Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

SPOSÓB ZASTRASZANIA KIEROWCÓW PRZEZ "UBEZPIECZENIOWY FUNDUSZ GWARANCYJNY".

SPOSÓB ZASTRASZANIA KIEROWCÓW PRZEZ "UBEZPIECZENIOWY FUNDUSZ GWARANCYJNY".

podejrzany #1 / 81.190.51.* / 2009-06-26 12:59
Przedstawię Państwu metody "korespondencji" z obywatelami , jakimi posługuje się "UFG".
Kilka miesięcy temu kupiłem używany samochód. Zgodnie z przepisami , niezwłocznie pozałatwiałem wszelkie formalności z tym związane . Zarejestrowałem samochód , oddałem haracz za zakup samochodu i wykupiłem polisę "OC" w "Generali ".
Wydawałoby się , że teraz mogę być szczęśliwy i spokojnie podróżować swoim nabytkiem .
Otóż nie !
Po pół roku otrzymuję pismo z "Ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego" wzywające mnie do zapłaty w terminie 30-dniowym kwoty w wys. ponad 2 000 zł. oraz dokumentów zawarcia umowy "OC" (!?).
W pierwszej chwili nie wiedziałem o co chodzi. Nikt mnie o nic nie pytał , nic nie wyjaśniał . Aż tu nagle otrzymuję niespodziewanie nakaz zapłaty kary pieniężnej w tak dużej wysokości !
Czyżby wróciły czasy lat 50-tych - pomyślałem sobie ? Gdzie ni stąd ni zowąd , wzywano niewinnych obywateli na przesłuchania do "UB" celem udowodnienia ,że są niewinni. Gdzie ich zastraszano różnymi sposobami ,aby przyznali się do czegoś , co nie uczynili ?
- Na wszelki wypadek , znając metody przesłuchań obywateli z lat ubiegłych , podobnie też postąpiłem. Do "UFG" wysłałem oświadczenie , że nie zalegam z opłatami i dołączyłem kopię polisy "OC".
Po pewnym czasie otrzymałem kolejne pismo z "UFG" w którym lakonicznie stwierdza się, (uwaga!) - " po zapoznaniu się z całością materiałów sprawy nr. KK/....... ( tak proszę państwa , już miałem założoną sprawę ! ) Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny postanowił odstąpić od dochodzenia opłaty ( czytać -kary !).
Nikt ze mną niczego nie wyjaśniał, o nic nie pytał , tylko od razu założono mi sprawę , nadano numer i wezwano do zapłaty kary albo wyjaśnienia powyższego !
Co ja mam wyjaśniać, pytam się ? - Swoją niewinność ???
Przypominają mi się lata 50-te PRL-u !
Nikt mnie też nie przeprosił za nieuzasadnione podejrzenie mnie o popełnienie przestępstwa !
Nawet słowa wyjaśnienia nie było w tej kwestii.
-
Komentarz powyższego zostawiam Państwu.
Wyświetlaj:
MTU-OC / 95.160.158.* / 2021-03-12 22:16
Sprawdź tanie OC/AC na stronie http://mtuoc.pl Stawki już od 350 zł rok za duże pojemności! Polecam!
NANCIA / 37.30.51.* / 2019-12-19 17:23
Potwierdzam to co tu przeczytałem. Traktowanie petenta jak dawcy, masakra( nazwałbym to nawet próbą wyłudzenia). Udowodnilem , ze miałem.ubezpieczenie w tym czasie o który mnie wezwali do wyjaśnienia i nawet przepraszam za zmarnowany cały dzień nie usłyszałem. No niestety obietnice tego rządu będą podatnika dużo kosztowały. Nawet agent w PZU powiedział że to dosłownie szukanie pieniędzy na siłę . To sie nazywa przyjazny urząd 🤮🤮🤮
emma57 / 83.31.165.* / 2021-03-12 07:15
Właśnie niedawno miałam taką samą sytuację z samochodem, który sprzedałam 3 lata temu, w dniu sprzedaży OC było aktualne. Oczywiście zgłosiłam to w TU i przedstawiłam umowę sprzedaży.
Ton pisma, jakie otrzymałam, to są wręcz grożby !
Czy szanowny UFG nie może po prostu sprawdzić w TU?
Każdy samochód ma przecież unikatowy nr rejestracyjny?
Jestem oburzona takimi praktykami, co wyraziłam w piśmie do UFG, ale oczywiście nie liczę na przeprosiny.
Korab589 / 78.88.249.* / 2019-11-08 12:33
Mam dziwny problemik. UFG zamieściło bzdurę że moje auto jest ubezpieczone... w dwu TU. Widocznie broker drugiego któremu podziękowałem podał "umowa zawarta" omyłkowo lub celowo by wyłudzić z TU prowizję. To drugie TU milczy, zwróciłem się do UFG i typowo polska impotencja urzędnicza - UFG jest w porządku, zamieszcza to co podają TU, mam to odkręcić sam. Ciekawe czy UFG zażąda ode mnie uregulowania dubeltowej opłaty, ubezpieczania jednego auta w dwu TU.
IREK01 / 5.172.255.* / 2019-06-04 17:04
Wszystko rozumiem zapomniałem zapłacić OC przez miesiąc kiedy przy pomiąłem sobie o tym poszedłem zapłacić chciałem zapłacić za ten miesiąc ale w tym złodziejskim kraju nie można zapłacić do tylu lepiej opłaca przysłać po roku wezwanie do zapłaty i okraść człowieka który jest uczciwy i płaci podatki w tym kraju ku.... i złodzieja pozdrawiam UFG
Piotr253 / 81.219.71.* / 2015-10-26 20:54
UFG to banda złodziei i naciągaczy. Bezprawnie zabrali mi poprzez US 1400 zł.Nie dostałem żadnego
powiadomienia bo nie mieszkam w miejscu zameldowania.Kiedy przypadkiem odkryłem,że zostałem
okradziony przez UFG chciałem aby mi wyjaśnili powody to usłyszałem ,ze sprawa jest już zamknieta.
rrr867 / 88.199.232.* / 2013-02-18 22:13
To jest oczywiście następna maszyna Tuska do robienia pieniędzy a pierwsza to policja.
Oczywiście nie zajmują się tym czym powinne.
Mahatman1981 / 2009-06-26 13:53
Komentarz jest taki:
UFG (jakiś czas temu był artykuł, w którejś z gazet) właśnie takie pisma - o dość ostrej treści - wysyła, ponieważ jak sami stwierdzili na łagodne prośby nikt nie reagował.
I w sumie maja rację - bo jeżeli jesteś pewien, że wszystko jest ok, to nie ma się co martwić ale przynajmniej taka osoba jak Ty zareaguje.
UFG dostaje dane z zakładów ubezpieczeniowych i zapewne dostałeś takie pismo
bo Twój zakład zawalił termin przesłania odpowiednich dokumentów do UFG.
podejrzany #1 / 81.190.51.* / 2009-06-26 21:04
Mój drogi !
Mój zakład jak piszesz , to nie ja. I nie do mnie pisma tej treści !
Jeśli już , to najpierw należy się spytać obywatela w danej materii .,jeśli nie są w stanie uczynić tego w firmie ubezpieczeniowej , która jest sprawcą zamieszania .
Taka jest jest kultura korespondencji w krajach cywilizowanych pomiędzy urzędem a obywatelem. A nie od razu zakładać sprawę i wysyłać pisma do nakazu zapłaty kary osobie ,która w niczym nie zawiniła !
Dlaczego ja mam udowadniać , że jestem niewinny w sprawie ???
Powiedz mi "Mahatman" , w jakich krajach stosuje się jeszcze takie metody zastraszania obywateli ? - Jeszcze są takie ?
Myślałem , że w 1989r.nastąpił kres tegoż .
Mahatman1981 / 2009-06-26 21:32
Tak jak powiedziałem - skoro na uprzejme pisma nikt nie reagował
to się UFG nie dziwię, że zmienili taktykę.
Niestety taka jest polska mentalność, że jak się nas nie postraszy karami
to d*** nie ruszymy żeby coś z tym zrobić.
Ja tego nie odbieram jako zastraszanie tylko jako jedyny sposób żeby wyzwolić
reakcję - jak widać po Twoim przypadku poskutkowało.
Nie zgadzasz się z tym - Twoja sprawa.
Patriota POLSKA / 37.47.172.* / 2017-09-13 23:30
Mahatman1981 jesteś ubecką kórwą
BUBO / 89.167.76.* / 2013-03-13 21:52
odemnie ufg wyłudził już 17000zł bo tyle sobie naliczyli chyba z kosmosu,u gangsterów jak pożyczysz to musisz oddać 100 procent więcoj, W UFG NAWET 600 PROCENT I JESZCZE MAŁO polska to kraj bezprawia dobry dla złodziei tylko uważaj,bo jak ukradniesz w supermarkecie dezodorant to cię zniszczą pójdziesz siedzieć zrobią z ciebie przestępcę,W POLSCE OPŁACA SIĘ UKRAŚĆ PARENAŚCIE MILIONÓW BO TAKIE JEST PRAWO PODZIELISZ SIĘ Z KIM TRZEBA I W SĄDZIE POWIEDZĄ ŻE NIE UKRADŁEŚ TYLKO WYPROWADZIŁEŚ BĘDZIESZ SOBIE ŻYŁ W DOSTATKU I TWOJE DZIECI I WNUKI.NAWET W AFRYKAŃSKIM PLEMIENIU WÓDZ WIELKA STOPA USTANOWIŁ JAKIES PRAWA I WIADOMO KTO RZĄDZI A W TYM BUSZU'POLSCE,NIE MA PRAWA.DOBRA RADA DLA TYCH CO JESZCZE NIE WYJECHALI Z TEGO BUSZU:WYJECHAĆ DO CYWILIZOWANYCH KRAJÓW I POZBYĆ SIĘ TEGO OBYWATELSTWA.
Prawnik usa / 5.173.9.* / 2022-09-16 21:42
Zwykła mafia UFG pseudo legalnie prowadzona, bardzo wiele szkody robią ludziom, kosmiczne kary itp czyli spoznisz się z ubezpieczeniem to zapłacisz wiecej niż warte auto, czy zabierają sanochód jak cos wyjdzie nie tak, malo tego nawet nie bedziesz wiedzial bedziesz mial konfiskate na koncie. Mafia do okradania biednych zwlaszcza po cowidzie tzn grypie. Zlikwidować powinni to. Mafia najwieksza w polsce
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy