Forum Forum prawnePracy

spóźniona wypłata

spóźniona wypłata

anty22 / 2012-06-13 10:08
Czy mogę coś poradzić na to, że pracodawca notorycznie spóźnia się ze zrobieniem mi przelewu z wynagrodzeniem? W umowie mam zapisane, ze ma na to czas do 10 każdego miesiąca a zawsze przychodzi ok 15. Trochę to denerwujące.
Wyświetlaj:
fe / 31.178.126.* / 2012-06-13 14:38
na wyciągu masz dwie daty jedna to transakcji , druga księgowania. Zanim zaczniesz sprawdź, może dyspozycję dali 10 ale doszło 15tego. Ja załatwiłam to przez złożenie pisma do kadr o wypłatę ustawowych odsetek od niezapłaconych w terminie świadczeń. Od tamtej pory idzie terminowo. Przecież tez masz świadczenia terminowe i co masz zaciągnąć kredyt? możesz i kosztami obciążyć Pracodawcę. Idąc tym torem finał będzie w PIP i Sądzie Pracy a ten na szczęście zazwyczaj zasądza na korzyść Pracownika.
szklarek / 2012-06-13 11:33
Przychodzi ok. 15, ale kiedy jest "nadane", wysłane. Jeśli również z opóźnieniem można wezwać pracodawcę do wypłaty odsetek za spóźnienie, to może przywołać go do porządku.
Tak, czy inaczej jest to naruszenie jego obowiązków pracodawcy i jest zagrożone grzywną od PIP z art. 282 KP w wysokości:
od 1 000 zł do 30 000 zł.

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-trzynasty-odpowiedzialnosc-za-wykroczenia-przeciwko-prawom-pracownika
krzaczu / 2012-06-13 11:32 / Bywalec forum
a na rachunku masz napisane, ze do ilu dni powinien zaplacic>?

Najnowsze wpisy