Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

Spółki, które przyniosą pewny długofalowy zysk

Spółki, które przyniosą pewny długofalowy zysk

Redakcja forum / 2006-05-09 20:10
Zbieramy Wasze opinie o spółkach, które dają graczom pewność, że ich przyszłość jest stabilna, a zysk adekwatnie do sytuacji na giełdzie - PEWNY. W tym wątku pilnujemy porządku. Prosimy o nazwę spółki i uzasadnienie. Za wypowiedzi kubek Money.pl
Wyświetlaj:
majka / 80.53.60.* / 2006-05-21 21:32
TOORA - mają kontrkty długoletnie i kapitał. Gwaranta stabilnych wzrostów
andrzejk / 2006-05-18 19:43
Ja stawiam na Bioton, Lubawa i Lentex (o tych coś więcej wiem, bo je mam, o pozostałych się nie wypowiadam, choć za pewne parę by się jeszcze znalazło).
Poziom / 83.27.212.* / 2006-05-22 22:59
ja tyz mam lubawke i na nia licze. Wszystkie znaki na niebie i ziemi i w komunikatach wskazuja ze po emisji nawych akcji ruszy z kopyta!
ToMi / 2006-05-29 12:10
hehe tez mam lubawke i tez czekam:) ale termin wyplaty jeszcze niejest ustalony oby jak najszybcjiej bylo:) wiem ze ponad 2 mln zl maja przeznaczyc:D
czarny / 2006-05-18 18:51 / Bywalec forum
hej,

ja bym sie proponowal przyjrzec bankom, jest to pewna inwestycja a w dluzszym okresie czasu oplacalna. szczegolnie w tym roku widac ze ten sekor radzi sobie doskonale.

pozdrawiam
rdom / 2006-05-23 09:02
Banki to pewna inwestycja ale dla dużych graczy. Widać to teraz na przykładzie Millenium.
Drwalwaw / 83.238.7.* / 2006-05-17 10:35
Jeżeli chodzi o bardzo "długofalową" inwestycję to myślę również o Redanie. Wprowadzają działania naprawcze. Cześć korekt w związku z niezatwierdzonym sprawozdanie finansowym za 2005 r. a wykazanych w 2006 r. zostanie ujęta w 2005 r. o ile biegły rewident czyta komunikaty Spółki np. dotyczące przeszacownia finansowych aktywów trwałych. Moim zdaniem spowoduje to skokową poprawę wyników w II kw. 2006 r. Biorąc pod uwagę działania Zarządu zmierzające do obniżenia kosztów można się spodziewać zysku netto na koniec tego roku.
Drwalwaw / 83.238.7.* / 2006-08-07 16:58
Wyszedłem jednak z tej inwestycji. Sanacja potrwa dłużej niż myślałem. Zainwestowałem w SFINKS-a i EUROFILMS. Spółki z mocnymi fundamentami na trudne czasy i jak przyjdzie zmiana trendu to myślę że bedą prezentować wzrosty wyższe niż poprzednio.

W związku z dzisiejszym umocnienie się złotego (7.07.06) wydaje mi się że można spodziewać się powrotu zagranicy na nasz ryneczek. A to spodowuje w najbliższym czasie niewielki wzrost cen bo są wakacje ale po wakacjach myslę, że powrót do trendu wzrostowego stanie się faktem.
avi / 2006-05-18 18:17 / portfel / Bywalec forum
ostatnio zainteresowałam sie polnordem! inwestycja na jakis miesiąc czasu... co Wy na to?
cze / 83.6.81.* / 2006-05-16 20:10
NETIA, pod wrunkiem że W.M przestanie pieprzyć głupoty że to dużo:
4 mln dla banku inwestycyjnego
3 mln dla P4
6 mln na odpisy
NIECH POWIE ILE WYDAJE NA SPONSORING ?!
Midas / 83.10.105.* / 2006-05-15 17:40
ALCHEMIA I SKOTAN, przyszłość jest w biopaliwach
ww / 83.16.4.* / 2006-05-25 23:05
skotan to nie ma nic poza pomysłem i głową KARKOSIKA, a alchemia i tak jest już przeszacowana i to równo
nonname / 2006-05-15 19:12 / Bywalec forum
totalna glupota spolki dawno przecenione popatrz sobie na censtal gdansk zobacz kto go przejmuje i zrozum co ma przyszlosc
Rabarbar / 2006-05-12 13:53 / Bywalec forum
Polimex-Mostostal, stabilna spółka. Dobry akcjonariat –CU OFE BPH CU WBK i inni. Pomimo dobrych wyników finansowych nadal spółka niedowartosciowana. Niska cena w porównaniu z rekomendacjami może wynikać z tego, że spółka ta nie prowadzi tak intensywnego PR (pi-ar) jak wiele spółek giełdowych, których cena jest przesadnie wysoka. Spółka dobrze zachowuje się w przypadku krótkiej głębszej korekty. Spółka realizuje intratne kontrakty krajowe i zagraniczne np. we współpracy ze Szwajcarami. Spółka szacuje, że w tym roku może osiągnąć kilkunastoprocentowy wzrost przychodów. Zysk netto grupy Polimeksu-Mostostalu wzrósł w I kwartale 2006r. o 65,9%. Wyniki lepsze od oczekiwań analityków. W przyszłym miesiącu może dojść do przejecia spółki z branży budownictwa kolejowego co w obecnej sytuacji może okazać się doskonałym biznesem gdyż wiele projektów remontu i przebudowy linii kolejowych jest zapisane w Narodowej Strategii Rozwoju i jest finansowane również z funduszy UE. Przykładem może być kontynuacja przebudowy linii E-20 od Siedlec do Terespola (granica państwa). W tym roku przeprowadzane są przez PKP Polskie Linie Kolejowe przetargi na remont wielu linii kolejowych jak np. Warszawa – Gdynia, w których również Polimex będzie miał spore szanse. Planowane są inne przejęcia i połączenia (-ZREW). Zarząd zapowiada wypłacenie dywidendy za 2005r. Szczególnie polecam długodystansowcom :)
Drwalwaw / 83.238.7.* / 2006-05-12 12:23
Toora o której nikt nie pamiet aż doopublikowania dziś wyników. Oni mają podpisane umowy długoletnie, mają kapitał i wiedzą jak go zamieniać na dodatkowe zyski. W perspektywie kilku następnych lat oferują ponad przeciętne zyski a ponado nie mają żadnej istotnej konkurencji w kraju. Oferują unikalny produkt. Moim zdaniem scenariusz podobny do Decory jest bardzo prawdopodobny. Początkowo konsolidacja a później wybicie w górę, które własnie się zaczęło. Docelowa cena również około 45 zł jak w przypadku Decory.
pilot / 2006-05-12 13:50
Również postrzegam tą spółkę jako gwaranta stabilnych wzrostów.
Z nieoficjalnych informacji wiem że mają to co w produkcji najważniejsze, to portfel zamówień przekraczający ich możliwości wytwórcze. Wprawdzie wartość akcji jest troche zawyżona jednak przy tak korzystnym układzie związanym z brakiem trudności w zbycie wytwarzanych produktów i dobrej polityce finansowej spółka ma przed sobą obiecującą przyszłość.
Redakcja forum / 2006-05-12 11:57 / Administracja forum
Typujesz?
M / 2006-05-11 16:33
Też na nich stawiam.Ale uczy cierpiwości.
norma / 82.139.47.* / 2006-05-11 01:28
Kruk - ceny złota biją rekordy co przełoży się w przyszłości na wartość akcji spółki. Złoto jest metalem, który miał największy wpływ na losy świata. Od czasów, kiedy jego posiadanie stało się elementem władzy i bogactwa, aż po dziejszy dzień - przeplata się z polityką. Spółka nie ma na naszej giełdzie branżowego konkurenta.
ww / 83.16.4.* / 2006-05-25 23:08
złoto złotem a byłeś w sklepie Kruka? ja byłem i byłem tez u konkurencji, Apart niestety wygrał, Kruk traci rynek a złoto to nie tylko to co się świeci
campal / 2006-05-20 18:25
Totalna bzdura,spolka ma szanse na wzrosty na tego typu markecie tylko. Short position.
norma / 82.139.47.* / 2006-05-20 23:45
Campal podaj swoje propozycje!
campal / 2006-05-21 00:40
Wszystko zalezy jakiego rodzaju graczem jestes tzn. typowym spekulantem ,dlugoterminowym investorem czy tez czyms jeszcze.
Jedno wiem na pewno tj. polska gielda to wybitnie spekulacyjny market.A co do zlota to bizuteria nie jest zbyt wielka inwestycja. Zazwyczaj ludzie sprzedaja to poznij jako zlom.
norma / 82.139.47.* / 2006-05-21 19:05
Campal zgodnie z tematem: "Spółki, które przyniosą pewny długofalowy zysk", podaj tylko swoje propozycje!
tele / 83.11.241.* / 2006-05-10 22:04
KROSNO - po 1,5 rocznej bessie spółka ma już wsparcie w postaci podwójnego dna, spółka jest w trakcie intensywnej restrukturyzacji, likwidują stary zakład produkcyjny w Krośnie (kupnem gruntu zainteresowane jest Tesco), są w trakcie zwalniania 500 osób (oszczędność ok.18 mln rocznie), w bieżącym kwartale rozpoczynają restrukturyzację spółek z grupy, mającą na celu utworzenie holdingu.
Obecnym celem strategicznym nowego prezesa Krosna jest otwarcie się na rynki Azji Południowo Wschodniej. Krosno ma silną markę na całym świecie, sądzę, że z pomocą obecnej restrukturyzacji stanie jeszcze na silniejszych nogach (gdyby było inaczej nie kupowałby największy akcjonariusz Pan Sawicki 20.12.2005 w transakcji pakietowej 80 058 szt akcji.)
W dodatku prezes zapewnia, że w najbliższym kwartale, tj drugim br. będzie zysk (czytaj Parkiet z 21.03.2006r.).
Dlaczego prezes jest tak pewny zysku w II kw., może ma to związek z wypowiedzią byłego prezesa, który powiedział „"Nieruchomością zainteresowane jest Tesco. Z naszej strony chcielibyśmy sfinalizować umowę w maju - czerwcu 2006 roku" (czytaj (PAP, pb/15.12.2005, godz. 13:09)
Krosno dawniej cieszyło się w kręgu analityków sporym zainteresowaniem (liczne rekomendacje), może wkrótce znów wróci w obszar ich zainteresowań.
Coś mi się wydaje, że Krosno się odradza.
Czy zainwestować trochę kasy w tę spółkę, pozostawiam to już waszej decyzji.
Pozdrawiam.
Drwalwaw / 83.238.7.* / 2006-05-12 12:41
Krosno kupuje gaz który jest coraz dróższy. Rosną koszty wytworzenia złotówka się umacnia. Gereralnie Spółka nie ma obecnie możliwości przeniesienia tych rosnących kosztów wytworzenia na odbiorców. Nie liczyłbym tu na jakieś nadzwyczajne zyski
Jeck / 2006-05-10 19:31 / "Poławiacz perełek"
Witam do grona zaliczam MCI- pod wpływem hajdi zainteresowałemsie tą spółką.
Wygląda na to że aktualny ich "portfel " spółek jest b. atrakcyjny. Szykują sie dwa debiuty na giełdzie, travel już jest jest teraz tylko go dobrze sprzedać...i kurs może wracać..do 11. A z takiego poziomu zaczynali....

poza tym PXM powoli i systematycznie- dobre wyniki i nie nerwowo
I tu żebyście sie nie zdziwili- KGHM przynajnniej do olimpiady w Pekinie- Chiny później będą swoje exportowali i ppyt na świecie siądzie, ale do tego czasu wcale bym sie nie zdziwił, jak zobzczymy 200

I naturalnie Getin- bez fajerwerków, ale myślę,że to nie potrwa zbyt długo. Pan Cz.coś dla nas szykuje...:) koło 20złotych na Gwiazdkę i sprzedajemy

Pozdrawiam wszystkich i życzę samej zieleni
zagi / 2006-05-10 18:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
IDM w związku z dobrymi wynikami (bo hossa trwa :-) i niezłymi planami - myślę że sporo jeszcze poszybuje w górę.
MNI pewnie będzie miało niezłe wyniki i w związku z tym UP
BIOTON jeszcze trochę się napompuje do splitu i pp
LUBAWA?! - to pewnie długoterminowa inwestycja
Pozdrawiam wszystkich przewidywaczy i optymistów ;-)
Redakcja forum / 2006-05-10 16:04 / Administracja forum
Prosimy pierwsze 10 osób o adres pocztowy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy