Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Spokojny atak popytu

Spokojny atak popytu

Money.pl / 2007-06-22 17:28
Komentarze do wiadomości: Spokojny atak popytu.
Wyświetlaj:
samuraj jack / 2007-06-23 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Kompromis z Joaniny

Tzw. kompromis z Joaniny umożliwia krajom odwlekanie decyzji przez "rozsądny czas", nawet jeśli nie mają one wystarczającej mniejszości blokującej. W negocjacjach nad traktatem konstytucyjnym ustalono, że ten hamulec można będzie uruchomić, kiedy decyzje są kwestionowane przez państwa zamieszkane przez ponad 26,25 proc. unijnej ludności (dokładnie trzy czwarte z 35 proc.).

Ten mechanizm nie pozwala na torpedowanie decyzji w nieskończoność, a ponadto nie został zapisany w samej konstytucji, jak chciała Polska, ale w osobnej deklaracji politycznej. Ponadto zapisano w niej, że mechanizm mógłby przestać obowiązywać do 2014 roku.

Zaproponowane opcje wzmocnienia kompromisu z Joaniny to "ułatwienie jego uruchamiania", czyli obniżenie progu poniżej 26,25 proc., wpisanie tego mechanizmu do nowego traktatu obok artykułu o podwójnej większości oraz wycięcie klauzuli o obowiązywaniu do 2014 roku.

z: http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34174,4245617.html?skad=rss
_________________________________________________________

"rozsądny czas" to pojęcie zdecydowanie nieostre;
gdzieś w jakimś komentarzu wyczytałem, że dla wprowadzenia Joaniny wystarczy sojusz Polski z jednym wielkim krajem UE;
od razu do głowy przychodzi mi Wlk. Brytania, która nie pozwoli np. na ujednolicanie polityki podatkowej

jestem spokojniejszy - i szczerze gratuluję Kaczyńskim
to, co powiedział Jarosław tu: http://www.rzeczpospolita.pl/news.rol?newsId=7481
jest prawdziwe
rotux / 2007-06-23 22:29 / Uznany Gracz Giełdowy
taki bezpiecznik dobra rzecz, choć od czasu jego wynalezienia /chyba już ze 12 lat minęło/ jeszcze nikt nie próbował/nie miał potrzeby korzystać z tego mechanizmu,
generalnie to nie wygląda na kluczową/strategicznie najważniejszą sprawę
samuraj jack / 2007-06-23 22:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wg mnie to kluczowa sprawa;
ja od UE nie oczekuję niczego więcej niż to, co jest;
nie chcę jakiś superorganów UE
nie chce ujednolicania polityki podatkowej ani nie chcę tysięcy innych rzeczy, które mogą wymyśleć biurokraci z Brukseli;

w całej Unii zasadniczo interesują mnie tylko WOLNY przepływ ludzi, kapitału i pracy;
powiedzmy, że jeszcze wspólna polityka energetyczna [ale to póki co kuleje, żeby nie powiedzieć gorzej];

wszystko co nadto - zasadniczo jest niepotrzebne, żeby nie powiedzieć szkodliwe
samuraj jack / 2007-06-23 22:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dla jasności - dotacje, jakie otrzymujemy, tak naprawdę mają rekompensować koszty dostosowania Polski do wymogów UE (ochrona środowiska, sanepid, prawo pracy, biurokratyzowanie wielu dziedzin - to wszystko, to gigantyczne koszty)
najcz / 2007-06-23 22:50 / Tysiącznik na forum
przepływ kapitału i pracy tak podatki nie. To jest sprzeczność, zauważ,że praca i kapitał wędrują tam gdzie są niskie podatki.Dalsze wnioski, równe podatki =równe szanse.
samuraj jack / 2007-06-23 22:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Nie ma tu absolutnie żadnej sprzeczności.
Wolność przepływu ludzi, kapitału, pracy bez administracyjnych ograniczeń.

A podatki - to musi być domena każdego z krajów, które między sobą również konkurują.
Kto ustali niższe, ten zyska - co wzmocni całą Unię; inaczej przegramy z Chinami, Indiami, nie mówiąc o USA;
musimy mieć wewnętrzny system konkurencji - abyśmy również wewnątrz się motywowali do rozwoju
najcz / 2007-06-23 23:16 / Tysiącznik na forum
a konkurencja uni jako całości ,z innymi rynkami to przecież też konkurencja.Z tego powodu jestem za wspólnymi podatkami aby stworzyć jednolity duży i mocny obszar gospodarczy zdolny do konkurencji z potęgami tego świata.
PedroGonzalez / 2007-06-23 22:24 / Uznany Gracz Giełdowy
do czasu kiedy wejdzie "J" to nasz milion polakow bedzie mial juz cos do powiedzenia w polityce WB ;-)) troche sie wtpimy w elity polityczne i faktycznie z WB mozemy byc mocno zwiazani :) no chyba, ze im tak za skore zajdziemy ze nas z wyspy wyeksmituja :-)))
samuraj jack / 2007-06-23 21:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Ciekawe:
http://www.rzeczpospolita.pl/news.rol?newsId=7481

jeszcze tylko muszę doczytać, jak szczegółowo zapisano Joaninę;
jeżeli jest tak, jak mówi premier, to gratulacje
TOMOK / 2007-06-23 22:07 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
poczta poszła...
Pozdro
samuraj jack / 2007-06-23 22:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
poszło zwrotnie
pozdro
TOMOK / 2007-06-23 22:23 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
sory ale ja nie znam sie chyba albo maila po......liłem
Podam jeszcze raz
pozdrawiam
TOMOK / 2007-06-23 22:30 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
oki dostałem
Miło
to i owo

to i owo czasem wiem
Pozdrawiam
samuraj jack / 2007-06-23 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
poza tym dodam, że taktycznie dobrze bracia rozegrali negocjacje - w sensie składu delegacji;
i tak wszyscy wiedzą, że Jarosław decyduje;
to, że wystawił Lecha to:
1. miało pokazać, że Polska gotowa do układów kompromisu - wcześniej przez tydzień lansowali tezę, że jak pojedzie Lech to kompromis, jak Jarosław to VETO
2. dawało czas Jarosławowi na spokojne przemyślenie działań; Jarosław nie był w Brukseli, zatem bezpośrednio na niego nie oddziaływały naciski; nie czuł bezpośrednio tej presji - mógł spokojniej rozważyć argumenty za i przeciw

ps. w dziejach już raz mieliśmy braci, ciotecznych braci, którzy rozgrywali wiele spraw w Europie - Władysława i Witolda
rotux / 2007-06-23 22:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Balzak w komentarzu do arta Sadurskiego kombinuje całkiem podobnie :P
No..ale generalnie prawdę piszesz :)
Pozdrawiam
samuraj jack / 2007-06-23 22:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
miałem takie skojarzenie - taktyka braci - bo właśnie w historii to już - przynajmniej - raz przerabialismy:)))

powyższego tekstu i komentarza nie znam

pozdrawiam
rotux / 2007-06-23 22:31 / Uznany Gracz Giełdowy
http://wojciechsadurski.salon24.pl/20468,index.html
ctrl + f balzak :)
Pozdrawiam i..oczywiście wierzę, ot tak mi się skojarzyło z tamtym komentarzem /nieznanego mi/ osobnika o nicku balzak
warren buffet / 2007-06-23 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale wyglądałO To śMieSzNie =)
samuraj jack / 2007-06-23 21:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie jest istotne jak to wyglądało - to nie konkurs piękności Warren:))
istotny jest skutek;
podobnie śmiesznie rozgrywali wymienieni przeze mnie bracia cioteczni - Władysław i Witold;
wpływali przez to na losy Europy Srodkowej i Wschodniej
warren buffet / 2007-06-23 21:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie no jasne. tylko czy niemcy jak mowi rokita nie mysla bardziej przyszlosciowo ? teraz poszli na kompromis, ale potem nie beda sie martwic.... polacy tu i teraz ?
samuraj jack / 2007-06-23 22:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie potrafię na to teraz odpowiedzieć - to zależy od tego, jakie są zapisy tzw. Joaniny

szukam tego w necie
warren buffet / 2007-06-23 22:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no właśnie o Joanine mi chodzi...
warren buffet / 2007-06-23 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
chłop musi miec jaja =)
samuraj jack / 2007-06-23 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
przede wszystkim jasny umysł...

ps. sex, jak mówią, to też przede wszystkim funkcja mózgu:)
slaw / 2007-06-23 20:54 / Uznany Gracz Giełdowy
ja sie na wykresam nie zna ale jak popatrzylem na Dow to 12800 jest możliwe jak nic ....
PedroGonzalez / 2007-06-23 22:21 / Uznany Gracz Giełdowy
nie powinni spasc ponizej 13300..potem wybicie....
LIPO / 83.10.248.* / 2007-06-23 21:37
TYLKO TRZEBA KUPOWAC MSZ ! ZA ROK 300.ZLTO DRUGI POLNORD
LIOMN / 83.10.248.* / 2007-06-23 21:29
co myslicie o msz !
samuraj jack / 2007-06-23 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
sam sobie odpowiedziałeś wyżej..
TOMOK / 2007-06-23 21:50 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
żyjesz?
Pozdro
krepek / 2007-06-23 21:53 / portfel / Tysiącznik na forum
tomok to jak będzie z tą historią:)?
TOMOK / 2007-06-23 22:00 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
dobra piszę
Mój początek na GPW
zakup - pewnej s-ki ryzyko.... 20.000
sprzedaż..minęło 3 dni...31.000
Pozdrawiam
samuraj jack / 2007-06-23 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
cały i zdrowy:)
TOMOK / 2007-06-23 21:52 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
mogę wysłać do Ciebie mail?
Pozdro
samuraj jack / 2007-06-23 21:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
pisz i nie pytaj...:))
warren buffet / 2007-06-23 21:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to jak pytać kobiete o sex... działaj a nie pytaj :)
TOMOK / 2007-06-23 21:57 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
hi
pyam bo....
poczytaj o mnie u needle
pozdro
TOMOK / 2007-06-23 20:35 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
uuu
Pusto dziś
pozdrawiam
Jarg / 2007-06-23 20:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj

746 postów do tej pory - to wcale nie tak pusto, a przecież to już pierwszy dzień wakacji... ciepło... czas grillowania...

Pozdrawiam
krepek / 2007-06-23 21:18 / portfel / Tysiącznik na forum
no i dizeń ojca dzisiaj...pewnie większość uczestniczy w plenerowych imrezach jakie zafundowały im ich pociechy:)))
TOMOK / 2007-06-23 20:48 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
746 ale jakby wyciąc moje wczorajsze...bez sensu..
byo by mniej

oj popatrz pusto
Pozdrawiam
Jarg / 2007-06-23 20:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To opowiedz tę historię.
TOMOK / 2007-06-23 20:40 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
mógłbym opowiedzieć o mojej pierwszej inwestycji na GPW
ale niki nie chce słuchać....
Pozdrawiam
yoka / 2007-06-23 20:46
witam
ja chętnie posłucham, ciekawie opowiadasz
TOMOK / 2007-06-23 22:12 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
jak jesteś...przeczytaj wyżej
pozdrawiam
TOMOK / 2007-06-23 20:50 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
nieprawda, że ciekawie....wywnętrzam sie....
Ktoś mi dziś wbił cos w serducho, że....
wazelina ze mnie....
może tak może nie...
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-06-23 20:53 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
poczekacie?
żona uwielbia jakjej stopy masuję...
Pozdrawiam
slaw / 2007-06-23 20:15 / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie Samuraj jak zwykle mnie sczołgał od nienawidzących PISu .... ja nie zywie takich uczuc jak nienawisc Samuraju ... to grzch jest .....

co do Twoich zachwytów to zbyt inteligentny jestes aby nie widzieć ze:
1. pomysł z podatkiem opiera sie na .... założeniu biedni zaglosuja przeciw bogatym ... i tak to zostanie poprowadzone bo tak został przez PIS zdefiniowany problem podzialy w spoleczenstwie... wyksztalceni przeciw chopom przedsiebiorcy przeciw robotnikom bogaci przeciw biednym ,, zwolennicy pis przeciw reszcie .....pytanie w referendum zostanie zadane pewnie tak "czy jestes za podniesieniem podatkow dla najbogatszych".... to ja cie Samuraj pytam ...dlaczego dawno nie zreformowano krus dlatego że przy tym samym żłobie jest Lepper... .....
2. dlaczego rzad nie byl taki stanowczy przy emeryurach pomostowych dla kolejarzy .... z facetami trudniej byc twardym????
3. sukces w Berlinie ..... dobre sobie ... zaczelismy od propozycji nierealnej dla nikogo i wiadomo bylo że skonczy sie to przedłuzeniem systemu nicejskiego ... sprawa jasna od dawna ...ale to taktyka chyban ie tylko Polski lecz nas wystawiono na pierwsza linie
4. Rozumiem że ten strajk to Bukiel .... to on jest ten niedobry co nastaje na PIS i wszyscy dookoła .... wiesz co sie robi z takimi Bukielami .... bierze sie ich do zesołu roboczego nad wprowadzeniem reformy zaraz na początki u facet ma bużke na klodke ... powinienes wiedziec jak to sie robi .....

o reszcie nie ma co wspominać ... dzis premier powiedzial ze pamietliowsc to nie jestcecha profesjonalnego polityki a i..... zrobiło mi sie mdło ..... bo roumiem że premierjuz niepamieta jak koalcjanta przestepca nazywał i był swiecie prezkonany ze partie załośyły służby specjalne ..... ot profesjonalizm ....

post napisalem nie przeciwko Tobie lecz do Ciebie wiec zanim napiszesz mi znowu że kogos nienawidze luba abym zaczal swiat naprawias od siebie może wstrzymaj na chwile klikanie
samuraj jack / 2007-06-23 21:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witaj

ad. 0. nie miałem intencji "sczołgania" Cię; jeżeli tak odebrałeś przepraszam

ad 1. pomysł z podatkiem, jak mi się wydaje, opiera się na kilku przesłankach:
a. opozycja, zwłaszcza PO uprawia wolną amerykankę; z jednej strony wzywa do pilnowania

dyscypliny budżetowej, rwie szaty nad brakiem reform finansów i zmniejszeniem obciążeń

finansowych; rozdrapuje piersi do krwi nad brakiem obniżenia podatków;
z drugiej strony mówi lekarzom i pielęgniarkom, że oczywiścia takie podwyzki się należą

(pielęgniarka 3000 zł pensji podstawowej);
większość wyborców i wypowiadających swe sądy z wyżyn intelektualnych nie widzi w tym

rażącej sprzeczności - a jest!!
wezwaniem do referendum premier mówi PO: SPRAWDZAM!!
niech teraz PO powie, co jej bliższe - obniżenie obciążeń finansowych czy wzrost pensji

pielęgniarek
b po drugie - premier powiedział, że w ministerstwie finansów trwaja już prace nad tym

referendum; ministrem jest Gilowska, zatem jak sądzę, w referendum byłoby pytanie dotyczące

podwyżki podatku dochodowego zdecydowanej większości podatników;
w oczywisty sposób podatnicy powiedzą NIE dając tym samym argument rządowi (temu i kolejnym)

pozwalający przeciwstawić się żądaniom płacowym kierowanym do rządu
c. PO wypuściła zręczną reklamówkę - jest ona zręczna [godna skrajnie lewicowego skrzydła

SLD) i jednocześnie zakłamująca rzeczywistosc; pokazywani są dyrektorzy państwowych firm,

którzy muszą dużo zarabiać; nie pokazali Programu Powszechnej Prywatyzacji autorstwa ich

eurodeputowanego, które służyły jako kanały wyprowadzenia kasy... tak można by dużo pisać - to kolejny argument na rzecz powiedzenia PO - sprawdzam

d. co do KRUS - trzeba by to pytanie zadać wszystkim premierom, w tym guru części forumowiczów - Balcerowiczowi

ad. 2. żałuję, że rząd nie był tak stanowczy wobec kolejarzy

ad. 3 zawsze się zaczyna od jakiejś nierealnej propozycji, aby coś utargować; Polska tak właśnie zrobiła; to naturalna procedura przetargowa;
dziwię się, że tego nie rozumiesz...

ad. 4 co do Bukiela powiedział, co powiedział na początku; nie znam innych szczegółów; trudno tak zwyczajnie poprosić kogoś do stołu rozmów, jak ktoś na dzień dobry mówi, że jego celem jest wywalenie rozmówcy


Co do reszty podzielam wątpliwości zawarte w tym artykule:
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=209&ShowArticleId=49815

pozdrawiam Sławku
slaw / 2007-06-23 21:26 / Uznany Gracz Giełdowy
samuraj nie wpychaj mnie ani w objęcia sLD ani PO .... ja sie do jakiejkolwiek partii nie nadaję ...... pisalem wielokrotnie ze nie mam zludzen ze nastepni beda tacy sami jak poprzedni i obecni ...... ja im po prostu nie wierze
samuraj jack / 2007-06-23 21:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
czy poza tym przyjmujesz do wiadomości moje argumenty?
samuraj jack / 2007-06-23 21:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Ja Cię nie chcę wpychać w ramiona żadnej partii;
prowadziłem dyskurs z PO specjalnie, aby nie było, że dociskam któregoś z forumowiczów prezentujących postawę podobną do PO
samuraj jack / 2007-06-23 20:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
czym byśmy byli, gdybyśmy nie byli IV RP

http://fakty.interia.pl/salon24/galba/news/alfabet-zbrodni-i-kompromitacji-iv-rp,923903,

szczególnie celny wydaje mi się opis Hiszpanii; oni rzeczywiście zajmują się prawdziwie europejskimi tematami... kiedy my będziemy tak dojrzali...
PedroGonzalez / 2007-06-23 20:57 / Uznany Gracz Giełdowy
nie przepadam za pisem ale juz dawno trzeba bylo utrzec nosa niemcom i francuzom....i moze nie trzeba mowic o historii bo to teraz takie nie dyplomatyczne jednak jak uslyszalem w tv jak jeden z dziennikarzy powiedzial:"polacy przez swoje dzialania taca w europie przyjaciol" to sie usmialem..jakich przyjaciol ? tych co nam w 39 pomogli ? czy tym co nas najechali ? po 50 latach nagle sie zrobili naszymi przyjaciolmi ?
taki dowcip jest o francuzach:"ogloszenie w gazecie- sprzedam karabin, nie uzywany, raz rzucony" :-)) a przyjaciele niemieccy to co ? za plecami polski z rosjanami rurociag ciagna zeby nas odciac od dostaw gazu....z USA sie dogadujemy i nam to wypominaja...amerykanie jacy sa tacy sa ale jak trzeba to sie nie partola tylko wysylaja wojsko i robia porzadek...a to ze robia to dla swojego interesu ? no coz..nie widze zeby europejscy przyjaciele robili cos dla nas bez wlasnego wewnetrzengo biznesu...tylko dlatego nam teraz choc troche ulegli bo Polska rosnie w sile...i to widac i zaczeli sie wkoncu z nami liczyc...jak widac polityka polityka ale tylko palka jednak trzeba czasem tupnac noga...i tak nam tego nie wybacza i to nam sie czkawka odbije za jakis czas...ale dopuki bedziemy rosli w sile to nam moga mowiac brzydko "skoczyc" :-)) juz tyle wojsk sie rpzez nas przetoczylo i jakos wytrwalismy..wiec nic nie jest w stanie nas zlamac...slowianska dusza nie do zabicia :-))
warren buffet / 2007-06-23 21:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko jak to dzis powiedział rokita - niemcy patrzą przyszlosciowo. wolą teraz ustąpić, ale patrzą 10-20 lat w przyszlosc.
samuraj jack / 2007-06-23 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to prawda - patrzą w przyszłość;
mają za sobą doświadczenia jednoczenia Niemiec prod pruską batutą;
wiedzą, że to jednoczenie wymaga czasu i konsekwencji;
sądzę, że docelowo chcą zjednoczyć Europe w taki sposób, aby element niemicki był dominujący - podobnie jak kiedyś pruski w Rzeszy...

ps. muszę jeszcze sprawdzić warunki Joaniny - to może być cenne po 2017
PedroGonzalez / 2007-06-23 21:51 / Uznany Gracz Giełdowy
tak..to jest ostatnio modne gadanie z tym patrzeniem w przyszlosc i zapominaniu o historii...nie mozemy zapominac o historii..a wiesz czmu ? "bo historia lubio sie powtarzac"...te ostatnie 50 lat po wielkich wojnach spowodowalo, ze ludzie zapomnieli jak moze byc..kazdemu sie wydaje ze czasy wojen minely..pomysl waren co sie stanie jak zabraknie surowcow albo innych potrzebnych "rzeczy" ktore daja ci ten komfort zycia jaki teraz masz...musimy umacniac swoja pozycje bo bedziemy zawsze traktowani jako wasale...niemcy mimo, ze zgladzili pokolenia ludzi z roznych krajow mieli tyle szczescia ze plan Marshalla szybko ich odbudowal..amerykanie wladowali tyle kasy ze niemcy moga teraz pyszczyc i znow sie wywyzszac...gdyby nie ten niefortunny podzial europy na komunizm i "reszta swiata" to by po tej wojnie byli na takim poziomie gospodarczym jak my....moze troche wiekszym bo maja wiekszy porzadek we krwi....
samuraj jack / 2007-06-23 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
pozdrawiam:))

oni rozgrywają swoje narodowe interesy, zatem logicznie rzecz biorąc my tez możemy
oll1 / 2007-06-23 21:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Polska rosnie w sile... :D Moga nam "skoczyc" ? heheh chyba Cie ponioslo...
A co do wojsk to tez za daleko zaszedles... Gdyby sie mialo jeszcze jedno wojsko przez nasz kraj przetoczyc, to by Ci usmiech z twarzy zszedl w mgnieniu oka. Jakos wytrwalismy... Ty wytrwales ????!!!! Gadasz sobie, bo pewnie nie wiesz o czym.
PedroGonzalez / 2007-06-23 21:45 / Uznany Gracz Giełdowy
myslisz, ze nasi dziadowie inaczej gadali ? ty uwazasz, ze bym spierniczyl z kraju jakby ktos na nas najechal ? zostalbym i bym pewnie gdzies na jakims polu zakonczyl swoj zywot...z twojej wypowiedzi wnioskuje ze bylbys pierwszy do samolotu na zachod albo za ocean :) troche wiary we wlasny kraj..bo wlasnie przez taki brak wiary potem nam klin wbijaja i sie zremy miedzy soba...wiesz co kiedys jakis ruski przywodca powiedzial ? (nie pamietam ktory...chyba jakis car): dajcie polakom wolnosc a sami sie zniszcza...wiec sam sie zastanow nad soba i swoim "trwaniu" :)
oll1 / 2007-06-23 22:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Ok. Rozumiem, ze poczules sie urazony, ale ja teraz tez.

Po pierwsze, nie powiedzialem, ze spierniczylbys z kraju. Po prostu uwazam, ze takie gadanie swiadczy o tym, ze nie za bardzo zastanawiasz sie nad tym, co to jest wojna... Gadanie, niech sobie wejdzie kolejne wojsko i przez nasz kraj sie przetoczy jest oznaka ignorancji i pewnego rodzaju nieodpowiedzialnosci... Mnie by to zupelnie nie bylo obojetne... Wojna to nie przelewki, a jak ludzie sie zabijaja to to jest zawsze tragedia. Takie lekkie podejscie do sprawy to rezultat tego, ze nie musiales nigdy tego konfrontowac z rzeczywistoscia! Ja tez nie i dobrze mi z tym! Nie chce sie martwic o to, co sie stanie z moja rodzina!! Moj dziadek walczyl na wojnie, a moja babcie byla w obozie. Jezeli mialaby im sie zakrecic lezka w oku, to nie wzgledu na to, ze widzieli w okolo ogromne bohaterstwo, tylko dlatego, ze to jest tragedia!!!

Nie wiem jak to wywnioskowales z mojej wypowiedzi, ze bylbym pierwszy do samolotu na zachod badz za ocean... Twoja logika jest gdzies gleboko ukryta... Chyba, ze fakt, ze studiuje zagranica jest dla Ciebie oznaka braku patriotyzmu... :) Jesli tak jest, to bardzo przykre, ze tak uwazasz, ale nawet nie chce mi sie tego komentowac.

Nie rozumiem, jak mozesz mi pisac, ze nie mam wiary we wlasny kraj chlopie! "Przez taki brak wiary..." O czym Ty piszesz?? Ty przeciez nic nie wiesz o mojej wierze w Polske! To, ze nie jestem zwolennikiem tej samej opcji politycznej, co Ty nie uprawnia Cie do pisania takich bzdur! To nie ma zupelnie nic wspolnego!

Dlczego mam sie zastanawiac nad wlasnym "trwaniem" jak to okresliles? Nad czym sie mam konkretnie zastanowic ? Piszesz to po parafrazowanej wypowiedzi rosyjskeigo przywodcy? Czy mam to jakos probowac rozszyfrowac- ten zabieg? Jezeli chciales cos przez to glebszego powiedziec, to wyjsnij mi to, bo nie wiem. I wyjasnij mi jeszcze dlaczego mam sie uczyc wiary w kraj od Ciebie i w ktorym momencie ja wydaje Ci sie byc mniejszym od Ciebie patriota. Jestem naprawde ciekaw.
PedroGonzalez / 2007-06-23 22:16 / Uznany Gracz Giełdowy
wojna jest tragedia..ale wlasnie poprzez brak mocnej polityki teraz beda nas uwazac za slabych..a nasi sasiedzi maja taka mentalnosc, ze jesli widza nas slabych to nas poprostu "rozjada"....zarowno ze wschodu jak i zachodu...czy to ekonomicznie czy to militarnie....
..........
Nie rozumiem, jak mozesz mi pisac, ze nie mam wiary we wlasny kraj chlopie!
"Przez taki brak wiary..." O czym Ty piszesz?? Ty przeciez nic nie wiesz o
mojej wierze w Polske! To, ze nie jestem zwolennikiem tej samej opcji
politycznej, co Ty nie uprawnia Cie do pisania takich bzdur! To nie ma
zupelnie nic wspolnego!
..........
nie jestem zwolennikiem zadnej opcji politycznej wiec nie udezaj w strone politycznych pogladow...jestem zwolennikiem mocnego panstwa, ktore juz dosc sie wycierpialo a ma szanse zeby wkoncu sie umocnic politycznie....

a co do mojej wypowiedzi to jest ona odzewem na twoje trywialne skwitowanie mojej...w tej sie chociaz odrobine wysililes:"Ty wytrwales ????!!!! Gadasz sobie, bo pewnie nie wiesz o czym"...musi nastapic taka sytuacja zebym ci musial udowadniac, ze nie dam rady wytrwac ? to jest na takiej zasadzie:"nie byles nigdy glodny to nie wiesz co to glod...."....tak to mozemy faktycznie sobie demagogie uskuteczniac do bialego rana :)
oll1 / 2007-06-23 22:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Pedro,
Nie bedziemy uskuteczniac demagogii. Nie chce bys mi cokolwiek udowadnial. Po prostu draznia mnie osobiscie takie slowa w stylu "niech nas najada... co bedzie to bedzie.." i to byl zapalnik mojej "trywialnej" wypowiedzi. Ja po prostu uwazam, ze to jest zbyt powazna sprawa, a wygladalo na to z Twojej wypowiedzi, ze ty masz do tego "trywialne" podejscie.

Nie udarzalem w strone politycznych pogladow bez przyczyny. Napisales, zupelnie bezpodstawnie, o moim braku wiary w Polske, wiec staralem sie znalezc tego powod. A jesli nie ma przyczyny tego, ze piszesz na moj temat cos takiego, to juz nic nie poradze - w kazdym razie to nieprawda.

Pozdrawiam
samuraj jack / 2007-06-23 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Pedro Gonzalez nie posługuje się językiem profesorów politologii, ale zasadniczo ma rację
JA / 2007-06-23 20:45 / Tysiącznik na forum
Regulamin forum
samuraj jack / 2007-06-23 21:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
piękny język

pozdrawiam
PedroGonzalez / 2007-06-23 20:58 / Uznany Gracz Giełdowy
jestesmy obciazeni wieloma wiekami hostorii..nic tego nie zmieni..i trzba niestety caly czas byc czujnym...ile razy hiszpanie najechali ? oni kolonializm uskuteczniali i byli zawsze bogaci..a my ? nas tylko najzedzano i grabiono..na czym mielismy sie dorabiac?
TOMOK / 2007-06-23 19:50 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Dobry wieczór Państwu
Ładny dzień nieprawdaż?
Pozdrawiam
samuraj jack / 2007-06-23 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
przelotnie deszczowy...:)
TOMOK / 2007-06-23 20:01 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
spędziłeś go miło?

Aha..." ranga " czy cos tam takiego nie obchodzi mnie wcale
Pozdrawiam
samuraj jack / 2007-06-23 20:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
w miarę...
TOMOK / 2007-06-23 20:07 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
założe porfel
Prawdziwy ok?
Pozdrawiam
modliszka / 2007-06-23 16:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystkim TATUSIOM, tym doświadczonym, tym nieopierzonym i tym, którzy jeszcze nie wiedzą, że są ojcami - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!! :-))))))))))))


PS. całej reszcie miłego weekendu ;-)
blueberg / 2007-06-23 23:18 / Tysiącznik na forum
dzieki, ja jestem tym trzecim
:)
szymon / 2007-06-23 15:56 / Uznany Gracz Giełdowy
witam,
czy ktos z szanownych forumowiczow posiada instrukcje w pdf do metastock'a (najlepiej po polsku, ewentualnie ang) jesli tak to chetnie podam maila i poprosze ladnie o przyslanie. dzieki
arbitrazysta / 2007-06-23 16:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://stooq.com/bazy/instrukcja.html
szymon / 2007-06-23 16:31 / Uznany Gracz Giełdowy
ale tu nie mam pelnej instrukcji.... tylko o tym jak sciagac dane...
arbitrazysta / 2007-06-23 16:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://www.forextrader.pl/download/uploads/MS7.2pl.rar

no tak,chodzi o obsluge samego programu ,tu do wersji 7,2 raczej wystarczy
szymon / 2007-06-23 17:14 / Uznany Gracz Giełdowy
super, bardzo dziekuje
arbitrazysta / 2007-06-23 17:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
milo :)
TOMOK / 2007-06-23 15:15 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Witam
i przepaszam za wczorajsze zachowanie
Pozdrawiam
su_up / 2007-06-23 15:41 / _
wczoraj musiałeś narozrabiać ostro, bo niżej widzę, że szukał Cię niejaki hoolo
ma przyjść dzisiaj, a nie wygląda na takiego co by sobie dał dmuchać w kaszę
TOMOK / 2007-06-23 20:28 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
a ten co mnie szuka...niesamowite błędy robi ortograficzne...
niespotykane wręcz
Pytanie....bać się?
chyba tak...
tyle błędów...to musi znaczyć coś....
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-06-23 19:59 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
e tam..
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-06-23 19:58 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ja?
grzeczny byłem...
Pozdrawiam
dorotab68 / 24.13.41.* / 2007-06-23 14:14
Dzien dobry witam wszystkch mam prosbe wiem ze jestem nielogo ale mam pytanko do wszyskich madrych glow tego forum znacie mze jakies stronki z bezplatnymi poradami z prawa budowlanego,deweloper chce mi podniesc o ponad 17% cene budowanego mieszkania,dodam ze mam podpisana umowe przedwstepna gdzie w jednym z punktow jest informacja ze wartosc mieszkania pozakonczeniu inwestycji nie moze wzrosnac wiecej niz 5% wartosci ,ale z kolei jest jeszcze jeden punkt gdzie pisze ze moze mi wypowiedziec umowe gdyby z jakichkolwiek przyczyn niezaleznch od dewelopera kontynuowanie inwestycji okazalo sie niemozliwe lub istotnie utrudnione .Na spotkaniu powiedzieli toco wszyscy wiemy wzrost materialow budowlanych i dlatego usza podwyzszyc ale ja umowe zawieralam jeszcze w grudniu 2006 r i to tez juz nie po tej cenie niz pierwotnie mialo byc.Przepraszm ze taki dlugi moj post,bede bardzo wdzieczna za jakakolwiek podpowiedz.
mariusz przemysław / 2007-06-23 15:25 / portfel / Bywalec forum
Wez umowę i spróbuj uzyskać pomoc w biurze ochrony konsumenta,lub inspekcji handlowej.
arbitrazysta / 2007-06-23 14:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
umowa przedwsteona,jesli nie przeszla przez notariusza,nie ma zadnej mocy prawnej.Developer moze Ci nawet zwrocic pieniadze a lokal sprzedac komu innemu
arbitrazysta / 2007-06-23 16:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Umowa przedwstępna kupna - sprzedaży mieszkania
Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania. Należy pamiętać, że umowa przenosząca własność nieruchomości powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. Również umowa przedwstępna, dla swojej ważności powinna być również zawarta w formie aktu notarialnego. Umowa przedwstępna powinna zawierać wszelkie istotne postanowienia umowy właściwej sprzedaży mieszkania.

www.serwisprawa.pl
arbitrazysta / 2007-06-23 16:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a dokladnie tutaj


http://www.serwisprawa.pl/wzory_formularze.php?ct=73-99&ob=298
JA / 2007-06-23 16:00 / Tysiącznik na forum
raczej bym się z tym nie zgodził jak by miała gospodarka funkconować jakby każda umowę musiał klepnąć notariusz umowa jest aktem prawnym i obowiązującym chyba że któraś ze stron narusza prawa drugiej
oll1 / 2007-06-23 16:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Arbitrazysta ma tutaj racje. Deweloper tak naprawde moze ja wypowiedziec, bo to ON jest wlascicielem mieszkania. Tylko umowa w formie aktu notarialnego przenosi wlasnosci lokalu w recekupujacego. Tak jest.
arbitrazysta / 2007-06-23 16:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale akurat ta sprawa nie jest rzecza wyobrazen i byla juz wielokrotnie wyjasniana w dodatkach prawnych do Rzeczpospolitej
krepek / 2007-06-23 14:45 / portfel / Tysiącznik na forum
http://dom.gazeta.pl/prawo/1,65546,2767639.html
http://www.mojeprawo.pl/ ( tu możesz napisać zapytanie do prawnika z prawa budowlanego)
dorotab68 / 24.13.41.* / 2007-06-23 15:04
dziekuje za pomoc
samuraj jack / 2007-06-23 13:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Dziś nie mamy sesji; dyskusja jest senna, leniwa, czemu sprzyja pogoda;
czas na refleksje giełdowe i okołogiełdowe

ciekawy, jak na mój gust, tekst o politycznym wymiarze strajku służby zdrowia
http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/opinie_070622/opinie_a_1.html
maju / 2007-06-23 15:31 / portfel / Bywalec forum
no to się włącze do tej dyskusji: 1) na początku strajku lekarzy PiS-media próbowały udowadniać że jest strajk polityczny na zamówienie opozycji, żeby nie powiedzieć Układu 2) podczas kampani wyborczej udowadniano nam ,że obecny system opieki zdrowotnej jest jak najbardziej dobry, wymaga tylko niewielkich ulepszeń 3) od początku strajku wypowiedzi władzy zwalają obecną sytuacje Służby Zdrowia na poprzednie zaniedbania, co oczywiście jest prawdą , jednakże nie usprawiedliwiają braku zmian, a o zmianach początkowo nikt nie mówił, choć obecna sytuacja gospodarcza taki zmiany by ułatwiała 4) pomysl referendum odbieram jako właśnie upolitycznienie strajku i próbe gry na zwłoke i ewent. znalezienie kolejnej wymówki na nierobienie nic w kierunku reformowania 5) pewnei ,że opozycja chce przy tej okazji zdobyć pare punktów, typowe zachowanie każdej opozycji, akurat zachowanie HGW mnie sie podobało, o ile polegało jedynie na ofercie pomocy strajkującym 6) wyolbrzymianie protesu pod URMem w mediach też mnie osobiście bawi, inna sprawa ,że podobnie bawi mnie zachowanie premiera , który mógł cała sprawę załatwic w jeden dzień, a nie pozwalać na napedzanie jej przez żądne sensacji media 7) najważniejsze w tym strajku fakty już tak nagłaśniane nie są , a ze znanych mi informacji wynika , że we wrześniu przestanie pracować ok. 80% szpitali w podkarpackiem, świętokrzyskiem, niewiele mniej w Małopolsce, czy łódzkiem...
...odsumowując władza cały czas lekceważy ten strajk- tak to przynajmniej wynika z wypowiedzi publikowanych w mediach, sądząc ,że lekarze w końcu odpuszczą...na koniec ciekawostka, odkąd zaczła sie strajk u mnie w szpitalu, generalnie radiologia nie wyrabia sie z pracą , taki mamy natłok badań ( przy normie unijnej czasu na poszczególne badania tę ilośc badań powinno wykonywać dwa razy więcej lekarzy, ale to już inna dyskusja), jest to spowodowane strachem lekarzy z izby przyjęc przed prokuratorem , w związku z tym każdemu przychodzącemu wykonują badania jakie powinno się wykonać, było to niedopuszczalne przy zwykłym trybie pracy, ludzie bedą lepiej zdiagnozowani , lecz za to szpital nie ma szans wyjśc na zero przy obecnym kontrakcie i sie jeszcze bardziej zadłuża....
....no to ile obecny system jeszcze wytrzyma bez reform, o które domagają sie lekarze??
samuraj jack / 2007-06-23 19:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Co do dwóch spraw

Jaśnie Wielmożny Pan Bukiel niedługo po zwycięstwie PiS powiedział oficjalnie, że jego celem jest obalenie rządu; ten konflikt ma jakąś swoją logikę;

Referendum - jestem jak najbardziej za - pod warunkiem, że ewentualna podwyżka podatków miałaby dotyczyć wszystkich, czy prawie wszystkich;
sam bym brał w tym udział i głosował oczywiście przeciw;

gdyby referendum się odbyło rząd PiS, ale i kolejne rządy uzyskałyby poważny argument na rzecz oddalania roszczeń tych i owych brak zgody ogółu społeczeństwa na podnoszenie podatków - tego bym sobie życzył
maju / 2007-06-23 15:31 / portfel / Bywalec forum
ale sie rozpisałem, przeparaszam ;))
samuraj jack / 2007-06-23 13:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam w sobotnie południe

a oknem pada deszcz, Synek śpi
siadłem do kompa:)

wyzywany jestem czasami od kaczysty, mohera i innymi określeniami, pokazującymi wyższość intelektualną i moralną moich rozmówców;

nie jestem jestem jakimś fanatycznym zwolennikiem kogokolwiek, też miotają mną wątpliwości; w dużej mierze oddaje to poniższy tekst:

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=209&ShowArticleId=49815

A oto jedna z kluczowych fraz zalinkowanego tekstu:

"Jestem przekonany, że nawet jeśli dzisiejsi ministrowie są nieporadni, nawet jeśli przymykają oczy na kumoterstwo czy indolencję, nawet jeśli czasem kompromitują Polskę za granicą, to przecież nie negocjują po nocach z oligarchami - polskimi, a może i obcymi - podziału tortu, czyli polskiej gospodarki. A to już dużo. Jeśli jest inaczej, chętnie odwołam to, co napisałem, ale nawet poszlak na razie nie znajduję. Dlatego wolę obecny stan rzeczy od dawnego, choć tak często bywam tym obecnym stanem wkurzony, zawstydzony, zawiedziony."
oll1 / 2007-06-23 17:12 / portfel / Tysiącznik na forum
A mnie sie osobiscie okropnie nie podoba jak PIS polozyl lape na mediach...KRRiT to PIS. Cala ta struktura powinna zostac zmieniona. Trudno nie odniesc wrazenie, ze media nie sa wolne. Jak dla mnie to oznaka tego, ze sie cofamy.

Jezeli chodzi o wstyd za granica, to jest to jak najbradziej powazna sprawa i dotkliwa dla Polakow. Mnie troche nosi po swiecie i teraz wyjechalem na rok na studia podyplomowe do Stanow. Przebywam w obecnosci inteligentnych ludzi i musze przyznac, ze juz zbyt wiele razy sie musialem wstydzic za Kaczynskich (mowiac w uproszczeniu). Wiele ich wypowiedzi i dzialan na arenie miedzynarodowej to kompromitacja. Chcialbym moc bronic rzadzacych moim krajem, ale po prostu nie moge tego robic. Wstydze sie. Uwazam, ze zadza wladzy przeslonila im oczy, a ponadto ich krotkowzrocznosc jest porazajaca. To jest "zycie chwila", ktora niestety w rzadzeniu krajem sie nie sprawdza. My na tym zle wyjdziemy.
samuraj jack / 2007-06-23 17:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Same ogólniki...
ciekaw jestem, które działania Kaczyńskich kompromitowały Polskę w USA;
no i ciekaw jestem, jakie poglądy na świat prezentują Twoi koledzy ze studiów w USA - co to znaczy inteligentni ludzie w USA, głosujący na Demokratów?
oll1 / 2007-06-23 19:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Samuraj,
Nie mowilem o kompromitowaniu Polski "w USA" w takim znaczeniu... Bardziej chodzi mi o wewnetrzna polityke kraju oraz polityke zagraniczna, ktora jest czasem obiektem zainteresowania ludzi poza granicami Polski. Niejednokrotnie slyszy sie o tym, czym zajmuja sie ludzie u wladz, a to na przyklad poszukiwany Hubert obrazajacy prezydenta, mundurki w szkolach, wszechobecne teczki czy Tinky Winky...
Nie sledze zagranicznych gazet tak, jakbym chcial, a polityka nie zajmuje mnie az tak bardzo (meczy mnie), wiec nie wiem skad sie wzielo przekonanie niektorych moich znajomych, ze nasz obecny rzad "obsadza" wszystko swoimi ludzmi, "zdobywa wladze" i to jest ich glowne zajecie...moze wlasnie z prasy...Ale naprawde takie opinie ostatnio slyszalem! To jest takze i moje zdanie - nie wiem kiedy zacznie sie rzeczywiscie zajmowanie sprawami, ktore sa wazne. Posiadanie wladzy tylko dla jej posiadania nic nam nie da. Do niczego nie prowadzi. Wedlug mnie ten rzad naprawde prawie nic nie zrobil. Jesli uwazasz inaczej to prosze napisz konkretnie.

Z calym szacunkiem, jak mozesz oceniac inteligencje ludzi po ich opcji politycznej?? Ja osobiscie nie widze tutaj istotnego zwiazku. Czy jezeli ja nie jestem zwolennikiem PiS to nie jestem inteligentny ? I prosze nie rozpoczynajmy rozmowy w stylu "jesli glosujesz na kogos innego to nie potrafisz myslec..."
p.s. Moja uwaga dotyczaca mediow to nie jest ogolnik.
p.s.2 to nie jest tak, ze ja zupelnie sie z Toba nie zgadzam! Mnie tez nie odpowiada nielegalne odprowadzanie moich pieniedzy ... Po prostu uwazam, ze rzadzenie jest dosc istotne... a o tym, czy oni nielegalnie zagarniaja moje pieniadze czy nie, dowiem sie pewnie dopiero za kilka lat.
samuraj jack / 2007-06-23 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Cały swój powyższy post oparłem o Twoją wypowiedź wyżej:

"Mnie troche nosi po swiecie i teraz wyjechalem na rok na studia podyplomowe do Stanow. Przebywam w obecnosci inteligentnych ludzi i musze przyznac, ze juz zbyt wiele razy sie musialem wstydzic za Kaczynskich (mowiac w uproszczeniu).
Wiele ich wypowiedzi i dzialan na arenie miedzynarodowej to kompromitacja. Chcialbym
moc bronic rzadzacych moim krajem, ale po prostu nie moge tego robic. "

Rozumiałem, że chodzi Tobie o opinie inteligentnych ludzi z USA.
Dlatego tez pisałem, jakie Ci ludzie mają przekonania, czy może głosują na Demokratów;
w Polsce krążą opinie, że środowiska uniwersyteckie w USA są szczególnie lewicowe - dla których SLD to właściwie prawica...

po drugie -byłem ciekaw jakie w ogóle dochodzą informacje o Polsce do USA; jakoś nie chce mi się wierzyć, aby 38 milionowy kraj z drugiego brzegu wielkiego jeziora wzbudzał u nich jakieś zainteresowanie
oll1 / 2007-06-23 19:33 / portfel / Tysiącznik na forum
Niestety, czasem dochodza tylko takie informacje... O Polsce mowi sie tutaj wiecej niz o innych krajach srodkowo-wschodniej Europy. Rzeczywiscie poglady wiekszosci ludzi moga zostac uksztaltowane jednym bardziej obszernym artykulem w poczytnej gazecie... Tak czy inaczej czesc informacji/pogladow jest w zgodzie z moimi wlasnymi.
I zeby byla jasnosc, ja tez bylem mocno zaskoczony wiedza/zainteresowaniem niektorych na ten temat, szczegolnie, ze zwykle spotykalem sie z ignorancja, jesli cos mialo dotyczyc spraw spoza USA, UK czy Chin.
rotux / 2007-06-23 20:02 / Uznany Gracz Giełdowy
No ale..nadal brak konkretów - to jakie konkretnie działania Kaczyńskich i według kogo /jakich mediów/ są "kompromitacją"?
ps: Z moich naocznych obserwacji z kolei wynika, że przeciętnego mieszkańca USA Kaczyńscy obchodzą znacznie mniej, niż zeszłoroczny śnieg. Tzn... nie ma ów mieszkaniec o ich istnieniu bladego pojęcia.
oll1 / 2007-06-23 21:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Myslalem, ze to juz bedzie koniec tego tematu, ale musze Ci odpisac.
Przeczytaj prosze wczesniej wypowiedzi Samuraja i moje, to Twoje pytania okaza sie nieaktualne... Jakie media/gazety - nie wiem, napisalem, ze nie sledze i nie wiem skad. Jednak tematy te sie jakos pojawily i wierz mi, ze ja z nimi nie wychodzilem...

Jezeli chodzi o przecietnego mieszkanca USA - masz racje!! ale ja nie pisalem o przecietnym mieszkancu USA, ktory zapewnie nic/niewiele wie o Polsce, pisalem o ludziach, z ktorymi ja mam kontakt! Najwyrazniej nie sa przecietnymi mieszancami tego kraju (poza tym nie ma czegos takiego jako przecietny mieszkaniec, ale umowmy sie, ze wiem o co Ci chodzilo).

dzialania Kaczynskich - dopisalem, ze "(w uproszczeniu)" wlasnie po to, bys mnie nie pytal o dzialania tych dwoch Panow - tutaj mialem na mysle rzadzacych naszym krajem, bo chyba nie jest przesada utozsamienie braci Kaczynskim z wladza w Poslce, prawda?

mnie osobiscie ogarnia wstyd, jak mowi sie o najwazniejszych tematach w Posce, czym jakis czas temy byl Tinky Winky (o ktorym sie dowiedzialem od kolegi Amerykanina), Hubert, teczki i slepa walka o wladze. Ja tego nie znosze, bo sa wazniejsze tematy. Ja to uwazam za kompromitacje.

Rozumiem, ze mozesz miec inne ode mnie zdanie na ten temat i sznuje to. Twoje doswiadczenia sa najwyrazniej odmienne od moich, co wynika z Twoich naocznych obserwacji. Nie wiem, co miales na mysli, ale zakladam, ze Twoja rozmowa z Amerykanami o Polsce nie byla owocna.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje, ze sprawa jest zamknieta. Nie wiem co mnie pokusilo, by sie uzewnetrznic na taki temat na forum.. zwykle trzymam sie od gadania o polityce z daleka, bo nie lubie tych "napiec..." :)) Juz sie zmeczylem :)
samuraj jack / 2007-06-23 22:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Nie odpowiem, choć korci:))) o ponadprzeciętnych mieszkańcach USA

pozdrawiam

i miłego odpoczynku:)))))
oll1 / 2007-06-23 22:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Wzajemnie :)
rotux / 2007-06-23 22:19 / Uznany Gracz Giełdowy
Żeby nie przedłużać - sądzę, że uznanie przez Ciebie działań prolustracyjnych Kaczyńskich za "kompromitację" to .. pomyłka /łagodniej nie potrafię tego określić/.
Sądzę też, że taki Twój osąd tego zagadnienia wynika z faktu, że padłeś ofiarą medialnej antylustracyjnej ofensywy pewnej grupy ludzi, zasadniczo zainteresowanych obrzydzeniem Polakom sprawy lustracji.
Piszę to z życzliwością a zachęcam do bliższego zainteresowania się tematem. Zapewniam, że sprawa warta jest godna uwagi Twojej..i całego społeczeństwa polskiego.
Mógłbym nawet polecić konkretną lekturę, jeśli ... masz otwarty umysł i nieco chęci.
Pozdrawiam.
oll1 / 2007-06-23 22:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Rotux,
Tak, mam otwarty umysl (przynajmniej tak mi sie wydaje) i chetnie zapoznam sie z lektura! Mozemy sobie odbijac pileczke kto padl ofiara medialnej ofensywy pewnej grupy ludzi - wiesz, ze ten argument dziala w obie strony... Nie robmy tego :)
Ja wcale nie jestem przeciwnikiem lustracji, zeby byla jasnosc. Chcialbym jednak by w koncu weszly na tapete tez i inne tematy.
Pozdrawiam
rotux / 2007-06-23 22:57 / Uznany Gracz Giełdowy
ok, zagrajmy piłeczką :)
Mój pogląd: ofensywa antylustracyjna "czerwonych" - cel - /w prostych żołnierskich słowach/ obrzydzić ludziom ideę lustracji -> wygenerować sprzeciw społeczny -> uchronić czerwone umoczone w SB tyłki od sądu/kary/zachować wpływy w świecie wielkiej polityki/biznesu...
Twój pogląd /albo moje na ten temat spekulacje/: ofensywa prolustracyjna pisu - cel - odwrócić uwagę społeczeństwa od innych/gospodarczych spraw, których rozwiązywanie jest trudne/bolesne/ponad pisowe siły...
Kto ma rację? Dlaczego Twój scenariusz good, mój no good? A może mój całkiem nieprzystający do rzeczywistości? A może swoją wiedzę o rzeczywistości czerpiesz z niewłaściwych/niewiarygodnych źródeł? A może ja? .. niech wątpliwości napędzą nasze poszukiwania a umysł nigdy nie będzie zamknięty..
Zasadnicze pytanie /przy okazji ;-)/ - przestępcy w świecie biznesu/polityki /w nie! pomijalnie małej ilości a wręcz przeciwnie/ - dlaczego się nimi nie /próbować/ zająć?
oll1 / 2007-06-23 23:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Wyglada na to, ze nie musimy grac pileczka... sam swietnie zagrales :) Tak by to mniej wiecej wygladalo. Z reszta sie zgadzam. Pozdrowienia :)
samuraj jack / 2007-06-23 19:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
czasami dochodzą do Polski informacje o artykułach z prasy USA
często dziwne artykuły znajdują się w "The New Jork Times" czy "Washington Post"
a inne z "The New Jork Post" czy "Washington Times"

różne opcje pism, różne opinie
marbo / 2007-06-23 15:41 / Tysiącznik na forum
No jakbyś mi to z ust wyjął....
Sam lepiej bum tego nie ujął...
arbitrazysta / 2007-06-23 14:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zagarnianie wszystkich instytucji panstwowych na skale dotad niewidziana,obsadzanie swoimi ludzmi i ich rodzinami wszystkiego od samej gory az do poziomu solectw,walenie pensji za nic o wysokosci dotad niewidzianej,rozdecie administracji az do obledu to oczywiscie nie jest podzial tortu.
to solidarne panstwo prawa i sprawiedliwosci
samuraj jack / 2007-06-23 14:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
do gmin, sołectw...?
sam nie wiesz, o czym piszesz
su_up / 2007-06-23 15:08 / _
kolego Samuraju -- w gminach jak najbardziej
kolega bezpartyjny -studia podyplomowe, 20-letnie doświadczenie w branży ,zaangażowany i lepiej przygotowany do tematu niż członkowie komisji kwalifikacyjnej razem wzięci "przegrywa" konkurs z osobą bez doświadczenia i studiów za to a poparcia partyjnego SLD
tak się dzieje niestety
samuraj jack / 2007-06-23 15:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
odnosiłem to do zarzutów wobec PiS
PiS-u w samorządach jak na lekarstwo
warren buffet / 2007-06-23 15:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czemu sie uczepiliscie tego SLD.... kazdy ssie jak moze. PO nie ?
su_up / 2007-06-23 15:39 / _
pewnie każdy, przecież ja nie wiem tego,zależy kto rządzi w gminie
arbitrazysta / 2007-06-23 15:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
oczywiscie ze tak,tylko kolega Samuraj ma filtr na oczach
rotux / 2007-06-23 15:38 / Uznany Gracz Giełdowy
całe szczęście, że Ty jesteś obiektywny..
Merowin / 2007-06-23 14:46 / Bywalec forum
nie sa w w tym odosobnieni,to niestety polska rzeczywistosc
Merowin / 2007-06-23 14:33 / Bywalec forum
troszke za duzo skrajnosci w ich polityce, ale jesli chodzi o polityke zagraniczna to ich popieram
needle / 2007-06-23 13:56 / Bez rangi
a z tymi dwoma ...dużym i małym...
poradziemy sobie...
...przy wyborach...

albo...???
warren buffet / 2007-06-23 12:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
# cena emisyjna akcji serii B wynosi 0,60 zł,
# przyjmowanie zapisów na akcje 25 - 29 czerwca 2007 r.,
# planowany przydział akcji 10 lipca 2007 r.

dla przypomnienia
needle / 2007-06-23 12:56 / Bez rangi
czysta profeska:-)

a zechcesz napisać o co wczoraj chodziło?
(Twój komentarz dot. krótkiej sprzedaży)
warren buffet / 2007-06-23 13:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to chyba nie wczoraj mowilem =)
needle / 2007-06-23 13:17 / Bez rangi
wieczorkiem późnym...
su_up / 2007-06-23 11:45 / _
http://biznes.onet.pl/13,1419822,prasa.html
no, nie jest super
su_up / 2007-06-23 14:03 / _
http://biznes.onet.pl/14,1420241,,3254,ft.html
jednak nie jest tu tak źle,
choć Kenobi mówi nie
su_up / 2007-06-23 15:02 / _
KOLEJNY WĄTEK
niezbyt dobry, ze względu na uzależnienie od Wschodu
http://biznes.onet.pl/0,1559274,wiadomosci.html
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy