Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Spokojny atak popytu

Spokojny atak popytu

Money.pl / 2007-06-22 17:28
Komentarze do wiadomości: Spokojny atak popytu.
Wyświetlaj:
warren buffet / 2007-06-24 23:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Będąc od jutra Królem IV RP, odpowiadając przed Bogiem i Historią, od jutra wprowadziłbym postulaty:

1. kara śmierci za brutalne przestępstwa
2. likwidacja zasiłków i zapomóg. za to że jesteś bezrobotnym, kiedy unia liczy setki tysięcy hektarów powierzchni, otwarte granice i szuka robotników tanich.... za to że jesteś narkomanem czy alkoholikiem.... masz pecha chłopie...
3. państwo liberalne - przetrwa silniejszy
4. konfiskata samochodu za 0,000001 promila we krwi
5. obnizenie podatków, co dałoby rozwój gospodarczy w skali niespotykanej dotąd
6. zniesienie Zusu, Krusu, obywatele dbają sami o siebie. prawo ich wpełni chroni - jesli są tego świadomi.
7. zniesienie podatku giełdowego, gdyż odstrasza to zagranicznych inwestorów
8. administracja państwowa ograniczyłaby sie do niezbędnego minimum. w kancelarii zostałaby kobieta ktora jest chuda, kompetentna i nie jedzaca 10 000 pączków na szychte
9. roboty publiczne dla więźniów. nie ma darmochy. odrobić kawe i chleb
10. wspomógałbym drobną i srednia przedsiembiorczosc, gdyż tutaj lezy przyszlosc ekonomii
11. dotacje na dziecko, gdyz przyrost naturalny jest zagrozony. dotacje na dziecko a nie na alkoholika czy narkomana....

jeszcze pare dziesiąt innych punktów bym wymyślał, ale te są najważniejsze.... żyło by sie lepiej. uwierzcie.
marbo / 2007-06-25 02:25 / Tysiącznik na forum
Normalnie...Korwin Mikke :)
]POPIERAM !
marlowe / 2007-06-24 23:46 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Po pierwsze, jak liberalnie, to odczep się od pijących za kółkiem. Nie możesz karać za samo picie i potem prowadzenie auta, tylko za skutki jeżdżenia po pijanemu. Po drugie, NIE dla kary śmierci, mogę przytoczyć prawne uzasadnienie, ale powinna wystarczyć złota myśl Gandalfa: "Są ludzie żyjący zasługujący na śmierć i martwi zasługujący na życie. Czy potrafisz tym drugim dać to na co zasługują? Nie. Więc jakim prawem chcesz dawać to tym pierwszym?"
Po trzecie, jeśli chcesz wspomagać drobną i średnią przedsiębiorczość, a do tego dotować dzieci, to zapomnij o liberalizmie, zapomnij o zmniejszeniu liczby urzędników - pamiętaj, że to kraj 40-stomilionowy (wiem, że trudno sobie taką liczbę ludzi wyobrazić, ale jest ogromna). Po czwarte, roboty publiczne dla więźniów, mimo, że wydają się rozsądne, i mimo, że sam bym chciał je wprowadzić, są nie do zaakceptowania z punktu widzenia liberała i wolnościowca, ani z punktu widzenia współczesnego prawa.
Przy wymyślaniu następnych punktów zwróć uwagę na to, żeby się wzajemnie nie wykluczały :)
Nie napisałem tego na złość. Sam bym chętnie pociągnął za wajchę krzesła elektrycznego niejednemu kolesiowi. Ale prawo to prawo i jest kilkanaście bogdaj argumentów przeciw karze śmierci. Jeden z nich każdemu z nas by się nasunął, gdybyśmy zostali niesłusznie skazani :D, to samo tyczy się robót publicznych.
A co do liberalizmu, to trzeba uważać. Jest to trudny temat, bo zawsze musisz wolność jakoś ograniczyć. Jeśli tego nie zrobisz to nie będzie liberalizm tylko anarchia. Podstawowa kwestia, to którędy przeprowadzić granicę wolności. Samo stwierdzenie: "możesz robić wszystko, co nie szkodzi innym" jest trudne do zdefiniowania w poszczególnych przypadkach (choćby palenie bierne, jazda po pijanemu, itp).
To tyle :D
Pozdro serdeczne Warren
warren buffet / 2007-06-24 23:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
aleś królowi namieszał...

odnosząc sie do kary śmierci. ja wiem ze nie dam tym, co powinni zyc zycia... ale jesli ktos wbije komus 120 ciosów w serce, zamieniając te serce w durszlak - 100 dni i krzesło. bez 1 zdania.

po drugie - dlaczego nie moge karac za picie ?? wypij se chlopie ile chcesz, ale nie siadaj po pijanemu. wsiadając do maszyny 200 KM, zabijesz wszystko w promilu kilkuset metrów.... czy to jest niegodne zauwazenia ??? wystarczy nacisnac na pedał, a silnik nas posłucha i uruchomii te 200 KM i przelozy na koła... oby te koła nie przelozyly tego na osoby na chodniku...... nie mozna karac ?? dlaczego ??

renty z alkoholikow i narkomanow wole dać pielegniarkom i dzieciom.... nie moge ??

wieźniowie zaprzęgnieci do robienia stadionow, ciagniecia torów czy wyrąbu lasu.... niemoralne ??? za przestepstwa moralne są ??

pozdro
marlowe / 2007-06-25 00:06 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Jak mówiłem, to jest duży problem. Nawet wielcy tego świata mają z pewnymi sprawami problem warren. Na przykład terroryści. Jeśli ktoś czytał Clancy'ego, to ma ochotę rozstrzelać całą komisję do spraw więzień CIA na terenie Europy. Dlaczego? Proste: nasze państwa istnieją na zasadach umowy społecznej. Całe narody, miliony ludzi koegzystują tylko dlatego, że pewnych zasad łamać nie wolno. Na przykład nie wolno zabijać siekierą sąsiada, każdy o tym wie i się na to godzi. Tak samo nie wolno kierować po pijaku - nie jest to ograniczenie Twojej wolności, tylko zabezpieczenie dla innych. Co innego z pasami bezpieczeństwa, bo to moja sprawa, czy wylecę przez przednią szybę czy nie. Terroryści powinni być zabijani bez dwóch zdań, jako ludzie łamiący umowę społeczną, ludzie spoza tej umowy, ludzie zabijający sąsiada. A że chcemy ich najpierw przesłuchać wyrywając paznokcie, to nasza sprawa, bo dbamy o bezpieczeństwo milionów, żeby mogli dalej spokojnie koegzystować. Kropka.
Tylko, że z więźniami jest inna sprawa. Oni należą do umowy społecznej. Popełnili błąd, zboczyli z dobrego kierunku, a czasami siedzą przez błąd aparatu sądowego. Jak oddzielisz jednych od drugich?
Mówisz o 120 ciosach w serce? Jeśli tylko sobie zażyczysz, dam Ci taki casus, który wydarzył się właśnie w Krakowie, a który powinien Cię przekonać, jak trudno jest nieraz ocenić, czy ktoś jest naprawdę winny. Chcesz? :)
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-25 02:19
"Co innego z pasami
bezpieczeństwa, bo to moja sprawa, czy wylecę przez przednią szybę czy nie." - niesty nie twoja, bo po pierwsze jestes niewolnikiem panstwa, a panstwo dba o niewolnikow, a po drugie jesli masz np. zone i dizeci, to takze ich sprawa. Pod warunkiem, ze zapiecie pasow rzeczywiscie moze kogos uchronic, a nie np. jeszcze pogorszyc w danych okolicznosciach...
warren buffet / 2007-06-25 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Od oceny powinny być niezawisłe sądy.... z najlepszymi sędziami na czele... ja wiem o tym. lecz tym sie wymawiając pozostawimy "reszte" bez odzewu ?? korupcja, zasiłki dla bezrobotnych, wieźniowie na utrzymaniu państwa.... no bez sensu... czasem mam ochote zaglosowac na korwina mikke, choc to abstrakcja
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-25 02:21
...i ze jak dojdzie do wladzy to rzeczywiscie zacznie realizowacswoj program, a nie wejdzie w uklad z ukladem...:-)
marlowe / 2007-06-25 00:21 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Poza tym zapominasz, że niezawisłe sądy to nie zgraja robotów, tylko też ludzie. Ludzie którym trudno rozstrzygnąć, czy wysłać kogoś na krzesło elektryczne. Wyobraź sobie, że ktoś zadźgał kogoś Twoim nożem kuchennym (na przykład Twoją żonę). Zrobił to w rękawiczkach, a na nożu były tylko Twoje odciski. Sąsiedzi zeznali, że mieliście ostatnio z żoną sprzeczki. Wobec takich dowodów idziesz do aresztu. Potem zapada wyrok, pieści Cię prąd i idziesz do nieba. Wszyscy się cieszą, że zlikwidowano tego cholernego mordercę. A po dwóch latach okazuje się, że to był Twój przyjaciel z dzieciństwa. I co zrobić z tym fantem? Z więzienia, by Cię wypuścili, ale z nieba?
warren buffet / 2007-06-25 00:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko ewidentne sprawy warte byłby krzesłą. inaczej dozywocie. praca codzienna na odrobienie kawy i sucharków
marlowe / 2007-06-25 00:42 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
nie ma ewidentnych spraw. Zajrzyj do ewidencji pierwszego lepszego sądu.
rotux / 2007-06-25 00:31 / Uznany Gracz Giełdowy
polecam film "12 Gniewnych Ludzi" tudzież "12 Angry Men"
mocno związany z zagadnieniami, które rozpracowujecie...
marlowe / 2007-06-25 00:17 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Nie mogę... Ty też mieszasz rzeczy, których nie wolno mieszać. Korupcja to co innego, zasiłki dla bezrobotnych to co innego, a więźniowie to jeszcze inna para kaloszy. Zauważ, że wypowiedziałem się odnośnie kary śmierci i humanitaryzmu względem więźniów, oraz odnośnie picia za kierownicą. I może pozostańmy na tej płaszczyźnie dopóki nie ustalimy jakiegoś stanowiska w tych sprawach. Potem, o królu, zajmiemy się korupcją i bezrobotnymi, ok? :D
warren buffet / 2007-06-25 00:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobrze. ale nie zapominajmy o tych rzeczach. za pijanstwo krol nie karze, tylko za wsiadanie do pojazdów mechanicznych. to samo za zbrodnie. nie za przewinienia, tylko za ewidentne zbrodnie przeciwko humanitaryzmowi... nie skazujemy tutaj goscia co jechal 200 km\h po trzezwemu i walnał przechodnia. dostanie za glupote 12 lat. skazujemy zwyrodnialców. czemu ma go karmic naród ??
marlowe / 2007-06-25 00:40 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Dlatego, że nie wszystko jest oczywiste. Nie ma rzeczy czarnych i białych. Są rzeczy różnokolorowe. Skorzystam z okazji i wrzucę ten casus o którym mówiłem.

Trzech nastolatków potraktowało starszego pana przemocą. Jeden ukłuł kilkakrotnie nożem, jeden walił kijem bejsbolowym, jeden kopał. Starszy pan zszedł. I teraz problem. Jak ustalić, kiedy nastąpił zgon? Czy starszy pan zszedł na serce jak ich zobaczył? Czy zszedł od ciosów nożem? A może dostał pałką w głowę, ale zszedł od tego na serce? A może ciosy nożem i pałką by przeżył, ale kopnięcie w jaja go zabiło, bo serce nie wytrzymało? To autentyczny przypadek. A teraz dodajmy dla utrudnienia, że jeden z kolesi był psychiczny, drugi na prochach, a trzeci pijany.
Podsumowując: kto zawinił? Kto i czy zabił? Czy to nieumyślne spowodowanie śmierci? A może brutalne zabójstwo? Czy było zaplanowane, czy dziadek najpierw ich zwyzywał od sukinsynów, a im puściły nerwy? I kogo w takim przypadku posłać na stryczek? Myślisz, że niezawisły sąd nie będzie miał problemu? A może to ten pijany namówił pozostałą, niekontaktującą dwójkę i on powinien odpowiadać za wszystko? No ale co, jeśli oni powinni odpowiadać tylko za pobicie, bo lekarz stwierdził zgon na skutek zawału serca? Takich spraw jest mnóstwo warren. Powiedziałbym, że większość, gdyby nie to, że większość to morderstwa w afekcie: bo żona zdradziła, bo mąż zdradził... Chcesz takich ludzi na krzesło posyłać? Przecież ja też bym żonę ukamienował jakby mnie zdradziła. Odsetek krwawych rzeźni o których ty mówisz mierzy się w promilach.
I jeszcze na koniec kolejny argument przeciwko karze śmierci. Pomyśl tak na chłopski rozum :D Wyobraź sobie, że jesteś lekko wstawiony, a żona Ci mówi: wiesz, jesteś do dupy, spałam z miejscową drużyną piłkarską, sprzedałam twoje ulubione coś tam, chcę rozwodu, za mało zarabiasz i nawet sąsiad jest lepszy w łóżku. No, nie wytrzymujesz i walisz w pysk :D Ale niefortunnie i małżonka zalicza zgon. No i teraz masz perspektywę stryczek, albo zabicie każdego kto będzie Cię chciał złapać. Uwierz mi, że kara śmierci zwiększa liczbę morderstw a nie ogranicza. To naukowo udowodnione. W krajach gdzie kara śmierci obowiązuje jest większy odsetek zabójstw. Kropka.
warren buffet / 2007-06-25 00:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
widze ze jestes mocny w temacie. zapominasz ze rozmawiasz z królem dalej. tych trzech, ktorzy zabili dziadka posadziłbym na dozywocie. wali mnie czy prochy czy psychiatryk. wali mnie to. bedzie kara, wielu sie zastanowi. co do zony - ja bym ją tylko wyrzucił. idz do druzyny pilkarskiej. zobaczymy czy bedziesz szczesliwa. nie uderzylbym jej. a jesli ktos pacnie swoja zone w twarz - nie ma kary smierci. nawet jak ja zabije. dostanie XX lat i posiedzi. ja mowie tylko o zwyrodnialcach..... chyba rozumisz ??
marlowe / 2007-06-25 00:53 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Widzisz, to zależy od rozumienia sensu kary. Głowił się nad tym większe umysły niż Twój czy mój. Czy kara ma być odstraszaczem dla innych, czy zemstą za przestępstwa winnego? A może ma być sposobem na resocjalizację przestępców, żeby mogli wrócić na łono społeczeństwa? A może ma być po prostu ich odizolowaniem? W żadnym przypadku kara śmierci się nie sprawdza.
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-25 02:50
bo kara smierci nie jest kara w tradycyjnym słowa znaczeniu, tylko pewnym extremum i przypadkiem skrajnym, co do ktorej sa /były liczne obwarowania i wyjatki
samuraj jack / 2007-06-25 00:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
pamiętam przypadek z roku 1992...
facet wcześniej dostał wyrok śmierci, niewykonany...
już jako więzień był w szpitalu - z jakiegoś powodu i zamordował pielęgniarkę;
albo seryjny morderca dzieci...
albo , albo - wiele można wymieniać

tutaj - KS
marlowe / 2007-06-25 00:48 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
nie. nie można tego tak rozgraniczać. Zabójstwo to zabójstwo. Dlaczego za zabicie dorosłego idzie się na maksymalnie dożywocie, a za zabicie płodu na maksymalnie trzy lata? Bo nie ma konsekwencji w ustawodawstwie. Albo płód to człowiek i wtedy dożywocie, albo płód to nie człowiek i wtedy bez kary, bo nie każe się za obcięcie paznokcia.

Co do faceta w szpitalu - za mało środków ostrożności. Co do mordercy dzieci - psychol, więc z tego powodu nie można go karać za winę, bo nie było tu zamiaru. W przypadku psychola nie ma czegoś takiego jak przemyślany zamiar, bo to psychol. A skoro z reguły psycholi się leczy a nie morduje, jak za Hitlera, to i takiego psychola trzeba leczyć, albo przynajmniej odseparować od dzieci. Bo on nie jest winny tylko chory. Chcesz go zabić, bo ma chory umysł? To może schizofreników też zamordujmy?
warren buffet / 2007-06-25 00:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokładnie
samuraj jack / 2007-06-25 00:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to był przypadek z Gliwic lub Zabrza (tam ten szpital)
samuraj jack / 2007-06-25 00:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nic nie jest doskonałe...
wymiar sprawiedliwości również...
pojazdy mechaniczne też mamy zlikwidować, skoro co tydzień ginie ok. 100 ludzi?
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-25 02:53
no moze nie, ale powaznie ograniczyc liczbe lub dostepność - za komuny tylu nie ginelo, bo była moze 1/100 tej liczby aut co dzis...
marlowe / 2007-06-25 00:13 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
samuraju mieszasz rzeczy, których mieszać nie wolno. Wymiar sprawiedliwości to co innego, samochody to co innego. Wymiaru sprawiedliwości przecież nie chcę likwidować. A jest podstawowa różnica między podjęciem przez sąd decyzji, czy kogoś zabić, a rozjechaniem kogoś samochodem. Nie wiem dlaczego porównałeś te dwie sprawy, ale nie było to trafne.
samuraj jack / 2007-06-25 00:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
chodzi o karę śmierci i śmierć na drogach;
w pierwszym przypadku ludzie giną rzadko z powodów błędu sędziego;
w drugim przypadku ZAWSZE giną z powodu błedu własnego lub drugiej osoby;

jeżeli już czegokolwiek zakazywać, to ruchu pojazdów mechanicznych, a nie kary śmierci...:)
tym bardziej, że w trakcie wypadków ginie o wiele wiecej ludzi niż byłoby wykonanych wszystkich wyroków śmierci
rotux / 2007-06-25 00:38 / Uznany Gracz Giełdowy
nie,. nie "ZAWSZE"
często powodem wypadku bywa usterka mechaniczna /opony czasem pękają, hamulce wysiadają, prawda?/
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-25 02:55
no to jest moze 0,0001% przypadkow, a np. w samolotach - odwrotnie
marlowe / 2007-06-25 00:41 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
no właśnie. I co wtedy? Zabić producentów?
rotux / 2007-06-25 00:47 / Uznany Gracz Giełdowy
No nie widzę innej rady.
Wyobraź sobie kurs Groclinu po wiadomości, że z powodu awarii przedniego siedzenia vw golfa /made by Groclin/ doszło do śmiertelnego wypadku i...prezes /a może wszyscy pracownicy?/ idą na krzesło... :P
Rozsądek nas wyzwoli.
Pozdrawiam
samuraj jack / 2007-06-24 23:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
i uregulować rynek taksówek?:)))))

pozdrawiam serdecznie
marlowe / 2007-06-24 23:52 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
:))))))))))))))))
neo_viator / 2007-06-24 23:45 / portfel / Bywalec forum
Zus i krus powinny zostać zlikwidowane , ale w zamian powinna być wprowadzona tak państwowa mała emeryturka dla ludzi którzy przepracowali określoną ilość lat jak w UK (ok 60% płacy minimalnej) Osobiście nie pije dużo , ale 0,000001 promila to przesada bo jak zjesz czekoladke z alkoholem to masz więcej promili we krwi, a z resztą się zgadzam :)
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-25 03:00
albo jablko sfermentuje w jelitach...:-)
warren buffet / 2007-06-24 23:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie z tym przesadziłem....0,2 spokojnie styknie
samuraj jack / 2007-06-24 23:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
proponowałbym wykreślenie punktu 10. - sami sobie dadzą radę; byle tylko ich nie gnębić i nie uprzywilejowywać wielkich;

zamiast tego proponuję wpisać armię zawodową


w pkt 8 sprecyzowałbym - wojsko, policja, służby, wymiar sprawiedliwości i szczątek administracji państwowej

:)))))
warren buffet / 2007-06-24 23:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no wszystko do dogadania :)
samuraj jack / 2007-06-24 23:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
no jaki rozsądny krół...:)
warren buffet / 2007-06-24 23:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dodam: za korupcje: ścięcie głowy. urzędnikom państwowym bym dał tyle, że by nie brali.
marboru / 2007-06-24 23:33 / portfel / "Bankier giełdowy"
Wałęsa oddaj moje 100 milionów!!!
wuerka / 2007-06-24 23:38 / Tysiącznik na forum
to już nie "dawaj"
hej
aszulski57 / 2007-06-24 23:31 / Tysiącznik na forum
Warren.
Jestem za powrotem monarchii.
Niech żyje Łukasz I-szy.
marboru / 2007-06-24 23:34 / portfel / "Bankier giełdowy"
Królowiec.
warren buffet / 2007-06-24 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jeśli jest mądry król - mądry i naród jest...
doctor / 2007-06-24 23:52
a jesli prezydent to balwan a premier kartofel...?
wuerka / 2007-06-24 23:37 / Tysiącznik na forum
jak sam król o sobie mówi, że jest mądry- to ja się tylko kłaniam uniżenie

a na poważnie Twoje punkty Warren podsumowałbym bardzo krótko:
jeśli jest mądry naród, to i król mądry jest
pozdrawiam
warren buffet / 2007-06-24 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
słusznie
PedroGonzalez / 2007-06-24 23:31 / Uznany Gracz Giełdowy
z ktorej listy bedziesz startowal zebym wiedzial gdzie krzyzyk postawic? :-))))
jeż / 2007-06-24 23:18 / Bywalec forum
witam późną porą

Mam następujące pytanie ?

Czy spotkał się ktoś z publikacją na temat " Zastosowanie metody operatorowej Laplace'a do analizy technicznej spółek "
valjean / 2007-06-24 23:30 / Galernik
nie, brzmi kosmicznie jak fazy księżyca ale gdybyś trafił byłbym wdzięczny gdybyś podesłał mailem (po kliknięciu na nicka)
rotux / 2007-06-24 23:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Ooo, ktoś już próbował transformację Laplace'a w at zastosować?
W sumie..sam chętnie bym poczytał, może masz jakieś linki albo wiedzę, jak to konkretnie miałoby wyglądać? /skoro takie pytanie się pojawiło, to pewnie już googlowałeś..?/
btw..może słyszałeś o jakichś publikacjach nt zastosowania transformacji/analizy Fouriera w giełdowych dziedzinach?
Pozdrawiam.. bardzo interesujące pytanie
jeż / 2007-06-24 23:37 / Bywalec forum
właśnie - chodzi w tym temacie o to żeby nie odkrywać ameryki, jeżeli inni nad tym pracowali.
Jak na razie moje zainteresowania idą w tym kierunku - do jakich efektów dojdę - czas pokaże.
rotux / 2007-06-24 23:46 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeśli kiedyś zderzysz się z publikacjami na te tematy względnie coś sam wykombinujesz i zechcesz się podzielić wiedzą/spostrzeżeniami - będę zobowiązany :)
Interesujące zagadnienie, aż dziw, że nikt się od tej strony do wykresów nie dobierał /albo się dobierał, ale..w sieci coś mało na ten temat../
Pozdrawiam
jeż / 2007-06-25 00:08 / Bywalec forum
dobierał się ale pod innym kątem link
http://bossa.pl/analizy/techniczna/techniki/transformata_fishera/
teraz odwracamy zagadnienie i rozpatrujemy pod kątem zastosowania transformaty Laplace'a i wyznaczenia czasów różniczkowania i całkowania - co osiągamy z wyprzedzeniem mamy informację jak kształtować się będzie cena giełdowa spółki czy inna wartość giełgowa np WG spółek informatycznych itd.
gio / 2007-06-24 23:02 / portfel / Tysiącznik na forum
podobno oprócz ptasiej grypy w Czechach stwierdzono 3 przypadki w Niemczech.
PedroGonzalez / 2007-06-24 23:05 / Uznany Gracz Giełdowy
ptaki choruja od zawsze :) typow grypy sa dziesiatki jak nie setki...ten jeden nam (podobno) zagraza bo w chinach przeniosl sie na czlowieka...tylko jak zyja w chinach ? przeciez oni spia z kurami :) (doslownie i nie w przenosni)...wiec jesli spisz z kura...w ich otoczeniu...to wkoncu sie wiruz zasymiluje...ale pytanie czy tylko na rase zolta nie bedzie dzialal ? nie wiem czemu ma sluzyc "akcja h5n1" ale ktos pewnie ma jakis w tym cel ukryty jak zwykle :) tak jak z BSE...jakos wszystko ucihlo..a myslicie, ze krowy nie choruja dalej ? :-)))
gio / 2007-06-24 23:07 / portfel / Tysiącznik na forum
ale w najbliższym czasie nie chcę mieć spółki która ma coś wspólnego z drobiem - skąd wiesz jak zareaguje rynek jak to nagłośnią??
PedroGonzalez / 2007-06-24 23:09 / Uznany Gracz Giełdowy
a akcje dudy spadly jak wieprzowinka byla nie w modzie ? :) znajdz artykuly dot. BSE..i skoreluj z wykresem akcji dudy czy innej miesnej :)
a tak wogole procz drozapolu to mi nic sie na gieldzie z drobiem nie kojazy :-)))))
rotux / 2007-06-24 23:12 / Uznany Gracz Giełdowy
jutro żurawie -15% jak w wiadomościach powiedzą, co to za ptaki padły w Bawarii ;-)
gio / 2007-06-24 23:13 / portfel / Tysiącznik na forum
cha, cha, cha rewelka! może też mewa poleci w dół?
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-25 03:05
zanurkuje w morze, hehhe, bedzie ujemny kurs, a orzeł w kosmos, wyjdzie poza ramy wykresu......:-)
rotux / 2007-06-24 23:15 / Uznany Gracz Giełdowy
na wszelki wypadek orła też bym pekacem na otwarciu potraktował, jak kto ma w portfelu :))
gio / 2007-06-24 23:19 / portfel / Tysiącznik na forum
hi,hi,hi a jak !
PedroGonzalez / 2007-06-24 23:30 / Uznany Gracz Giełdowy
ptasia grypa moglaby sparalizowac nasz rzad a nawet i panstwo :-)))))))))))
marboru / 2007-06-24 23:35 / portfel / "Bankier giełdowy"
wszystkie kaczki, donaldy kaczory......dookoła kaczory...........
gio / 2007-06-24 23:31 / portfel / Tysiącznik na forum
może przyjdzie do Polski - czekamy!
valjean / 2007-06-24 22:59 / Galernik
2007-06-24 22:45:44 | *.*.*.* | samuraj jack [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ]
nie mówię - wszyscy lub nikt
ja mówię - nikt

to jest uczciwe

gdyby wszyscy - wracamy do Bieruta
_________________________________________________________
to nie jest uczciwe tylko dyktatura. cechą charakterystyczną takich protestów jest to że urządzają je duże zorganizowane grupy górników, nauczycieli, pielęgniarek, pkp itp a nie fryzjerów z pcimia dolnego czy sklepowych z koziej wólki. skoro więc sklepowe z koziej wólki nie potrafia sie porozumieć ze sklepowymi z wąchocka zakazałbyś wszystkim. to DYKTATURA
p.s
IMO- KACZYŃSKIEMU NIEWIELE BRAKUJE ŻEBY ZŁAPAĆ POLAKÓW ZA MORDĘ. NA RAZIE MARZY MU SIĘ
samuraj jack / 2007-06-24 23:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wszyscy czy nikt - rzecz dotyczy gwarantowania płac przez pastwo;

gdyby państwo wszystkim miało gwarantować - wracamy do soc-realu

gdyby państwo nikomu nie gwarantowało - to byłoby uczciwe;
każdy sam się stara

co do dyktatury - to przy całym szacunku bzdury wypisujesz;
jeżeli ktoś - jakaś zorganizowana grupa organizuje protest celem zagwarantowania sobie podwyżki kosztem wszystkich innych to jest to ROZBÓJ
valjean / 2007-06-24 23:19 / Galernik
to jest demokracja, nikt rządowi nie karze dawać im pieniędzy ale mają prawo ich żądać. jeśli komukolwiek sie zabrania to juz dyktatura
p.s.
rozwiązaniem problemu byłaby prywatyzacja służby zdrowia o czym powszechnie wiadomo, ale dopóki ludzie będą upierać się że nie wolno rozdawać za część wartości szpitali itd dopóty system będzie chory i będą protesty. ja zrzekam się swojej części szpitali czy przychodni wypracowanej przeze mnie w PRL i niech dadzą ją komuś za darmo. i tak na tym zyskam (szkoda tylko że lud tego nie rozumie)
samuraj jack / 2007-06-24 23:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
mają prawo żądać...
niech żądają - sam pisałem, wczoraj czy przedwczoraj, aby im do namiotów wode, kanalizacją i gaz dociągnąć i niech siedzą do zimy, albo kolejnego lata;
byle tylko nie blokowali drogi i nie okupowali nie-swoich budynków;

co do majątku służby zdrowia - powinien być sprzedany - na licytacji mniejsze placówki, a większe np. przez giełdę - jakiś osobny rynek medyczny
warren buffet / 2007-06-24 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jestem za. za co zasiłki... za to ze jestes bezrobotny ?? za co renty dla narkomanów ?? za to ze dajesz sobie w żyłe ?? mam znajomego narkomana. ma koło 400-500 zł renty.... bo stwierdzono u niego nałóg.... no ludzie złoci... czy to jest normalne ? matka z dzieckiem tyle nie dostaje, ale on ze jest narkomanem ma rente...
marboru / 2007-06-24 23:09 / portfel / "Bankier giełdowy"
to aż wydaje się niemożliwe. szok.
warren buffet / 2007-06-24 23:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a jednak prawdziwe.... powiem wiecej, ma wiecej renty jak moja mama emerytury... trudno, zyje sie dalej. moja mama nie wychodzi przed warszawe....
wuerka / 2007-06-24 23:22 / Tysiącznik na forum
Warren wybacz, ale to juz jest manipulacja
w zgrabny sposób połączyłeś temat pielęgniarek z narkomanami -j/w a to już mi trąci telewizją i Panem Gosiewskim
warren buffet / 2007-06-24 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
odjąć tym, dać tym..... proste ??
wuerka / 2007-06-24 23:44 / Tysiącznik na forum
to jeszcze tylko trzeba by było marychę siać zamiast trawy w parkach, z amfy robić chleb, no i poczekać parę lat- całkiem proste
hej
marboru / 2007-06-24 23:18 / portfel / "Bankier giełdowy"
tylko narkomanem zostać....nie dosyć, że do woja nie biorą to jeszcze rente dają......i cały czas przy tym jazda!!!
cóż super.
warren buffet / 2007-06-24 23:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ano takie prawo.... wiele bym zmienił w tym kraju będąc królem...odpowiadając przed Bogiem i Historią...
samuraj jack / 2007-06-24 23:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
pewnie miałbyś grono wiernych poddanych...:)
wuerka / 2007-06-24 23:47 / Tysiącznik na forum
i brać Valjeana i wuerki w lochach- no bo trochę trudno by było mówić o opozycji
...a później Lechu by i tak przeskoczył przez fosę, czy jakiś murek obronny...
samuraj jack / 2007-06-24 23:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
w lochach nie - każdy może głosić poglądy jakie chce...
gdyby jednak ktoś zaczął okupować budynek królewski czy prywatny - to do lochów...:)
PedroGonzalez / 2007-06-24 23:03 / Uznany Gracz Giełdowy
ale przeciez fryzjer conajwyzej moze strajkowac przed willa swojego pracodawcy..a pielegniarki,pkp ida pod siedzibe premiera bo to on jest ich pracodawca :-) defakto to wlasciwie idac dalej to my jestesmy ich pracodawcami bo to z naszych podatkow im jest placone :) ja nie mam nic rpzeciwko, zeby zabrac z pensji jakiego prezesa i dac pielegniarce...szkoda, ze nie mozemy decydowac na co ida nasze podatki..posrednio mozemy..poprzez glosowanie na dane ugrupowanie co 4 lata..bo niby obiecuje to i tamto.t.ylko ktory z nich pamieta co obiecywal jak juz posmakuje salonow ? ;-)
lojka / 2007-06-24 22:56 / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór

właśnie wróciłam z festynu, trochę potańczyłam - przypomniały mi się młode lata...

czas wracać do rzeczywistości ;/ i zaraz Was poczytam :)
marboru / 2007-06-24 22:57 / portfel / "Bankier giełdowy"
Witaj Lo.
lojka / 2007-06-24 23:01 / Tysiącznik na forum
witaj, ja taka rozanielona a tu taka poważna rozmowa ...
marboru / 2007-06-24 23:05 / portfel / "Bankier giełdowy"
weenendowa pogawędka przed poniedziałkową sesją.
gio / 2007-06-24 22:56 / portfel / Tysiącznik na forum
za gazeta.pl
czarnecki przyciągnął 11 mld złotych. średnia wartość zlecenia 2,7 mln zł - to są już jaja!
Jeck / 2007-06-24 23:00 / "Poławiacz perełek"
tam był lewar x99
samuraj jack / 2007-06-24 22:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
daj linka
gio / 2007-06-24 22:59 / portfel / Tysiącznik na forum
www.gazeta.pl.pzdr
Romi / 2007-06-24 22:52 / portfel / Koci Tata
To co ja mam powiedzieć nie mam żony dzieci i nawet lubej nie licząc tej z gpw
Pracuję codziennie od 7 do 22 i nie strajkuję i nie czekam aż ktoś coś mi da.
Darmozjady strajkujące niech się lepiej za robotę wezmą jak im praca nie odpowiada.
Już mnie denerwują te strajki psia ich mać.
PedroGonzalez / 2007-06-24 22:55 / Uznany Gracz Giełdowy
no to zaraz sie grmy na "kocia" glowe posypia :-)))
warren buffet / 2007-06-24 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no widzisz.... jedni strajkują, jedni zaciskają pasa... jak kazdy wyjdzie na ulice to bedzie rozwiazanie ? podniesc podatki dwukrotnie ?? bez sensu
marboru / 2007-06-24 22:57 / portfel / "Bankier giełdowy"
lepiej obniżyć dwukrotnie......albo z Polski zrobić "raj podatkowy".)))
rotux / 2007-06-24 23:08 / Uznany Gracz Giełdowy
O naszej giełdzie już mówią, że jest "bananowa", to może by tak o całym kraju? :)
Jestem za.
marboru / 2007-06-24 22:58 / portfel / "Bankier giełdowy"
Postuluję.
samuraj jack / 2007-06-24 22:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dołączam się
lojka / 2007-06-24 23:02 / Tysiącznik na forum
i ja
warren buffet / 2007-06-24 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
i ja
marboru / 2007-06-24 23:13 / portfel / "Bankier giełdowy"
dopiero inwestorów by to przyciągnęło hahaha, kraj ruszyłby z kopyta nie ma co. a giełda....huhu
valjean / 2007-06-24 22:52 / Galernik
2007-06-24 22:32:22 | *.*.*.* | samuraj jack [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ]
nawet bez groźby opłacania tych podatków przez głosujących "za"
w referendum wynik byłby na "nie"
______________________________________________________
naprawdę myślisz że w głosowaniu gdzie pytanie brzmiałoby "czy jestes za podniesieniem podatków osobom o najwyższych dochodach" większość (czyli rolnicy, bezrobotni, sklepowe, fryzjerzy, pracownicy fizyczni i inni mający średnią zarobków do 2000zł) głosowałaby na NIE? w kraju gdzie cechą narodową jest zazdrość i zawiść, którego mieszkańcy na emigracji nienawidzą się, okradają i oszukują?
dziwię się, naprawdę. powiedziałbym że mało widziałeś (nie obraź się bo to nie inwektywa ale dużo jeździłem po świecie i od rodaków zawsze dostawałem lekcje życia)
samuraj jack / 2007-06-24 22:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wczoraj czy przedwczoraj napisałem, że pojęcie "o najwyższych dochodach" będzie wg mnie rozwinięte, będzie szerokie i obejmie większość pracujących...
jeżeli Gilowska juz przygotowuje referendum - jak powiedział Kaczyński - to tylko pod warunkiem zapytania o podniesienie podatków większości podatników {np. wszystkim tym, ktorzy zarabiają powyżej minimum];
po to, aby wynik był na NIE
ja będę głosował na NIE

a tak w ogóle domagam się ogólnonarodowego referendum nad możliwością podniesienia podatków wszystkim na rzecz pielęgniarek, górników, kolejarzy etc.
valjean / 2007-06-24 23:01 / Galernik
jeśli będzie stawiam że wynik bedzie 'TAK"
marboru / 2007-06-24 23:00 / portfel / "Bankier giełdowy"
to referendum to jedem wielki "pic na wodę".
Trybunał by je zakwestionował pewnie nie dopuszczając do antagonizowania społeczeństwa.
samuraj jack / 2007-06-24 22:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
w zasadzie podpisuję sie pod każdym słowem, jakie w tej sprawie wypowiedział WARREN

nadto dodam

Miałem firmę - w najlepszym okresie zatrudniałem kilkunastu pracownikow, firma upadła; miałem długi i nie miałem pracy, tylko żona pracowała; mieliśmy jedno dziecko...
musiałem sobie jakoś radzić...
ja w przeciwieństwie do upolitycznionych pielęgniarek nie mógłbym okupować gmachu rządu - byłbym oskarżony przez prokuratora
Takich jak ja - mających własne firmy było setki tysięcy... jakoś musieliśmy sobie radzić...
dlaczego pielęgniarki mają być uprzywilejowane

Do niedawna w mieście w którym mieszkam (stosunkowo blisko Poznania) pracownice sklepów dostawały na rękę 550-600 zł; w skali kraju było/jest? ich kilkaset tysięcy...
muszą radzic sobie same
dlaczego nikt za nimi się nie wstawia? dlaczego mają mieć gorzej od pielęgniarek?

a pracownicy dawnych PGR?

a ludzie mieszkający w rejonach, gdzie jest 40-proc. bezrobocie, w których praca pielęgniarki to luksus...
sami muszą sobie radzić
dlaczego za nimi nikt się nie wstawia?

dlaczego pielęgniarki mają być uprzywilejowane?

System służby zdrowia powinien być zmieniony - całkowicie sprywatyzowany - to jako punkt docelowy...
a pielęgniarki - jak zarabiają za mało jak na swoje potrzeby, niech zmienią pracę (inny zawód), albo niech otworzą prywatną firmę pielęgniarską! kto im broni!!
ape&leszcz / 2007-06-25 00:13 / portfel
Komentarz do wypowiedzi z 22.30.Od 2 mc jestem codziennym obserwatorem forum.Ucze sie od Was( za co Wam dziekuje) , smieje razem z Wami, odwiedzam polecane strony. Nawet posiadam identyfikatory GG wiekszosci z Was, czytaja dokładnie dyskusje - te również podajecie, . Z racji małego stażu i doświadczenia giełdowego nie zabieram głosu nie zadajac głupich pytań o PP.Jednak wszedłes na moja działke i Jak czytam poniżej przemówiłeś głosem wielu z Nas. Prawdziwei, logiczniei niestety podobało się, jednak chcialbym zwrócic Tobie i tym wszystkim , którzy zgadzaja sie z Tobą uwagę na jeden drobny fakt. Juz za duzo pielegniarek zmieniło albo pracę albo kraj.( szczególnie te bardzo dobrze wyszkolone), system kształcenia legł w gruzach , nie ma liceów pielegniarskich, nie ma młodego narybku. Jak tak dalej pojdzie to za 5 lat bedziemy płacić pielegniarkom 10 000 zł /mc i uczyc sie chińskiego , bo ukrainki pojada dalej na zachód.To rozciaga sie równiez na lekarzy. W miescie gdzie mieszkam w szpitalu w stosunku do ub.r zmniejszono liczbe dni operacyjnych o połowe z powodu braku anestezjologów a kolejni sie szykują. Obecnie mamy kolejki do specjalistów z powodu niskich kontraktów z NFZ ale juz niedługo NFZ będzie mał duzo ale nie bedzie konu wydac tej kasy.Pomysl o tym.Pozdrawiam
samuraj jack / 2007-06-25 00:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Tym bym sie nie przejmował...
życie to samo wyreguluje;
będziemy płacili tyle, na ile nas stać
ape&leszcz / 2007-06-25 00:20 / portfel
A co z tymi o których sie tak martwisz , byli pracownicy PGR, bezrobotni, rencisci ich nie bedzie stac
samuraj jack / 2007-06-25 00:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
regiony, w których mieszkają, z natury rzeczy są biedniejsze, zatem i pielęgniarki tam by mnie zarabiały;
na takie pensje godziłyby się, jak sądzę, te z Ukrainy
marboru / 2007-06-24 22:52 / portfel / "Bankier giełdowy"
Samuraju przemówiłeś głosem wielu z nas.
Szacunek.
bebe / 2007-06-24 23:47 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
szacuneczek samuraju.
samuraj jack / 2007-06-24 23:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
pozdrawiam WAS
pklark niezalog / 62.87.218.* / 2007-06-24 22:45
Hej Samuraj -miło poczytac coś zdroworozsadkowego ...
samuraj jack / 2007-06-24 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Hej

pozdrawiam
pklark / 2007-06-24 22:51 / portfel / -
Dodam ,że sam mam niewielką firme i idzie mi ot tak jakos ( głodny ani ja ani moje dzieci nie chodzimy ale do rewelacyjnego rozwoju firmy i dobrobytu daleko....) wiele rzeczy w tym kraju jako drobnego przedsiębiorce prywatnego mnie wyjątkowo wku..ia ,ale GDZIE ja mam iśc strajkowac ????Kto mnie wysłucha ??????czy media zainteresują się problemami takiego bieda-biznesmena jak ja?????
samuraj jack / 2007-06-24 22:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dokładnie tak, nikt się nie wstawi.. i, w przeciwieństwie do pielęgniarek, ryzyko zadłużenia ponosisz

wyrazy szacunku dla sposobu zarabiania; oby się rozwinęło...

jaka branża?
pklark / 2007-06-24 22:58 / portfel / -
Zaopatrzenie oświaty .........i troche usług z innej branży........
samuraj jack / 2007-06-24 23:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
gdzie mieszkasz? region...
pklark / 2007-06-24 23:08 / portfel / -
Zielona Gora..........piękne ale biedne miasto winobrania,lasów i przyspawanych do swych miejsc polityków - przez to zwana czasami CZERWONĄ górą...
valjean / 2007-06-24 22:42 / Galernik
wszyscy albo nikt - zakazać wszystkim w takim razie!
w ogóle za mordy złapać swołocz i do łagrów buntowników !
;)
samuraj jack / 2007-06-24 22:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie mówię - wszyscy lub nikt
ja mówię - nikt

to jest uczciwe

gdyby wszyscy - wracamy do Bieruta
modliszka / 2007-06-24 22:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jednym słowem - życie Cię już troszkę przeczołgało po ziemi...rozumiesz...
Pielegniarka, nie musi zarabiać 3000 zł, bo co powie taki górnik, anastazilog, policjant, strażak ?????

Zdrowego rozsądku potrzeba społeczeństwu, ...zdrowego....i umiejętności wypośrodkowania, tego co jest ważne i ważniejsze.....

Takimi prawami rządzi się demokracja, a skoro jej chcieliśmy, to powinniśmy być przygotowani również na jej stutki....


Pozdr
samuraj jack / 2007-06-24 22:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Ano, przeczołgało...
w życiu zajmowałem się różnymi rzeczami...
i jakoś nie przyszło mi do głowy okupować budynku rządowego:))

pozdrawiam
modliszka / 2007-06-24 22:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja również. Pracowałam po 14 godzin dzennie- z własnej nieprzymuszonej woli...
Dlatego pewnie inaczej patrzę na życie i świat ;-)

Pozdrawiam
warren buffet / 2007-06-24 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
widzisz, bo każdy mysli ze jestem młody i zycia nie zaznałem. właśnie ze zaznałem. jedne wakacje pracowałem przy układaniu trelinki... ( duuuuza kostra brukowa ). 3 zł \ h. po miesiacu dostałem mniej jak 400 złotych. zjadałem 2-3 bułki na przerwie i dalej byłem głodny. przychodziłem o 17 do domu i szedłem spac. wszystko za 3 złote za godzine.

robiłem nie ze musialem, ale chcialem poznac co to budowa, aby to mnie zacheciło do nauki. i zachecilo. teraz wiem, iz trzeba dac cos z siebie. nie ma PRLu. jak kazdy wyjdzie na ulice, to moze szkolmy sie w bojówkach a nie na uczelniach. Po co wiedza, lepiej sztuki walki. Szkoda mi pielegniarek, ale jest wolny rynek. Baa, są wolne granice. Nikt nikogo nie trzyma. Niestety, szkoda tylko ze ludzie są przyzwyczajeni do 40 letniej pracy w 1 zakladzie. Ale czy to nasza wina ??

Pozdro !
modliszka / 2007-06-24 22:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
warren - chylę czoła...
nikt, kto nie poznał cięzkiej fizycznej pracy, nie jest w stanie docenić, wielu aspektów w zyciu...

Praca uszlachetnia( jakaby nie była) , dlatego jestem pod warażeniem.....
ślicznooka / 2007-06-24 22:51 / Uznany gracz giełdowy
i ja się podpiszę pod Modli:-)
a swoją drogą to tłumaczy Twoją niechęć do budowlanki:-))) ja na przykład po podobnym doświadczeniu do dziś nie mogę patrzeć na truskawki....
pozdro
lojka / 2007-06-24 23:00 / Tysiącznik na forum
a ja na ogórki ...
samuraj jack / 2007-06-24 23:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ja na kapustę...:)
samuraj jack / 2007-06-24 23:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tzn. przy kapuście pracowałem, ale chyba za mało, bo ją lubię...:)
ślicznooka / 2007-06-24 23:03 / Uznany gracz giełdowy
hehe, to ja się jeszcze do cebuli przyznam:-) babcia miała kilka hektarów.... najgorsze wakacje mojego życia.
marboru / 2007-06-24 23:08 / portfel / "Bankier giełdowy"
wykopki z dzieciństwa też były fajne......wiklinowy koszyk, konik, kopaczka ala helikopter i od rana do nocy w ziemi...
tamte czasy mimo trudu - miały jakiś urok.
ślicznooka / 2007-06-24 23:20 / Uznany gracz giełdowy
oj miały:-) ja na każdą grządkę (długości 0,5 km) dostawałam landrynkę:-))
marboru / 2007-06-24 23:30 / portfel / "Bankier giełdowy"
taką landrynkę "jeżyka" z takimi wypukłymi kropeczkami?)
a wieczorem ognisko i pieczone ziemniaki....niezapomniane czasy.......jesień tak specyficznie pachniała.
ślicznooka / 2007-06-24 23:31 / Uznany gracz giełdowy
tak, tak, dokładnie:-))))
modliszka / 2007-06-24 22:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Małoś - miło Cię widzieć :-))))))
Pracowałam w różnych warunkach i nic mnienie jest w stanie zaskoczyć - truskawki tez nam i tez mam niechęć.....ale wartro było, aby dzisiaj spojrzeć z innej perspektywy, na zycie :-))))

Pozdrawim - fajnie, że jesteś ;-)
ślicznooka / 2007-06-24 23:03 / Uznany gracz giełdowy
witaj Modli i ja się cieszę:-))) coraz więcej i więcej widzę podobieństw między nami:-)) może się spotkamy przy malinkach kiedyś... a najlepiej przy tropikalnym drinku:-)
modliszka / 2007-06-24 23:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jestem otwarta, na wszelkie propozycje ;-)
a jeśli chodzi, o tropiki, to już za dwa tygodnie.... :-))) miłoby było ....;-)
ślicznooka / 2007-06-24 23:21 / Uznany gracz giełdowy
ooo tropiki:-))) fajnie by było.... ja jednak w tym roku lazurowe wybrzeże, ale kto wie czy nie kiedyś...?:-)))
rotux / 2007-06-24 22:56 / Uznany Gracz Giełdowy
hehe, mój przyjaciel z technikum po wypadzie do Szwecji ma podobne truskawkowe traumy.
Z kolei mnie uraz do budowlanki nie pozostał, choć nieco potu na kilku nowojorskich constructions w sheetrocki wsiąkło.. :)
btw..dawno Cię tu nie było /albo nie widziałem/
pzdr
ślicznooka / 2007-06-24 23:00 / Uznany gracz giełdowy
witaj Rotux, nie miałam internetu przez trzy tygodnie, ale coś tam mi urosło w tym czasie :-) pozdrowienia.
marboru / 2007-06-24 22:55 / portfel / "Bankier giełdowy"
hahaha ale się ślicznooka uśmiałem - mam tak samo hahaha
ślicznooka / 2007-06-24 23:00 / Uznany gracz giełdowy
Marboru, ja nawet jogurtu i dżemu truskawkowego nie jadam:-))
marboru / 2007-06-24 23:31 / portfel / "Bankier giełdowy"
to zadziwiające, ze ludzie mają tego typu wspólne doświadczenia.
warren buffet / 2007-06-24 22:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zawsze chciałem isc do pracy. Ojciec mowil - nie rob tylko sie ucz. ja dam ci wiecej. ale jak sie dowiedzial ze sie zatrudnilem za 3 zł za godzine - zgodził sie. teraz wiem o co mu chodzilo...

pozdrawiam !
warren buffet / 2007-06-24 22:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
co więcej - to były moje najlepiej zarobione 400 zł w zyciu... ja nie wiem czy one do tej pory nie sa na koncie.... naprawde
wuerka / 2007-06-24 22:42 / Tysiącznik na forum
cześć Warren, punkt widzenia nieco się zmienia jak się ma dzieci i dlatego jest mi łatwiej zrozumieć pielęgniarki
szczerze- jak bym nie miał dzieci, żony, to pewnie bym łapał liście spadające z drzew, biegał po łąkach i takie tam- bo jedno ma się tylko to cholerne życie i najważniejsze, żeby być zadowolonym z tego co sie robi- a teraz trochę mi się pozmieniało
hej
warren buffet / 2007-06-24 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak, tylko ze wtedy wyjda wszyscy, ktorzy mają dzieci... wiem.. ja nie mam, ale nie mozemy zrobic z polski argentyny....
wuerka / 2007-06-24 22:59 / Tysiącznik na forum
chyba nie myślisz, że pielęgniarki myślą kategoriami"Argentyny"- tego myślę, że nie możesz od większości z nich wymagać- one znają sie na czym innym- i tak ma być- i za to je cenimy(no przynajmniej ja)
samuraj jack / 2007-06-24 23:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
one nie muszą mieć świadomości Argentyny...
komar początkowo też nie ma świadomości, że usiadł na skrzydle samolotu
wuerka / 2007-06-24 23:10 / Tysiącznik na forum
ważne żeby ten samolot za często na Wyspy nie latał, bo wtedy może Pani ze sklepu będzie nam robiła zastrzyki
samuraj jack / 2007-06-24 23:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
albo pani z Ukrainy - ale to już inna sprawa
samuraj jack / 2007-06-24 22:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jak się ma własne dzieci, to tym bardziej trzeba liczyć na siebie i samemu podejmować decyzje, a nie liczyć, że ktoś, tutaj państwo coś zrobi za mnie;

oczywiście tak jest, jeżeli mówimy o odpowiedzialnym rodzicielstwie
wuerka / 2007-06-24 23:05 / Tysiącznik na forum
jeżeli dobrze zrozumiałem, to odpowiedzialne rodzicielstwo połączyłeś tu ze sprzeciwem co do możliwości podejmowania strajku przez pielęgniarki
nie no, chyba się pomyliłem
samuraj jack / 2007-06-24 23:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
odpowiedzialne rodzicielstwo łączę m.in. z odpowiedzialnym, samodzielnym dbaniem o byt materialny;
zdawanie się na garnuszek państwa... to jak stawanie w kolejce w stołówce szkolnej
wuerka / 2007-06-24 23:15 / Tysiącznik na forum
Samuraj- tu się z Tobą zgadzam- najlepiej, żebyśmy wszyscy byli samodzielni, odpowiedzialni i bogaci- (no dorzuciłbym może jeszcze zdrowi)
tylko że zawsze znajdą się tacy, którzy tego albo nie potrafią, albo nie chcą, albo są kilka lat przed emeryturą
kursy menadżerskie dla pielęgniarek- jestem cały za!!!
samuraj jack / 2007-06-24 23:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie każdemu się udaje i nie każdy jest bogaty....
ale, powtórzę, państwo nie jest od tego, aby gwarantować podwyżki
samuraj jack / 2007-06-24 22:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Pozdrawiam:))
zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś...
warren buffet / 2007-06-24 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
również serdecznie pozdrawiam !
wuerka / 2007-06-24 22:34 / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór
różnica między zawodami/zajęciami, które wymieniłeś wyżej a pielęgniarkami jest taka, że pielęgniarki chcą podwyżek i manifestują to- czy daostaną i czy im się należą - to już inna sprawa
Tak jak Cię czytałem, to miałem wrażenie, że chcesz cały świat uleczyć -tylko co to ma wspólnego z rzeczywistością?
pozdrawiam
samuraj jack / 2007-06-24 22:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie chcę niczego uleczać...
twierdzę tylko, że każdy raz rozwiązuje swoje problemy z wielkością płacy za pracę;
i nikt - w tym pielęgniarki - nie powinien być uprzywilejowany specjalnymi dotacjami fundowanymi przez państwo, czyli również tych, którzy zarabiają teraz mniej niż pielęgniarki
senator / 2007-06-24 22:54 / portfel
samuraju i warrenie macie racje- nikt nie powinien nas dotować, ani pielęgniarek ani lekarzy. Dlatego zrobimy tak jak chciecie: zwolnimy się z państwowych posad i pójdziemy " na swoje", a potem pozwolimy działać "niewidzialnej ręce rynku". Nie martwcie się to już niedługo bo od października zastosujemy się do Waszych rad.
ps. warren - szukałem kilka lat temu kogoś do układania kostki i zapewniam Cię, nie chciał nikt pracować za tyle ile za zarabiałem jako specjalista drugiego stopnia czyli 7 PLN za godzinę.
samuraj jack / 2007-06-24 23:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
zmieniłeś zawód czy może masz dodatkowo otwartą prywatną praktykę?
wuerka / 2007-06-24 22:46 / Tysiącznik na forum
spytam Cię o to samo, co Warrena chyba przedwczoraj:
czy pielęgniarki( a tak naprawdę każdy i ktokolwiek) mają prawo do manifestowania swojego niezadowolenia, nawet jeżeli to nie jest w smak innym?
samuraj jack / 2007-06-24 22:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
każdy ma prawo manifestować co chce;
a rząd - wg mnie - powinien miec OBOWIĄZEK nie odpowiadać na żądanie płacowe
ape&leszcz / 2007-06-25 00:43 / portfel
Żadanie płacowe są eksponowane przez rzad i media. W tych protestach chodzi o zmiany systemowe.Pielegniarki czy lekarze nie chca podwyzki od zaraz. Dwa posty wyzej odpowiem za kolege - od 6 lat pracuje na swoim w ramach kontraktu z NFZ ( czyli dla przecietnego kowalskiego za dormo) Mam 100 x lepszy szprzęt niz tzw konkunencja publiczna, 100 x więcej chetnych pacjentów i 100 x mniejszy kontrakt. Tak polityka . Masz leczyć sie w żle wyposażonym, kiepsko zarzadzadzanym i kiepsko płacącym personelowi szpitalu bo prywatne jest be
wuerka / 2007-06-24 22:51 / Tysiącznik na forum
na to to już jest niestety trochę za późno: górnicy, pracownicy PKP- chyba dostali co chcieli
to był wspaniały przykład dla reszty, w tym pielęgniarek
samuraj jack / 2007-06-24 23:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a to już inna rzecz - źle, że dostali
PedroGonzalez / 2007-06-24 22:22 / Uznany Gracz Giełdowy
"modliszka: Moje zdanie...dzień, rozpocznie sie od spadków, bo tak należy, jednak kurs EUR/USD wzkazuje na wzosty"

jutro bedziemy mieli korekte wigu i eur/usd
modliszka / 2007-06-24 22:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
WIG20 napewno podlegać będzie korekcie, jednak nie jestem do końca pewna, czy tak samo zachowa się MDWIG i TCHWIG.....sądzę, że one nagrobią ostatnie spadki, o ile EUR/USD nie zejdzie do poziomuj 1,32....
PedroGonzalez / 2007-06-24 22:36 / Uznany Gracz Giełdowy
1,32 nam nie grozi :) ogolnie eurusd jest w tredzie wzrostowym i trzyma sie swojego kierunku i nie wychyla nosa poza kanal wzrostowy....mysle, ze na poczatku miesiaca czeka nas mocne wybicie euro...co by sie pokrywalo z moimy przewidywaniami, ze po malej korekcie w tym tygodniu nastapi wybicie i bicie rekordow na wig-u...
modliszka / 2007-06-24 22:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
również tego oczekuję, jednak ciągle nie daje mi spokoju ten mały spadek - liczyłam, na wiecej ( DJ 13000)......Zazyczaj głębszy oddech towarzyszy biciu kolejnych rekoredów, a ten ostatni był jakis traki ja pół gwizdka.....
PedroGonzalez / 2007-06-24 22:51 / Uznany Gracz Giełdowy
przebicie 13300 dla DJ moim zdaniem byloby bardzo niebezpieczne...mysle, ze DJ wlasnie bedzie sie w tym tyg szykowal do silnego wybicia :) w poniedzialek zacznie od niskiego poziomu ale na koniec dnia da silny sygnal, ze ma sile na dalsze wzrosty :) i mysle, ze to wlasnie sie 'sprzegnie" z naszym wigiem i poczatek lipca bedzie milutki :) ale co bedzie potem ? trzeba poczekac na ile sie wig wywinduje..oby nie za bardzo euforycznie bo odreagowanie bedzie silniejsze :)
rotux / 2007-06-24 22:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Właśnie wróciłem z koncertu Maleo rockersów /no darmowy był :)/ i .. /oprócz tego, że ze znajomymi pogadałem o giełdzie, gdzie jeszcze rok temu nikt z nas nie miał o istnieniu gpw pojęcia/, kolega zapodał interesujący pomysł na kształt pytania w najbliższym referendum:
"Czy jesteś za podniesieniem podatków"? *
I kto odpowie:
"Tak, jestem za......"

...ten będzie płacił wyższe podatki :p

Jak myślicie, jaki byłby wynik takiego referendum?
Bo mnie się wydaje, że .. nieco by się różnił od wyniku referendum, w którym pytanie brzmiałoby: "Czy jesteś za podniesieniem podatków najbogatszym"* albo "czy [..] podatku giełdowego"* ...

* i przeznaczeniem tych dodatkowych pieniędzy na podwyżki dla rolników/hutników/grabaży/marynarzy i całej reszty budżetówki...
samuraj jack / 2007-06-24 22:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nawet bez groźby opłacania tych podatków przez głosujących "za"
w referendum wynik byłby na "nie"

ja gorąco chcę, aby to referendum odbyło się
modliszka / 2007-06-24 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a czy był ktoś na wczorajszych "Wiankach" w Krakowie ? Interesuje mnie, jak zagrały "Róże Europy " :-)
pawciomerc / 2007-06-24 22:17 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
powiedzcie prosze jaką minimalna kwotą opłaca sie grać na dt no ja ostatnio spróbowałem za 250 zł i było top bez sensu bo prowizje zjadły mój zysk i wyszedłem na 0 a nawet na minus bo podatek od tego zapłace
Jeck / 2007-06-24 22:26 / "Poławiacz perełek"
prowizja też jest kosztem...więc 0 uratowane:-)
ale warren ma rację, musisz wyjść ze zleceniem ponad dolny pułap prowizji-tj. w wiekszości przypadków ok. 1300-1500PLN

Ps. Warren, wybierasz sie na RHCP? 3
azja / 2007-06-24 22:29 / portfel / Obserwator
ja jadę na RHCP !!
marboru / 2007-06-24 22:35 / portfel / "Bankier giełdowy"
ja również
Jeck / 2007-06-24 22:32 / "Poławiacz perełek"
się może spotkamy...
azja / 2007-06-24 22:44 / portfel / Obserwator
w jakich jesteście sektorach??
Jeck / 2007-06-24 22:51 / "Poławiacz perełek"
ja też na płycie, niestety porównania nie mam
marboru / 2007-06-24 22:49 / portfel / "Bankier giełdowy"
ja będę na płycie.
jestem ciekawy koncertu - będę miał porównanie - w zeszłym roku widziałem ich w Pradze.
azja / 2007-06-24 23:01 / portfel / Obserwator
ja mam sektor 29
warren buffet / 2007-06-24 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
250 ? minimalnie ze 1500 - 2000 zł.... minimalnie
pawciomerc / 2007-06-24 22:22 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
aha , dzięki
wiesz za 1500-2000 to ja kupuje "pewne" moim zdaniem papiery na jakiś czas i uważam żę zainwestowałem sporo kasy w ten papier. Wiem że nie piszemy tu o kasie ale co moge zrobić więcej jak obracam kwota troche mniejszą niż 10 000. Więc chyba dt w moim przypadku będzie bezsensowne
warren buffet / 2007-06-24 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
chyba ze cos ci idzie po 200% :)
Krzych / 2007-06-24 22:29 / Płoteczka na forum
ja na dt. przeznaczan ok 10k. ale nie w jedną spółkę , na dt prowizja nie przekracza 0.7%
czytałem że zrobiłeś dodatkowy zapis , robiłem dwa razy jak nie wiedziałem co kupić , redukcja była 99,997 , czyli dt. za 2k. i zyskać 5% jest więcej.
pawciomerc / 2007-06-24 22:24 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
w mojej bogatej rocznej karierze inwestowania jeszcze nie spotkałem 200%;)
PedroGonzalez / 2007-06-24 22:16 / Uznany Gracz Giełdowy
jedna rzecz mnie zaciekawila..zainspirowala mnie teoria liczb fibonacciego....od kiedy jestem na forum nikt nigdy nie pisal, ze opiera sie na tej teori podczas analizy techniccznej mimo, ze jak caly weekend poswiecilem tej tematyce to sporo jest analitykow i inwestorow, ktorzy opieraja swoje analizy wlasnie na Zlotym Podziale i magicznej liczbie 0,618 :-) naprawe nikt w to bardziej sie nie wgryzal ? :)
krepek / 2007-06-24 22:22 / portfel / Tysiącznik na forum
korzystałeś z jakiejś książki czy zaufałes internetowi?
PedroGonzalez / 2007-06-24 22:27 / Uznany Gracz Giełdowy
ja sie dopiero tym zainteresowalem..a ksiazke mam juz upatrzona tylko troche kosztuje...ale przeciez wiedza jest bezcenna ;) "Geometria Fibonacciego"
cieakwe jest to, ze mozna te teorie stosowac zarowno w zakresie poziomow sczyt/dolek jak i dla osi czasu...bardziej os czasu jest interesujaca bo mozna okreslac punkty zwrotne (czy to korekta czy wybicie) :)
krepek / 2007-06-24 22:36 / portfel / Tysiącznik na forum
jesli mowa juz o ksiazkach to nie polecam sztuki spekulacji komara...niby cos tam pisze ale jednak niewiele....teraz czekam na dostawe "Analiza techniczna" murph'iego...zobaczymy co to bedzie za dzieło....
samuraj jack / 2007-06-24 22:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
rzuć okiem na maila i odpisz choc jednym słowem
PedroGonzalez / 2007-06-24 22:44 / Uznany Gracz Giełdowy
nic nie dostalem :) ms@olo.com.pl
samuraj jack / 2007-06-24 23:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
niedługo dostaniesz:)
warren buffet / 2007-06-24 22:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
1300 komentarzy....... będzie hossa
pio24 LESZCZ / 2007-06-24 22:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
NA STASIU OCZYWIŚCIE
I KILKU INNYCH WALORACH
pio24 LESZCZ / 2007-06-24 22:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Warren ale przez 3 dni tyle wpisów
warren buffet / 2007-06-24 22:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ty ale to nie jo 1300 ?
chris / 2007-06-24 21:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam
Znikam na 2 tygodnie ... urlop nareszcie ;))
W portfelu wieje chlodem ;) od pp
PP - ecard, fon, masters, pc guard
oraz fon, masters, mci, stx
Puściłem - pc guard i 1/3 fona ... reszta została ... chociaż miałem wszystko upłynnić przed urlopem.
W przyszłą sobotę po powrocie (na przepakowanie przed dalsza wyprawą) sprawdzę czy warto było.
Powodzenia życzę i pozdrawiam
---------------------------
Czy jest może ktoś z Łodzi?
Muszę zjechać z autostrady A2 na Łódz i dojechać do lotniska.
Długa to droga - zakorkowana w okolicach godziny 9-10 rano (poniedziałek)?
pio24 LESZCZ / 2007-06-24 21:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
60-80 MINUT POWINNO WYSTARCZYĆ
ZALEŻY JAKI WÓZEK
krepek / 2007-06-24 21:58 / portfel / Tysiącznik na forum
jak są korki to wydaje mi sie że nawet ferrari nie poomorze
pio24 LESZCZ / 2007-06-24 22:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak masz CB radio zapytaj jak w Strykowie przy zjeździe z A-2
może będzie lepiej w Emili już zjechać na Łódź troche bliżej
jedziesz na Wrocław(AL.WŁókniarzy) jak miniesz Castorame i Praktikera
na światłach w prawo.Jak się będziesz rozglądał zobaczysz drogowskazy
na lotnisko.SZEROKOŚCI
chris / 2007-06-24 22:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzięki
jazda bez szaleństw ... urlop przecież ;)
czyli z Poznania wyjdzie jakieś 2,5-3 godz.
1,5 h autostradą i reszte na dojazd do lotniska
cb nie mam
Bajo
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy