Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

spowodowanie kolizji

spowodowanie kolizji

ciciak / 2013-02-25 08:57
witam, posiadam w swoim samochodzie ubezpieczenie OC i AC. Przez walasne zagonienie przez miesiac jezdzilem bez przegladu. Na szczescie nic sie nie stalo. Zastanawia mnie jednak fakt, co by bylo w przypadku spowodowania jakiejs kolizji, badz uczestnictwa w kolizji?. Czy mimo tego ze mam oplacone ubezpecznia a nie podbity przeglad czy ubezpieczenie dziala dalej w takich przypadkach?
Wyświetlaj:
hatersgonahate / 2013-06-17 09:17
Jeśli nie masz ważnego przeglądu to druga strona może się domagać uznania Twojej winy, bo pojazd bez przeglądu nie jest dopuszczony do ruchu. Jeśli poszkodowany nie ma przeglądu nie widzę powodu, dla którego ubezpieczyciel sprawcy mógłby nie wypłacić odszkodowania. Można sobie wyobrazić sytuację, gdy samochód bez przeglądu stoi na parkngu i ktoś w niego wjedzie - kolizja, czemu miałby taki ktoś nie dostać odszkodowania?
Kancelaria AnLex / 83.6.211.* / 2013-02-27 07:39
Jeśli brak jest przeglądu to:
1. dla poszkodowanych z OC nie ma to żadnego znaczenia
2. dla roszczenia a AC może mieć znaczenie, chociaż były już wyroki sądów w których wskazywano, że nie liczy się "stempel" w dowodzie, ale faktyczny stan techniczny pojazdu.


Pozdrawiam

Kancelaria Prawno-Odszkodowawcza AnLex
www.kancelariaanlex.pl
tel. 721 401 000
bogaty_bogdan / 2013-02-25 12:55
Wydaje mi sie ze w przypadku braku przegladu ubezpieczenie nie dziala, z racji tego ze kolizja mogla wyniknac z awari jakiegos systemu w samochodzie. Mysle ze takei informacje masz zapisane w regilaminie dotyczacycm Twojego ubezpieczenia OC i AC
No Problem / 83.28.142.* / 2013-02-25 11:28
nie działa, patrz Ogólne Warunki Ubezpieczeń

Najnowsze wpisy