Forum Forum prawneZmiany w prawie

spółdzielnie przekształcą się we wspólnoty mieszkaniowe

spółdzielnie przekształcą się we wspólnoty mieszkaniowe

liljanna / 2011-05-24 12:24
mają wejść nowe zmiany w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowy, jeżeli w bloku wykupione będą mieszkania na własność to w takim wypadku spółdzielnia przekształci się we wspólnotę mieszkaniową, według mnie to dobre rozwiązanie, bo w takim wypadku spółdzielnia będzie mieć mniejsze prawa w decyzjach, co może korzystnie wpłynąć na zarządzane blokiem.
Wyświetlaj:
Wapniak / 2011-05-29 12:01 / Tysiącznik na forum
Hmm... Jeszcze jedno. Co z kapitałem lub zaciągniętym kredytem przez Spółdzielnie? Czy hura... młodzież też zna odpowiedź? Cóż, jakoś jak zwykle, zdrowego rozsądku brak.
Bulik / 2011-05-24 14:51 / Bywalec forum
Zgdzam się bardzo dobry pomysł!!
Wapniak / 2011-05-24 13:56 / Tysiącznik na forum
..."może korzystnie wpłynąć na zarządzanie blokiem"... MOŻE. Jak wynika z mojego i nie tylko doświadczenia, nie musi. Wszystko zależy od nas samych. Zarówno w Spółdzielniach jak i Wsólnotach. W tym bałaganie mniejszym złem jak dotychczas jest Spódzielnia. Przynajmniej zatrudnia tam jakiś fachowców. We Wspólnotach "fachowcami" są wszyscy mieszkańcy, więc życzę powodzenia.
Ponieważ na własnej skórze "przerobiłem" dwie Wspólnoty/dwa mieszkania/ z jednej uciekam do Spółdzielni.
Poza tym Wspólnoty, to doskonały interes dla wszelakiej maści Developerów. W Polsce np. nie można zmusić Developera do usunięcia usterek, nie tylko w ramach gwarancji bez Sądu.
Rozdrobnienie "konsumentów" to młyn na wodę, swoistego nieróbstwa i braku odpowiedzialności dla panującej w tym bałaganie państwowej administracji i urzędów. Na ten temat można by napisać książkę wraz z odpowiednimi załącznikami obrazującymi ich pracę.
Hura optymistom zaś, życzę dużo zdrowia.
bonton / 2011-05-24 13:05
muszę się z Tobą zgodzić, nasza spółdzielnia zdecydowanie źle działa, fundusz remontowy nie jest wykorzystywany, a odrobaczania bloku już dawno nie było!

Najnowsze wpisy