Forum Forum dla firmKsięgowość

Sprawdź, czy będziesz musiał zamknąć firmę

Sprawdź, czy będziesz musiał zamknąć firmę

Wyświetlaj:
mko / 213.25.181.* / 2006-11-24 12:03
Jakież to proste: Obniżyć wszytskim niezależnie od formy prowadzneia działalności podatek do 19%, ustalić równiż dla wszystkich stałą skłądkę ZUS na 60% przeciętnego wynagrodzenia. Problem sztucznego samozatrudnienia zniknie od ręki, szybko zniknie bezrobocie, rozpocznie się prawdziwy boom gospodarczy, bo wreszcie koszty pracy przestaną być siekierą na przedsiębiorczość. Już w prerwszym roku podatkowym nastąpi wzrost przychodów budżetu.. Tylko oczywiście żaden socjalista na to nie wpadnie, wiadomo, równa się zawsze w dół.
wok / 83.26.201.* / 2006-12-26 10:44
jest prostrzy sposób-wystarczy zdjąć akcyzę na paliwa wtedy wszystkim pracowitym ludzią wszystko będzie sie opłacało robić
korwin-mikke fanclub / 193.151.48.* / 2006-11-25 13:58
Słusznie! Największym problemem w naszym kraju jest prowadzenie socjalistycznej polityki finansowej przy jedznoczesnym wykorzystywaniu ciężko pracujących młodych kapitalistó. A wielkie zachodnie firmy są zwalniane z podatków z tytułu "walki z bezrobociem".
kombinator / 81.219.16.* / 2006-11-24 11:52
aaaaaaaaaa jeżeli w umowie z tzw."pracodawcą" czyli jedynym partnerem handlowym wprowadzimy zapis dot. nowej definicji działalności gospodarczej np:
do. pkt.1. - strony ustalają odpowiedzialność finansową wykonującego zlecenie ("pracownika-handlowca") za niezapłacone np.faktury odbiorców zlecającego. Strony ustalają karę umowną w postaci np.1% od wartości netto każdej nieuregulowanej FVAT (??????)
ad.pkt.2. zlecający (pracodawca)nie ma żadnego wpływu na metody, czas, miejsce, zasięg.......etc. firmy wykonującej zlecenie ("pracownika") (??????????????)
ad.pkt.3.zlecający w przypadku braku zakładanego poziomu zysku np.ze sprzedaży wykonanej przez wykonującego zlecenie, zachowuje sobie możliwość niewypłacenia należnego wynagrodzenia (??????????)
......................TAK naprawdę to tylko umowa dla hienyfiskusa a co ustalimy między sobą to już inna sprawa, pozostaje kwestia zaufania, ale jeżeli stronom zależy na współpracy to powinno być OK???????
viatrak / 62.179.27.* / 2006-11-24 11:28
Ja tylko zapytam na kogo głosowaliście? Jak się domyślam to nie na UPR, tylko ta partia nie zamierzała przeszkadzać biznesowi.
Wszystkie inne to pomioty komuno-socjalipseudoliberalne.
litle_biznesman / 83.5.158.* / 2007-03-02 13:06
Pozdrowienia dla Pana Janusza ale w POLAND to nie jest możliwe żeby wygrała partia o zdrowych poglądach gospodarczych. Tu zakładając firmę jesteś traktowany przez wszystkie urzędy jak "bandyta". Tak, tak drogi urzędzie skarbowy i ZUS. Po waszych działaniach widać że dla was każdy przedsiębiorca na każdym kroku zamierza nie pracować tylko okradać Ich państwo - nie nasze - z haraczu który jest obowiązkowy.
UPR- życzyłbym sobie . A firmę i tak niedługo będę musiał spowrotem założyć, co zrobić, może nie oskubią do końca.
xxxxxx / 213.25.133.* / 2006-11-24 09:51
Drodzy piszący -azdam wam kilka pytań .
1.co byś zrobił mając władzę by wyludnić kraj ?????
2.co byś zrobił mając władzę by zniszczyć rozwój gospodarczy ???????
3.co byś zrobił mając władzę by pozbawić osoby twórcze możliwości rozwoju i samo realizacji ?????????????
4.co byś zrobił mając władzę by miliony ludzi skazać na smierć głodową - albo zepchnąć ich na drogę przestępstwa--nie ponosząc żadnej odpowiedzialności [ tu wyjaśniam - każdy pozbawiony pracy - bez prawa do zasiłku ] OTUŻ NIE MYŚL BO NIC NIE UCZYNISZ - DLA BEZPIECZEŃSTWA POZBAWIAM CIĘ WŁADZY !!!!!!!!!!!!!!!
przemolo83 / 83.144.66.* / 2006-11-24 09:37
Jedno jest pewne,cała ta polityka to połowa lat 80-tych,ludzie którzy mają jakąś chorą inicjatywę do pogarszania tego co w naszym mniemaniu jest już beznadziejne.
Panowie z PIS-u,jak tak dobrze wam idzie wydawanie naszych ciężko zarobionych pieniędzy na jakieś lipne ustawy i otwieranie jakiś zbędnych instytucji co tylko wam kase do kieszeni pchają,to może chociaż zainwestujcie w siebie na jakieś dodatkowe zajęcia edukacyjne z ekonomii,i to jest to od czego pan giertych powinien zacząć.Doszkolić Polski rząd,bande jełopów i nieudacznikówków.Wstyd,wstyd na skalę światową...
andrzej123645 / 83.28.143.* / 2006-11-24 12:13
A czy pamiętacie jaka była pod koniec lat 80 tych ustawa o działalności gospodarczrej? Hę?
acomitam / 83.25.202.* / 2006-11-24 14:40
Ma Pan na myśli ustawę min. Wilczka i Rakowskiego z 1988 roku? Zajmowała chyba jedną lub góra dwie strony. To były czasy. Co prawda z ustawy tej korzystali przede wszystkim biznesmeni z partyjnego klucza i polonijni mafiosi, ale i obrotnemu przedsiębiorcy też dawała pole do popisu. Twórca tej ustawy, Wilczek, był biznesmenem, a nie rozdokazywanym profesorem prawa lub innym takim i rozumiał co dla biznesu jest ważne.
kacha / 83.17.55.* / 2006-11-24 10:37
zgadzam sie w 100%!!!!!!!!!
N / 83.28.135.* / 2006-11-24 21:27
Ja sam z tej ustawy skorzystałem. Rzuciłem "państwową" robotę i założyłem własną firmę. Zarabiałem 5x tyle, od razu i pare razy tyle potem. Zatrudniałem pracowników całkiem na "legal" i płaciłem wszystkie podatki i ZUS-y za pracowników i "wychodziłem" na swoje bardzo przyzwoicie.
Gdy "mądrzy" dodusili , wyrzuciłem pracowników( są dzisiaj chyba w Anglii), ja sam prowadzę działalność i mam się b.dobrze. A to , że mniej wpływa do "państwa" to niech się "mądrzy" teraz zastanowią o co w tym wszystkim chodzi.!!!
nikt / 83.31.171.* / 2006-11-24 09:30
od lat głupota z przepisów przebija.
Ot choćby ostatni przykład - kopalni HALEMBA
otóż my naród jesteśmy takimi górnikami ktorych rząd przy pomocy tworzonych przepisów i egzekwowania wilczego prawa posyła na pewna śmierć - bo prowadzenie tu działalności gospodarczej przez człowieka bez układów to pewna smierć.
Każdy od 16 lat rząd z obecnym włacznie działa na szkodę narodu.
Każda władz ma wyłącznie na celu jak obłupić obywatela
Każda władza uważa się za świętą i gnębi nas traktując cały naród - że to same komuch - a oini nam pokażą.
Z taką ideologią nic dziwnego, że kto żyw a w szczególności młodzież ucieka za granicę.
Tylko kto tu zostanie a może zadać pytanie dla kogo rząd szykuje tu miejsce jak już wszystkich przepędzi z kraju? Myśleć Panowie, myśleć i przeciwdziałać eksterminacji narodu, żeby nasze dzieci miały gdzie wracać - bo na prawde będzie źle ...
irbisek / 83.31.127.* / 2006-11-24 09:28
warto przenieść firmę np. do Słowacji-wystarczy tam mały pokoik, serwer i informnatyk raz w tygodniu sprawdzający prace komputera i .... masz w ...dużym poważaniu nasze rodzime problemy .... może warto to wreszcie zrobic i tyle ...
Aggah / 80.55.116.* / 2006-11-24 07:59
Szkoda, ze nasi polytykierzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialnosci za swoje decyzje. Moze wtedy rozumieli by słowo RYZYKO! I musieliby zacząc MYŚLEĆ!
Totalnie bez sensu! / 80.55.116.* / 2006-11-24 07:45
Prosta droga do szarej strefy lub zachęta do zakładania firm poza granicami kraju.
Ci mądrzy inaczej nie poddaja swoich kretyńskich pomysłów najzwyklejszej, prostej analizie - co zrobią ludzie w takiej sytuacji? Będą pokornie płacic ZUS ze swiadomoscią, ze za ponad 10 lat przestanie istniec??? Nie! Będą szukać innych rozwiązań. Legalnych rzecz jasna! Juz tu na forum padło kilka propozycji - np. biznes w Czechach. Wiec Panstwo nawet tych 19% ogldac nie bedzie. I ZUSu tez nie. Sporo osób, którzy juz w tym momencie waha sie czy nie zwiac z kraju, zrobi to. Mozna miec kretyński pomsył. Ale megakretynizmem jest wcielanie go w życie. Ten kraj to juz równia pochyła....
asa / 83.14.26.* / 2006-11-24 01:40
Zamiast zastanowić się nad obniżeniem kosztów działaności i rozwaleniem ZUS , to oni zastanawiają sie jak zwiękrzyć bezrobocie. Widocznie jeszcze za mało ludzi uciekło z tego kraju?!
Bitek / 193.19.165.* / 2006-11-23 22:35
na pocztku lat 90-tych zatrudniałem 16 pracowników,firma kwitła,podatki płaciłem i płace uczciwie.Przeżyłem wiele kontroli US .Protokoły pokontrolne pozytywne,zadnych uwag.Dalej działam w swojej branży,ale juz sam(jednoosobowo) i jeszcze dorabiam jako Przedstawiciel w firmie udzielajacej pożyczki i spłacam kredyty(ok.150.000pln).A gdzie mój bład?Znalazłem,ale za pózno.Chciałem ratowac firme,utrzymac zatrudnienie,bo liczylem,że wreszcie cos sie zmieni na lepsze.Zjadły i pograżyły mnie koszty pracownicze.Mam za swoja uczciwość kupe długów,ale nic to dam radę.Spłace kredyty zlikwiduje działalność i pójde na ryby .i zaczne wtedy odbierac co mi zabrano przez te 25 lat .najpierw bezrobocie a pózniej sie obaczy.
Ewa50 / 83.31.139.* / 2006-11-23 22:13
Jeszcze nasi "bossowie" nie wzięli pod uwagę, że prowadządzacy działalność czy ma dochody czy nie musi zus zapłacić. Jeśli "samozatrudniających się" przejmie zakład pracy to przyjmie na najniższą płacę i odprowadzi mniejszy zus niż "prywaciarz". Dobrym przykładem jest danie pracownikowi dodatku za "własny sprzęt". Nieraz dodatek /bez zus i podatku/ przewyższa pensję. O to chodziło Pani Profesor i innym tak bardzo martwiącym się o nasze emerytury - które nie wiadomo czy dostaniemy? Jaka jest teraz chciwość w wyciąganiu od nas pieniędzy. Teraz od zatrudnionego emeryta trzeba odprowadzić składkę rentową. Jak on będzie mógł skorzystać z renty będąc już na emeryturze? Czy kiedyś rządzić będą mądrzy ludzie? Przecież głupieją jak usiądą na "stolcu". Mam nadzieję, że niedługo oni będą musieli zarobić na życie, podatki, zus. Wtedy będzie larum, że prawo nie takie itp. Zawsze lepiej mieć dobrą posadę z pracy innych.
acomitam / 83.25.202.* / 2006-11-24 10:08
Nasze państwo,Polska, jest w stosunku do swoich obywateli arcy-nieuczciwe. Traktuje ich jak zwykłych gnoi, którym można w dowolnym momencie i w dowolny sposób przyłożyć. Relacja obywatel - państwo jest wybitnie jednostronna: państwo może wszystko - obwatel nic. Nie należy miec więc żadnych skrupułów i doić tego potwora ile się da. Przy czym doić najczęściej oznacza po prostu odebrać swoje i nie dać się robić "w konia".
"przyjaciel" / 80.48.86.* / 2006-11-24 08:35
jak zwykle chciwość rządu obraca się przeciwko miemu, czyli zamiast wyższych wpływów będą niższe
marioqe / 2006-11-23 20:01 / portfel
Jak tylko czytam kolejne nowinki ze świata polskiej polityczki, to znowu ironiczny uśmiech włącza się na mojej twarzy... Widać, że propozycja Pana Leppera: "podwyższymy zasiłki dla bezrobotnych i spadnie bezrobocie" jest po troszku realizowana też przez PIS. Do czego to prowadzi... Chyba logiczne, dla wszystkich myślących w kraju (czytaj: wszyscy oprócz polityków), że do emigrowania potencjalnych właścicieli firm i udziałowców w spółkach. Nie będę sięgał daleko. Miesiąc temu wpadłem na pomysł otwarcia firmy. Prosta, handlowa firma, opierająca się na imporcie. Przegląd rynku i analiza, doprowadziły mnie do tego, że oczywiście, założę firmę, ale na Słowacji lub w Czechach. Dużo bardziej przyciąga mnie tamten rynek zarówno pod względem podatkowych jak konsumenta. Drodzy panowie polityczkowie... więcej takich ustaw i więcej bezsensownych zawirowań, które leczą objawy, a z wszystkiego robi się tak naprawdę coraz większy "burdel". Z 90% polityczków w Polsce nigdy nie prowadziło firmy, więc jak oni mogą coś logicznego wymyśleć? Zastanawiające. Ciekawi mnie ile jeszcze idotycznych i bezsensownych ustaw będzie w naszej Polsce. Czy dobijecie Polskę do całkowitej biedy...? Kiedy spodziewać się krachu? Za 2, 3 lata? Tak się zastanawiam... w Polsce tylu jest mądrych ludzi, robiących ogromne biznesy, potrafiących zarządzać kapitałem. Paradoksem jest to, że do rządu trafiają tylko kretyni, którzy cieszą się, że mogą wozić swoje pupy (czytaj: tyłki) samochodami typu BMW serii 7, helikoptery, itp. oraz jadać obiadki w cenach, gdzie ja mam wyżywienia na 3 miesiące... A przytaczając myśl kolegi: "łupić bogatych"... Dokładnie, zabrać bogatym, oddać biednym... Współczesny Roobin Hood istnieje. Czy nasi polityczkowie, do tej pory nie wiedzą, że im więcej przywilejów dla bogatych, tym bogatych jest więcej, a tym samym wpływy do budżetu państwa są dużo większe? Jeśli nie wiedzą, to zapraszam do kilku ciekawych lektur. Nie karzę większości kończyć studiów, którzy do tej pory tylko na polu robili oraz uczyć się języków obcych (czytaj: prezydent i premier), ale wystarczy mieć jakąś podstawową wiedzę, na temat epoki informacyjnej, a nie ciągle dążenie do tego, z czego ledwo wyszliśmy - socjalizm.
wowa / 150.254.22.* / 2006-11-24 12:31
Drogi Marioq!
Utożsamianie genezy otaczającego nas absurdu (absurdu z naszego punktu widzenia...) z " polityczkami" to półprawda.
Idąc do wyborów wybieramy zazwyczaj fasadę władzy, bo tak naprawdę to rządzi WARSZAWKA, urzędasy z pokolenia na pokolenie.
Przychodzi taki „mędrzec pański „ z wyboru Narodu na urząd i jest głupi. Wie to, co urzędnictwo mu powie. Po paru miesiącach chętnie przeszedłby do opozycji, bo jak nie jest z nich albo z nimi, to ma przerąbane.
A oni mają jedno zawołanie „ niech hołota płaci-po to jest !” . To prawdziwe źródło niszczącej nas pozornej głupoty, której genezą jest sitwa - od urzędniczej, poprzez korporacyjną na mafijnej kończąc.
Nawet najlepszy program odnowy nic nie da, jak nie oczyścimy państwa. Tylko że sądząc sprzedajnych urzędasów przy udziale takich samych prawników, którzy honorują lewe świadectwa lekarskie zamkniemy koło absurdu. Tu potrzebny jest skuteczny skrót, zmiana procedur na rzecz ratowania Państwa. To jednak wymaga zaufania, autorytetów których nam brak od czasów Marszałka, no z wyjątkiem Ś.P. Jana Pawła.
Jak ONI zapewnią, że w Polsce będzie uczciwie, to my już postaramy się żeby było dostatnio- gwarantuję.
Poszczególne środowiska (np. akademickie) doskonale się orientują jak to zrobić, tylko że nie można zmusić lokalnych władców do abdykacji. Mają wszystko, władzę, kasę, układ wzajemnej ochrony i poparcia. Są z WARSZAWKI, mimo iż rezydują często poza stolicą, a konta mają za granicą.
Jeżeli widzę rozgrywkę toczącą się na naszej scenie politycznej, absurd unicestwiania się potencjalnych koalicjantów, to mam pewność że gra idzie o utrzymanie tego starego układu, który stawia nas strukturalnie, czyli na stałe w ogonie Unii (co jej pasuje i to jeszcze jak!). Sami wybierzcie, kto kogo w tym starciu reprezentuje?
Czekam więc na kolejne wiadomości o aferach: w Ministerstwie Sprawiedliwości (handel wyrokami), Oświaty i Wychowania (handel świadectwami i pedofilia), KBN (handel grantami naukowymi), MON (handel granatami i szlifami) oraz z Episkopatu (handel odpustami)!
.
sympatyk UPR / 83.28.143.* / 2006-11-24 12:25
Zgoda prawie na wszystko. Ale.. W naszym kraju 90% a może więcej NIE MYŚLI! Po drugie, do rządu trafiają tylko kretyni, bo wybierani są przez kretynów otumanionych medialną reżymową propagandą TVP,GW,TVN i zwabionych kiełbasą wyborczą i nie odważących się używać własnego rozumu tylko myślących mózgami ludzi dzierżących media, czyli vide p.1
zbulwersowana / 80.55.116.* / 2006-11-24 07:37
trafnie i konkretnie
Panowie polityczkowie nieczgeo do Was nie chcemy, tylko nie przeszkadzajcie!!!!
asa / 83.14.26.* / 2006-11-24 01:45
Za 2 -3 latam nie będzie komu zgasić światła w tym kraju, bo nawet ostatni mądry pryśnie a niestety politycy , nie wiedzą gdzie kontakt jest!
obiektyw / 83.15.235.* / 2006-11-24 00:21
... i tu sie zgdzam...
horus / 87.205.93.* / 2006-11-23 23:26
Zawsze twierdziłem, że najwiekszym zagrożeniem dla naszego pięknego ŚWIATA (Planety zwanej Ziemią) są t.zw. politycy wszelkich nacji w 100%.
cpf / 193.19.165.* / 2006-11-23 22:00
Brawo , mam taki sam poglad jak pan na te debilne pomysly naszych wspaniałych polityk (czytaj : debili)
Konradm / 89.171.78.* / 2006-11-23 19:08
Gierek stwierdził, że mamy równe żołądki i długo nie porządził.. Jakoś Kaczyńscy nie wynieśli nauczki z tego faktu lub słuchają podpowiedzi tych, co w dobie Gierka robili w majtki ..a może nie było ich jeszcze na świecie. Po lekturze tabeli z Klinem jasno widać, gdzie tkwi szansa dla tych na dorobku - vide Irlandia. Łupić można bogatych, jeśli się ich ma, a w Polsce łupi się każdego-nawet tego ledwie wiążącego koniec z końcem..
przecież bezrobocie w dużej mierze spadło dzięki samozatrudnieniu - a PISokomuna zamiast bardziej ułatwić ten proceder przez pomoc w otwieraniu firm woli spowodować ich zamykanie.. ciekawa filozofia.. zaiste.. ciekawa.. Na pewno wzrośnie emigracja do normalnych krajów, bo przy Polsce nawet Rosja wydaje się mieć cywilizowaną gospodarkę. jest podstawa do zażalenia na polski rząd w Strassburgu, bo co to kogo obchodzi, że ja mam jednego klienta!! Mam nadzieję, że te durne i uwsteczniające pomysły przyczynią się do szybkiego upadku kaczypolityki.. rozdawnictwo i bezmyślność ma swoje granice.. łupienie także..
jakos nie słyszałem o przypadku kraju na dorobku, który się rozwinął w warunkach wysokich obciążeń fiskalnych i parafiskalnych.. czy ktoś inny słyszał?! Polska będzie pierwsza?! ..a może dołączy do Argentyny, Czadu, Mozambiku czy Laosu..
Zamyślenie / 83.23.77.* / 2006-11-23 18:46
Czy mozna prowadzić uczciwie korepytycje nie martwiac sie dekleracjami z US i ZUSem ?
Dostaje za to ok. 300 zł miesięcznie, z czego połowę odprowadzam na składki zdrowotne a prawie całą resztę na księgową, książki i inne materiały.
Składki dostanę z powrotem w rozliczeniu rocznym ale gdzie tu sens ?
Nauczycielowi 300 zł się przyda ale uczciwie nie warto tego robić.
Chyba, że kto mi podpowie jak ?
acomitam / 83.25.202.* / 2006-11-24 10:11
Niech Pan na litość boską nie robi tego tak, jak to państwo sobie tego życzy. To jest właśnie nieuczciwość, a Pan, dbając o swoje interesy i nie dając się naciągać tej super-liwiarze, jaką jest nasze państwo, postępuje jak najbardziej uczciwie i rozsądnie.

Najnowsze wpisy