gdzie są Ci skłóceni ludzie - ja ani u mnie w pracy,a ni wśród znajomych, ani na ulicy, ani w autobusie nie widze jakiegoś większego skłócenia niz dotychczas- co za farmazony wypisujecie! Ludzie maja odmienne poglądy - tak było i tak zostanie. Myslę że to tak samo jak z tym, że ponad 70% Polaków popiera parady gejów i lesbijek i temu podobne sprawy. tymczasem kiedy rozmawiam z ludźmi w pracy, wśród znajomych i w róznych środowiskach w których przebywam to około 90% mówi - "fuj" to obrzydliwe, to nienormalne, kiedys tego nie było itp. zupełnie inne proporcje. Hasełka typu skłoceni ludzie, Europa się z nas śmieje możecie wsadzić sobie między bajki - toż to propaganda pełną gębą - a realia sa zupełnie inne. Niestety za mało w nas własnego myslenia i używania własnych rozumów, a za dużo ulegania idiotycznym haslom nie mającym nic z realiami wspólnego, Rozmawiajmy o konkretach popartych przykladami. Na hasła próbuje wygrac Tusk - czy mu sie uda -zobaczymy 21.10. Rozejrzyjmy sie więcej dookoła siebie - jak nam się żyje i czy w naszych codziennych sprawach i kontaktach dostrzegamy konkretne przykłady skłocenia i złego rządzenia przez PiS?
samuraj jack / 2007-10-12 23:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Pięknie napisałeś...
bebe / 2007-10-13 00:05 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
o key.....
zbig$ / 2007-10-12 23:49 / Uznany gracz - weteran 93/94
czym sie tu xcytowac - sprawa jest jasna - PO to uklad ze wszystkimi, podtrzymywanie wszelkich ukladow, montowanie sitwy i nwych ukladow na starych ukladach - uklad ukladem uklad pogania...przy tym zalosna retoryka o jakichs reformach - a chodzi tylko o przejecie koryta, to kosmopolici i internacjonalisci, pragmatycy z minimum moralnosci i przyzwoitosci, glownie karierowicze łasi na kase...
PiS to proba demontazu starego ukladu - komuszo - sbcko-wsi-owego, byc moze wstawianie w to miejsce nowego, moze bardziej sprawiedliwego, no i podgryzanie PO tkwiącego po uszy w starych ukladach i reprezentujacego je.Stąd ten szał, atak i wsciekłość, jad. PiS tez nie jest doskonaly, ale przynajmniej probuja jakos rozliczyc przeszlosc i zrobic z tym porzadek. Komuna i PSL (arbuzy zielone z wierzchu czerwone w srodku) nie wymaga komentarza, to samo z s-broną. Mozna sie zastanowic nad ta egzotyczna koalicja lpr pr i upr, ale jak pis straci glosy na ich rzecz moze nie wygrac, to PO bedzie tworzyc rzad i rozdawac karty - wtedy kaszanka...Mozna nie lubic PejSu, ale nie ma innego wyjścia - ew. LPR PR i UPR. Po prostu nie powstala nowa partia prawicowa, na ktorą ze spokojem mozna by glosowac - trza wybierac to co jest , moze next time...
bebe / 2007-10-12 23:57 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
znów się z Tobą muszę niestety, albo stety zgodzić....zbigu...
hipopotamiczny / 83.6.168.* / 2007-10-12 23:55
a kolega z którego psychiatryka uciekł?
zbig$ / 2007-10-13 01:09 / Uznany gracz - weteran 93/94
z tego po lewej...
bebe / 2007-10-13 00:03 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
z komuny....hipopotamiczny....
hipopotamiczny / 83.6.168.* / 2007-10-13 00:23
Schizofrenia paranoidalna charakteryzuje się rozbudowanym i złożonym systemem urojeń (najczęściej prześladowczych, wielkościowych, urojeń odsłonięcia i oddziaływania zewnętrznego, urojeń nasyłania i wykradania myśli, ksobnych, czasem także urojeń zdrady, pochodzenia, hipochondrycznych) oraz niekiedy nasilonymi halucynacjami. Częstokroć urojenia przybierają tak skomplikowaną formę, iż stają się zrozumiałe tylko i wyłącznie dla chorego.

Zbig dał sobie wmówić że wszędzie istnieje układ, który jego - Zbiga - prześladuje, podsłuchuje, śledzi, otacza... Oraz oczywiście działa na zgubę Polski.
Ale na szczęście są ludzie prawi i sprawiedliwi, którzy utną hydrze łeb niczym św. Jerzy smokowi!!!
zbig$ / 2007-10-13 01:11 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie mnie, ale wszystkich razem i nie podsluchuje tylko doi z kasy i sil zyciowych, utrudnia zycie i konserwuje nas w glebokiej komunie jesli chodzi i wiele dziedzin zycia osobistego i spolecznego...no i nas sprzedaje obcym
bebe / 2007-10-13 00:33 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
na świecie jest wiele chorób.....
aleeeeeeeeeeeeee

są też układy, jak we wszystkim....aleeeeeeeeeeeeeee

ja bardzo lubię układy jasne.....czytelne....od chociażby lekarz i pacjent...każdy zna swoją rolę.....
jak ja lubię zbiga... za to Twoje.... romantyczne , ostatnie zdanie...
hipopotamiczny / 83.6.168.* / 2007-10-13 00:44
tylko szkoda że na świecie nie ma już smoków
dobrej nocy:)
bebe / 2007-10-13 00:58 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
jest coć bardziej ważnego.....większego....smok...to za mało....

dobranoc.....
samuraj jack / 2007-10-12 23:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Zacznę od generalnej uwagi - Tusk medialnie wypadł lepiej i nic, dosłownie nic nie dowiedziałem się o tym, jak zamierza rządzić. Tusk przypomina mi Kena (męski odpowiedni lalki Barbie), który moze sie kobietom jako facet podobać; ma jednak tyle pomysłów na rządzenie Polską co Ken. Na początku tego tygodnia w programie "Autografy" była okazja do dopytania Tuska, jeżeli chodzi o konkretne zamierzenia programowe. Wtedy okazało się, że nie ma żadnego konkretnego, co więcej robił szeroko otwarte oczy, kiedy Zawisza pytał go o konkretne sprawy.

Co do debaty:

1. Tusk bez planu na rządzenie - jak już ktoś zauważył - nie odpowiedzial np. na pytanie, jak autostrady zamierza budować
2. Tusk zarzucił Kaczyńskiemu, że powiedział, że chce aby rolnicy bez dotacji z UE. Tusk miał rację. Kaczyński takie zdanie wypowiedział. W tej sprawie wyszedł cały cynizm/pustaka_programowa/jałowość/ Tuska. Kaczyński ma tu rację - dotacje trzeba było zlikwidować i to by było z korzyścią dla naszego rolnika. Nasze rolnictwo rozwija się mimo tego, że np. rolnicy z Francji dostają dużo więcej kasy niż nasi. Nasi bez dotacji poradziliby sobie, tamci mieliby wielkie problemy i nie wytrzymaliby konkurencji z naszymi. I jest to rozwiązanie liberalne, za którym Tusk powinien programowo się wypowiadać, ale on cynik lub ma sieczkę w głowie.

3. Karta praw podstawowych zawiera szereg zapisów, które ostatecznie mogą być zinterpretowane jako przyzwolenie dla małżeństw homo czy eutanazji. Ale nawet nie to jest tu najważniejsze. Ta karta gwarantuje szereg świadczeń socjalnych na niespotykanym u nas poziomie.
Ten wątek podnosił rzekomy liberał Tusk Kaczyńskiemu w związku z kartą. Tusk mówił, że dzięki karcie wzrośnie poziom życia ludzi. Nie powiedział, że mowa jest o socjalu. I znów cynik czy ignorant z niego wyszedł. Zaatakował Kaczyńskiego z lewej, socjalnej strony. To ma być liberał?

4. Ktoś napisał "Pieniądze z ue na drogi a nie pis". To jest argumentacja typu - co złego to PiS, co dobrego to UE czy ktokolwiek inny.

5. Jeżeli chodzi o słuzbe zdrowia to pododnie. Generalnie była mowa o tym, że pielęgniarki za mało zarabiają i coś trzeba z tym zrobić. Jak się okazuje, że dostały pieniądze i jeszcze dostaną kolejne - to okazuje się, że to już nie PiS dał te pieniądze, ale składki ubezpieczenia zdrowotnego. Jak co złe to PiS, jak co dobre to ktoś z zaświatów to robi.

6. Ktoś napisał w związku z możliwymi wyborami za pól roku: "A nie lepiej te pieniadze dac na podwyzki nauczycielom i pielegniarkom. Takie wybory kosztuja mase kasy, a odprawy ktore dostaja poslowie po rozwiazaniu sejmu to tez spora kasa."
Proponuję od razu zlikwidować demokrację - ile oszczędności nie tylko na wyborach, ale i na funkcjonowaniu parlamentu.

O wielkiej pustce programowej napisałem niżej - generalnie PO uznaje za nieprawdziwe twierdzenia, że w PO w swoim programie zawarło zapisy o [z punktu widzenia liberała] reformie państwa.
barakuda / 2007-10-13 00:05 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
ad.1) Tusk (PO) powiedział o dokładnej liczbie km autostrad ... a sposoby ...? byłby głupcem , gdyby przed wyborami spzredał koncept
ad.2)miałbyś rację , gdybyś wiedział kiedy Unia (in gremio) zrezygnuje ze wspólnej polityki rolnej...w obecnej sytuacji rację ma Tusk broniąc realnych dopłat , a nie wirtualnych dywagacji
ad.3 czy liberalizm zabraniał kiedykolwiek korzystania z praw?????... jeśli zechcesz porozmawiamy o obowiązkach...
ad.4 nie zrozumiałem...:-))
ad. 5 o faktach gentelmani nie dyskutują ... ja doskonale wiem, ile więcej płacę na :skladkę zdrowotną" ...żadna kaczka mi nie wmówi ,że : czarne to czarne , a białe to białe"...
ad.6 proponuję wprowadzić oddzielny podatek wyborczy... np. 0.5% od PIT-u , we zależności od stanu kasy moglibysmy głosować co tydzień...:-))
samuraj jack / 2007-10-13 00:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
1. Barakuda sympatyczny - za kogo mnie masz. Najpóźniej teraz jest czas mówienia o konkretach. Nikt już niczego nie ukradnie. Problem w tym, że nie ma czego ukraść.
Przyjmijmy jednak, że masz rację, że Tusk nie sprzedaje przed wyborami konceptu na temat autostrad, i pewnie, na kazdy inny temat. Aby nikt nie ukradł.
To wobec tego pytam, co Ty w ogóle wiesz o programie PO i czy PO ma w ogóle jakikolwiek program

2. Ja mówiłem o programie. Liberał Tusk powinien być za uwolnieniem rolnictwa z dopłat. To co mamy realnie, to mniejsze dopłaty do rolnika polskiego (w połowie zreszta pokrywane przez Polskę!!!) niż np. francuskiego, co oznacza REALNĄ DYSKRYMINACJĘ rolnika polskiego.

3. Jeżeli Ty mówisz o liberaliźmie w kontekście wyśrubowanej pensji minimalnej - to równie dobrze możesz nazwać mnie Murzynem - i będziesz miał takie samo pojęcie o liberaliźmie jak i o kolorach skóry.

4. Hm... gdyby drogi budowano za czasów PO, to by mówiono, że wybudowało PO, a jak za rządów PiS to mówi sie, że z pieniędzy UE

5. Gdyby podwyżki dla pielęgniarek były zarządów PO, to by mówiono, że toPO dało; a tak Tusk powiedział, że to dzięki większym składkom

6. Nie jestem zagorzałym zwolennikiem demokracji. Ale jeżeli już jest to kosztem tej demokracji są wybory, nawet jezeli by mialy być co pół roku. Jezeli na to sie nie zgodzimy, to lepiej od razu zmienić system rządów
barakuda / 2007-10-13 00:46 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
1. remis...(;--)) )
2.chodzi o DZIŚ... lepiej , że mamy to co mamy , niż armię europejską... potem...? oczywiście zrównanie szans i albo bez dopłat .... albo równo
3. dla mnie liberalizm , to nie tylko pensje... wybacz..
4. zgoda
5. niazgoda, będzie wybór ubezpieczyciela i jak najszersza ( w granicach rozsądku ) prywatyzacja..
6. demokracja tak ! wybory tak długo ,aż zwyciężymy - nie !
samuraj jack / 2007-10-13 01:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
1...;) to był, barakuda, bezlitośnie logiczny wywód...;))
2. on mówił o europejskim zniesieniu dopłat i europejskiej armii - powtórze zniesienie dopłat wszystkim rolnikom w UE zdecydowanie poprawi konkurencyjność naszego rolnictwa
3. liberalizm - to brak a nie podnoszenie pensji minimalnej; to brak - poza kodeksem cywilnym - jakichkolwiek regulacji ogranicząjących wolność zarabiania, zatrudniania etc. [świadczenia na rzecz państwa to kolejny temat]
5. nie mówię o realnych rozwiązaniach, a o medialnej manipulacji - PO mogłoby sobe podwyżki przypisać, PiS nie może
6. demokracja, jak juz jest, to jest ograniczona ramami konstytucyjnymi - jeżeli w konstytucji uchwalonej przez III RP jest możliwość wyborów co pół roku, to pretensje do twórców tych zasad, a nie działających w tych zasadach...
anonim_03 / 2007-10-12 23:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

dzięki karcie wzrośnie poziom życia ludzi.

też to wychwyciłem -- zabawna teza.
samuraj jack / 2007-10-13 00:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
może wzrosnąć tylko przez świadczenia socjalne
i zdaje sie, jest tam mowa również o pensji minimalnej - na poziomie europejskim
gdyby to wprowadzić - nasza gospodarka zarżnięta...
ale co tam "liberał" Tusk takimi szczegółami będzie się przejmował...
ogrodnick / 2007-10-13 00:14 / Bywalec forum
czołem samuraju
Może nie po kolei ale postaram się merytorycznie:

Dzisiejsze kampanie na całym świecie to socjotechnika i swego rodzaju konkurs piękności (patrz Blair w Wielkiej Brytanii, Sarkozy we Francji itd.). Signum temporis.
W realu brzydcy maja pod górkę, tylko w necie każdy może być ślicznooki np.

Ad.1 Debata w prime time nie jest miejscem na jakąkolwiek debate o programach. Tu liczy sie wrażenie, kreacja. Tusk wypadł po raz pierwszy wypadł jak mąż stanu. Doświadczenie z kapanii prezydenckiej procentuje.

Ad.3 i Ad 2 Świetny zabieg sztabowców Tuska. Liberał był za przywilejami socjalnymi a Kaszyński od zwykłych ludzi zarzucał to Tuskowi. Totalne odwrócenie ról. A przy okazji Tusk jawił sie jako otwarty euroentuzjasta. Kaczyński natomiast jako przeciwnik Unii Europejskiej, negujący propozycje płynace z Unii.
Jaki płynie przekaz z tej debaty dla zwykłych ludzi na wsi: Kaczyński chce zabrać dopłaty i nic poza tym.
Bo w takim programie nie ma miejsca na debatę o reformie chorej Wspólnej Polityki Rolnej.

Ja podobnie jak ty uważam, że PiS ma rozsądny program, może lepszy niz PO ale niestety dyskwalifikują ich metody jakimi chcą wprowadać swoje pomysły.

Z braku laku PO.
samuraj jack / 2007-10-13 00:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
W rzeczy samej - jezeli uznać Twoje zdanie o sztabowcach Tuska za prawdziwe, to znaczy, że widzieliśmy wielkie kłamstwo w wykonaniu Tuska i tak naprawdę głosujący na Tuska NIC o nim nie wiedzą. Nikt nie wie, kiedy Tusk mówi co myśli, a kiedy kłamie.

Co do UE - to może masz racje. Nie sposób w takim programie tłumaczyć. Natomiast jest jedna rzecz. Zasadniczo w UE nie możemy juz mieć więcej korzyści niż mamy. Konstytucja, Karta praw czy każdy inny dokument już nam niczego nie doda. Każdy kolejny dokument będzie tylko zabierał - naszą suwerenność po kawalku...
ogrodnick / 2007-10-13 00:57 / Bywalec forum
To nie jest kłamstwo.
O karcie praw można mówić do woli różne rzeczy, dlatego, że jest to element Konstytucji Europejskiej, krórej nie ma i zanim powstanie przetoczy się jeszcze morze dyskusji i sporów na ten temat. Do wersji ostatecznej jeszcze daleko.
Poczytaj o karcie, choćby tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_Praw_Podstawowych.
Te zapisy są jak to w konstytucji szalenie ogólne i poza paroma ja nie mam zastrzeżeń.
samuraj jack / 2007-10-13 01:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Wersja ostateczna karty praw już jest...
można ją tylko przyjąć lub jak Wlk. Bryt. wyłączyć sie z niej lub jak zrobiła Polska (nie wiem, czy to skuteczne) złożyć deklaracje o samostanowieniu w jakiejś sprawie...
i to wszystko
Navigare----- / 2007-10-12 23:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Piszę do tych wszystkich kretynów którzy ciagle jak papugi powtarzaja idiotyczne teksty o "budowaniu przez PO tuneli wzdłuż Wisły". Polecam wam kretyni jeden z drugim: wybierzcie sie do Paryza i zobaczcie ile tam jest tuneli WZDŁUŻ Sekwany i jak świetnie rozwiazuje to komunikację wokół centrum miasta. To tyle. Idę spać. Dobranoc...
przewodnick / 2007-10-12 23:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To są słowa kierowane do zwykłych ludzi.
Co oznacza stwierdzenie Kurskiego - 3 lata wczesniej Polacy zarabiali 1000 pln a dzisiaj 1000 dolarów
Co oznacza stwierdzenie - benzyna podrożała X procent
Ktoś, kto nie sledzi cen światowych przyjmuje te słowa bezgranicznie. Ci co śledza - śmieją się z tego.
barakuda / 2007-10-12 23:43 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
o jednym zapomniałeś : kretyni nie rozumieją mowy w formie pisanej..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy