Forum Polityka, aktualnościKraj

Sprawdź, która partia poprze podatek kościelny

Sprawdź, która partia poprze podatek kościelny

Wyświetlaj:
Wapniak / 2011-10-18 22:29 / Tysiącznik na forum
..."A dlaczego ja, osoba wierząca i nie przynależąca nawet duchowo do żadnej partii mam
płacić na działalność tych partii????"... Cóż... No comments.
tesa1959 / 2011-10-18 23:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mój komentarz był poniżej, a odnosisz się do niego.... Pachnie tchórzem:/
Wapniak / 2011-10-18 19:47 / Tysiącznik na forum
Słusznie P. Bernardzie. Najlepiej jednak w rozumnym społeczeństwie/ponoć za takie się uważamy/usunąć przedmiot sporu. Tylko z czego będą żyły media, jak poważne tematy się rozwiąże?... Poza tym, kto się ma tym zająć?... Skoro pierwsza zasada bycia jest:TRWANIE. Błogie trwanie.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-10-18 19:33
Ciągle od wyborów znów mieli się w mediach zastępcze tematy zamiast prowadzenia poważnej dyskusji jak reformować finanse naszego państwa aby mniej obciążać gospodarkę kosztami zbędnej biurokracji i pozwolić przedsiębiorstwom więcej inwestować i rozwijać się.
Znacznie poważniejszy od dotowania kościoła który utrzymuje przecież wiele społecznie potrzebnych i pożytecznych instytucji jak np. domy pomocy czy zabytki sakralne jest problem nadmiernej jednej z największych w Europie redystrybucji dochodów ludności przez budżet centralny co tylko napędza kasę bankom przekazującym publiczne pieniądze wielokrotnie w górę i w dół od obywatela do instytucji skarbowych, i przymusowych ubezpieczeń a następnie z powrotem do ministerstw, wojewodów , marszałków starostów i prezydentów burmistrzów oraz wójtów aby Ci zwracali część pieniędzy z powrotem obywatelom ponosząc przy tym koszty utrzymywania armii urzędników i bankierów!!!. Czas likwidować przywileje z czasów PRL czas najwyższy wprowadzać proste jednolite systemy podatkowe i ubezpieczeniowe czas uchylać głupie pokrętne przepisy zagmatwane tak, że nawet profesor prawa nie wie jak je interpretować a co dopiero inżynier, pracownik księgowości czy przedsiębiorca. Po co biednemu rodzicowi wychowującemu dziecko pobiera się z wynagrodzenia 70 zł podatku a po 3 miesiącach zwraca mu 68 złotych zasiłku rodzinnego na dziecko? utrzymując w tym celu urzędników do zbierania podatków i urzędników do wypłacania zasiłków jak można od razu obniżyć podatek o te 68 złotych a urzędników od rozpatrywania wniosków i wypłacania ,księgowania rozliczania oraz kontroli tych operacji posłać do pracy w gospodarce a ich biura wynająć firmom. Qwa dość gadania o widzimisię pali kotów i innych nawiedzonych czas zając sie tym z czego żyjemy a jesteśmy jak na razie największym liczebnie z pięciu najbiedniejszych narodów w Unii Europejskiej. mamy PKB per capita niższe niż 54% średniej UE niższe niż Czesi, Słowacy, Węgrzy, Słoweńcy i Estończycy oraz prawie o 60% mniejsze od zadłużonych Greków.
Andre7 / 2011-10-18 18:54 / Tysiącznik na forum
Kościół jest gotowy zgodzić się na zabranie państwu polskiemu (pieniędzy z podatków) i przekazanie do swojej kieszeni. Hosanna czy hossa ?
Nie mam nic przeciwko rozsądnemu finansowaniu kościoła, ale kolejny bezmyślny skok na kasę mnie zajeża. Skor kościół sie zgadza na to rozwiązanie znaczy że oczekuje dostać więcej niż odda. Smutna prawda.
zxc12 / 79.191.154.* / 2011-10-18 11:29
Tematów zastępczych cd
Chleba nie igrzysk ludowi potrzeba
Cyrku mamy dosyć
tesa1959 / 2011-10-18 09:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

to 90 milionów złotych oszczędności w budżecie, a wpływy jakie osiągnąłby kościół z 1 procenta, to około 400 milionów złotych.

Skąd to wyliczenie: 400 mln złotych???
Oczywiście pieniądze miałyby iść na wszystkie kościoły, nie tylko katolicki.

Przecież właśnie taka jest propozycja Episkopatu, więc o co chodzi?
sre / 77.79.214.* / 2011-10-18 09:30
Ludzie nie dajcie sobie robić wody z mózgu. Te wszystkie partie chcą znieść dotacja dla kościoła, ale jakoś nie słyszę o zniesieniu dotacji dla górników, spółek skarbu państwa itd. Konsekwencja panowie. Nie ma różnicy między dotacją do kościoła a dotacją dla niań. Jeżeli ktoś chce zniesienia dotacji dla kościoła to powinien od razu znosić wszystkie inaczej takiego kogoś nazywa się chipokrytą.
matylda-56 / 151.88.22.* / 2011-10-20 07:07
Nie rób błędów ortograficznych - słowniki nie są drogie.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2011-10-18 11:07
Jaka mam kozyści, jako osoba niewarząca, z przymusowego dotowanie kościoła? Niby dlaczego mam na niego płacić? Dotacje do niań mają sens, bo sprzyjają dzietności a na tym korzystamy wszyscy. Dotecje do pojedynczych organizacji czy zawdów nie. Szczególnie ejłsi spiora częsc społeczeństa wyraża przeciw temu spzeciw a dana organizacja 1. pobira nei mał opałty za swoje usługu 2. nie stanowi żadnego pożytku dla spłeczeństa jako całości.
tesa1959 / 2011-10-18 22:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A dlaczego ja, osoba wierząca i nie przynależąca nawet duchowo do żadnej partii mam płacić na działalność tych partii????
To było po pierwsze, a po drugie: jeśli się wypowiadasz na forum, to chociaż zadbaj o to, aby Twój język był zrozumiały.
ejłsi spiora

co to za słowo?????, ale to nie jedyne w Twoim komentarzu.
kal / 193.109.244.* / 2011-10-18 09:20
pogrzeby, śluby inne usługi wtedy gratis??
ogr / 83.14.54.* / 2011-10-18 09:08
Nalezy ;
1.Upublicznic zasady funkcjonowania Funduszu Kościelnego!!!
2.Rozliczyc dohcody i wydatki z Funduszu na przestrzeni okresu od jego powstania .
3.Jakie i o jakiej warości przekazano majatki z budzetu na rzecz kościoła !!
Po tym kto chce niech płaci.

Najnowsze wpisy