Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Spieszą się z budżetem. Reformy szybciej, niż zapowiadano?

Spieszą się z budżetem. Reformy szybciej, niż zapowiadano?

Wyświetlaj:
agagaga / 95.49.157.* / 2011-11-24 10:38
Czy ktoś jeszcze ma jakieś złudzenia? Tak nam polepszą, że aż nas skręci
http://www.obserwatorfinansowy.pl/2011/11/23/belka-nbp-wywiad-plany-rzadu-inflacja-finanse-publiczne/
oborowy / 79.185.82.* / 2011-11-24 00:53
Palac Namiestnikowski będą oświetlać. Pewno chcą tym sPOsobem BULA oświecić.

Ale ja myslę,że to zmarnowany kapitał.

Takiego Analfabetę nie idzie już niczego nauczyć.
buc_pucybut / 2011-11-24 00:00 / Tysiącznik na forum
czy podnoszenie vatu citu zabieranie ulg to reforma ? czy organicznie biurokracji to zatrudnienie 11 tys urzędników ? czy tanie państwo to latanie na wekendy do domu żeby pobiegać na plaży ? etc
polocoto / 31.175.234.* / 2011-11-23 23:17
Ja tak sobie myślę, że chcą nam przywalić podatkami by zdążyć jeszcze przed nowym rokiem. Okaże się. :)
Kury szczać prowadzać / 83.31.24.* / 2011-11-23 22:21
No pytam! Dlaczego? Dlaczego nie poinformowały nas media o stanowisku Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich odnośnie fałszowania relacji z obchodów Marszu Niepodległości z 11 listopada 2011? Chcą z nas zrobić niewolników?
przyjdzie ojciec poprawi / 83.31.24.* / 2011-11-23 22:11
Śpieczcie się powoli. Langsam, langsam aber sicher
Monika 89 / 77.254.26.* / 2011-11-23 21:06
Kogo oni chcą obciążać łataniem dziury budżetowej? Kiedy wreszcie usłyszę coś o obniżeniu kominów płacowych? Dlaczego ci, którzy tyle zarabiają niewiadomo z jakiego powodu nie będą uczestniczyć w reformach? Dlaczego ciężar reform poniosą ci, którym i tak jest ciężko?
Lomion / 178.235.7.* / 2011-11-24 00:04
Jeśli dobrze pamiętam, to 90% społeczeństwa jest w I progu podatkowym, więc w trzeci wpadłoby prawdopodobnie poniżej 1%. Więc o jakim finansowaniu mówisz, jak nie będzie z tego żadnych pieniędzy?
DFGGE / 85.237.164.* / 2011-11-23 21:54
CO WY TEGO NIE KAPUJECIE PAN PREMIER JEST NAJLEPSZY NAWET DOSTAŁ NAGRODĘ ROKU , JAKO JEDYNI OMINĘLIŚMY KRYZYS NA PLUSIE CIĘCIA KAŻDY ROBI JEST KRYZYS I TAK SOBIE RADZIMY MINIMALNE PODWYŻKI NIE ZASZKODZĄ
maciekkkk / 2011-11-23 20:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Psioczycie na lewo i prawo, ale bez względu jaki rząd byłby i tak musiałby ciąć.
qqwe / 89.69.153.* / 2011-11-23 20:55
to niech zacznie od ciec w administracji, od siebie.
zadaj sobie pytanie, z czego utrzymywana jest cala administracja, kto bedzie placil na ich emerytury, czy cokolwiek produkuja ?
produktywny / 83.20.15.* / 2011-11-23 22:51
Ło jo produkują - DŁUG PUBLICZNY jak się patrzy...!
bsf / 87.205.255.* / 2011-11-23 19:32
PINOKIO i pchła Szachrajka w cztery lata doprowadzili Polaków i Polskę do BANKRUCTWA. Teraz karzą nam zaciskać pasa za ich nieudacznictwo i brak kompetencji w zarządzaniu państwem.Nie było by KRYZYSÓW gdyby NIE ISTNIAŁY NIEUDOLNE RZĄDY. Widać po czterech latach , że PO nie ma zielonego POjęcia o funkcjonowaniu państwa.
obs 2129 / 81.190.68.* / 2011-11-23 19:26
W TEJ ARMII KASA IDZIE TYLKO NA WYPŁATY, 100 000 TYSIECY ZBEDNYCH ŻOŁNIERZY!!!. DZISIAJ WALCZY SIE ZA POMOCĄ KuRKA Z GAZEM . te gigantyczne pieniądze z wojska powinny byc przeznaczone na wspieranie młodych rodzin tak aby wzrósł przyrost naturalny- bedą nowe przedszkola praca dla opiekunek , biznes się rozwinie itd. a tak marnotrastwo na wojsko. napływ imigrantów do Polski to nie rozwiązanie. Stawiajmy na 2 tysiece dobrze wyszkolonych żołnierzy a nie na 100 000 tysiecy pobierających kase. ByŁEM PRZEKONANY ŻE TUSK TO ZMIENI , MYLIŁEM SIE
hjhjghhj / 109.243.130.* / 2011-11-23 19:36
co ty bredzisz czlowieczku wieksze zasilki to efekt odwrotny mniej dzieci pozatym czemu mam byc okradany zeby komus budowano przedszkole juz wole glupiego wojaka ktory teortycznie powinien przyjsc mi z pomoca w czasie powodzi
Stańczyk / 89.69.126.* / 2011-11-23 19:07
TUSK = LENIN
Lenin wprowadził 6 dniowy tydzień pracy, aby poprawić gospodarkę i wydajność. Tusk wprowadza wyższy wiek emerytalny. Powód ten sam: przejedzono oszczędności/kapitał i teraz trzeba zacząć ciężko pracować. Jednak reforma Lenina nic nie dała. Aby pogonić rozpuszczone społeczeństwo, któremu się nie chciało pracować, musiano wprowadzić terror. I po Leninie przyszedł Stalin. A historia lubi się powtarzać ...
maciekkkk / 2011-11-23 20:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie ma to jak wyobraźnia
pfohgohgophg / 109.243.130.* / 2011-11-23 19:42
bez przesady z takim glupim porownaniem czerwone k**** w 3 lata obrucily gospodarke w gruz ktora i tak byla mierna. gdyby mogl to wprowadzil by jeden dzien przecierz o to im chodzi ale praw ekonomi nie da sie oszukac. wprowadzenie wyzszego wieku emrytalnego akurat to dobre rozwiazanie zlym jest natomiast nie obnizenie stawki co jest spowodowane wlasnie rozbuchanym system i przyzwyczajeniem juz emerytow ze im sie nalezy. jedyna reforma zusu to mozliwosc wyoptowania sie dla mlodych, redukcja swiadczen i podniesienie wieku z dnia nadzien plus obnizka stawki. pozatym ludziom niechce sie pracowac wlasnie z powodu pracy w rzadowym gownie dla uzytku. wiec chyba czas zaorac polski publiczny sektor jest sporo jeszcze do opedzenia za pare zloty
jack fox / 78.131.143.* / 2011-11-23 18:42
K....a mać!!!Jakoś tak nie śpieszyli się z powołaniem rzadu ale z podatkami to aż przebierają nogami!!Zakłamane h..e z PO!!!!
maciekkkk / 2011-11-23 20:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja bym napisał, że im współczuje, zakłamanie to było / jest w PiSie, jak obniżali podatki, składki to ok chwalili się na lewo i prawo, ale że bez reformy zostawili większe dziury finansowe to ten drobny fakt zrzucili już na PO, to dopiero hipokryzja.
niepodwyższamy / 87.205.25.* / 2011-11-23 18:21
złodzieje stare emeryty decydują o naszych emeryturach -chamy
assfa / 109.243.130.* / 2011-11-23 18:32
a co myslales przecierz na tym to polega ze mlodzi robia na starych juz zostali zerznieci w momencie kiedy te stare k**** skazaly mlode pokolenia na wieczne niewolnictwo na rzecz przeszlych pokolen. zus trzeba rozjechac czolgiem a ci bandyci emerytowani o obiemirzlych ryjach powinni zdechnac gdyz przyczyniaja sie do bezrobocia wsrod mlodych ludzi. nasza stawka ubezpieczenia jest ogromna w stosunku chocby amerykanskiej co jest zreszta zwiazane bezpossrednio z komuna i utrzymywaniem bylych ukrytych bezrobotnych
avitarsss / 2011-11-23 18:13
Średni w Polsce faceci żyją 69 lat , to co emerytura przez dwa lata a państwo wyda składki podatnika za 40 lat na byle co.Tak lekką ręką ponad 500 tyś.zł to lepiej dawać na konto i emerytura po 20 latach.
Złodzieje
sdg / 109.243.130.* / 2011-11-23 18:29
nierozumiesz systemu socjalistyczno faszystowskich emerytur tych pieniedzy nie ma po 40 latach, one znikaja wraz zaplaceniem miesiecznego ubezpieczenia sa tylko cyferka w komputerze na podstawie ktorej okresla sie wysokosc emerytury do jednych sie do placa do innych nie bo umieraja, generalnie jesli jest cos ponad to zjada to zus albo daje wiecej tym glodnym emerytowanym mordom nigdy nie ma obnizki stawki ubezpieczenia a taka droga to poprostu mniej miejsc pracy. socjalizm trzeba zlikwidowac gdyz kurestwo opiera sie na przymusie i sile odebraniu wolnosci na ogol z argumentem ludzi o obmierzlych ryjach ze zabieramy ci forse bo sam jej nie odlozysz. ja na to i co z tego? jesli nie to zdechne i moje dzieci na przyszlosc na ucza sie odpowiedzialnosci. a z tego wlasnie podowu zostaly wprowadzony ten przekret o nazwie emrytury w odpowedzi na nieudacznikow ktorzy bimbali cale zycie nie oszczedzajac kilku zlotych na starosc. gdybysmy byli wolni wyobrazmy sobie jak przyszle nasze pokolenia byly by bogatdsze jesli nie udalo by nam sie skonsumowac na starosc oszczednosci bogate dzieci!!! to czego socjalistyczne biedaki nienawidza najbardziej. NIE DLA SOCJALISTYCZNO-FASSZYSTOWSKICH EMERYTOR TAK DLA OSZCZEDNOSCI
mastodont / 178.252.38.* / 2011-11-23 21:23
brawo
Postulat wywalenia w kosmos całej warszawy najbardziej mi się podoba.
Z czegoś jednak te najniższe emerytury wypadało by utrzymać, aby ludzie nie padli z głodu. Te około 1 tys złotych bo ci je uczciwie wypracowali.
tatko01 / 79.152.194.* / 2011-11-23 22:22
głupoty piszecie. Szef płaci ile musi a musi tylko tyle na ile musisz się zgodzić czyli jedzenie i mieszkanie. możesz dostać cały zus-składek do ręki ale drugi przyjdzie i powie że jego zadowoli tylko 1/2 zus składki, a ktoś z popegeerowskiej wsi że tylko 1/4 i tak skończycie wszyscy z taką płacą jak teraz a wasze składki przeżrę ja i inni kapitaliści, których stać aby inni na nich robili. A jak mój drogi skończysz lat 35 i Ci żeby wypadną (no bo nie będzie obowiązkowych składek na zdrowie) to Cię wymienię na kolejne wpatrzone w wolnorynkowe gnioty jkm człowiekopodobne stworzenie bo jako salesman/konsultant czy kim tam byłeś będziesz mi juz straszył klientów, a potem kolejna już mniej fajna robota może przy taśmie? a potem 50 i już nie będziesz taki sprawny więc won od taśmy no to może do mpo ulice zamiatać? ale zimno i korzonki się odzywają i co 67 lat i won. a emerytura? zdychaj dziadu pie... trzeba było oszczędzać.
Naprawdę lemingi myślicie ze wszyscy sie załapiecie do Rad Nadzorczych? a co z tymi którzy zostaną na dole piramidy? Czyli właśnie z Tobą mój drogi?
polocoto / 31.175.234.* / 2011-11-23 23:16
Albo pisz po polsku, albo nie pisz wcale.
Doprawdy ciężko się nawet domyślić, co napisałeś.

Najnowsze wpisy