Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Spółka z o.o. - zakladać czy kupić ?

Spółka z o.o. - zakladać czy kupić ?

JurFin / 77.112.103.* / 2008-04-12 14:20
Chcę rozpocząć działalność niestety założenie spółki trwa bardzo długo, kupienie zarejestrowanej niesie ze sobą różne ryzyka .....Co robić?
Wyświetlaj:
Pawel305 / 109.241.131.* / 2022-02-02 08:31
Kupienie gotowej spółki już nie jest ryzykowne. Optioffice ma ofertę spółek neizadłużonych, z czystą historią bankową i gospodarczą, z różnym stażem i numerami NIP,REGON,VAT,KRS. A cała procedura zakupu trwa niecały dzień i jest sprawdzana u notariusza. Optioffice sprzedaż spółek https://optioffice.pl/sprzedaz-spolek
Pawel35 / 109.241.131.* / 2021-01-05 14:56
Lepiej kupić spółkę już gotową i z czystą historią. Ja kupiłem w Optioffice i nie żałuję. Prowadzą oni sprzedaż spółek https://optioffice.pl/sprzedaz-spolek Mają już gotowe spółki zarejestrowane w KRS i Posiadające numery REGON, NIP i VAT, a do tego posiadające kapitał zakładowy i dodatkowo mogą otworzyć rachunek w banku. Ze swej strony ich polecam.
JacekMi1 / 89.161.78.* / 2020-06-03 15:53
Warto wspomnieć, że jednak zakładanie spółki wiąże się z dużą ilością rzeczy i formalności do załatwienia. Dlatego ja jednak zdecydowałem się na zakup czystej spółki z o.o.z nadanymi numerami KRS, REGON i NIP, które też zostają czynnymi płatnikami VAT oraz VAT EU. Jeżeli będziecie potrzebowali w tym pomocy, to polecam https://sprzedajspolke.pl/ bo to własnie od nich udało mi się ja kupić. Cena przystępna, a ja mogłem od razu zacząć działać unikając zmarnowanych miesięcy na załatwienie wszystkiego przy jej zakładaniu.
Krakowiak / 89.187.250.* / 2020-01-15 14:56
Pewnie dla Ciebie trochę już za późno JurFin ale może przyda się innym ;) Ja zakładałem spółkę, ilość dokumentów niezbędnych do założenia mnie przytłoczyła, ale w porę zwróciłem się z tym do kancelarii, sprawa została załatwiona szybko i profesjonalnie. Polecam panią mecenas Katarzynę Karwat, warto się skonsultować przed założeniem bo sp z o.o. to nie jednoosobowa działalność gospodarcza. Pozdrawiam
anna.grzelak / 80.50.83.* / 2020-02-11 08:30
Spółka zoo to prawa, ale także obowiązki.
Czy lepsza jest spółka zoo czy jednoosobowa działalność? To już zależy od konkretnej sytuacji i innych uwarunkowań.
Całość dokładnie została opisana tutaj:

https://www.finansowysilacz.pl/umowa-b2b-czy-umowa-o-prace/

Kluczowym aspektem jest odpowiedzialność za zobowiązania. Jeśli obracasz dużymi pieniędzmi to wybierz spółkę zoo.
Grzegorz607 / 77.79.235.* / 2019-11-04 12:54
wiesz co, w tej kwestii to ty się lepiej skonsultuj z panią mecenas Anną Legieć. Bo może i kupno spółki wyjdzie korzystniej. Ale trzeba pamiętać że przed takim zakupem to trzeba sprawdzić daną spółkę. Umów się na wizytę do pani mecenas i to z nią skonsultuj tę sprawę
Mirek40893 / 88.156.139.* / 2019-07-01 08:17
Kupić spółkę z o.o można przez optioffice.pl Oferowane przez nich spółki są w pełni legalnymi, ukształtowanymi podmiotami prawnymi, mają czystą historię
posiadają wpisy do odpowiednich rejestrów sądowych oraz są zarejestrowanym podatnikiem VAT
posiadają nr KRS, REGON, NIP
nigdy nie przeprowadzały operacji gospodarczych (brak jakichkolwiek długów, umów i zobowiązań)
posiadają uniwersalną umowę spółki
posiadają kapitał zakładowy
posiadają spełnione obowiązki sprawozdawcze w zakresie Krajowego Rejestru Sądowego
posiadają komplet deklaracji podatkowych
posiadają komplet dokumentów
Wojtek684 / 88.156.139.* / 2019-06-12 12:30
Jeśli jesteście zainteresowani sprzedażą lub kupnem zadłużonych spółek to ja polecam usługi ltdbroker.pl. Korzystałem z nich i jestem zadowolony.
sabinaaa1 / 31.178.97.* / 2019-04-11 21:39
Założenie spółki jest lepsze, bo można wszystko ułożyć po swojemu. Na tym blogu http://www.spolka-w-organizacji.pl znajdziecie sporo informacji na ten temat. Jest tam wszystko dokładnie wytłumaczone. Myślę, że warto korzystać z wiedzy prawników, którzy są autorami artykułów na tym blogu.
kaśkkkk / 83.30.147.* / 2018-07-22 11:20
Myśle,że warto jest kupić-mniej zachodu. Fest taka fajna firma,podlinkuje tobie adres http://spolka.org/podwojne-opodatkowanie-pewno-wada-spolki-o-o/ . Zajmuje się sprzedażą i ogólnym wdrożeniem spółek w życie. Skontaktuj się z nimi-napewno pomogą
Karoolcia / 94.254.141.* / 2017-09-20 15:35
Tak, kupno gotowej spółki to pewne ryzyko, ale możesz skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej, która pomoże Ci załatwić całą sprawę. Znajdzie odpowiednią spółkę i sprawdzi dla Ciebie, czy to nie jakiś "kot w worku".
infoforforeigners / 2015-05-11 13:00
Spółkę z o.o. gotową do działania można założyć w zaledwie kilka dni. Sam moment zakupu gotowej "czystej spółki " trwa krócej ale później trzeba za to poświęcić bardzo dużo czasu aby dokonać aktualizacji w KRS. Dlatego też jeśli nie ma wyraźnego powodu dla którego spółka musi mieć określony wiek, lepiej założyć nową spółkę. Ponadto koszt zakupu spółki jest prawie 2 razy większy niż jej założenie.
Roman Czarnecki / 83.19.189.* / 2014-07-10 12:45
No ja zamiast zakładać spółkę zdecydowałam się kupić gotową. Nie wiem czego ludzie sie obawiają...Kupilam gotową spółkę już ze wszystkimi dokumentami. Nie musiałam biegać po urzedach i stać w kolejkach oraz nie czekałam za zarejestrowaniem jej w krs. Sprawy załatwiłam tak naprawdę w zaledwie 1 godzinę i miałam firmę. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Jadka / 78.10.86.* / 2015-05-05 14:50
Znacie jakieś firmy godne polecenia, które pomagają w takim szybkim założeniu spółki?
przewodnick / 2008-04-12 16:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przymierzałem się do zakupu, ale zrezygnowałem ponieważ nie miałem pewności, że sprzedający czegos nie zataił - wpadnie faktura, komornik, ktoś z wekslem i pogrązy firmę. Założyłem spółkę - działałem jako spółka w organizacji i nie muszę się bać pukania do drzwi. Powodzenia.
przewodnick / 2008-04-12 16:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kilka rad:

1. Możesz założyć spółkę w mieście w którym szybciej załatwisz formalności - np. gdy ja czekałem w wawie ponad 3 miesiące w Trójmieście trwało to mniej niż 2 tygodnie. Wynajmujesz kawałek pomieszczenie i po rejestracji przenosisz spółkę w dowolne miejsce.
2. Możesz poszukać Notariusza z kontaktami. Zdarza się podobno, że może to trwac 1 dzień
3. Możesz napisac pismo przewodnie wnioskodawcy o przspieszenie procedury i o niezwracanie uwagi na drobne błedy (żeby sąd nie odesłał do poprawki gdy np. zapomnisz przecinka w PKD).

Pamiętaj, że zakup spółki działającej ma również swoje zalety - jeśli był przychód (a może i zysk) - bez problemu dopstaniesz kredyt a tak wydawałoby się prosta rzecz jak komórki dostaniesz od reki (co będzie trudniesze w przypadku nowej spółki). Jeszcze raz - powodzenia
JurFin / 77.112.149.* / 2008-04-12 20:22
Dzięki za cenne rady i życzenia powodzenia, Notariusz z "kontaktami" to chyba najlepsza koncepcja tylko skąd go wziąć ?, Rejestracja tylko w sądach z miast wojewódzkich czy tak?

Najnowsze wpisy