Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Spokojny atak popytu

Spokojny atak popytu

Money.pl / 2007-06-22 17:28
Komentarze do wiadomości: Spokojny atak popytu.
Wyświetlaj:
Jeck / 2007-06-24 21:48 / "Poławiacz perełek"
Witajcie, jeśli można.
od roku 1999 (początek budowy domu), raz może dwa razy (US- wydział Vat) zdarzyło mi się mieć jakieś problemy i nieuprzejmości ze strony urzędników administracji-serio!!!

a miałem ich sporo (chyba jak każdy, który:buduje dom, zakłada firmę, rejestruje samochód, melduje sie...etc).
I już w tym `99r chwaliłem sobie kontaky z urzędnikami (pozolenie załatwiłem szybko -mial być koniec ulgi-spieszyłem sie..)

Urzednicy też już rozumieją (poza małymi wyjątkami), że to ONI są dla ludzi . Zmienia sie mentalność ludzi, jesteśmy chyba bardziej europejscy (może to trochę górnolotne- ale po prostu dojrzewamy jako społeczeństwo).
w każdym razie ja jestem optymistą- jak zawsze.

pozdrawiam all

Ps. jutro chyba zredukuję Pamapol (zależy od kursu jaki obierze...:-)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-24 21:54
prowokator....
mci sobie zredukuj:)))
Jeck / 2007-06-24 22:01 / "Poławiacz perełek"
flugo napisałem daaawno, zredukuję w 2008-09 lub jesli osiągnie 80-100PLNów.Ale chyba przesuwam w prawo na skali wartości...:-)ciesze sie że jesteś z nami:-))
pozdrawiam
gio / 2007-06-24 21:52 / portfel / Tysiącznik na forum
nie za wcześnie na redukcję?
Jeck / 2007-06-24 21:58 / "Poławiacz perełek"
nie planowałem tego ruchu na jakiś dłuższy czas, nie znam spółki- posłuchalem po prostu mojego kolegi Slawa- za co mu dziekuje raz jeszcze. Może mnie przekonacie?
gio / 2007-06-24 22:06 / portfel / Tysiącznik na forum
dopisywałem się niżej Brydzie - spółki też nie znam - wchodziłem w piątek pod konferencję poniedziqałkową - popatrzyłem na at - i wychodzi mi 37,50 - 19,50 lub 44,00 -45,00 w zależności czy się wybiliśmy z chorągiewki czy prostokąta - jeśli pójdziemy tam jutro /mam nadzieję, że nie/ to wtedy trzeba chyba wyrzucać w czwartek lub środę/ pzdr. nagoniony?
gio / 2007-06-24 22:07 / portfel / Tysiącznik na forum
ups 37,50 - 39,50 przepraszam
Jeck / 2007-06-24 22:13 / "Poławiacz perełek"
nooo, myśle...:-) powaznie musze pomyśleć.:-))
thx.
anna. / 2007-06-24 22:32 / Uznany Gracz Giełdowy
też mam pampola i 39.5 wydaje mi się realne, oby USA się poprawiła , do końca czerwca nie powinno być większej korekty tak mi się wydaje, ale giełda lubi zaskakiwać :(
Jeck / 2007-06-24 22:36 / "Poławiacz perełek"
nooo, skoro Ty anno masz, (orzeł, gio, Wamster) i trzymasz, to pewnie będę Twoim ślepym naśladowcą ;) (pamietasz Alme?...a teraz.)
pozdrawiam
anna. / 2007-06-24 23:21 / Uznany Gracz Giełdowy
pamiętam :)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-24 22:01
nie mam teraz- ale jak sprzedawałem to mi żal było- potem to samo czułem tylko z mci...
slaw / 2007-06-24 21:50 / Uznany Gracz Giełdowy
Ty ........
Jeck / 2007-06-24 22:00 / "Poławiacz perełek"
Slaw-daj na priva ten adres :-) może przynajmniej to Ci w jakimś stopniu wynagrodzi...
a ja będę też czekał na jakieś dobre jak zarobisz na perełce
Krzych / 2007-06-24 21:46 / Płoteczka na forum
Ruch stanie sparaliżowany strajkiem
pracownicy ruchu opowiedzieli się w referendum za strajkiem
wiadomości - Money
marboru / 2007-06-24 21:57 / portfel / "Bankier giełdowy"
witaj Krzychu
pytanko: byłeś na Dobskim ze spinningiem?
za tydzień się wybieram poćwiczyć.
Krzych / 2007-06-24 22:02 / Płoteczka na forum
witam
nie znam tamtejszych wód , dzisiaj byłem wczesnym ranem i wieczorem , ryba nie żeruje
jeden okonik ok.18cm. i jeden hol 15sek. wypięcie , oceniam na niecałe 30cm. po oporze jaki postawił.Idzie zmiana pogoy i ciśnienie spada brań nie będzie.
marboru / 2007-06-24 22:05 / portfel / "Bankier giełdowy"
środa, czwartek, piątek pod wieczór trenowałem swoje karpie...niestety - podobny skutek.
inwestycja w super nęcenie niestety zawiodła.
Po powrocie skrobnę co nieco - w razie czego dam namiary - znalazłem fajne i tanie miejsce (pisałeś, że szukasz czegoś).
Krzych / 2007-06-24 22:38 / Płoteczka na forum
u mnie plany się zmieniły towarzystwo namawia na M.Śródziemne , jeszcze nic na 100%.
Łapiąc karpie do zanęty dawaj kulki proteinowe 18mm.przecinane na pół , dodaj kukurydzę parzoną i zapach ten sam , wanilia lub tutti frutti.Jedną wędkę uzbrajaj na włosa kulką.
modliszka / 2007-06-24 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oj, pogadali o polityce, o pracy na państwowych etatatch :-)
A tera pytanie z innej beczki. Jak jutro potoczy się dzień ? Spadki? Wzrosty? .....

Moje zdanie...dzień, rozpocznie sie od spadków, bo tak należy, jednak kurs EUR/USD wzkazuje na wzosty - czy tak się stanie, trudno teraz ocenić. Sądzę, że czeka nas powolne obsuwanie się rynku, choć osobcie wolę "drastyczne cięcia", co wielokrotnie podkreślam - mniej bolą i są łatwiejsze do przewiedzenia, kiedy jest ich koniec...

Pozdr all
Doxon / 2007-06-24 21:48 / Tysiącznik na forum
Ogólnie nie było mnie od czwartku wiec może znasz powód dla którego stany tak się sturlikały ?
modliszka / 2007-06-24 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak naprawdę nie było powodów, do spadków. Spadek ten tłumaczy się strachem , przed kryzysem na rynku hipotecznym....każdy impuls jest dobry, aby "powalić rynek"...jednak czy musi być słuszny ?
Doxon / 2007-06-24 22:03 / Tysiącznik na forum
No to w takim razie przychylę się do Twojego scenariusza. Zachowawczo otwarcie na minusie (brak popytu raczej niż przesadna podaż) potem wypogodzenie ale obroty nikłe. Zły dzień dla spółek z fundamentami a jelenie poszaleją. Do tego zależy co pokażą chiny. Za to opowiadam się za tezą ze druga połowa tygodnia przyniesie wzrosty natomiast początek lipca zacznie się wyczekiwaniem na jakiś dizaster co zaowocuje brakiem obrotów. Jak będzie zobaczymy pewnie inaczej :)))
modliszka / 2007-06-24 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Daxton, indeksy są na tyle wysoko, że lada chwilą należy spodziewać się większej zwałki. Kurs EUR/USD wzkazuje na wzrosty jednak wykres samego DJ, pokazuje, iż będzie on zmierzał do oczekiwanego poziomu 13000. Jutro może okazać się, że był to jedynie ząbek na wykresie, jak również, że przygotowany stok, do dalszej jazdy w dół....ostrożność zalecam, jednak obstawiam ząbek....z tego, co analizuję teraz i na tą chwilę....
marboru / 2007-06-24 21:44 / portfel / "Bankier giełdowy"
Witaj Mo...a może wzrost?
Zastanawiam się i liczę cicho.
modliszka / 2007-06-24 21:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ma
sądzę, że wspinaczka, ale czy zakończymy na +, trudno ocenic....jednak dalszej zwały na ten czas nie, nie widzę....
marboru / 2007-06-24 21:52 / portfel / "Bankier giełdowy"
przed wyjazdem na mazury dobrze by było.........
: słonecznie
: zielono........
na wszelki wypadek biorę iplusa iiiiii a może to tak p********* na tydzień i chrzanić - co będzie to będzie?
w razie czego do wyjazdu jeszcze tydzień....

co jak co ale Stasia przypilnujesz?
modliszka / 2007-06-24 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ma, to moje osobiste przemyślenia, wiec masz prawo się z nim nie zgadzać - brzmią one jednak tak - ostatni tydzien spadków - dalej bardzo klarowna stytuacja....Zmęczenie już dobija dna, a o to chodzi zwłaszcza wŁochom, przed wezwaniem....
krepek / 2007-06-24 22:02 / portfel / Tysiącznik na forum
modliszka tak skromnie spytam, wróżysz czasem z AT i wszystkich tych wskaźników?
modliszka / 2007-06-24 22:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
patrzę na AT i owszem, ale częściej przed oczami mam to, z lat 1996-2000 niż to obecne, gdyż czasy inne i potencjał frmy też odmienny, niż jeszce rok, dwa lata temu ;-)
krepek / 2007-06-24 22:08 / portfel / Tysiącznik na forum
pytałem ogólnikowo bo czasem jak widze wykres to nie wime co z czym....np taki interferi?
modliszka / 2007-06-24 22:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
AT potrafi być zgubne. Należy umiejscowić firmę w odpowiednim czasie i miejscu - łącząc te wszystkie atrybuty razem, wychodzi właściwy wynik...
marboru / 2007-06-24 22:07 / portfel / "Bankier giełdowy"
AT w wielu przypadkach zawodzi....teraz rynek mniej obliczalny jest jakiś.
blueberg / 2007-06-24 23:17 / Tysiącznik na forum
at gubi się szczególnie, gdy napływają z rynku informacje - one częściej krótkoterminowo wpływaja na wykres - moim zdaniem należy to łaczyć
pzdr
marboru / 2007-06-24 21:59 / portfel / "Bankier giełdowy"
czyli po powrocie miła niespodzianka.
Podoba mi się taki scenariusz.
modliszka / 2007-06-24 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obesrwuj i świadomie podejmuj secyzje - najlepiej z perspektywy czasu ...bez emocji ;-)


MIlego wypoczynku życzę, jak Ty wrócisz, ja zniknę - wiec trzeba będzie się jakoś wymienić ;-)
marboru / 2007-06-24 22:11 / portfel / "Bankier giełdowy"
no ja będę wtedy wypoczęty i pełen energii.)
wspólnie jakoś damy radę.
modliszka / 2007-06-24 22:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
też tak uważam ;-) wiec relaksować mi się proszę solidnie, co by potem mieć siłki ;-)
marboru / 2007-06-24 22:40 / portfel / "Bankier giełdowy"
Ty również Mo, nono odpocznij w urlopik, odpocznij i miłego.
TOMOK / 2007-06-24 21:40 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Widzę, że wieczorkiem przed sesją..pojawia się pewnego rodzaju " napięcie"
Szanuję to..i dopuki nic mądrego nie będe miał do powiedzenia...nie będe "zaśmiecał"
W sobotę....pogadamy o p*********..chyba, że wcześniej zdarzy mi sie coś mądrego rzec
Pozdrawiam..i ja już...szaaaa
krepek / 2007-06-24 21:49 / portfel / Tysiącznik na forum
tomok skad te info?
TOMOK / 2007-06-24 21:53 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
po prostu
pozdrawiam
samuraj jack / 2007-06-24 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wieczorem

Slaw, ciekawą figurę retoryczną zastosowałeś;
napisałeś "odpuścmy tematy spoleczne gospodarcze i inne" i sam zacząłeś 4 wątki

1. Giertych się żali - nie on pierwszy, nie ostatni
2. Dzieci Leppera wygrywają przetargi - jeżeli nieuczciwie to źle
3. Dorn z psem w sejm - fakt, przy tym sprawa golenia Kwaśniewskiego na cmentarzu Polaków pomordowanych w Charkowie przez towarzyszy partyjnych Kwaśniewskiego to pikuś
4. Gosiewski we Włoszczowej - facet naużywa władzy

To wszystkie jest może niesmaczne, jeżeli nieuczciwość - to złe
Ta koalicja nie jest doskonała, ludzi ją tworzący nie są doskonali.

Zawsze trzeba jednak pamiętać, że poprzednicy nie zajmowali się takimi drobnostkami. Brali się za poważne sprawy - PZU; próba prywatyzacji ORLEN i LOTOS (panowie Kuna, Żagiel, Kulczyk, Kwaśniewski, Ałganow), frakcjonowanie osocza (fabryka i kontrakty ze Szwajcarami), kontrakty na niepływające i źle opacerzone transportery opancerzone; offset na F-16, prywatyzacja banków (z Bankiem Śląskim na czele), Program Powszechnej Prywatyzacji Lewandowskiego....

Łacznie wszystkie aferki obecnie rządzących spowodowały szkodę, która stanowi ułamek strat wynikłych z jednej z wyżej wymienionych spraw;
obecnym można zarzucić wiele niedociągnięć - ale w przeciwieństwie do poprzedników, nikt im może zarzucić zorganizowanego zaboru majątku narodowego;

ponad pięc procent głosów uzyskują te partie, które uzyskują;
każdy może wybrać jedną z nich - godząc się na jakieś mniejsze zło
można wybrać partię ideową, która uzyskuje 2 proc. poparcia i tym wyrazić swoją postawę;
można oczywiście nie głosować w ogóle, ale wtedy po co zabierać głos w sprawach publicznych - po co?

Slaw - gdyby wybory do parlamentu były jutro, na kogo byś głosował?
i czy w ogóle poszedłbyś na wybory?

ps. temat pielęgniarek w osobnym wpisie
slaw / 2007-06-24 21:41 / Uznany Gracz Giełdowy
tak ci powiem ze dla spokoju sumienia chyba na kogos kto nie ma szans .... bo skoro prawicowa partia głosząca przyzwoitość w życiu jako zasade robi takie jaja to na kogo ja mam głosować????? jak każdy sie na koncu skundli dla wladzy i koalicje niewiadomo z kim mi zawrze ...... zagłosuje na PO dogadaja sie z LID nie daj BOg ... zaglosuje na blok PIS to tak jakbym na leppera i giertycha też głosował ...... to ja dziękuję .........
modliszka / 2007-06-24 21:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mylisz Slaw pojęcia, dlatego nie będę komentowała...Koalicji, nie można mylić z patrią rządzącą....może jednak, to co dla mnie jest oczywiste, nie musi być dla innych - z czym się godzę, bynajmniej dzisiaj...
slaw / 2007-06-24 21:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Modlicha ..... dla mnie przestępca jest przestępcą nieważne czy to ktoś z mojej wsi czy lider koalicjanta ..... co tu mylić ...... pracy w firmie nie dostaniesz z wyrokiem ... a tu co
..... przeciez to chyba proste ....
modliszka / 2007-06-24 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiec wyraźmy zgodę na karę śmirci, kula w łep i po problemie....ale gdzie morale, gdzie ludzki odruch....
samuraj jack / 2007-06-24 21:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
o, sorki) dwa razy pisałem, bo nie widziałem pierwszego wpisu, przepraszam
warren buffet / 2007-06-24 21:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a ja pojade sobie niebawem nad morze, napije sie piwa, zrobie fotki........... na tym polega zycie............. nie kajmany....nie kanary.......... polskie morze....... zycze cudownych wakacji !!!!!!!!!!!
samuraj jack / 2007-06-24 22:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wybieram się do Ustki w pierwszej dekadzie lipca... festiwal sztucznych ogni, nawieziony piasek na plaże...:)
będzie super, może wpadniesz?
warren buffet / 2007-06-24 22:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moze :)
Jeck / 2007-06-24 21:51 / "Poławiacz perełek"
koniec lipca- Rewal...polecam
Moge dać fajny namiar
Romi / 2007-06-24 21:48 / portfel / Koci Tata
Jak jest pogoda to co tydzień wanikiem pomykamy jest dostęp do taniego paliwka więc jak się na 7 osób podzieli to zrzutka po 5 zico wychodzi :))
TaS / 2007-06-24 21:43 / Tysiącznik na forum
jestem w szoku :) tu większość chce w Polsce wakacje spędzać... ZASKOCZYLIŚCIE mnie INPLUS :)

pare lat temu jak chciałem jezdzic na obozy/wyjazdy/wycieczki po Polsce to mnie znajomi wysmiewali... ale zwiedzilem co chciałem :)

ale teraz w lipcu jade do Niemiec, ale nie na zmywak tylko na praktyke zobaczyć jak u nich się biznes kręci ;)
warren buffet / 2007-06-24 21:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
serce mi sciska każdego lata, kiedy chodze z moją lubą po piasku, robie fotki, pije piwo, budze sie kiedy jest sztorm.... nie wiem... moze to jak w 60 latach rock and roll ?? nie wiem. ale jest pieknie. i to sie nie nudzi !
kriss4 nie zalogowan / 80.48.211.* / 2007-06-24 21:40
podzielam twoje zdanie , też uwielbiam polskie morze te smaczne rybki i do tego nasz polski browar , już też niebawem tam się wybieram
warren buffet / 2007-06-24 21:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pozdrawiam :) moze sie w namiocie spotkamy :) LECHA :)
kriss4 nie zalogowan / 80.48.211.* / 2007-06-24 21:48
z chęcią ale wole warke strong,mo,ze tam
marboru / 2007-06-24 21:36 / portfel / "Bankier giełdowy"
Witam....jestem podobnego zdania.
Ja niedługo jadę na Mazury, cicho, spokojnie, piękne jezioro, strefa ciszy, czysta woda....rybki....
Rewelacja do ładowania akumulatorów.
warren buffet / 2007-06-24 21:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
powiem ci tak, iż na Mazurach nie byłem ni razu... nad morzem taaaaak. wiele razy. Planuje 2-3 tyg za rok na żaglówkach. czy wyjdzie - zobaczymy. ale ponoc jest cudnie.

pozdro
marboru / 2007-06-24 21:42 / portfel / "Bankier giełdowy"
polecam Warren...kiedyś pływałem co roku dwa, trzy tygodnie. Niezapomniane czasy i wspomnienia, ludzie.
teraz znajomi wyjechali z kraju i trudno zorganizować żeglarską ekipę.
2, 3 tygodnie zobaczysz cały szlak mazurski i piękne jeziora.....
polecam mamry, dobskie i śniardwy......duże jest piękne.....szczególnie krystaliczne mamry.
brać żeglarska jest bardzo ok.
odwiedź Sztynort i tawernę "Zenzę".
gekko-n nielogo / 70.128.96.* / 2007-06-25 00:10
Sztynort i Zęza rewelacja, ostatnio byłem kilka lat temu, klimat niepowtarzalny.
Byłem tam też dwa razy na obozach żeglarskich śp. spółki Interster.

Co do morskich atrakcji - Polecam Sasino i Stilo niedaleko Łeby (zupełnie inny klimat), Dębki i kempingi na półwyspie - Kaper Polaris i III.
TaS nielogo / 83.27.240.* / 2007-06-24 21:45
Sztynort - najfajniejszy port na mazurach...
warren buffet / 2007-06-24 21:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki wielkie ! skorzystam na bank ! a czemu nie ?!
marboru / 2007-06-24 21:48 / portfel / "Bankier giełdowy"
oj się działo...
brydzia / 2007-06-24 21:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
i tak trzymać , zarobione w Polsce pieniądze trzeba wydać w Polsce i jeszcze najlepiej kupować polskie produkty ,
Jarg / 2007-06-24 21:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Brydziu, będąc na zagranicznych wakacjach...dwa lata temu na Rodos kupiłem greckiego pluszowego osiołka... na metce było napisane: made in Poland, Białystok...
gekko-n nielogo / 70.128.96.* / 2007-06-25 00:12
W USA w, skądinąd nietanich, sklepach Crate and Barrel, oraz inych z dobrym szkłem - króluje niepodzielnie Krosno - najdroższe wyroby są właśnie nasze. Dżinsy Levi's z Płocka - tż standard :-)
brydzia / 2007-06-24 22:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz nie jest sezon na wyjazdy za granicę bo jest tam za gorąco , albo wiosną albo jesienią
warren buffet / 2007-06-24 21:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokładnie !!
slaw / 2007-06-24 21:34 / Uznany Gracz Giełdowy
ja też jade do mielna .... po fix mi te bułgarie egiptu martyniki i inne .....
warren buffet / 2007-06-24 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
warto zwiedzić dużo... ale ja mam taki sentyment do polskiego morza, ze poprostu tam dzień w dzień co roku wymiękam.. nie wiem.. moze dlatego ze bylem w 3 klasie w kołobrzegu na zielonej szkole... nie wiem...
krepek / 2007-06-24 21:43 / portfel / Tysiącznik na forum
warren, w jakie storny jedziesz.....gdybyś miał blisko polecam surfing na helu....wspaniała sprawa....
warren buffet / 2007-06-24 21:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
władysławowo, jak zawsze :)
krepek / 2007-06-24 21:56 / portfel / Tysiącznik na forum
piękna sprawa jezdziłem tam od małego przez naście lat....teraz wydaje mi sie troche zatłoczone, ale można kawałek za jest dużo "luźniej"....no i na hel przysłowiowy rzut beretem....a tam juz tylko deska i silny wiatr.....:)
warren buffet / 2007-06-24 22:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niestety jest zatłoczone, moze jak bede mial wiecej lat to wybiore kajmany czy wyspy kanaryjskie ale teraz polskie morze jest dla mnie czyms porównując do nirvany.... wieczorne namiotowe imprezy są poprostu nieocenione.... dzem...
krepek / 2007-06-24 22:04 / portfel / Tysiącznik na forum
nie tweirdze że władek jest zły...tylko porównując lata wstecz bardzoo sie tam zmeniło...nawet takie chałapowo strasznie sie rozbudowało a pamietam jak były tam dwa z....biste pola namiotowe i nic więcej.....ale np Rozewie już dużo bardziej spokojniejsze...ale jak kto lubi....
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-24 21:37
żeby poszerzyć horyzonty?
poznać inne kultury?
stracić złudzenia,że gdzieś jest lepiej?
slaw / 2007-06-24 21:31 / Uznany Gracz Giełdowy
samuraj .... wiesz jak odebralem numer z suka ..... zabawa dziecka .... popatrzcie ja tu moge wprowadzic psa .. inni nie bo wisi zakaz wprowadzania psów na teren sejmu .... no powiedz kto sie tak cieszy wladza .... ludziki


jak masz wladze i ustalasz zasady to ich przestrzegasz sam bo inaczej nie wymagaj od innych żeby je szanowali .... mam rację ???? prosta relacja
samuraj jack / 2007-06-24 23:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
mnie też to się nie podoba...
ale do wyboru mam to co mam i wolę psa biegającego wśród ław poselskich (oczywiście w kagańcu) niż np. "sprzedaż" PZU Eureko;

wybieram to , co mniej szkodzi
brydzia / 2007-06-24 21:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sław , daj sokój , we władzach pisu z pierwszej ligi mało kto jest normalny
najcz / 2007-06-24 21:38 / Tysiącznik na forum
to wszystko to teatr
Doxon / 2007-06-24 21:29 / Tysiącznik na forum
Regulamin forum
Doxon / 2007-06-24 21:34 / Tysiącznik na forum
Udało się dodać :)) w razie kłopotu mogę pomóc.Zachęcam do przelewania swoich przemyśleń.
samuraj jack / 2007-06-24 21:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witajcie wieczorem

Slaw, ciekawą figurę retoryczną zastosowałeś
napisałeś "odpuścmy tematy spoleczne gospodarcze i inne" a następnie sam rozpocząłeś cztery nowe wątki...

powiem, tak
1. napisałeś "Giertych płacze" - wielu polityków płacze
2. dzieci Leppera wygrywają przetargi - jeżeli to robią nieuczciwie, to oczywiście źle
3. suką biegająca obok marszałka Dorna to faktycznie skandal - przy tym bolącą goleń Kwaśniewskiego na grobach Polaków pomordowanych przez kolegów partyjnych tegoż Kwaśniewskiego to doprawdy pikuś
4. Gosiewski z Włoszczową - faktycznie naużywa władzy...

reasumując to wszystko o czym piszesz to w porównaniu z działaniami poprzedników to naprawdę, na serio drobiazgi...
ta koalicja nie jest doskonała, ci ludzie nie są doskonali - mają swoje ułomności, które denerwują...

nie dokonują jednak zorganizowanego zaboru majątku narodowego na miarę PZU (z Belką występującym po obu stronach barykady), prywatyzacją banków (Bank Śląski na czele), próby wyprzedaży Rosjanom Orlenu i Lotosu (przy współudziale panów Ałganowa, Kuny, Żagla, Kwaśniewskiego, Kulczyka), fabryki frakcjonowania osocza i co gorsza przetargów na osocze ze Szwajcarami, wypływ 1,5 mld usd w związku z zawyżoną ceną leków, przetarg na transportery opancerzone (które nie pływały, nie miały odpowioedniego opancerzenia), offeset na F-16, Program Powszechnej Prywatyzacji Lewandowskiego i wiele, wiele innych...

wszystkie ewentualne dotychczasowe aferki koalicjantów PiS łącznie spowodowały straty wielekroć niższe niż w przypadku jednej z wymienionych wyżej;
żyję w realnym, niedoskonałym świecie... obecna ekipa popełniła zdecydowanie mniej zła niż poprzednie;
krytykując tą ekipę - dla zachowania uczciwości - trzeba pamiętać, co robili poprzednicy

można oczywiście na to się oburzać, na to, że nie żyjemy w idealnym świecie i nie iść na wybory; ale wówczas nie ma sensu zabierać głosu w sprawach publicznych

powtórzę, nikt nie jest doskonały; spośród tych,
TOMOK / 2007-06-24 21:32 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Witaj
Jak po imprezce?
Żyjesz?
Pozdrawiam
TaS / 2007-06-24 21:32 / Tysiącznik na forum
"powtórzę, nikt nie jest doskonały; spośród tych"

GENIALNE... Samuraju :) proste i celne.

Dorzucę swoje trzy grosze, bo przyczyniłem się do kręcenia tej dyskusji...

otóż wydaje mi się, że w tematach politycznych my wszyscy - ludzie po prostu - przyjmujemy zazwyczaj jeden i do tego sztywny punkt widzenia, ktorego ostro bronimy. Tymczasem świat nie jest czarno-biały, zawsze są odcienie. Wszystko jest względne, a ideały nie istnieją...

I jestem pewien, że każda była, obecna, przyszła ekipa będzie coś na boku kręcić - oczywiście skala może być różna, ale zawsze to będzie.

Ta choroba nazywa się: arogancja władzy - mogę wszystko :)


a tak poza wszystkim to mi sie tutaj te debaty podobają :)
slaw / 2007-06-24 21:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Samuraj a ty znowu do tyłu i lewicy ..... gdzie napisałem że to popieram????? wiesz jak premier szwecji chyba Bergmann upapral sie w korupcję to potem napisal we wspomnieniach że najbardziej bolesne było to że go przyjaciele opuścili ....

widzisz wtedy to ja tu nie pisalem ..... ale takim idiotą nie jestem żeby wierzyc ze Kwacha goleń bolał.....

a relacji dzieci Leppera - państwo powinno nie być w ogole ..... bo nie wytłumaczysz nikomu że to nie nepotyzm .... wydajesz decyzje ..... wiesz ile trezba mieć siły żeby szefowi odmowic a co dopiero premierowinawet jak tylko zadzwoni spytac jak sprawa idzie
brydzia / 2007-06-24 21:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
oglądałam pamapol po tym jak na bankierze piszą że będzie po 500 zł , zysk ma wzrosnąc tylko o 12 %
to nie wiem czy im się te 500 zł sprawdzi ,

tam człowiek jak wejdzie to przez samo to że sobie poczyta po ile będą spółki to tak jakby już był bogaty
gio / 2007-06-24 21:48 / portfel / Tysiącznik na forum
dokupowałem w piątek pod konferencję poniedziałkową/ 500 zł nie widzę, ale wychodzi mi albo minimalnie 37,50 - 39,50 lub 44,00 - 45,00 - zależy czy wybicie jest po fladze czy z prostokąta/ pzdr.
slaw / 2007-06-24 21:13 / Uznany Gracz Giełdowy
pamapol to byl dobry po 25 zeta tydzien temu kurcze .....

ja to jakis dziwny jestem ..... zadowolony z zycia niekłótliwy ..ludzie luzu dajcie za czym tak zapierniczacie .... wiecej wiecej wiecej

jak uczyłem sie na aplikacje syn mial roczek bal sie do mnie iść siep pobawic bo najwazniejsza była nauka i kariera ..... i powiedzialem sobie ... w dupie to mam .... są rzeczy ważniejsze .... usmiech na co dzień
y / 83.11.52.* / 2007-06-24 21:20
aby zmienic cos w swoim zyciu, sami najpierw musimy sie zmienic, nie odmienimy swojego losu trwając wciąż w tym samym
brydzia / 2007-06-24 21:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
wiem wiem , też przegapiłam a z Orłem o nim gadałam na forum jak zleciał do 22 zł

Ty jesteś niekłótliwy , a ile razy na forum się kłóciłeś

pozdrawiam , każdy ma czasem gorsze dni , tu nawet po kłótniach wszyscy ze sobą rozmawiają

ale masz racje pieniądze to nie wszystko ale bez nich żyć się nie da , no i mówisz tak bo je masz ,
gdybyś nie wiedział skąd wziąść do pierwszego albo na książki dla dzieci to inaczej byś mówił i jeszcze z żoną byś zostł bez pracy
slaw / 2007-06-24 21:21 / Uznany Gracz Giełdowy
mam oczywiscie że mam ale .... żyję skromnie musle że wydaję 30% tego co Ty nie wiecej

sa tu tacy co ich nie mają nie sądze
brydzia / 2007-06-24 21:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sław ja też żyję skromnie i oszczędzam , ale jak piszesz masz dom samochód , prace , pieniądze na giełdzie , oszczędności to co ci więcej potrzeba


dlatego napisałam , że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
i też nie mam jak większość tutaj piszących po 500 000 zł w akcjach , czasami mam wrażenie że tylko ja mam mniej
warren buffet / 2007-06-24 21:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
brawo ! kurde... brawo !
Jarg / 2007-06-24 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niektórzy są naprawdę asertywni... Znany skądinąnd FREDEK pisze, że... do grudnia Elek będzie po... 1000 zł. Hmm... lubię tego gościa :-))
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-24 21:19
jak napiszesz historię Elektrimu tak jak PPWK to wchodzę pkc za wszystko i mieszkanie zastawię:)))
Jarg / 2007-06-24 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ho, ho... brachu... musiałbym chyba utworzyć osobny portal... he, he... tego nie da się opisać w jednym wątku... :-)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-24 21:11
i co- przyjemne uczucie?
a pamapol to do konca tygodnia ma szanse wypelnic proroctwo prezesa- obstawiał 35 do konca roku:)
szkoda,że na obserwacjach mi sie skończyło...
brydzia / 2007-06-24 21:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja tam często nie zaglądam bo normalnie czuję się dziwnie , wszystko przynajmniej ma urosnąć kilka tysięcy % , a jak ktoś ma inne zdanie ,

to go tak zbluźnią że ma dosyć ale czasami coś ciekawego można znaleźć tylko trzeba się naszukać
slaw / 2007-06-24 20:36 / Uznany Gracz Giełdowy
jeszcze pomieszam na tym forum dziś .......

Skoro traktujecie urzędnika jak psa ostatniego ...... to dlaczego domagacie sie innego traktowania przez urzędników???? godność mają obie strony prawda???
y / 83.11.52.* / 2007-06-24 21:07
praca na etacie ( tzw panstwowa) to nieustające roszczenia wobec tych na "gorze" , odbijajace sie niestety na interesantach, bezinteresowna zawisc, skromna pensja, brak perspektyw, kłopoty rodzinne i "pogodzenie sie z losem" to mieszanka obojętnosci na wszystkie sprawy społeczne.
Jednak swiadomosc sie zmienia wsrod młodych ludzi, ktorzy rozumieją zasade " jak sie zatrudniłes jako pies , to szczekaj". Szukają alternatywy bowiem mozliwosci maja większe niz za czasow komuny.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-24 21:07
na osłodę- żebyś się tak nie wyalienował z mało rozetuzjazmowanego tłumu niewdzięczników nienawidzących urzędników to ci napiszę,że faktycznie- w tym roku otrzymałem telefoniczną kompetentną informację z US- sprawa dotyczyła zaliczenia sobie zwrotu z pita normal w poczet pita akcyjnego- mam nadzieję,że wspomnienie pozostanie miłe przez kolejne 5 lat:)))
pozdrawiam
brydzia / 2007-06-24 21:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
w US dobrze zaczęli ludzi traktować bo tam dobrze zarabiają
warren buffet / 2007-06-24 21:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
miałem praktyki w wielu instytucjach. zarządzanie kryzysowe.

Sławku, bede kontynuował tematu.... nie ma sensu...
warren buffet / 2007-06-24 21:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ps. ja nikogo nie traktuje jak psa... ale jak ktos mnie traktuje tak... to ja sie nie dam
piciu / 2007-06-24 20:53 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nikt nie traktuje urzednika jak psa (psy tez trzeba szanowac jak kazde stworzenie) tylko mowimy jak jest w wiekszosci urzedow

jestem pewien ze jest duzo urzednikow uczciwie i z oddaniem wykonujacych swoje obowiazki.....pozdro
krepek / 2007-06-24 20:48 / portfel / Tysiącznik na forum
http://wiadomosci.onet.pl/1559537,135,item.html

jak se zyje poseł misztal....:]
y / 83.11.52.* / 2007-06-24 21:09
bezinteresowna zawisc przykre
brydzia / 2007-06-24 20:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sławku , ja ci tylko napisze że kiedyś pracowałam miesiąc w biurze pracy , byłam jedyną która chciała obsłużyć petenta a stare urzędniczki to od drzwi tylko z mordą

jak ktoś się nie dał i poszedł do kierowniczki na skargę zostawał miło obsłużony ale takich zdesperowanych było mało , Urząd pracy na Milionowej w Łodzi , to była dla mnie tragedia , totalne olewanie ludzi

no i jeszcze raz miałam praktyki w dziale marketingu PKO BP , pomimo tego że mnie namawiali na siłę żebym została kilka razy , po 1,5 miesiąca nic nierobienia i spędzania czasu z ludźmi którzy wiedzieli tyle o marketingu co ludzie chodzący ulicą dałam sebie spokój

tak się pracuje niestety za państwowe pieniądze , przynajmniej ja miałam takie doświadczenia , może Twój urząd jest wyjątkowy w kraju ze względu że ty tam pracujesz
slaw / 2007-06-24 20:56 / Uznany Gracz Giełdowy
to jest jak z korupcją ... żeby ktos wziął ... ktoś musi dać .....
slaw / 2007-06-24 20:55 / Uznany Gracz Giełdowy
podałaś przykład firmy spolki akcyjnej ... PKo BP ..... w administracji tzreba być normlnym ... to wsytarczy w zupełności ..... ale normalni musza tez być klienci .... to jst druga strona .......

powiedzialbym moj urzad jest normalny ...
Krzych / 2007-06-24 21:12 / Płoteczka na forum
witam
ostatnio na moim terenie zauważyłem duże zmiany , wymienił się personel mało starych wyjadaczek czekających na koniec dniówki i plotkujących , odmłodzenie kompetentnych młodych kadr zaowocowało że kolejek nie ma i jest miła obsługa aż inaczej się chodzi a byłem ostatnio w UM i ZUS. W ZUS -ie byłem mile zaskoczony , nie na korytarzu robiłem korektę tylko pani poświęciła mi czas aby dobrze zrobić i szybko.Dawniej tylko było kilka słów to ,to zle i jak pan zrobi przynieść i chodziło się do jednego pokoju kilka razy
superman / 2007-06-24 21:07 / Tysiącznik na forum
korupcja istnieje od momentu powstania administracji
brydzia / 2007-06-24 21:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
To ci gratuluję , bo ja gdzie pojdę to się pokłócę

moja koleżanka ostatnio poszłą na pocztę i nie dali jej listu poleconego bo nie miała awiza , jak ja to od niej usłyszałam to jeszcze ją opierniczyłam ,
mnie ta pani by nie zapomniała do końca życia

po prostu większość ludzi boi się odezwać i bronić swoich racji , a trzeba być przebojowym bo to urzędnik jest dla mnie a nie odwrotnie
a większość skuli ogon i wraca potulnie do domu

pko bp jeszcze wtedy nie było na giełdzie , państwowe przedsiębiorstwo , a jak kiedyś chciałam kredyt na telewizor to pani o 17 powiedziała mi po tym jak godzinę stałam , że nie zdąży mnie do 18 obsłużyć , a na następny dzień mi powiedziała że mam zaświadczenie nie podpisane od prezesa firmy , która notabene zatrudniała 6 000 osób więc prezes powinien każdemu podpisywać zaświadczenie o zarobkach ,na szczęscie obok był GE Money bank i dał mi kredyt po 10 minutach
i to jest różnica państwowy a prywatny , fakt było to ładnych kilka lat temu ale pewnie w pko bp nic się z obsługą nie zmieniło
superman / 2007-06-24 21:13 / Tysiącznik na forum
ja na stale pracuje jako urzednikapanstwowy , ostanio poszedlem do Izby Celnej w sprawie wyjasnienia zakonczenia postepowania dowodowego od podatku akcyzowego od samochodu zakupionego w 2004 r. , napisze krotko Pani ktora tam pracowala to pracowala chyba za kare, byla nie mila i chciala mnie potraktowac jak "psa" ale sie nie dalem i troche ja wyprostowalem, w pewnym momencie poczulem sie jak obywatel "Piszczyk"
slaw / 2007-06-24 21:09 / Uznany Gracz Giełdowy
Brydzia co do awiza Pani na poczcie miała rację ....... to jest dokument potwierdzajacy komu ma urzednik pocztowy prawo wydać list ..... a co by sie stało akby przyszedł ktoś inny i dostał list .... to co kto byłby winien ..... sama wtedy krzyczałabyś: Jakim prawem Pani dała list komuś bez awiza ........ widzisz i to jest problem o którym ja pisze .....
brydzia / 2007-06-24 21:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sław awizo na zielonej karteczce to każdy sam może sobie wypisać

przecież odbierając list polecony zawsze musisz mieć dowód osobisty , przynajmniej ja nigdy z zielonym awizo nie chodzę i zawsze polecony odbiorę , tylko tej pani się pewnie nie chciało szukać
warren buffet / 2007-06-24 21:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
miałem praktyki w PKO BP, wiem cos o tym
MK32 / 2007-06-24 20:18
Mam pytanie z innej beczki. Jakie przewidujecie zachowanie jutro sanvila. Ruchy w góre czy w dół
brydzia / 2007-06-24 21:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
z tego co było widać powinno być w dół bo zakończenie nie było na szczycie tylko kurs osłabł
JA / 2007-06-24 20:31 / Tysiącznik na forum
może ulec korekcie jednodniowej ale perspektywy na następne sesje b.dobre
TOMOK / 2007-06-24 20:29 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ja się nie znam ale..w piątek kupilem i zaraz / 2 godziny /sprzedałem
Wyszedłem na +
Pozdrawiam
krepek / 2007-06-24 20:41 / portfel / Tysiącznik na forum
tomok odbierz wiadomosc
MK32 / 2007-06-24 20:15
Czytam czytam i widzę tematy burzące krew w żyłach. Administracja państwowa- boże chroń nas przed sprawami w urząedach. Pielęgniarki- rozumiem i popieram. Problem w tym że pewne pokolenie musi "odejść" a późniiej należy zabrać się do zmian systemowych. Obecnie nie widzę szans- za duże bagienko
slaw / 2007-06-24 20:13 / Uznany Gracz Giełdowy
chyba sobie kupię akcje agory to teraz prawie jak demonstracja antyrządowa będzie ...... wydruk z rachunku bede sobie w portfelu nosil ))))

wszystko przez Gazete wyborczą ...strajki też .... Romuś rzekl był .......

niedługo powinien mu Michnik dużą flache wysłać bo nic tak gazecie nie pomaga jak taki szum ....
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-24 20:14
a ja idę śmieci wyrzucić i podzwonię po znajomych - do takiego wysiłku mnie zmusiłeś:))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy