Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Spora zmienność na warszawskim parkiecie

Spora zmienność na warszawskim parkiecie

Money.pl / 2006-03-31 23:15
Komentarze do wiadomości: Spora zmienność na warszawskim parkiecie.
Wyświetlaj:
Robbi / 2006-04-03 09:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Strokuś, troszkę niżej p[rzedstawiłem swój portfel, może go skomentową, i podpowiedzieć co byś w nim zmienił?
Robbi / 2006-04-03 09:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przepraszam za błędy, piszę szybko i czasem nie patrzę na ekran, a klawiatura lubi mi płatać figle i nie zawsze wszystko przyjmuje.
orzeł / 2006-04-03 00:03 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
sorki nie wziąłem pod uwagę żę będzie to tak długie
i uwaga dla niedźwiedzi (myślę że ostrożności nigdy nie za dużo ):
przy analizie wigu 20 (bo to kontr interesuj myślę że warto zwrócić uwagę na dość istotny sygnał kupna na macd (linia sygnalna a potem poziom zero rozjechane)
do tej pory od początku 2005 roku zdarzało sie to tzykrotnie i za każdym razem generowało ruch na wigu 20 w granicach 10%
czy i tym razem tak będzie ? tego nie wie nikt ale ostrożności nigdy nie za wiele :0
no to lulu idę
apap
strokuś / 2006-04-03 09:01 / Uznany Bywalec forum i giełdy
mi też wychodzi że idzie na wzrosty i raczej większe niż 10% - nieśmiało spodziewam się 3300-3400 za 2-3 m-ce
i tu się chyba diametralnie różnię w oczekiwaniach od Pabla, bo on przewiduje w tym czasie 2550
zmienię zdanie jeżeli dojdzie do istotnego przełamania linii rocznego trendu wzrostowego - ale wydaje mi się to mało prawdopodobne
myślę, że sytuacja się wyklaruje w tym lub przyszłym tygodniu
Batman / 2006-04-03 00:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trzeba będzie dla wszystkiego ustawić stop (oby znowu nie wyrzuciło mnie z rynku jeżeli wzrost będzie chwilowy :-))

Czas odpocząć przed zaczynającym się nowym tygodniem giełdowych emocji.

Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrej nocy
Batman / 2006-04-03 00:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozwolę sobie jeszcze zwrócić uwagę na WIGOMETR (dostępny na stronie www.gpw.com.pl):

"Wartość wskaźnika WIGOMETR na koniec bieżącego tygodnia (31 marca) wynosi -58 pkt., co oznacza spadek wskaźnika o 47 pkt. w stosunku do ubiegłego tygodnia. Wśród uczestników ostatniego badania 10 proc. oczekuje wzrostu, a 68 proc. spadku wartości indeksu WIG20 na koniec przyszłego tygodnia."

Ciekawe czy większość znowu się pomyli :-)
orzeł / 2006-04-02 23:56 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
wiem że kogoś netia interesi i kogoś tpsa więc pozwolę sobie wkleić poniższy artykulik :
"W oparciu o zrewidowane modele i długoterminowe założenia rozwoju rynku telekomunikacyjnego wydajemy rekomendację (Rekomendacje) Akumuluj dla TPSA (TPS), jednocześnie zalecając Redukcję zaangażowania w akcjach Netii (NET).
Niezależnie od ogólnego trendu spadkowego wydatków telekomunikacyjnych, segment przesyłu danych w Europie Środkowo-Wschodniej ma przed sobą obiecujące perspektywy. Uważamy, że wraz z oczekiwanym podwojeniem się przychodów z przesyłu danych w dłuższym terminie, implikującym utrzymujący się dwucyfrowy wzrost segmentu, spółki z branży są w stanie wygenerować ponadprzeciętne zyski. Dodatkowo wielkość polskiej gospodarki i wysokie tempo jej rozwoju powinny sprawić, że uczestnictwo w dostosowaniu się Polski do średniej europejskiej będzie silnym motorem wzrostu zaangażowanych spółek.

Będąc świadomym potencjalnych korzyści TPSA i Netia rozpoczęły ofensywę w segmencie przesyłu danych poprzez oferowanie rozwiązań w technologii WiMax (Netia) oraz wprowadzanie na rynek zintegrowanej oferty multimedialnej LiveBox (TPSA). Poza tym obydwie spółki starają się spożytkować potencjał polskiego rynku telefonii komórkowej, na którym TPSA chce stać się wkrótce niekwestionowanym liderem, zaś Netia szykuje się do walki o klientów.

Niestety dla Netii, spółki te istotnie różnią się pod wieloma względami. Podczas gdy wysokie zyski TPSA mogą być jedynie nieznacznie obniżone przez duże inwestycje, koszty tych ostatnich zamienią zyski Netii w wysokie straty przez dwa najbliższe lata, których pierwszym zwiastunem może być już I kw. 2006. Uważamy, że stopa dywidendy dla Netii utrzyma się na poziomie 2,5%, bez szans na skup własnych akcji przed rokiem 2008, podczas gdy spodziewamy się, że TPSA od przyszłego roku pozytywnie wyróżni się stopą dywidendy na poziomie 9%. Projekty realizowane przez TPSA powinny być odbierane jako uzupełnienie dojrzałego modelu biznesowego, podczas gdy Netia zaangażowała się w przedsięwzięcia bardzo obiecujące, lecz wciąż obarczone ryzykiem. Na korzyść TPSA przemawiają również ostatnie zawirowania polityczne, podczas gdy brak jakichkolwiek decyzji deregulujących rynek telekomunikacyjny niekorzystnie wpływa na NPV projektów realizowanych przez Netię.

Bazując na wycenie DFC szacujemy wartość jednej akcji TPSA na poziomie 25,8 zł, co implikuje 15.7% potencjał wzrostu kursu spółki. W odniesieniu do Netii wycena porównawcza wskazuje na wartość jednej akcji na poziomie 4,7 zł, 4,5% poniżej aktualnej ceny rynkowej. Postrzegając wynik wyceny akcji Netii metodą DCF (6,38 zł) bardziej jako teoretyczny potencjał wzrostu niż obowiązkowe zalecenie inwestycyjne, zalecamy zwiększenie zaangażowania w akcje TPSA kosztem walorów Netii.

(Paweł Puchalski DM BZ WBK S.A.)"
Robbi / 2006-04-03 00:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Orle, kilka postów niżej przedstawiłem swój portfel, możesz go trzoszkę skomentować i ocenić?
krismy / 2006-04-02 23:35
Przeczytałem na innym forum, że podobno pełne arkusze zleceń w interii są w czasie rzeczywistym. Tylko jak się wejdzie w "pokaż wszystkie zlecenia kupna" lub "sprzedaży", trzeba to sobie samemu odświerzać przez klikanie. Nie sprawdzałem tego, ale ci co składali zlecenia mówią że pokazuje się to po kilku sekundach. Nie nadaje się to do śledzenia np. 10 spółek ale do spekulacji na jednym walorku lub kontrakcie, to jak znalazł. I za free. Jutro sprawdzę osobiście i dam znać.
grajek / 2006-04-02 23:36 / "Uznany Gracz Giełdowy"
daj znac i jakis link podeslij
Robbi / 2006-04-02 23:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/notgpw/notc/c_akcje

Wybierz spółkę, a póżniej pod napisem "Tego nie dowiesz się w biurze maklerskim !" wybierz zlecenia kupna lub srzedaży i masz wszystkie zlecenia lecz trzeba je samemu odświerzać.
koki / 2006-04-03 00:07 / Bywalec forum
ja korzystam z tej strony,nie ma wielkiej dokładności, ale zawsze można mieć jakąś orientację w kupnie i sprzedaży spółek>))
koki / 2006-04-03 00:17 / Bywalec forum
http://mojeinwestycje.interia.pl/wykres?wlid=280&porow=&rdz=0&wsk=7&okresy=30&rn=1&typ=0&skala=0&srednia=1 TO JEST TA STRONA
Batman / 2006-04-02 22:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Grajku, chciałbym odpowiedzieć na pytanie: "wiadomo na jakiej zasadzie dziala wycena akcji. a kontraktow ? przeciez czasem one wcale nie ida za wigiem20. baza czasem porusza sie w rozne dziwne strony. czy to ma zwiazek z iloscia wystawianych krotkich oraz dlugich pozycji ?"

Rynek terminowy w pewien sposób przewiduje przyszłość. Jeżeli gracze rynku terminowego są nastawieni pesymistycznie co do przyszłości to baza jest ujemna i kontrakty są poniżej WIG20. Gdy panuje optymizm to kontrakty są ponad WIG20. Jednak często bywa, że nie jest to wiarygodny prognostyk, gdyż wystarczy, że WIG 20 nagle jest wyciągany do góry i kontrakty mogą go nawet wprzedzić (zmienić bazę z ujemnej na dodatnią bez specjalnej przyczyny - czysta spekulacja). Nasz rynek terminowy jest mimo wszystko nadal dość płytki, stąd duże wahania bazy. Wykresy obrazujące zmiany bazy są np. na stronie parkietu: http://www.parkiet.com/futures/inde x.jsp
krismy / 2006-04-02 23:29
Batmanie, Gram od niedawna na kontraktach. Zacząłem grać za sprawą Twoich postów - wzbudziłeś moje zainteresowanie. Faktem jest, że kontrakty przewidują przyszłość. Obecna ujemna baza mogłaby wskazywać na pesymizm graczy. Jednak jeśli się uwzględni zminę bazy na skutek planowanowanych wypłat dywidendy (zmniejszenie kursu spółek o wartość wypłaconej dywidendy - dla tych co nie wiedzą) to z obecnych -40pkt znajdziemy się na +30 lub +60 jeśli dodamy KGHM (jeszcze się nie określił). Nie wygląda to na pesymiz tylko zdyskotowanie przyszłości w obecnej wartości kontraktów. Co o tym sądzisz?
Batman / 2006-04-02 23:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wydaje mi się, że rynek terminowy uwzględnia również kwestie dywidend. Jeżeli mamy np. kontrakty FW20Z6 na poziomie 2.821 to teoretycznie oznacza, że dziś gracze rynku termniowego oceniają, że WIG20 będzie miał wartość 2.821 w dniu wygaśnięcia czyli w trzeci piątek grudnia 2006. Będzie to raczej po przyznaniu dywidend przez spółki.
krismy / 2006-04-03 00:05
Czyli jednak jest rochę optymizmu na kontratach. +70 to nie są wzrosty z ubiegłego roku ale na rynek niedźwiedzia to nie wskazuje.
janusz / 2006-04-02 23:59 / Bywalec forum
Batmanie-nie grałem jeszcze " w ciemno" tzn.obstawiając kontrakt bez śledzenia rozwoju sytuacji. jutro próba -1 krótki na otwarcie z stopem 15-20pkt. ,a w południe odwrotność.
Batman / 2006-04-03 00:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadzam się, że granie w ciemno (bez notowań w czasie rzeczywistym) trochę mija się z celem. Niestety w robocie mam tak poblokowany dostęp do internetu, że nie mogę się zalogować do swojego biura maklerskiego. Stąd bardzo lubię urlop (lub chorobowe) bo wtedy pełna kontrola nad notowaniami :-)
grajek / 2006-04-02 22:58 / "Uznany Gracz Giełdowy"
dzieki wielkie !
Jeck / 2006-04-02 22:42 / "Poławiacz perełek"
Batman`ie pytanie: W jakim biurze masz rachunek? I gdzie można online śledzić kontrakty?
Ja mam eMaklera

POzdro
Batman / 2006-04-02 23:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rachunek mam w CDM Pekao. Jakość usług taka sobie, ale jest jedna zaleta. Do końca 31.12.2006 są notowania w czasie rzeczywistym (jedna oferta) w promocji bez opłat. Normalnie to trzeba za to płacić miesięczny abonament.
strokuś / 2006-04-03 09:06 / Uznany Bywalec forum i giełdy
obecnie wiele (większość?) biur oferuje notowania online z 1 ofertą bez dodatkowych opłat
Jeck / 2006-04-03 05:19 / "Poławiacz perełek"
thanks, może doczekamy sie notowań kontraktów w eMkaler-too!
Batman / 2006-04-03 00:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
CDM daje możliwość otwierania w przeglądarce specjalnej strony, w ramach której można skonfigurować i otworzyć wiele okien z notowaniami różnych walorów. Ja mam 3 główne okna, jedno z notowaniami wszystkich spółek z WIG20, drugie z kontraktami, a trzecie z indeksami rynku kasowego. Fajnie wygląda jak to wszystko chodzi w czasie sesji. Ciekawe też jest jak ustawiane są zlecenia na fixing na zamknięcie (16:10-16:20). Widać wtedy jak np. ktoś ustawia duże zlecenie kupna, a później parę sekund przed ustaleniem kursu nagle je wycofuje.
bodzio / 2006-04-03 00:11 / Bywalec forum
Też mam CDM.i wiele razy też zauwazyłem zlecenia kupna po znacznie wyzszej cenie a po jakims czasie znika i wszystko wraca do normy.Czy to jest sprawdzanie w marszu wielkosci zlecen czy po prostu zabawa kogos kto ma pieniadzę..bo zgłaszajac takie zlecenie trzeba miec kasę na koncie.Jakie są Twoje przypuszczenia.Pozdrawiam
Batman / 2006-04-03 00:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sądze, że są to próby manipulacji notowaniami i wciąganie innych graczy. Dlatego raczej trzeba unikać podejmowania decyzji na podstawie czekających zleceń i kierować się innymi czynnikami (notowaniami na innych giełdach, które nie są w fazie ustalania kursu na zamknięcie itd.)
koki / 2006-04-02 20:59 / Bywalec forum
analizuję MSW ,z wiadomości wynika,że 4kw. powinien być z b.dobrym wynikiem kurs od dłuższego czasu ma tylko nieduże wachania cenowe,sądze że mają duże szanse na zdobycie wielu dobrych kontraktów,min.trasa kwiatkowskiego w gdyni,gdzie przebili cenowo inne firmy-wynik już niedługo,ewetualna umowa w czerwcu.czy ktoś ma lub interesuje się tą sp.>)))??
orzeł / 2006-04-02 22:22 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witaj Koki (kilkanście postów niżej z mojego portfelika wynika że mam:) 10 %
co do przeszłości tej spółki koszmarna - kupowałem po wiadomościach o udanej emisji + chyba lepsza przyszłość bo przeszłość (lepiej nie mówić)
raport roczny już jest (fuj - natomiast jeśli wierzyć prezesowi to najgorsze za nimi a czasem to dobry punkt do tego by spółka rozpoczęła nowe życie :)
tak więc trzymam choć tak jak pisałem piątek był dniem obarczonym sporymi emocjami (raport roczny) ale myślę że wygrało oczekiwanie na lepszą przyszłość!
przyznam szczerze że liczę na szybkie wieści o kolejnych kontraktach (choć nie mam żadnych ściśle tajnych danych)
no i ibsys mi tak wygląda na apa że chocho (jutro lekki down na początku a potem hopa:) na 1.30 ( Stroke podniosłem wycenę :):):)
ps czysta spekuła coby nie było niedomówień
pozdrowienia
janusz / 2006-04-02 23:00 / Bywalec forum
Witam Orła-widze że apetyt rośnie w miarę konsumcji ibsys-a.Powoli (może nawet nie świadomie stajesz sie Fanem w/w -na dobre izłe) teraz nadeszło chyba te dobre.
Myślę że piątkowa fala wzrostu to początek lotów tego papierka( ja oddałem na " - ",za długo stał na tym 1zl.
Ustawiam się na Mni ,po informacji o drobnej wyprzedaży może z rana będzie po cenie promocyjnej.Korci mnie dać jeden krótki z stopem(tak do 12 w ciemno,a potem odrabianie i długi)
Ważna dla mnie wiadomość zatwierdzili prospekt ganta-zaraz wywalę te pp
pozdrawiam i życze udanych inwestycji jutrzejszego dnia.
grajek / 2006-04-02 22:59 / "Uznany Gracz Giełdowy"
orle, jak bedziesz pozbywal sie znacznej czesci akcji, dasz znac ? dzieki.
bodzio / 2006-04-02 22:58 / Bywalec forum
Witaj Orle.Ja kiedys miałem tą spóleczkę ale niezbyt mile wspominam.Teraz nastawiłem sie na inna spółkę budujaca ale w dół.Po sprzedazy ich akcji przez MSP dla ZZM stały się trzecim takim koncernem na swiecie w tej branży.Poczytaj sobie o ostatniej rządowej wizycie w Chinach przyjetej b.przychylnie z rekomendacjami ich rządu dla rozwijania współpracy z firmami polskimi.Największe szanse na zdobycie kontraktów u chiczyków ma wyposażenie dla kopaln bo oni wydobywaja ponad 2 miliony ton węgla.I niedługo już kurs KPX strzeli ponad 200.I nie bedzie to balonik.Jeżeli masz inne zdanie chętnie porozmawiam....Serdecznie pozdrawiam
janusz / 2006-04-02 23:18 / Bywalec forum
Tak po cześci masz rację ,ale przy podzale tortu zasiadze jeszcze Famur ,-bardzo agresywnie działajacy na rynku,który buduje swoje zaplecze w tej braży,oraz planuje wejśćna giełdę
Kpx-477 151 akcji na rynku również robi swoje. (w grudni był po64 -myślalem że przeceniony ,bardzo ,bardzo się myliłem
niebieski / 83.6.209.* / 2006-04-02 20:41
No to u mnie tylko
MNI 100 %, średnio po 8,7
reszta to żal że ani grosza wolnego nie miałem na elektrim po 7
hajdi / 2006-04-02 22:53 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Gratuluje koledze, bo ja glowny naganiajacy na MNI nie mam 100% w MNi choc malo brakowalo oprocz tego mam troszke mci dla urozaicenia. Powinien czekac nas udany tydzien
brydzia / 2006-04-02 20:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam
A propo Agory podobno wycena na 32 zł
Gdzieś czytałam ale nie pamiętam , sami poszukajcie
Robbi / 2006-04-02 18:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam wszystkich w to niedzielne, nostalgiczne popołudnie, a właściwie już wieczór.
Po pierwsze jestem za spodkaniem pod patronatem Money.
Po drugie w skład mojego portfelika wchodzą obecnie:
Polimex - 28% (~56,3zł / +39%)
Onet - 12,2% (~135,4zł / +3,3%)
Boryszew - 12,2% (~31,25zł / -10,1%)
Echo - 6,2% (~280zł / +2,2%)
Wandalex - 6% (~4,76zł / +4,2%)
Capital - 5,3% (~26,4zł / -7,2%)
Hydrotor - 5,1% (~31,8zł / +0,8%)
Paged - 4,9% (~23,46zł / +0,6%)
PEP - 4,6% (~11,55zł / +4,3%)
Swarzędz - 4,5% (~0,9zł / +3,6%)
Hoga - 4,3% (~6,15zł / +4,5%)
EnergoPŁD - 4,1% (~41,4zł / -1%)
a ponadto troszkę PP Fona, ktorego na razie nie mogę spieniężyć i resztki gotówki ktorej nie starczy nawet na mały pakiecik.

A ha! Wijaśniam zapis: Nazwa - %portfela (śr. cena zakupu / aktualna strata lub zysk w % po uwzględnieniu prowicji biura).

Planuję pewne zmiany w tym bajtliku i mam prośbę do wszystkich.
Których papierów pozbylibyście się w pierwszej kolejności i dlaczego?
Czekam na wasze rady i liczę na konstruktywne wypowiedzi. Liczę głównie na tzw. Starą Gwardię.
krismy / 2006-04-02 18:18
Witam w ten wiosenny weekend. Pogoda nie sprzyja rozmyślaniu o inwestycjach, a wręcz przeciwnie jak miło można wydać to co można wtopić na giełdzie. Może wraz z aurą i hormonami Unimil skoczy na północ ;)
mój portfelik:
Borek 36%
Remak 34%
Unimil 9%
Reszta gotówka do spekulacji na kontraktach.
koki / 2006-04-02 17:17 / Bywalec forum
witam,mój porfel:bioton-10%,jago 25%,pep 6% no i gotówka po elku.>))) chyba jeszcze pospekuluję na nim,ale na mniejsza sumę ,teraz to za duże ryzyko.szukam gwiazdek>)))
grajek / 2006-04-02 17:38 / "Uznany Gracz Giełdowy"
a ja dojnych krow ;)
chris / 2006-04-02 19:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czyli małych ale stabilnych zysków o ograniczonym ryzyku
... te kontraktu to mi bardziej podpadają pod gwiazdy lub (oby nie) dylematy
:) powodzenia
mari / 2006-04-02 15:49 / Achi
jak myślicie czy podpisanie umowy przez eldorado z jeronimo z takim zabezpieczeniem jak podano w komunikacie jest pozytywne dla eldorado czy negatywne,
bo ja po tym tylko co podano spodziewam się dużych kłopotów .Oczywiście wszystko zależy od szczegółów umowy których nie znamy :-)
roman63 / 2006-04-02 13:23 / Bywalec forum
Moj portfel
agora 7% (tragedia)
kruk 12%
mni 25%
amrest 10%
unimil 8%
impel 5%
getin 17%
polena 5%
Pozdrowienia dla wszystkich
wamster / 2006-04-03 00:07 / "Jest lepiej!"
Witajcie, moj portfel [w wiekszosci ktory budowalem, korzystajac z Waszych opinii wyglada lepiej niz reszta, ktora nie wiem czemu dolozylem do portfela i do nich samych poki co tez :(]
Betacom 4%
Boryszew 14%
Fon 2%
Getin 3%
Lubawa 9%
MNI 25%
Pep 4%
Prochem 14%
Relpol 3%
Stalexp 5%
Teta 2%
Tim 3%
Unimil 9%
pare pozycji chetnie bym wymienil, ale poczekam na lepszy moment
pozdrawiam i zycze dobrego samopoczucia ;)
krzys / 80.53.192.* / 2006-04-02 12:47
mni 50% bauma 10%-szkoda mowic ostatnio nabyty PAGED 20% reszta kasa
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy