Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Spora aktywność krajowych inwestorów giełdowych

Spora aktywność krajowych inwestorów giełdowych

Wyświetlaj:
strokuś / .* / 2005-02-22 17:06
troszkę z innej beczki:"Foreign investors held 78pc of the shares listed on the Budapest Stock Exchange at the end of last year, the highest ratio since the beginning of 2000, and up by 2.7 percentage points from the end of September 2004."
ORZEŁ / .* / 2005-02-22 15:51
NO I ZJAWIŁA SIĘ PEREŁKA CO MI URATUJE DUPCIE ...... SON WSCHODZI I ZACHODZI CO KILKA chWIL .... PAMIĘTASZ STROK:)
orzech / .* / 2005-02-22 10:51
Jkaiś nagły i niespodziewany dołek na Getinie do 3,35. Łyknąłem pięknie po 3,39.
ira / .* / 2005-02-22 23:19
jak się jutro potwierdzi wisielec to niewesoło z tym getinkiem oj niewesoło
anna / .* / 2005-02-22 16:43
Getin - szykują się nowe emisje - pewnie dlatego.
ira / .* / 2005-02-22 12:23
nie wiem czy jest się z czego cieszyć:(
ira / .* / 2005-02-22 15:15
to się nie dzieje bez przyczyny technicznie musi się schłodzić:)
orzeł / .* / 2005-02-22 10:16
coby grajewo nie klęknęło przed 220 i będzie dobrze
orzeł / .* / 2005-02-22 10:15
Strokus powalczymy razem na swissie kupiłem sobie dziś a co:)!
dropshot / .* / 2005-02-22 15:50
Orzełku... wreszcie ruszył Sanwil!!! Myslę że jutro bedzie dobrze :)
lolek / .* / 2005-02-22 15:17
...ja tez ...szkoda tylko ze wszedlem za wysoko - i to 2-krotnie a teraz minusy - jedne mniejsze drugie wieksze w oczy kolą mnie :\A teraz nic ...tylko poczekalnia!
orzeł / .* / 2005-02-22 10:11
ferrum do 10 i może wtedy w górę:)dziś z irenką może być ciekawie
orzech / .* / 2005-02-22 09:19
Ferrum... Czy to czasem nie "podwójny szczyt" na miesięcznym ;-) Kredyt BAnk - zawsze, ale przynajmniej na rk. Ja nie mam tyle czasu. Prochemia - rozważałem w ubiegłym tygodniu długo - nie wszedłem. Dobrze, że na Mieszku zanegowana została najgorsza formacja. Pozdrówka i ruszamy zaraz do boju !
dżeju / .* / 2005-02-22 09:01
Cze,Szkoda żem taki bojaźliwy (a jaki mam być jak ciągle w dupe?), bo czaiłem się na Hogę od paru dni (zresztą pisałem, żeby nie było, że nie) i nawet wczoraj jak się otworzyła 5% powyżej poprzedniego zamknięcia miałem juz zredagowane zlecenie w internecie ale się powstrzymałem :( No nic to, zobaczym co z Ferrum i EPN (mała flaszka na tygodniowym, obronione zniesienie 38% wzrostu, malejące obroty), które aż drżą żeby wyskoczyć jak z katapulty, I hope.Zawiodłem się na Simple (na razie) i zamiast niego kupiłem Permedię, ale mam mieszane uczucia. Rośnie co prawda, ale ja nie mam tyle czasu :) Kusi, zeby wejść w Elektromontaż Warszawa, który po wspinaczce na Mt. Everest ładnie skorygował i może już dziś zdobywanie kolejnych górek.Ampli też mnie zawiodło, ale nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.Kredyt Bank - flaga się sprawdziła po prostu. Dobry na long term.Kusi mnie żeby sprzedać Prochem, ale coś mi mówi żeby nie. Przynajmniej do wyników (rekordowych), które za tydzionek.A w kwestii drobnicowania portfela to nie jestem za. Po co inwestujecie w akcje, najbardziej ryzykowny instrument? Żeby osiągnąć ponadprzeciętny zysk chyba, większy niż lokata bankowa i obligacje, bezpieczne instrumenty? A dywersyfikacja portfela bardzo to ogranicza, bo jedno rośnie drugie spada itd. Jeżeli coś kupujesz, to powinieneś być do tego przekonany w 100%, a wtedy prędzej czy później zyskasz. Zakładając, że nie inwestujesz w spekulanctwo (co nie jest w sumie takie głupie) tylko w fundamenty, jakiś tam zysk osiągniesz. Moim zdaniem max 3 spółki w portfelu, ale wybrane naprawdę na solidnych podstawach. Trudne to, bo jak widzisz, ze twoje stoją jak wryte a inne rosną, to ręka świerzbi. Ale pamiętaj, że to gra dla cierpliwych, no i że przeskakiwanie z kwiatka na kwiatek pożera twój czas i kosztuje prowizję.Czyly - kupić i trzymać do bólu! Ciągle się tego uczę i trochę spekuluję, ale niedługo skończę.
orzeł / .* / 2005-02-22 12:17
z podziałem portfela tudzież jego "niepodziałem" mam nieco inne zdanie i na razie jest good więc się tego trzymam - większa dywersyfikacja ot co :)
orzeł / .* / 2005-02-22 12:27
dżej jakbyś tak sobie np wczoraj kupiła hogę na zamknięcie po całości oj nie byłbyś dziś szczęśliwy:(
dżeju do orła / .* / 2005-02-22 15:02
nie, nie, Hoga jest tylko na jedną sesję, spoko, dla dey trajdersówa Boryszew robi swoje... rok temu nazad przy 130 mówie "kurka, ale dał zarobić ludziskom, spadnie", potem przy 180/18 po splicie wszedlem i wyszedlem bo jakiś nieruchawy był, spadł jeszcze deczko, no i proszę jaka hiperbola się tworzy. Pytanie czy się skończy wzrost bo przeciez KIEDYŚ MUSI. Jak sobie popatrzyłem na wykresy sprzed roku, odcinając to co potem, to wzrost rzędu 300% w miesiąc nie był rzadkością (nie tylko na Boryszewie zresztą) a my tu oczekujemy zwałek jak kurs wzrośnie o 50%. Więcej wiary, ludkowie roztomili!
orzeł / .* / 2005-02-22 15:19
dżeju tylko powiedz mi dlaczego to tak się dzieje że jak ja patrzę w przeszłość to widzę to samo a na rachunku + 40 % a nie +150 % przynajmniej ;)
ira / .* / 2005-02-22 07:29
Yo dolny poziom luki z 04.02 na ferrum obroni kurs i dziś mocny ruch do góry !To na prawdę dobra spółka:)
orzech / .* / 2005-02-22 01:54
Witek Zajączkowski ma rację. Pozajmowali krótkie i tylko czekają. Dawno nie było tak wielkiej ujemnej bazy. Moim zdaniem to się wszystko (WIG20) zwali na ryj lada dzień. Trza być czujnym Bracia. Licze, że część kasy pójdzie w maluchy a wtedy nasze będzie na wierzchu. Wreszcie dziś ktoś zadął z rana w Miechy. Pekaes doczołgał się do emisyjnej teraz dopiero. Moje straty po wysiądnięciu na przystanku 8,95 są bolesne i jeszcze się goją. Sprzedałem częć Ibsysa wpiątek ae się namęczyłem ufff...
strokuś / .* / 2005-02-22 00:05
ehm, ehm... kaszelek jeszcze trochę został, ale generalnie medycy doprowadzili mnie na tyle do zdrowia, że dzisiaj poszedłem wreszcie do pracy... no i ciągłe pozostaje mi oglądać już tylko post factum.Co do portfelika to cóż - dzisiaj +1,24%, gorzej niż W20, ale lepiej niż midy i wirry z którymi bardziej moje papiery można porównać. Trza chyba po prostu zamknąć słabe pozycje i wzmocnić ulubieńców: medycy i 7 liter dzisiaj w top10 wzrostów.Co do W20 to trochę martwi mnie dwa zero osiem pięć - w drugim podejściu znowu się nie udało. Ale może jutro po dniu prezydenta się uda - i wtedy myślę, że lecimy dalej. Ale więcej niż 2400 chyba nie będzie :)Co do tego gdzie warto spojrzeć to myślę, że w lustro - od razu wiadomo w co zainwestować :)
asmoku / .* / 2005-02-21 23:30
Witam wszystkich! Jestem nowicjuszem jeslli idzie o gre na gieldzie. Poki co trzymam jeszcze KGHM (po 28 kupione), licze na świecie, mieszko ale w dluzszym terminie. Przy Wsip nie mam juz cierpliwosci choc na moje oko potencjal jest. Co o tym myslicie? Pozdrawiam!
lolek / .* / 2005-02-21 23:04
witam wszystkich! :)Od jakiegos czasu w moim portfeliku systematycznie pojawiaja sie papiery Swissmedu - na razie zyski na akcję byly ledwo kilkugroszowe (za pierwszym razem) a ostatnio (piatek) po niezbyt szczesliwym zakupie po 3,01 i dokupieniu po 2,96 dzisiaj ledwo udalo mi sie wyjsc na zero - sprzedaz po 3,01 :( . Zastanawiam sie jednak nad 3 podejsciem do tej spolki np: po cenie dzisiejszego zamkniecia. I tutaj - przy okazji wymiany pogladow nt. spolek - mam pytanie do szacownego grona ;) ...co wy sadzicie o Swissmedzie?
orzeł / .* / 2005-02-21 23:41
witaj specjalistą jest Strokuś :) Taki miły zartowiniś w obyciu a poważny inwestor z wyczuciem również - on więcej Ci powie na ten temat:) Ja kupowałem po 2.9 i 2.8 i sprzedałem po 2.84 narobiłem się co niemiara (parę dni i straciłem prawie parę adidasów na tej zabawie:)wyskoczyłem i zabrałem softbank a szwajcary w tym właśnie momencie do góry :)gdybym miał dziś tak jak Ty to pewnie bym trzymał ale to tylko moja opinia - bez żadnych głębszych sugestii i innych podpowiedzi.Już raz takie fondue czy faut pas popełniełem i więcej się nie dam wkopać:) Takszczerze to nie tak sobie wyobrażałem ten ruch wybicia myślałem że będzie mocniej:) tylek tylko że się nie doczekałem :)Pozdrawiam i do góry (oby)
strokuś / .* / 2005-02-22 00:41
aż się zarumieniłem ;)ja wszedłem po 2,82 (i duża w tym Twoja zasługa)ale chwalić dnia przed zachodem nie można - nie sprzedałem, więc jeszcze nic nie zyskałemcieszą mnie jednak te niezbyt szybkie wzrosty, bo jakby wzrosło od razu 10-15% to ze swoją pazernością pewnie bym nie sprzedał licząc na 30%, a wtedy by spadło na 2,7 :)a tak jeszcze sobie pewnie troszkę porośnie - wygląda na to, że trend się zmienił i pewnie niebawem zobaczymy 3,2ale ja bym się moim zdaniem nie kierował ;)
waldek s / .* / 2005-02-21 22:06
10.03.2005 NOWAGALA (CNG)Ustalenie prawa poboru (9:2) 8.209.796 akcji s. UWytłumaczcie lamerowi (czyli mnie): co to daje jak cena emisyjna będzie nie niższa niż giełdowa???
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy