Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Spokojny atak popytu

Spokojny atak popytu

Money.pl / 2007-06-22 17:28
Komentarze do wiadomości: Spokojny atak popytu.
Wyświetlaj:
slaw / 2007-06-24 15:41 / Uznany Gracz Giełdowy
witajcie ... odpuścmy tematy spoleczne gospodarcze i inne bo ..... ten rząd i tak niczego nie zreformuje nie ma takich szans bnie sprywatyzujeteż nic bo sie Giertych nie zgadza całe to brudne bagno polityczne jest nic nie warte rzadza nami małe ludziki i tyle:

1. Giertych płacze że go nie pokazali na zakończeniu roku szkolenego i jeszcze wciaga w to niewidome dzieci ze szkoły w Laskach --- ja mu nie wierze ze chodzi o dzieci,
2. Dzieci Leppera wygrywaja przetargi na zakup ziemi .... tez nie wiezre że jest czyste -- jest na pewno niemoralne i nieetyczne ale PIS tego nie widzi bo to koalicjant,
3. Dorn po wyborze na marszałka ostentacyjnie przechadza sie po korytarzach z suką - tego nie robi nawet żaden najgorszy wójt ... coż za klasa nich ludzie widzą,
4. gosiewski zamiast o kraju myśli o włoszczowej -- to nieważne zecos jest irracjonalne ekonomicznie

A co do pielegniarek .... powiem wam tak ... nie iwem gdzie pracujecie ale spróbujcie może kiedyś popracować w zawodach związanych z tzw,. śłużbą publiczną zobaczycie jak to miło ..... jak ludzie oczekują od ciebie czegoś czego nie możesz zrobić albo musisz pzełamać czasami swoje słabosci ... proponuje spróbować nawet jako wolontariusz macie czas pieniadze sprubujcie a potem dopiero hajda na pielegniarki i innych zobaczycie czy to polityczne czy nie .... jezeli kiedys ktos z was zarabiał 1000 zl miesiecznie niech obie przypomni a jezeli zarabia teraz to niech sie wczuje ...... wiecie chyba że za taką pensje nigdy nie bedzie was stać zabrać dziecka na wczasy nad morze??? wiec przestańcie opowiadać komunaly że pielegniarki chca tylko pieniedzy maja prawo ich chcieć bo zarabiaja śmieszne pieniadze .... wy bardziej żałujecie kelnera w restaruracji bo mu napiwek dajecie niż pielegniarki w szpitalu ....
Ross / 2007-06-24 16:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sław nie denewuj się szkoda zdrowia. Wiele osób poprostu nie chce tego rozumieć bo tak wygodnie. Pracowałam wiele lat jako pielęgniarka i żeby moje dzieci mogły realizować swoje pasje, miec możliwość korzystania z dodatkowych zajęć kilka lat poświęciłam swój urlop do pracy za granicą. Tylko tam za 4 tygodnie pracy otrzymywałam więcej niż u siebie za cały rok. mimo to nie podjęłam tam pracy tam na stałe bo kocham swój kraj i liczę że to się wszystko zmieni i moje córki będą miały lepiej a może moje wnuki. Teraz żyję z giełdy gdzie ainwestowałam pieniądze zarobione bo moja renta to 700zł.
warren buffet / 2007-06-24 15:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mogą sie zwolnić ? mogą. ja bym nie pracował jakby mi tyle dali. proste. to jest wolny rynek. wtedy ministerstwo by miało problem.
ludzik / 2007-06-24 17:15 / Bywalec forum
Widzisz warren, nie wszyscy tak myślą. Wielu ludziom ciężko myśleć "rynkowo" a wręcz nawet nie potrafią tak myśleć. Wiele ludzi trzyma się pracy, bo "co ja będę robić jak się zwolnię". Zobacz ile ludzi trzyma się jednego zakładu pracy praktycznie przez całe życie, a jak im ten zakład zamykają to Ci ludzie kompletnie nie wiedzą co mają zrobić. Zaczynają się ich tragedie. I według mnie, często nie jest to ich wina. Ci ludzie takie myślenie wynieśli z domu, ze środowiska. Oni nawet nie wyobrażają sobie, że mogliby zmienić swoje życie.
warren buffet / 2007-06-24 18:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no właśnie myślimy podobnie. pozdrawiam !
Ross / 2007-06-24 16:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tylko dla wielu to jest zawód z powołania i nie widzą się w innym ale nie znaczy to żeby żyły na granicy ubóstwa bo żeby pielegnować chorego mieć wrażliwość,empatię to to trzeba mieć w sobie. A to powinno mieć wymiar też finansowy.
warren buffet / 2007-06-24 16:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
więc coż ja tu moge dodać.
Ross / 2007-06-24 18:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki warren że rozumiesz lub próbujesz , ale gdy my zdrowi nie zdajemy sobie z tej wartości jaka jest wartość zdrowia agdy przyjdzie ta chwila i nikogo nie ma z rodziny i my przejmujemy tą rolę godnego przejścia do tego lepszego świata i nikt nie zapyta za jaką cenę ,bo dla nikogo śmierć nie powinna być obojętna.
slaw / 2007-06-24 15:48 / Uznany Gracz Giełdowy
widzisz Warren jak tak czytam czase wiele opinii to myśle że soro ludzi własnej matki by nie umyło tylko oddalo dodomu starcow nie dlatego że nie mjaączasu ale daltego ze niehigienicznie lub za cieżko ....
warren buffet / 2007-06-24 15:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Sławku najważniejsza rzecz w pracy w tym, żeby nas szanowano. A szacunek wyraża się też przez pensje. Jesli nie ma warunków to sie nie pracuje. Te panie nie są schorowane a wielu z nich znalazłoby super lepsze prace.
warren buffet / 2007-06-24 15:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dodam Sławku, iż widze w twoim człowieczeństwie wiele miłości i postawy samarytańskiej. Pielęgnuj te cnotliwe wartości aż do końca życia. Miasto niestety jest anonimowe i uczy cfaniactwa. W mieście jak szczur, trzeba poprostu dbać o swoje. Tego mnie życie nauczyło.
slaw / 2007-06-24 15:54 / Uznany Gracz Giełdowy
ano masz racje ... wiec uważasz że wynagrodzenia pielegniarek sa godne i wyrazają szacunek ???
warren buffet / 2007-06-24 15:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
toteż bym podziękował za taką prace. Może by sprowadzili ukraińskie pielęgniarki albo by się zastanowili. Szkoda czasu na 5-6 zł za godzine. Inaczej: szkoda życia.
slapie / 2007-06-24 18:41
5-6 zł.? to na rękę wychodzi jeszcze mniej
piciu / 2007-06-24 16:06 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
gdybys mial rodzine na utrzymaniu to bys tak nie gadal.....zwolni sie i co.... pojdzie na budowe beton urabiac???

gdybys nie mial za co zyc to pracowalbys za 3 zl/h

nie takich kozakow zycie nauczylo pokory...pozdro
warren buffet / 2007-06-24 16:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
żaden kozak. wyjeżdzam za granice wtedy i wale ten polski padołek. jak sie godzą na takie warunki to niech tak pracują.
piciu / 2007-06-24 16:26 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
chyba nie wiesz co mowisz......masz male dzieci - wyjedziesz?....masz chorych rodzicow - wyjedziesz?..... masz 45-50 lat nie znasz jezyka - wyjedziesz?

tak moze mowic mlody po studiach niemajacy zadnych obowiazkow taki dla ktorego jedyny problem to czy kupic warke czy lecha, pojsc do klubu nocnego czy na koncert

malo jeszcze wiesz o zyciu
warren buffet / 2007-06-24 16:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
małe dzieci to nie problem. zona zostaje, ja jade zarabiać. i uwierz mi ze sie im tu będzie zylo super. co do chorych rodziców... jesli sam nie bede mial co jesc to im tez nie pomoge. jedyna przeszkoda to 45-50 lat. ale też do przejscia. jak to sie mowi - dla chcącego nic trudnego. skonczyly sie czasy czy sie siedzi czy sie pije .... sie nalezy.

nie mowie ze jest super ze tak zarabiają, ale nie ma co isc sie zalic pod sejm, tylko działać.... bo rzad nam guzik da. da pielegniarkom, wyjda górnicy. da górnikom, wyjda taxowkarze. i sie argentyna zrobi. nie tędy droga bracie
piciu / 2007-06-24 17:09 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
trzeba protestowac bo to sie musi zmienic

jak mowi brydzia pieniadze sa tylko trzeba je madrze wydawac....zobacz ile kasy idzie na utrzymanie palacu prezydenta, kancelarii premiera, latanie leppera smiglowcem, port we wloszczowej, odprawy dla prezesow (patrz: orlen)

wladza ma sluzyc obywatela nie wlasnej kieszeni
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-24 17:08
hehe warren- młodość od ciebie bije po oczach...
arbitrazysta / 2007-06-24 15:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przyjaciółka b. szefa WSI tłumaczką prezydenta
=====================================
Przyjaciółka Marka Dukaczewskiego tłumaczy odbywane w cztery oczy najbardziej poufne rozmowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego - ustalił "Wprost". Dukaczewski to ostatni szef zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych, bliski współpracownik Aleksandra Kwaśniewskiego.
Magda Fitas jest tłumaczką z angielskiego i rosyjskiego, uczestniczącą w rozmowach głów państw, ministrów spraw zagranicznych i obrony oraz szefów sztabów generalnych. Tłumaczyła m.in. poufne rozmowy prezydenta na zakończonym dziś w nocy szczycie UE w Brukseli. Niedawno uczestniczyła też w Juracie w spotkaniu w cztery oczy prezydenta Lecha Kaczyńskiego z Georgem W. Bushem. Obaj rozmawiali wówczas m. in. o tarczy antyrakietowej
brydzia / 2007-06-24 14:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
widzieliście wigometr , ostatnio przy tak mocno ujemnym wigometrze wig 20 stracił 3,5 %
PedroGonzalez / 2007-06-24 15:17 / Uznany Gracz Giełdowy
brydziu jesli masz racje to potwierdzi moje przewidywania z czwartku :) tylko ja myslalem, ze to sie rozlozy w czasie a tu wydazenia sie dzija szybciej.
-3,5% to przy wigu na dzien dziesiejszy 3740 daje -130pkt czyli 3610 :)
a to czwartkowa analiza:
------------------------------------------
2007-06-21 21:51:30 | *.*.*.* | PedroGonzalez
patrze na wykres wigu i jesli dobrze "koncypuje" teorie eliota to jestesmy wlasnie w fazie
zjazdu ABC....szczyt byl 5 krokiem...spadlismy (krok A) a takze teraz powinnismy pujsc w
gore nie przebijajac szczytu (gdzies 3730-3740) (krok B)...potem
znow w dol (krok C) gdzie tak okolice (3620-3640)..a potem jazda w gore w kierunku 4000...i moze to brzmi jak kosmos ale....:) przekonamy sie za miesiac moze poltora :))
----------------------------

3740 juz osiagnelismy...to byl krok B...teraz krok C czyli wlasnie poziomy 3620-40....potem bicie rekordow...:-))
warren buffet / 2007-06-24 14:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
2007-06-24 13:59:11 | *.*.*.* | samuraj jack [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ]
a wiadomo dlaczego zakazali?

===

Nic tylko inwestować. Różowe okulary, przez które spoglądają na fundusze inwestorzy, postanowiła zdjąć im Komisja Nadzoru Finansowego, zakazując reklam trzech funduszy inwestycyjnych. Powód? Nierzetelne informacje o stopach zwrotu. To decyzja w naszym kraju bez precedensu.

http://www.fop.pl/news/news.php?id=612
arbitrazysta / 2007-06-24 14:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to my wygralismy ta sprawe.A nastepna w toku.Jesli ktos nie zdazyl przeczytac,wklejam ponownie


Szanowny Panie,
w związku z Pańskim mailem z dn. 18.06.2007r. informuję, że rzetelność
reklamy TFI PKO/Credit Suisse zostanie sprawdzona z uwzględnieniem
wskazanych przez Pana informacji.
Informację nt. wyników czynności sprawdzających otrzyma Pan od Naczelnika
Wydziału Praktyk Rynkowych, Pana Piotra Nowaka po 6 lipca br. (ze względu
na nieobecność Naczelnika, jak i moją nie będzie to możliwe wcześniej -
czynności wyjasniające podjęte zostaną jednak bez zwłoki)

Pragnę zaznaczyć, że reklama nadzorowanych podmiotów jest poddana stałemu
monitoringowi, niemniej jednak dziękuję za przekazanie tego sygnału.


Z powazaniem -

Sławomir Peszkowski

Dyrektor Departamentu Ochrony Klientów
Urzad Komisji Nadzoru Finansowego

Pozdrawiam serdecznie
samuraj jack / 2007-06-24 14:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
chyba dobrze, że obostrzają warunki reklamowania...
przysłowiowych taksówkarzy i fryzjerki [nic im nie ujmując] łatwo wprowadzić w maliny, że na funduszu pieniądze pewne jak na lokacie, tylko zyski wielekroć większe...

gdyby te reklamy były na początku hossy to jeszcze mała szkodliwość wprowadzenia w błąd, ale teraz, kiedy nikt nie zna dnia ani godziny...
brydzia / 2007-06-24 14:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Musze powiedzieć że podoba mi się ostatnio KNF

już badają czy artykuły w prasie piątkowej o elektrimie były reżyserowane ,
valjean / 2007-06-24 15:19 / Galernik
"...przysłowiowych taksówkarzy i fryzjerki [nic im nie ujmując] łatwo wprowadzić w maliny"
_____________________________________________________
tak samo jak pustą lodówką...
;)))))))))))))))))))))))))
valjean / 2007-06-24 13:49 / Galernik
2007-06-24 11:23:16 | *.*.*.* | samuraj jack [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ] | komentowany artykuł
Pielęgniarki [7]
Aaa...
strajk pielęgniarek oczywiście nie jest polityczny
___________________________________________________________
.
chyba nie liczyłeś że pod kancelarią premiera namioty rozbiją działaczki PiS?
nie bądźmy dziecinni!

pzdr ;)
samuraj jack / 2007-06-24 13:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wcale tego nie mówiłem...
to one mówią, że strajk jest niepolityczny...

pozdrawiam:)
brydzia / 2007-06-24 14:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
starjk jest polityczny bo przeciw ekipie krtóra nie potrafi rządzić i rozwiążywać problemów

a najlepsze jak piszesz o wielkim sukcesie na szczycie unii

bez całej afery proponowano nam przed szczytem warunki nicejskie do 2012 roku , a oni robiąc cyrki wywalczyli do 2014 , sukces straszny

Będziemy silni w Unii tylko wtedy gdy nasz kraj będzie tygrysem gospodarczym a nie zaściankiem Kaczyńskich , na nic nie ma pieniędzy bo się nie chce prywatyzować jak jest koniunktura i można by sprzedać te państwowe molochy będące łupem politycznym i byłoby na pielęgniarki , emerytów , rencistów i innych którzy wypracowali ten cały majątek w komuniźmie a teraz nie wiedzą czy za 600 zł emerytury mają sobie kupić leki , czy jedzenie , czy zapłacić prąd czy umrzeć

A najlepsza to jest debilna Szczypińska , była pielęgniarka
arbitrazysta / 2007-06-24 14:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
masz racje,czytam Twoje posty,sa wyjatkowo trzezwe i trafne.

Zycze powdzenia
samuraj jack / 2007-06-24 14:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie chodzi mi o Nicee do 2014, czy raczej 2017
a o mechanizm z Joaniny - na bardziej ostrych warunkach i wpisany do traktatu;
to ustalenie jest nawet ważniejsze od pierwiastka, bo łatwiej pozwala blokować niechciane decyzje
nie doczytałaś mnie Brydziu....

pozdrawiam
brydzia / 2007-06-24 14:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
A co my będziemy z tego blokowania mieć

powinniśmy być kreatywni a nie defensywni , teraz mamy dużą liczbę głosów i co zwojowaliśmy w Unii
samuraj jack / 2007-06-24 14:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Pisałem dużo niżej Brydziu...
ja od Unii niczego więcej nie oczekuję...
nie chcę pogłębiania instytucjonalnego integracji, nie chcę kolejnych dziesiątków tysięcy kartek regulacji wymyślanych przez biurokratów z Brukseli;

mnie generalnie interesuje wolność przepływu kapitału, ludzi i pracy...
nie interesuje mnie ideologia europejska ani propagowanie tzw. wartości europejskich, pod którymi nie wiadomo co ma się kryć;

do tego, aby zachować to co jest wystarczy siła blokowania
aszulski57 / 2007-06-24 14:27 / Tysiącznik na forum
Samuraju.
Blokowanie też jest ważne.
/Zastrzegam , nie jestem homofobem ale;
Dyrektor poznańskich "Słowików" spedalił szacunkowo-tak podała prasa -ok. 150 chłopców.Część z nich zaraził
HIV-em.spaczył całe życie wieku ludzi.
Zdaniem Unii Europejskiej choroba i spaczone życie wielu ludzi jest nieważne.
Ważny jest przestępca.Państwo powinno być dla przestępców. Należy zagwarantować im prawo do popełniania przestępstw i niszczenia innych ludzi.
samuraj jack / 2007-06-24 14:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
:))
ja pisałem, że dla mnie liczy się tylko blokowanie...
nie chcę niczego dodawać...

co do skłonności seksualnych - niedawno w "Rzeczpospolitej" ukazał się artykuł o szefie frakcji liberałów w europarlamencie...
ów delikwent pracował kiedyś w przeszkolu
w latach 70-tych napisał książkę, w której opisywał doznania seksualne z tymi dziećmi
jakoś nikt mu na forum europejskim nie czynił mu z tego zarzutu;

natomiast jak ktoś wyraża otwarcie uznanie dla norm, które były fundamentem cywilizacji naszego kontynentu, to nagonkę na niego zrobili i usunęli z grona kandydatów na komisarzy UE (chodzi o Włocha, chyba się pisze Butilione)

dlatego ja juz niczego więcej nie oczekuję od UE - wszystko co nadto tego co jest, raczej pogorszy niż poprawi obecny stan
aszulski57 / 2007-06-24 14:58 / Tysiącznik na forum
Twoja wypowiedź jest niejasna.
samuraj jack / 2007-06-24 15:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
napisz co jet niejasne..
aszulski57 / 2007-06-24 13:08 / Tysiącznik na forum
GETIN HOLDING SA zwiększenie udziałów w kapitale podmiotu
zależnego


Raport bieżący 44/2007
GETIN Holding S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym
Spółka nabyła łącznie 2.378.550 (słownie: dwa miliony
trzysta siedemdziesiąt osiem tysięcy pięćset
pięćdziesiąt) akcji Prikarpattya Bank S.A., z siedzibą w
Iwano-Frankowsku, Ukraina (dalej Prikarpattya) o wartości
nominalnej 1 UAH (jedna hrywna) każda, o łącznej wartości
nominalnej 2.378.550 UAH (słownie: dwa miliony trzysta
siedemdziesiąt osiem tysięcy pięćset pięćdziesiąt
hrywien), co stanowi równowartość 1.338.172,23 PLN
(słownie: jeden milion trzysta trzydzieści osiem tysięcy
sto siedemdziesiąt dwa złote 23/100)
Łączna cena, którą Emitent zapłacił za powyższe akcje
wynosi 2.702.984,22 USD, co stanowi równowartość
7.630.254,15 PLN (słownie: siedem milionów sześćset
trzydzieści tysięcy dwieście pięćdziesiąt cztery złote
15/100).
Nabyte akcje reprezentują 10,81% kapitału zakładowego
Prikarpattya i uprawniają do wykonywania 2.378.550
(10,81%) głosów na Walnym Zgromadzeniu Prikarpattya.
Obecnie Emitent posiada 20.393.899 akcji Prikarpattya,
które reprezentują łącznie 92,70 % kapitału zakładowego
Prikarpattya i uprawniają do wykonywania 20.393.899
(92,70 %) głosów na Walnym Zgromadzeniu Prikarpattya.
Nabycie akcji nastąpiło ze środków własnych Emitenta.
kom espi zdz
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
x
Getin Holdnig dokapitalizuje ,unowocześni ,opracuje i
przedstawi publicznie koncepcję rozwoju
po czym
...................................
sprzedadzą 35-45 % akcji z 5-10 krotnym przebiciem
na GPW.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Jak będzie szło tak jak idzie to na koniec 2007 roku
Getin będzie kosztował 30 zł, a na koniec 2008 roku
50 zł /akcja.
samuraj jack / 2007-06-24 13:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tak jak ja zachwalam Mediatel...

upadła spółka, która się podnosi; wygrywa z TP SA i jest dwa kroki przed fuzją z Długimi Rozmowami...
aszulski57 / 2007-06-24 13:14 / Tysiącznik na forum
W tytule uczciwie napisałem "Naganiam na Getin"
Uważam,że jest to uczciwe.
Uważam, że na tym forum powinniśmy odbywać dyskucje o
spółkach próbując znaleźć "za" i "przeciw".
Powinniśmy też próbować odgadnąć przyszłe ruchy głównych akcjonariuszy.
Proszę o opinie.
hannibal / 2007-06-24 13:43 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mieszkasz pod Morągiem ?
aszulski57 / 2007-06-24 13:50 / Tysiącznik na forum
północne Mazowsze.
hannibal / 2007-06-24 13:52 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czyli nie masz nic wspólnego z firmą budowlaną lub składem materiałów budowlanych ? Zbieżność nazwisk ?
aszulski57 / 2007-06-24 13:59 / Tysiącznik na forum
Prowadzę sklep z parkietami i panelami.
Aszulski to nie nazwisko -to przezwisko.Inne wersje to : Aszu. Szu,Asiu
olka / 2007-06-24 13:20 / "Giełdowa blondynka"
o wiele prosciej jest powiesic sobie na scianie liste najbogatszych wraz z ich spolkami.
Jak na razie rosna,jedni mniej drudzy bardziej a L.C. jest na przedzie i to chyba mowi wszystko
stara zasada mowi zeby nie mnozyc bytow bez potrzeby.jesli mozna uzyc prostszych metod to trzeba ich uzyc
aszulski57 / 2007-06-24 13:29 / Tysiącznik na forum
Na naszej giełdzie pojawiła się nowa moda:
kupowanie spółek po to,żeby później wprowadzić je na giełdę.
Np. DUDA już dziś mówi, że spółki kupione na Ukrainie będą wprowadzać na GPW.
Produkcja akcji jest prostsza i bardziej zyskowna od produkcji np. mięsa.
maju / 2007-06-24 13:38 / portfel / Bywalec forum
...no chyba że chodzi o zbieranie kapitału na konkretny cel np. przejęcie powodujące wzrost przychodow a co zatym idzie dochodów :)) ja tam na NE nie narzekam, jak na razie , a MCI chyba nie narzeka tez na spólki wprowadzone na giełde...widza to wszyscy uczestnicy rynku, to i chca wykorzystac w miare możliwości koniunkturę....generalnie dzieki temu rosnie kapitalizacja GPW....jabym nieśmiało zaproponował dyskusje na temat DGA
olka / 2007-06-24 13:38 / "Giełdowa blondynka"
zgadza sie,ale trudno miec do nich pretensje.Robia wlasnie to,co napisalam powyzej:
po co uzywac skomplikowanych metod zarabiania,skoro mozna prosciej.
Jarg / 2007-06-24 13:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj aszulski57, jesteś optymistą. Ja niestety nie jestem. oczekujesz ok. 100% wzrostu do grudnia, podczas gdy Getin wzrósł od stycznia z 15 na 16 z groszami w czerwcu. W zeszłym roku w tym samym okresie był już 50% wzrost. Jedną z ważnych przyczyn podałem w innym komentarzu pod Twoim postem. Może jak będzie rewizja indeksów, to Getin zalapie się do W20, a wtedy już powinno być lepiej.
aszulski57 / 2007-06-24 14:08 / Tysiącznik na forum
Uważam, że głównym źródłem rosnących zyskow Getinu
będzie NOBLE Bank. Po wprowadzeniu na giełdę zarówno NOBLE jak i GETIN stały się "bardziej znane" ,"wzbudzające zaufanie" . Uważam , że NOBLE
/nie mam tego papieru/zwiększy swoje przychody
WIELOkrotnie.
Getin jak wiemy jest większosciowym właścicielem
NOBLE i będzie konsolidował jego wyniki.
A prawdziwy powód dlaczego stawiam na GETIN i NOBLE
to "wewnętrzna wartość". Konkretnie :
KADRA to 30 -latkowie . Posiadają akcje swojego banku
energię, przebojowosć. W interesie kadry zarządzającej
jest dynamiczny WZROST.- sami na nim zarobią.
Jarg / 2007-06-24 14:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do wartości Getinu nie musisz mnie przekonywać. Ale Getin to jest aktualnie 10% ciężarek w W40. I o tym trzeba pamiętać.
aszulski57 / 2007-06-24 14:20 / Tysiącznik na forum
Jarg.
Twoja czy też Siepana "ścieżka rozumowania" jest
bardzo ciekawa.
Czy uważasz ,że "grubasy" będą dołować Wig średniaków.
W/g mnie jezeli wciąż powstają nowe "Misie" to bedą kupować a nie dołować.
Ale mogę mylić się. Chętnie wysłuchałbym argumentów.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-24 13:56
brakuje Ci wiary we Fronczewskiego....
Jarg / 2007-06-24 13:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tutaj potrzebny jest Kubala...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-24 14:00
no...
Kubala to w 2 tygodnie do W20 dałby radę:))
piciu / 2007-06-24 13:01 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W pkobp jest analiza spółek: ABG, BUDOPOL, MENNICA, SFINKS, STALPROFIL.

czy ma ktos rachunek i moglyby zreferowac (chociaz pobieznie)....dzieki
warren buffet / 2007-06-24 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Zakazano reklam trzech funduszy inwestycyjnych. Były to: Arka Zrównoważona zarządzana przez TFI BZ WBK, Millennium Akcji z TFI Millennium oraz Unikorona Zrównoważona prowadzonej przez TFI Union Investment.
samuraj jack / 2007-06-24 13:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a wiadomo dlaczego zakazali?
warren buffet / 2007-06-24 11:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"Wiecie co wam powiem. Ja to na giełdzie zarobiłem tylko raz. Jak jeszcze nie wiedziałem do końca o co chodzi, nie wiedziałem co to bessa, nie znałem zależności. Wziąłem Handlowego bo wypłacał dywidendę za 3 lata wstecz. Zarobiłem na czysto 10% i byłem zły bo w założeniach było wyciągnąć 20%. Od tamtej pory tylko tracę bo z każdym dniem umiałem więcej i gdy budziłem się rano to z poczuciem, że to już ten dzień kiedy wszystko runie. Te same "głupki" (czytaj dzieci hossy) które od tamtej pory nic się nie nauczyły zarobiły w tym czasie setki procent. Ja już zaczynam wątpić czy lepiej wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi i bać się wystawić pozycję na wzrosty czy lepiej być nieświadomym nieczego głupkiem i trzepać kasę na lewo i prawo. Wyobrażacie sobie, że 1,5 roku temu byłem na tyle "głupi", ze chciałem brać 100000 akcji FONa po 0,27 zł gdy jeszcze był bankrutującym radiem. Ale oczywiście nie wziąłem bo byłem już na tyle doświadczony żeby nie brać bankrutów. Mój "bankrut" za marne 27000 zł zrobiłby mi 500000 zł na mieszkanie o którym tak marzyłem. Teraz jeszcze Wy mnie olewacie. Pewno pozjadałem już tyle wiedzy, że już nie da mnie się słuchać."

Gorbi - forum gazeta.pl

==
musze sie z chłopakiem zgodzić, jaka jest wasza opinia ?
samuraj jack / 2007-06-24 14:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ano, niestety kilka razy tez tak miałem...
najbardziej wkurzył mnie przypadek sprzedaży w zeszłym roku NFI07 po ok. 9.00 zł w jakiś piątek, bo widziałem "krach" w USA...:)))
ech, w poniedziałek, zdaje się, odkupowałem po ok. 11 zł
blueberg / 2007-06-24 14:04 / Tysiącznik na forum
powoli dochodzimy do wniosków twego nickowego bohatera.. :))
szczerze mówiąc też się do tego przekonuję, choć gram/inwestuje od pół roku;
-kupować bardzi dobre społki za rozsądną cenę-i zapomnieć na pare miesięcy czy lat
blueberg / 2007-06-24 14:06 / Tysiącznik na forum
statystyki, któr gdzies tam znalazłem, mówią że tacy (szczęśliwi longtermy) dużow iecej zarabiają niż analitycy
valjean / 2007-06-24 13:27 / Galernik
przecenia swoją wiedzę
powiedzmy że nie inwestuję na GPW, komentuję tylko zjawisko o szerszym zasiegu. jesli ktoś posiada ugruntowaną i ODPOWIEDNIĄ wiedzę w czymkolwiek, będzie potrafił ją wykorzystać z zyskiem /prawnik, lekarz, ogrodnik, hydraulik i.t.p./ jak będzie dobry zawsze zarobi. chyba że MYŚLI że jest dobry a partaczy robotę. kto da mu zarobić?.......
p.s.
zostanie politykiem ;)
brydzia / 2007-06-24 13:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
wszystko zalęzy czy te jego 27 000 było np 10% kapitału czy 100% , bo wiesz ktoś napisze kupiłaem zakcje sanwila za 100 000 zł ale jego cały kapitał jest np . 2 mln zł ,

poza tym myślę że teraz nie ma zwałek właśnie dlatego że większość obecnych inwestorów jest już wyedukowana i nie wywala na siłę przy pierwszym spadku

ja wiem tylko że im więcej się wie tym lepiej się inwestuje , ja obecnie typuje tak trafnie jak nigdy a kiedyś nie miałam pojęcia jak wygląda wykres i zawsze kupowałam po ogromnym wzroście a teraz raczej czekam na spadki ,


takich asów jak ten wyżej jest chyba niewielu , trzeba też pamiętać że każdy pisze anonimowo i ma w tym jakiś cel

zobacz jakich mamy inwestorów , jestem przekonana że 90 % z nich nie potrafi logicznie myśleć i liczyć i czeka aż oporni albo na forach ktoś coś poda na tacy

Warren , ja gdybym wiiedziała 3 lata temu to co teraz wiem napewno nie popełniłabym ogromnych błędów

pozdrawiam
warren buffet / 2007-06-24 13:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Brydzia, no z tym kapitałem ok. Zgoda. Z tymi typami - jesli chodzi o wiekszy staż - ok. Ale czym wiecej wiem, tym nie wykorzystuje tych typów na maxa, bo szukam haczyka.... a to niedobre...
brydzia / 2007-06-24 13:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tym ostatnim też się zgadzam ,ale to chyba dlatego że im więcej wiemy zdajemy sobie sprawę z ryzyka i psycha siada a jak ktoś nic nie wie

ale zrób na forum ankiete kto z zaczynających przygodę na gpw z małą wiedzą zarobił na takich fonach takie pieniądze ,
PedroGonzalez / 2007-06-24 12:20 / Uznany Gracz Giełdowy
dla tego Pana polecam forex..dlaczego ? poniewaz tam jest wiecej AT niz fundamentow...nie ulegasz euforii..rynek dziala 24h/doba....tam ludzie, ktorzy sa konsekwetni i nie ulegaja emocja moga zarobic...do tego nie straciz wiecej niz sam zadecydujesz..czyli tyle ile ustawisz stop-loss...tam ustawiasz stopa na poziomie X to na takim cie zatrzyma i ani dudu wiecej..tak samo take-profit...a na gieldzie ? jednego dnia cos leci w kosmos mimo, ze upada a za chwile spada bo dobre wyniki odnotowalo :-)))
hannibal / 2007-06-24 13:47 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jasne.......ustaw sobie stopa .....ustal ile zarobisz......tylko jak to się ma do tego gdy zajmiesz złą pozycję i już na starcie tracisz i tak w miarę upływu czasu....ciekawe co wtedy robisz ????
PedroGonzalez / 2007-06-24 15:24 / Uznany Gracz Giełdowy
mowie o forex...jesli ustawisz stopa na okreslonym zawsze stalym dla kazdej pozycji poziomie...to ile razy chcesz tracic ? jesli zalozysz stosunek 1:3 czyli na 3 trafienia jedna pomylka i tak wyjdziesz na swoje jesli zrobisz 10 pomylek to 30 bedziesz mial w przod...jesli zakladasz z gory, ze masz robic wiecej pomylek niz trafien to lepiej dac sobie spokoj z inwestowaniem bo faktycznie tylko bedziesz tracil....
aszulski57 / 2007-06-24 13:24 / Tysiącznik na forum
Mój pogląd na inwestowanie jest taki:
trzeba poszukiwać spółek o których już dziś wiemy, że będą rosły. W okresie wieloletnim jeśli ktoś jest graczem długoterminowym.ALBO: Za 3 miesiące opublikują doskonały raport kwartalny /bo np. sprzedali nieruchomość, spółkę,/ Albo już dziś wiemy, że będzie korekta prognozy wyników finansowych na bieżący rok.
itd
warren buffet / 2007-06-24 12:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
od nastepnego cyklu hossy stane sie longtermem. to jest najlepsze co moze byc na giełdzie.
PedroGonzalez / 2007-06-24 12:30 / Uznany Gracz Giełdowy
i kazal skonczyc z mitem: wchodzenia na dolku :-)) dopiero jak wykres wyraznie widac, ze ma sie wybic ponad tunel konsolidacji lub ponad konczaca sie korekte...sam dolek to nie wszystko...:-)
blueberg / 2007-06-24 14:26 / Tysiącznik na forum
dokładnie tak jest, ze dołek to nie wszystko-a nawet jeszcze nic!-bo można ugrząść jeszcze bradziej,lub dłuuuugo kisnąć-ważny wyraźny znak zmiany trendu,wybicie,wolumen,info
PedroGonzalez / 2007-06-24 12:27 / Uznany Gracz Giełdowy
no ja tez juz do takiego wniosku doszedlem :) ale to jest niestety wina tylko i wylacznie naszej psychiki, ze robimy tyle bledow..wiedzy mamy dosc sporo..tylko brak wiary we wlasna racje i "wymiekanie" tam gdzie trzeba trzymac a "ladowanie" sie tam gdzie trzeba uciekac :) chciwosc i chcec zysku ponad ustalone przez siebie pulapy powoduje, ze z inwestorow robimy sie hazardzistami..wykonujemy po kilkanascie transakcji w ciagu miesiaca albo dwoch...wydaje sie, ze lapiemy super okazje...dolujemy sie kiedy okazje uciekaja z przed nosa obarczajac sie wina, ze nie weszlismy w ryzykowna spole...

Ja jeden wniosek wobec siebe wyciagnalem po 4miesiacach nauki inwestowania..nie umiem liczyc...nie umiem liczyc i szacowac ryzyka do zysku...facet na szkoleniu mowi: ja nie podejmuje ryzyka jesli sotusnek ryzyko do zysk nie jest 1:3...nawet jesli wiem, ze cos moze urosnac a AT mowi, ze ryzyko jest wieksze niz 1:3 to nie wchodze w to...wykonal 69 ruchow (zakupu/sprzedazy) w ktorych mial iles porazek i reszta trafnych...stosunek wiekszy lub rowny 1:3...zarobil 110%....analiza..wyczekanie..i wejscie..wejscie na pozycje ktora pewniejsza niz 50%...ponizej tego lub na rowni to juz hazrad...
warren buffet / 2007-06-24 12:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no dokładnie. brawo. jesli ryzyko z danej transakcji jest wieksze niz zakladana stopa zwrotu to albo wchodze symboliczna kwota i hazarduje sobie, albo nie wchodze w ogole.

gielda niestety musi dawac profity latami. nie ma sensu wykonywac ruchow 100 na miesiac - przynajmniej ja tak czuje. wystarczy na poczatku hossy obrac sobie spoleczki i czekac. potem cyklicznie zmieniac koniec wraz z modą. i na to czekam.
PedroGonzalez / 2007-06-24 12:37 / Uznany Gracz Giełdowy
tylko latwo sie tak mowi jak wiesz, ze hossa trwac bedzie kilka lat...kazde zahwianie bedzie wywolywac strach..na poczatku utraty kapitalu (bo jeszcze akcje nie zaczely zarabiac) a potem strach przed utrata zyskow na, ktore tyle czasu juz akcje pracowaly...taka korekta majowa musiala wywoalac spustoszenie w wpsychice inwestorow powodujac, ze przestali wierzyc we wzrosty w dluzeszj perspektywie i zaczeli robic, krotkie ruchu, ktore powodowaly sredni zysk albo nawet straty i kolejny stres i utwierdzanie sie o braku umiejetnosci w inweestowanie :) inwestowanie chyba trzeba zaczac od Jogi haha :-)))
warren buffet / 2007-06-24 12:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie. ale jak będzie 2 lata spadać czy tam 1,5 roku to wiem ze nawet sobie moze dalej spadac i kiedys przyjdzie hossa. obiore horyzont 10 letni i finito. a tutaj inwestuj na 10 lat jak mamy 5 rok hossy
PedroGonzalez / 2007-06-24 12:47 / Uznany Gracz Giełdowy
w sumie tak ale chyba chodzi o aktywne inwestowanie i skuteczne pomnazanie pieniedzy a nie robienie z inwestycji swoich pieniedzy funduszu stabilnego wzrsotu w perspektywie 10 lat i zbieranie na emeryture :) jestesmy mlodzi i chyba troche wczesniej chceby skozystac z tych pieniazkow :) tak czy inaczej grunt, ze sie uczymy i wiele sobie uswiadamiamy...uwazam, ze przedewszystkim uswiadomienie sobie wielu mechanizmow jest celem do sukcesu bo samo wykucie regulek i zasad nic tu nie pomoze...przy takiej zmiennosci rynku potrzebna jest swiadomosc zachodzacych procesow co spowoduje wytworzenie sie pewnego rodzaju intuicji...intuicja poprowadzi nas do zysku :-)) ok ja spadam na powietrze troche odpoczac i poczytac :-)) pozdrawiam
warren buffet / 2007-06-24 12:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Daj Ci Bóg taki fundusz stabilnego wzrostu, jakim była ta hossa :)
warren buffet / 2007-06-24 12:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zmieniać konie errata :)
Anastazja / 89.76.73.* / 2007-06-24 12:12
tez sie zgadzam, dlatego wzielam Mastersa pakiecik i zobacze co z tego smiecia sie wykluje, he he
oczywiscie mam tez powazniejsze spolki
yoka / 2007-06-24 12:00
witam!
amerykańscy naukowcy zrobili doświadczenia i z maklerem wygrała małpa na typowania spółek
littlephobos / 2007-06-24 12:18 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
wygrali maklerzy 3:2
littlephobos / 2007-06-24 12:34 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
korekta to było z rzucaniem do gazety rzutkami z darta
olka / 2007-06-24 11:49 / "Giełdowa blondynka"
wiesz,to tylko statystyka,jak wypadki uliczne
na kogo wypadnie na tego bec,jeden studiuje ,planuje i nic,drugi bez zahamowan walnie fona czy cos tam za wszystko i juz jest ustawiony
warren buffet / 2007-06-24 11:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
znaczy musze sie z chłopakiem zgodzić w tym sensie, ze czasem niewiedza jest lepsza niż te wszystkie analizy razem wzięte. Nie na darmo sie mowi - mniej wiesz - dłuzej pozyjesz.
olka / 2007-06-24 11:50 / "Giełdowa blondynka"
ooo,to idzie tez tak :

blogoslawieni nieswiadomi
samuraj jack / 2007-06-24 11:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Co do negocjacji Kaczyńskich...
znając predyspozycje obu braci oraz skład delegacji wszystko się logicznie układało:)))

a piwo, zdaje się, też kiedyś obiecałem - wypijemy razem
PedroGonzalez / 2007-06-24 11:34 / Uznany Gracz Giełdowy
stwierdzam, ze faktycznie weekendowe forumowanie zawsze jakis niesmak pozostawia :) polityka to bagno i lepiej w nim sie nie zanurzac za bardzo :-) na weekendy chyba trzeba bedzie forum wylaczac :-))
olka / 2007-06-24 11:36 / "Giełdowa blondynka"
popieram wniosek bo i tak nikt praktycznie nie pisze,a posty nie na temat tylko wprowadzaja anmozje
warren buffet / 2007-06-24 11:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zjadlem sniadanie. lepiej mi sie zrobiło :)
olka / 2007-06-24 11:47 / "Giełdowa blondynka"
mnie tez,juz wszystko na swoim miejscu,juz nigdy nie dam sie namowic na nic oprocz piwa i czerwonego wina
samuraj jack / 2007-06-24 11:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Aaa...
strajk pielęgniarek oczywiście nie jest polityczny

http://www.wprost.pl/ar/?O=108931
olka / 2007-06-24 11:33 / "Giełdowa blondynka"
zastanow sie co piszesz,po co i dlaczego na forum gieldowym
rotux / 2007-06-24 12:05 / Uznany Gracz Giełdowy
tak jak na giełdzie, także na forum liczy się timing: jeśli ktoś uparcie nadaje w trakcie sesji zupełnie nie na temat - denerwujemy się; ale w weekend "od zawsze" dyskutuje się tu na dowolne tematy i /zauważ/ nikt się nie czepia, że nie o giełdzie. /no poza olką:P/
olka / 2007-06-24 12:11 / "Giełdowa blondynka"
ja sie nie czepiam,nie zalapales,to tak sarkastycznie w nawiazaniu wlasnie do Twoich uwag
zawsze pisalam,ze na forum potrzebne jest zycie a zycie to roznorodnosc
rotux / 2007-06-24 12:19 / Uznany Gracz Giełdowy
zgadzam się, na forum potrzebne jest życie, ale nie w formie jednokomórkowej /;-)/, ale w postaci .. istot myślących /także o tym, ze wszystko ma swój czas: czas giełdy jest w tygodniu - wtedy też jest czas komentarzy/postów giełdowych, zaś czas na program "dowolny" jest w weekend.../
olka / 2007-06-24 13:17 / "Giełdowa blondynka"
napisalam..... roznorodnosc a poza tym nie zauwazylam w regulaminie podzialu na tematyke w zaleznosci od dnia tygodnia,ale zawsze zgodnie z aktualna moda mozemy zrobic referendum
maju / 2007-06-24 13:14 / portfel / Bywalec forum
...czy naprawdę wierzysz , że ludzie nabiora się na cały czas tą samą zdartą juz nieco płytę?? czy uważasz ,że te pielegniarki protestowałyby , gdyby zarabiały ok. 1600- 1800 na reke??
czy uważasz ,że obecna słuzba zdrowia zapewnia należytą opiekę swoim obywatelom i czy w związku z tym lekarze domagając sie jej reformy próbuja zniszczyc dobrze funcjonujący system?? czy to Układ odpowiada za wyjazdy lekarzy -specjalistów i absolwentów medycyny za granicę, co powoduje zamylanie oddziałów, ewentualnie zwiekszenie obowiązków aż do granic absurdu tym coo zostali? . Przepraszam, ale wkurza mnie takie odwracanie problemu typowe dla PiSu ...teraz zamiast o reformie bedziemy słuchac o politycznym zabarwieniu strajku....wierz mi że więszośc strajkujących bedzie popierać PiS jeżeli ten wykaze sie odrobina odpowiedzialności za nasze zdrowie ,a nie za słupki poparcia
rotux / 2007-06-24 14:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Krótko: przed momentem w tv1 słyszałem /z ust protestujących pielęgniarek/, czego domagają się pielęgniarki: chcą podwyżki płac - to /moim zdaniem/ nie ma NIC wspólnego z "domaganiem się reform". Oczywiście można też uznać, że fakt, że w szefostwie związku zawodowego pielęgniarek siedzą ludzie z SLD + protesty/strajki mają miejsce akurat w czasie trwania szczytu brukselskiego to zbieg okoliczności...
Druga sprawa - czy w tym kraju jest przymus wykonywania zawodu pielęgniarki? No żesz.. krótka piłka - mało mi płacą - zmieniam robotę/wyjeżdżam z kraju (jeśli mi się nie podoba) - jest teraz tyle możliwości, że głowa mała...
Trzecia sprawa - Twoim zdaniem nowy/inny rząd (PO/SLD/LiD) = większe szanse na gruntowny remont służby zdrowia? Już kilkukrotnie pisałem - nie kocham PiS-u, ale ich rząd proponuje lustrację/dekomunizację /tego nie zrobi żadna z możliwych alternatywnych ekip rządzących/ + za rządów PiSu są NIE MNIEJSZE szanse na remonty różnych innych wymagających tego kawałków państwa, niż gdyby za rządy zabrało się PO, SLD czy tam LiD. Zimna kalkulacja. Nic więcej. Oczywiście mógłbym się zabrać na forum za krytykowanie obecnych rządów /bo jest za co/, ale...nie widzę lepszej/możliwej/realnej alternatywy.
Pozdrawiam
olka / 2007-06-24 13:35 / "Giełdowa blondynka"
sam fakt,ze premiera nie stac na tak elementarny,najprostszy gest,zeby do nich na chwile wyjsc,dyswalifikuje go calkowicie.
Jacy oni sa wazni,jacy nadeci,jak szybko zapomnieli,ze jeszcze niedawno byli zerami,o ktorych nikt nie wiedzial,ze zyja.
A przeciez maja sluzyc ludziom,bo to jest sluzba.
Blair chodzi normalnie po miescie,w Iraku bez kamizelki i nawet bez helmu,z gola glowa.
A ten jezdzi terenowym BMW za 500 tys. w absurdalnej kolumnie ochroniarzy.
Giertych uzywa samolotu do poruszania sie w celach prywatnych.I on ma czelnosc mowic ludziom o starych rzadowych samochodach i o tym ze nie ma skad wziac pieniedzy
rotux / 2007-06-24 14:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Czyli wg Ciebie prezydent powinien śmigać polonezem? A może inni/poprzedni prezydenci nie poruszali się w kolumnie ochroniarzy?
Niestety połowa Twojego postu trąci demagogią...
samuraj jack / 2007-06-24 11:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
W sobotnim "Dzienniku" w dodatku gospodarczym artykuł o globalnym gigantycznym nawisie wolnej gotówki.
Jak wszystko pieprznie to porządny kryzys nam się szykuje...
samuraj jack / 2007-06-24 11:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam w niedzielny poranek
____________________________________________
2007-06-23 23:16:52 | *.*.*.* | najcz [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
a konkurencja uni jako całości ,z innymi rynkami to przecież też
konkurencja.Z tego powodu jestem za wspólnymi podatkami aby stworzyć
jednolity duży i mocny obszar gospodarczy zdolny do konkurencji z
potęgami tego świata.
____________________________________________

Po pierwsze co najważniejsze - jednolite podatki utrudnia doganianie gospodarek pantw unijnych przez Polske
Po drugie - wzajemna konkurencja miedzy panstwami dynamizuje rozwoju; nadaje kolejne impulsy;
najcz / 2007-06-24 13:03 / Tysiącznik na forum
ok
TOMOK / 2007-06-24 11:11 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Dzień dobry
Idę grać w piłę z synkiem
Do zobaczenia
Pozdrawiam
raven.2007 / 2007-06-24 09:14
Witam,
cotygodniowa prezentacja portfela:
PP BYTOM
DUDA
GETIN
IDM
KOLASTYNA (zastąpiła sprzedany BYTOM)
LUBAWA
MNI
MSZ
Przez ostatnie 2 tyg. 11% up. Fajnie mi z tym :)
Pozdrawiam
Mirarmar / 212.76.37.* / 2007-06-24 10:06
Witam, czy ktoś wie dlaczego zamiast 10 akcji KRUK po 400,50 mam 10 po trzydzieści parę zł. na koncie. Podział jest 25.06. i powinna mi się w takim razie zwiększyć liczba....;(
warren buffet / 2007-06-24 11:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
poczekać radzę do jutra rana.
fuks2000 / 2007-06-24 11:26 / Tysiącznik na forum
rano powinieneś mieć 110 akcji (zamiast 10) - split 1:11. czyli przy cenie 1 akcji = 400,5 teraz będzie 11 po 36,40 więc cierpliwości potrzeba.
warren buffet / 2007-06-24 11:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokladnie
Mirarmar / 212.76.37.* / 2007-06-24 12:11
Dzięki, zawsze można na Was liczyć jak się nie za dużo wie. Co do małpy to zgadzam się....ja wiem bardzo mało, a jak Was czytam analizuję i wciąż wzrasta mój potencjał choć wolno ale stale..
Mirarmar / 212.76.37.* / 2007-06-24 12:28
myślałam o potencjale finansowym a wyszło trochę niezrozumiale sssorry....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy