Forum Forum dla firmKsięgowość

Sprawdź, czy będziesz musiał zamknąć firmę

Sprawdź, czy będziesz musiał zamknąć firmę

Wyświetlaj:
wowa / 150.254.22.* / 2006-11-23 18:09
Profesorowie mają to do siebie, że są bezkrytycznie przywiązani do własnych pomysłów nawet wtedy, gdy z przyczyn racjonalnych nie powinni już ich miewać. Ta obsesyjna chęć wygładzania podatków (czyt. przywalenia małym firmom) przez Panią Profesor jest właśnie tego przykładem. Nie wyszło z likwidacją ryczałtów, to trzeba "liberalizować" gospodarkę pod nosem Braci innymi metodami.
Ciekawe więc kto, jak i kiedy będzie przeprowadzał dowód na ryzyko gospodarcze podatnika, jego relacje cywilno-prawne z kontrahentem, czy też bedzie dociekać kto i komu kazał siedzieć np. w domu przy kompie 6 godz. dziennie. Jeżeli Pani Profesor wyobraża sobie, że podatnicy sami przeprowadzą na dzień 1 stycznia taką wiwisekcję i postawią się w stan samolikwidacji, to sprawa skończy się w Trybunale.
Sugerowane kryterium "jednego kontrahenta" jest niezgodne nawet z "nową definicją działalności gospodarczej", więc to załoga fiskusa musi to nam to wszystko po kolei udowodnić, a samozatrudniania nie należy mylić z samoogłupianiem!
acomitam / 83.25.202.* / 2006-11-24 10:20
Obawiam się że nie Pan racji. W Polsce to obywatel musi wykazać, że nie jest osłem. W sporach z fiskusem obowiązuje cały czas zasada: najpierw płać, a potem zobaczymy. Ileż to razy okazywało się, że państwo nasze pobierało jakąś daninę (swoją drogę słowo danina jakoś mi tu nie pasuje gdyż, przynajmniej mi, kojarzy się z pewną dowolnością, a więc brakiem przymusu) bezprawnie, która następnie była zakwestionowana przez Trybunał, ale który też jednocześnie orzekał, że ze względu na interes skarbu państwa - było, minęło - i zwrot się nie należy: vide akcyza za samochody.
anick / 83.19.49.* / 2006-11-23 18:08
PiSowcy, weźcie się w końcu do solidnej roboty i nie przeszkadzajcie innym pracować.
dalia / 83.25.134.* / 2006-11-24 01:56
Już lepiej niech dotrwają do końca i nie biorą się do niczego. Będzie to z pożytkiem dla wszystkich. Obsadzanie stanowisk w MEN przez miernoty typu Giertych, widać do czego prowadzi.
(to) / 83.13.126.* / 2006-11-23 17:32
Chore pomysły w chorych głowach.
pal / 83.5.200.* / 2006-11-22 22:57
Jeżeli mi na oczy nie padło, to zmiana ta będzie w pdof. A w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych odesłanie jest do pdg/ustawy o swobobodzie działalności gosp. Jak już ktoś wpadnie (faktycznie nietrudno uniknąć spełnienia chociaż 1 punktu-na zdrowy rozum nawet jak ktoś dostaje stałą kwotę, to i tak ponosi ryzyko-kontrahent może nie zapłacić), to konsekwencje poniesie na gruncie podatków (a jeśli nie jest na liniowym to i tak niespecjalnie). ZUS swoje dostaje i nie ma do czego się przyczepić.
Jak powiedział przedmóca, kolejny bubel.
sze / 2006-11-22 18:08
wolne żarty - wszystkie 3 punkty - zabawne wystarczy zastanowić się nad 3 każdy, kto pracuje na prowizji ( handlowiec ) PONOSI ryzyko gospodarcze związane z działalnością - bo może nic nie sprzedać albo sprzedać teoretycznie za mało - no, więc będzie miał MINUS - bo są koszty a to nazywa się ryzyko..........Kolejna beznadziejna pusta i niepotrzebna ale b. głośna ustawa...BRAWO PIS,,,,.....!!!!
zdesperowany / 83.5.115.* / 2006-11-26 11:21
Mam dość, wyjeżdżam z tego kraju. Bawcie sie dalej sami.
ama / 83.6.57.* / 2007-02-14 00:23
Masz racje. Mój mąż i ja też mamy dosyć. Trzeba wyjechać bo tu się nie da żyć. Ciekawe co zrobi nasz rząd kiedy zostaną sami emeryci . Kto im będzie płacił podatki i zusy.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy