Forum Forum finansoweKarty

spłata karty kredytowej drugą kartą kredytową

spłata karty kredytowej drugą kartą kredytową

szmajchel / 2007-12-01 20:10
Witam wszystkich

Czy ktoś może mi doradzić w następującej kwesti?
Mam kartę kredytową w banku A z limitem 10.000. Chcę dokonać zakupu przelewem z tej karty na całą sumę, czyli 10.000. Następnie chciałbym wyrobić sobie drugą kartę kredytową, w banku B, z identycznym limitem. Zakładam, że w obu bankach mam "grace period" 54 dni.
I teraz spłata karty A wyglądałaby tak, że po upływie miesiąca od dokonania transakcji (czyli zostaje mi jeszcze 23 dni grace period) robie przelew z karty B w wysokości 9.000 + 1000 z pensji.
Następnie upływa mi kolejny miesiąc, i spłacam zadłużenie karty B przelewem z karty A w wysokości 8.000 + 1000 z kolejnej pensji (czyli całkowite zadłuzenie przed upływem grace period).
I tak w kółko, raz spłacam kartę A kartą B, raz kartę B kartą A, w kolejnych miesiącach zmniejszając zadłużenie z pensji.
Dodatkowo wydaje mi się, że każdą spłatę powinienem dokonać po upływie comiesięcznego rozliczenia transakcji ale przed upływem grace period, aby konsekwentnie nie skracał mi się czas spłaty. Zgadza się?

Celem jest spłata 10.000 pln w ciągu 10 miesięcy bez płacenia odsetek.

Czy jest to możliwe? Czy banki zabezpieczają się przed takim
postepowaniem klientów? Jakie ryzyka niesie za sobą takie
postępowanie? Jak powinienem się zabezpieczyć przed ewentualną
wpadką? (np. terminy spłat)

A może taki problem już został gdzieś opisany? Jeśli tak, poproszę o
linka.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
szmajchel
Wyświetlaj:
te / 83.24.32.* / 2008-09-15 22:58
Mnie się wydaje, że jak spłacasz jedną kartę kredytową drugą kartą to korzystaj poprzez swój ROR i w takim to wypadku powinno być jako rozliczenie bezgotówkowe. To znaczy kartą A spłacasz kartę B. Najpierw przelewając z karty A na ROR, a z ROR na kartę B.
Mam nadzieje ,że to dobre rozwiązanie bo mam podobny problem.
anty_ / 213.17.199.* / 2009-03-29 04:41
przelew z karty na ror - ol ile mozliwy - traktowany jest gotowkowo
Gość / 192.193.245.* / 2007-12-27 10:15
Jeżeli zrobisz przelew z jednej karty na spłatę drugiej to odsetki naliczane są automatycznie i w tej sytuacji okres bezodsetkowy nie występuje. Przelew z karty traktowany jest tak samo jak wypłata gotówki na jej podstawie z bankomatu.

Proponuję, żebyś nie kombinował. Bank nie są takie głupie i jak widzisz zabezpieczaja się na taką okoliczność.
Gosia O / 217.172.250.* / 2008-05-08 16:06
Niestety nie masz racji otóż jest karta kredytowa która ma możliwość spłaty i zasilania różnych kart czy rachunków przez internet i ta transakcja jest traktowana jako operacja bezgotówkowa. Mam przyjemność pracy w tym banku i zajmuję się również kartami. Jeśli ktoś z Państwa chciałby dowiedzieć się więcej zapraszam porozmawiamy pozdrawiam Gosia
ig2 / 83.2.73.* / 2008-06-08 19:00

2008-05-08 16:06:20 | 217.172.250.* | Gosia O
Niestety nie masz racji otóż jest karta kredytowa która ma możliwość spłaty i
zasilania różnych kart czy rachunków przez internet i ta transakcja jest traktowana
jako operacja bezgotówkowa.

Czy chodzi o KK Banku Zachodniego?
kokos86 / 193.201.167.* / 2008-05-09 15:40
Taka transakcja traktowana jest jako transakcja gotowkowa, tylko czasem bez prowizji za splate oraz czesto z obnizonym oprocentowaniem. W takim przypadku okres wolny od odsetek nie wystepuje. Bank nalicza odsetki od momentu splaty karty w innym banku.
pixxel / 78.8.133.* / 2008-05-15 17:29
to zależy od banku
BZ przelew z rachunku karty traktuje jako transakcje bezgotówkową.
Iza Konsultant Money.pl / 2007-12-27 14:02 / Specjalista Money.pl

Przelew z karty
traktowany jest tak samo jak wypłata gotówki na jej podstawie z bankomatu.


nie zawsze. Przelew może być traktowany jako transakcja bezgotówkowa:
http://direct.money.pl/money/249/11/

Pozdrawiam
mmmm / 87.105.148.* / 2007-12-05 18:39
widziałam w regulaminie zapis, że karta kredytowa nie może być spłacana kartą kredytową wydana przez ten sam bank, ale o karcie innego banku nie było mowy.

pozostaje jeszcze kwestia zdolności kredytowej na dwie karty
eeeee / 131.111.242.* / 2007-12-04 20:23
w Anglii to jest obecnie popularne, co wiecej banki same do tego zachecaja klientow oferujac tzw. darmowe balance transfers; polega to na tym, ze bierze sie kredyt na jednej karcie gdzie np. przez rok jest 0% (to najczestsza promocja tutaj); przez rok dokonuje sie jedynie minimalnych wplat jak zawsze; po roku aplikuje sie o nowa karte kred. w innym banku z kolenym 0% przez rok (w ramach promocji) i transferuje sie swoje zadluzenie do tego nowego banku bez zadnych oplat (rowniez w ramach promocji) i tak sie tutaj ogolnie zyje; co wiecej systematyczne minimalne splacanie mimo, ze nie wychodzisz z zadluzenia nigdy poprawia Twoj credit record i nastepny bank daje Ci wyzszy kredyt niz poprzedni;
do eeeee / 213.208.85.* / 2008-05-16 08:44
Nie do końca prawda,ponieważ transferujesz balans z karty jednego Banku,do innego i za tą operację kasują cię 2-3% od kwoty.Potem cokolwiek wydasz nową kartą jest spłacane na końcu,czyli najpierw wszelkie spłaty odliczają ci od przetransferowanego balansu(za który nie płacisz odsetek),a od zakupów nową kartą kasują 1-1,5%miesięcznie,po okresie darmowym,czyli 3miesiące(NatWest).Właśnie zlikwidowałem kartę NatWestu,ponieważ nie doczytałem szczegółów kontraktu i zaczęli mnie słono kasować.Banki to nie instytucje charytatywne dlatego nie dają niczego za darmo.
Mam 3karty kredytowe różnych Banków i w każdej kasują za transfer balansu,a spłata odsetek jednej karty drugą,jest traktowana jak tranzakcja gotówkowa i słono oprocentowana od dnia 1!Teoretycznie wszystko jest możliwe,a praktycznie szkoda życia na kombinowanie,lepiej zająć się pracą i rodziną niż szukać kombinacji,ponieważ w bankach też pracują mądrzy ludzie od marketingu,którzy wiedzą jak złapac klienta,zarobić na nim.Bank jest twoim przyjacielem,kiedy masz pieniądze,ale kiedy masz problemy finansowa,może być twoim największym wrogiem i cię zrujnować.
Miso671 / 194.221.133.* / 2008-11-12 16:28
Bravo, ale polak madry po szkodzie. Warto czas ma kombinowanie przeznaczyc na parce, hobby, czy rodzine zawsze sie lepiej na tym wyjdzie i finansowo i psychicznie.
A_d_a_s / 83.24.76.* / 2007-12-04 09:44
kiedys w millennium, kartami mozna bylo splacac inne karty przy zachowaniu grace period, czyli tak jak z transakcjami bezgotowkowymi. teraz mozesz to zrobic, ale od momentu wykonania przelewu masz oprocentowanie 9,9% do konca splaty.
w mbanku jest teraz promocja i mozesz splacic swoja karte i przez pol roku masz odsetki 0% i proponuje z tego skorzystac - za pol roku moze raiffeisen bedzie mial taka promocja (dosc czesto ja ma) to znowu przez pol roku nie bedziesz mial odsetek, albo poszukasz jakiegos innego banku, 3 miesiace z 0% jest bardzo popularne.
co do innych bankow, to splata innej karty najczesciej jest mozliwa tylko w momencie ubiegania sie o nowa, wyjatkiem jest millennium gdzie splate mozesz zrobic w kazdym momencie i dowolna ilosc razy
irasek / 62.21.6.* / 2008-11-11 17:29
Możliwość o jakiej piszesz (przelew z karty kredytowej na dowolne konto z zachowaniem GracePeriod w cenie 5zł - stała opłata) był możliwy z karty Visa Money oraz niektórych kartach WBK. Wykorzystywałem tą opcje dokładnie w taki sposób jak chciałeś przez ponad rok. Niestety już się to skończyło, gdyż obecnie za przelew z ww. karty bank zaczął naliczać prowizję procentową od kwoty przelewu i się już nie opłaca. - Z karty zrezygnowałem. Szukam teraz jakiegoś innego banku. - Widziałem gdzieś, że MultiBank ma jakąś możliwość przelewu (niby na opłacenie rachunków). - Trzeba by było dokładnie zobaczyć jak to wyglada.
kredytowa karta / 195.245.68.* / 2008-11-13 10:20
Obecnie można tak robić kartą GetinBanku. Do 1 listopada można było także z niektórych kart BZWBK (aktualnie nieopłacalne z uwagi na 1% prowizję).
niktodem / 79.184.38.* / 2008-11-12 22:05
Bezpłatne przelewy z KK można robić w Lukas Banku - dotyczy to niestety tylko przelewów do odbiorców masowych płatności (prąd, czynsz itd.)
lopezo / 83.2.136.* / 2008-11-12 14:28

Możliwość o jakiej piszesz (przelew z karty kredytowej na dowolne konto z zachowaniem
GracePeriod w cenie 5zł - stała opłata) był możliwy z karty Visa Money oraz niektórych
kartach WBK.


Tak bylo - potwierdzam, ale od listopada jest prowizja wiec sie nieoplaci:( Zostaje Ci cash back w mbnku ale nie wiem czy nie ma limitow.
karciany_kombinator / 217.197.72.* / 2009-03-02 13:27
Kombinacja dwóch kart:

Karta VISA Money (BZWBK) - przelew z rachunku karty traktowany jest jak operacja BEZGOTÓWKOWA ale pobierana JEST prowizja 1%


Karta VISA(Raiffeisen Bank) - przelew z rachunku karty traktowany są jak operacja GOTÓWKOWA (oprocentowanie 20,99%) ale NIE MA prowizji.

Na czym zyskujemy?

W uproszczeniu: na róznicy miedzy kosztem prowizji w BZWBK, który ponosimy (12% w skali roku) a odsetkami na karcie Raiffeisen (19,99-20,99%), których nie płacimy :)
Forej / 83.24.6.* / 2009-03-09 23:35
Czy nadal to obowiazzuje ? gdzie mozna o tym przeczytac ?
JarekWalerek / 217.153.242.* / 2009-03-28 09:14
Idziesz do Castoramy lub LeroyMerlin, kupujesz materiały budowlane za kwotę 20000zł płacisz kartą kredytową następnie prosto z kasy idziesz do punktu zwrotowego i oddajesz te materiały, do zwrócenia środków zamiast karty kredytowej przedstawiasz debetową !!!
Działa!
piecio / 62.245.92.* / 2009-12-04 08:46
no to ja już wolę normalnie kartę z gtn banku i tam normalnie, bepłatnie mogę wypłacać kasę kartą kredytową
jaco_pl / 95.62.6.* / 2009-11-16 16:36

Idziesz do Castoramy lub LeroyMerlin, kupujesz materiały budowlane za
kwotę 20000zł płacisz kartą kredytową następnie prosto z kasy idziesz do
punktu zwrotowego i oddajesz te materiały, do zwrócenia środków zamiast
karty kredytowej przedstawiasz debetową !!!
Działa!


czy nie jest tak ze musisz pokazac te samv karte co jest na paragonie? pracowałem w sklepie z ciuchami i ZaWSZE sprawdzałem zgodnosc ostatnich cyfr karty na paragonie z cyframi na samej karcie....
soceter / 77.253.236.* / 2011-02-22 07:31
BlueCash- Limit transakcji 5000 zł - opłata stała 2 złote - w 10 operacjach zapłacimy 20 zł czyli jakieś 0,5% od całego kredytu - traktowane jako operacje bezgotówkowe - czyli bez prowizji i z zachowaniem okresu bez-odsetkowego
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: