Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sphinx - polski biznes ze smakiem

Sphinx - polski biznes ze smakiem

Money.pl / 2007-06-30 09:07
Komentarze do wiadomości: Sphinx - polski biznes ze smakiem.
Wyświetlaj:
Artur,Karol,Ula,Ola i inni / 46.112.117.* / 2011-02-16 23:02
Zastanawialismy się co się stało ze Sphinxem na Slasku-Zabrze,Chorzów,Gliwice Arena. Było dobre jedzenie i w miarę obsługa.Teraz tragedia.Obsługa nie wie co podaje,do dań,które mają w zestawie pitę trzeba się dopominać,sosy podawane sa dwa a mają podobno być trzy jak zaznaczono w menu.Shorma to suche i czarne kawałki mięsa chyba odgrzewane.Kelnerzy pracuja z łaską i nie wydają reszty-znikają.Na pytanie co sie dzieje u Was odpowiedż,że za 6zł na godz.tak to wyglada.Dyrekcja każe oszczędzać to oszczędzają.W głowie sie nie miesci jak to wszystko upada.Zróbcie cos z tym,szkoda bo z pracy mamy blisko i było nieżle a teraz już tam nie wstąpimy.Polska prawda, miało być pięknie a wyszło jak zawsze.Pozdrawiamy- urzędnicy.
Lidka40 / 188.147.241.* / 2011-01-21 14:50
kiedyś często jadałam w restauracjach maki sphinx, głównie na śląsku, obsługa była bardzo uprzejma i zawsze można było miło spędzić czas. Ostatnie dwie wizyty to była porażka. w Chorzowie kelnera po prostu nie ma, był chyba sam na całą restauracje (a tam jest piętro), zimne jedzenie i mało smaczne. potem byłam w Sosnowcu i też nie mam miłych wspomnień. Jedzenie się pogorszyło to nie to co kiedyś. A obsługa schodzi na psy. z tego co dowiedzieliśmy się od kelnerów to firmie nie zależy żeby obsługa była dobra ale żeby była tania. co to za dbanie o klientów. ja już chyba nie będę odwiedzała tej sieci.
kasik1203 / 195.93.135.* / 2010-09-17 16:33
Tylko,że kradna W WARSZAWIE W SPHINXIE!!! złodzieje panoszą sie bezkarnie, zabieraja telefony a obsługa mowi,ze akurat "Twojego" stolika kamera nie objeła..hahaha smiehu warte!!!
ŻENADA!!!
ktoś kto wie co mówi:P / 89.72.105.* / 2010-11-28 21:54
czy tak trudno trzymać telefon przy d...ie:)?
lilipusia / 94.240.42.* / 2010-08-10 20:43
Opinia nr 1 dotyczy Sphinx`a na Wrocławskim rynku. Jest to takie miejsce do którego przychodzi bardzo wiele gości, poprzez dogodną lokalizację więc i lokal powinien dbać o klientów. Potrawa "Shoarma na dwa smaki" - mięso wołowe, było zbyt mocno przypieczone (najwyraźniej kucharz miał zły dzień) a co za tym idzie nie nadawało się do jedzenia, oraz nie została nam podana bułka pita... Nie było piwa i kilku deserów. Podczas wakacji istnieje wiele promocji więc postanowiliśmy z niej skorzystać. Płacąc rachunek czekaliśmy na resztę w wysokości 10 zł i niestety nie doczekaliśmy się, a pod koniec naszego pobytu pojawił się inny kelner, a tamten co nas obsługiwał po prostu zniknął... Szczyt chamstwa! To miejsce będziemy omijać szerokim łukiem!


Opinia nr 2
Natomiast Sphinx w Jeleniej Górze to prawdziwa rewelacja! Bardzo szybko podany posiłek, a w dodatku dużo większe porcje w porównaniu z innymi restauracjami. Obsługa bardzo miła, sympatyczna i kulturalna. Obsługujący nas kelner kilkakrotnie odwiedzał nasz stolik i pytał czy wszystko i jak nam smakuje:-) mówił też biegle po angielsku
w 100% polecam!
ktoś kto wie co mówi:P / 89.72.105.* / 2010-11-28 21:53
shoarma na dwa smaki to mix mięs drobiowego i wieprzowego (to ze świnki) a nie wołowego (to z krówki) droga pani ;)
jimmi / 89.25.174.* / 2010-06-25 11:11
Wyraze moja opinie dot. restauracji w Gliwicach. Podczas ostatniej wizyty otrzymalismy frytki ktorymi mozna bylo sobie gardlo podrapac, dziwnie zalatujace twarde mieso i salatki po doplacie (poniewaz nie bylo standardowej kelner kazal doplacac do innej) tyle co kot naplakal (salatka feta - 4 kawalki fety w niej). Jedzenie bylo niesmaczne i na bank nieswieze, zastanawialismy sie czy przypadkiem nie byly to rzeczy odgrzewane, zbierane wczesniej z zostawionych posilkow. Szkoda bo kiedys mieli tam spore porcje, a jedzenie bylo swieze i smaczne.
edy76 / 188.220.196.* / 2010-05-25 22:54
Sphinx - polski biznes ze smakiem? Naprawde, wydaje mi sie ze to tylko dobrze wypromowana marka, dobry pomysl, spora inwestycja ale mam watpliwosci co do jakosci obslugi i jedzenia. Potwierdzam opinie ze oczekiwanie na kelnera jest zbyt dlugie. Powodem tego nie jest duzy ruch w restauracji ale plotkowanie obslugi, wyglada to nieco nieprofesjoonalnie. Kelnerzy nie maja wiedzy na temat menu i nie sa w stanie doradzic klientow. Potrawe jaka kiedys zaserwowano mi w Sphinxie w M1 w Czeladzi nie podalabym nikomu i nigdy - przeterminowane mieso. Wskazuje to na brak zarzadzane zamowieniami, dostawami i brak treningu pracownikow. Mam nadzieje ze bedzie to odebrane jako konstruktywna krytyka, pisze to bo podoba mi sie pomysl, jest polski i zycze tej marce powodzenia, ale nie widze szans na dalsza ekspansje. Polski klient robi sie coraz bardziej wymagajacy, a za tym powinny isc zmiany w mysleniu menagerow tej sieci. POWODZENIA I POZDRAWIAM
qrczak25 / 81.190.125.* / 2010-05-22 14:54
Sphinx to nie ciesząca się dobrą sławą sieć restaurcji na polskim rynku. Każdy z moich znajomych ilekroć bywał w restauracji spotkał się z flegmatyczną obsługą i mierną organizacją np. Klient musi czekąć sporo czasu, żeby być zauważonym rzez kelnera, nie mówiąc już o czekaniu na posiłek. Sceptycznie odnosiłem się do uwag przyjaciół. Sphinx'a miałem do tej pory za dobrą restaurację. Jednakże w tym roku w marcu, natrafiłem w swoim jedzeniu na średniej wielkości gwoździa!!!. Tej wielkości obiekt mógłby spokojnie dokonać uszczebku. Bardzo mnie to zaskoczyło, a jednocześnie spowodowało stres u towarzyszy kolacji (mogli mieć podobną niesodziankę). Reakcja kelnerów bardzo mierna. Po ok.30 min. dopiero zaczęli reagować!!! Apeluje do wszystkich klientów by uważali na to co dostają na talerzach. POZDRAWIAM!
szczecin2010 / 83.21.122.* / 2010-03-25 11:42
Witam, Sphinx-Szczecin, kiedyś super, teraz pikuje w dół. Mniej popularne posiłki są z przeterminowanych produktów - wiem po reakcji mojego organizmu :) Obsługa kiedyś super - obecnie beznadzieja, ani nie zagadają ani się nie uśmiechną. Kiedyś taki pracował - Junior ksywkę miał na plakietce to super gość, aż się chciało wracać. A teraz jakiś Sewer co wywraca oczami, ganiać go trzeba po lokalu...szkoda bo lubiłem knajpę. Aaaa, no i piwo. Kolega z pracy był kelnerem i opowiadał, że nic się z beczki zmarnować nie może, więc zlewki z dna kega rozlewane są do kilku kufli...co zresztą czuć decydując się na Okocima, ciut lepiej z Carlsbergiem.
munio81 / 79.186.248.* / 2010-02-11 21:34
Jadłem już w kilku Sphinxach ale Pilski ostatnio mnie zaskoczył ogromnymi porcjami i do tego to nowe menu.... palce lizać krem z selera i ostre kąski to jest coś :) polecam
:( / 83.17.143.* / 2009-09-17 08:24
We Wrocławiu na rynku , masakra , jedzenie zimne , kebab ostatnio prawie uciekl z talerza, porcje coraz mniejsze. NIe polecam :( A szkoda bo super miejsce
qweq3 / 83.12.128.* / 2007-11-11 21:18
Na piotrkowskiej w lodzi sa 3 lub 4 sphinxy
ta pod numerem 215 jest najlepsza
tam jest super :)
Rob-ert / 212.2.99.* / 2007-08-04 07:56
Chodzę do Sphinxa w Pile, jest tam poprostu rewelacyjnie. Jedzenie jest zawsze świeże i smaczne. Ostatnio byłem w Sphinxe w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, to była porażka, jedzenie było stare, śmierdzące i popsute, i nie była to tylko moja opinia, moi sąsiedzi przy stolikach też oddawali jedzenie po pierwszym kęsie. Nawet sosy były inne niż w Sphinxie. Do tej wizyty była to moja ulubiona restauracja, teraz wole stołowac sie w bufecie w Pcimiu na stacji PKP, wiem czego mozna się spodziewać po bufetowej. Myślę że to jest porazka Sphinxa, do tej pory chyba najlepszej w swoim rodzaju restauracji w Polsce. Teraz to tylko w dół. Pozdrawiam warszawską obsługę Sphinxa.
jaaaa / 83.14.127.* / 2007-06-30 09:07
Odradzam odwiedzanie tej restauracji\!!!pracowalam tam i widzialam jak przyotowywane sa posilki!sanepid by sie wystraszyl.przeterminowane produkty sa mieszane ze swiezymi zeby zabic zapach,miesa sa rozmrazane wielokrotnie az smierdza,na to kucharze tez znalezli sposob-duzo przypraw i dlugie smazenie,frytki sa przeterminowane kilka miesiecy!jedynym swiezym produktem jest tam salata,to co spadnie na ziemie jest rowniez podawane,pracownicy nie myja warzyw tylko wrzucaja je do brudnego zlewy,oczywiscie rak tez nie myja,a jak jest duzy ruch to gotuja kilka roznych potraw na tych samych patelniach nie myjac ich nawet.juz nie mowiac nawet ze kucharze nie maja tam zadnych kfalifikacji oraz zatrudniane sa osoby bez badan sanepidowskich.sama zostalam przyjeta a nie mam badan.szef powiedzial ze sa one zbedne i zal mu pieniedzy zeby mi oddawac za ich zrobienie.podobno nie przyjmuja kobiet.a jednak mnie przyjeli i nawet nie zaplacili,ponadto obsliga mnie i moja kolezanke podgladala kiedy sie przebieralysmy w pomieszczeniu socjalnym.kucharze wycieli sobie spory otwor przez ktory wszystko bylo widac,musialysmy sie kryc zeby nas nie podgladali.wracajac do tematu;moja kuzynka wymiotowala4razy po jedzeniu ze sphinxa a byla tam 5 razy.jesli wiec mile wam zycie nie chodzcie tam jesc!!!!!
Cyper / 83.3.224.* / 2008-01-12 20:29
Pracowałem również w sphinx i nie wydaje mi sie żeby jaki kolwiek restaurator pozwolil by na pracę bez badań lekarskich .Wszyscy zapewnie wiemy że w restauracjach sphinx jest niesamowity ruch,to jakim cudem mogą się tam znaleść przeterminowane frytki:)
/ 83.22.13.* / 2007-08-22 22:21
Może Twoja kuzynka ma bulimie skoro ciagle wymiotuje ??
eljot / 83.30.140.* / 2007-08-12 12:20
czyzby konkurencja zabrala glos? jadlem w sphinxie wiele razy, w katowicach, szczecinie i warszawie i w zdecydowanej wiekszosci przypadkow wszystko bylo ok. nie polecam jedynie sphinxa w katowickich 3 stawach, kiepskie maja jedzenie. za to najbardziej pozytywnie zaskoczyla mnie restauracja w zlotych tarasach w warszawie i tam bede czestym gosciem
elenka / 62.111.206.* / 2008-12-20 21:40
niezrozumiałe dla mnie jest czemu potrawy serwowane w restauracjach tej sieci, w roznych miastach smakują i wyglądają inaczej. Dla porównania Warszawa Tarasy i Katowice Korfantego. W pierwszej znacznie mniejsza porcja niz w Katowicach. Nie moglam sie przestac dziwic skad ta roznica. Frytki blagaly o litosc, a poza tym nawet sie nie najadlam, tak malo tego bylo. Sphinx Złote tarasy zawiódł na całej linii
alina6316 / 83.26.248.* / 2007-07-19 09:14
jak ty mogłaś tam pracować...nie zatrudniają kobiet przecież...
T / 212.76.37.* / 2007-07-18 22:29
To dziwna masz kuzynke :D tyle razy wymiotowac i caly czas tam chodzic... Brawo za inteligencje! :)
pele79 / 86.89.40.* / 2008-01-27 22:15
POLECAM BYDGOSZCZ PELE
Diagnozy / 89.79.222.* / 2008-11-07 23:27
Jestem właścicielem restauracji w Sopocie i nie jest to Sphinx. Komentarze na temat mojej restauracji są tak różnorodne, jak różnorodni są ludzie i jak różnorodne są ich pomysły na skrytykowanie lub pochwalenie tego miejsca. Są wśród nich, między innymi, pracownicy restauracji (byli i aktualni). Ostatecznie refleksja jest jedna: robić swoje ze świadomością, że zrobiło się to, co dla danego biznesu najlepsze. Jeśli przynosi to oczekiwane zyski, to wystarczy dosypać szczyptę soli i pieprzu, a sukces gwarantowany...

Najnowsze wpisy