SPREAD USD/RUB

mario1212 / 88.199.88.* / 2014-12-17 19:29
Witam, chciałbym się poradzić użytkowników czy mieliści podobną sytuację do mojej i co mogę w tej sytuacji zrobić. Mianowicie chodzi o to że miałem otwarte długie pozycję na USD/RUB wczoraj 16-12-2014r notowania otworzyły się o godzinie 8:00 luką mój limit nie wytrzymał więc wszystkie pozycję zostały zamknięte. Pytanie mam odnośnie spreadu na swojej stronie bank (a mianowicie chodzi o BOŚ) ma podaną tabele spreadu dla USD/RUB jest to 400 pisów a w dniu otwarcia wtedy jak mi pozamykało spread był w wysokośći 10000 pipsów. Moje pozycje zostały zamknięte a nawet jestem teraz na debecie. Pytanie jest takie czy broker mógł coś takiego zrobić zwiększyć sobie spread 25 krotnie. Nie było żadnej informacji że spread zostanie tak dużo podniesiony. Proszę o pomoc czy jest szansa abym mógł zgłosić reklamację. W banku powiedziano mi że spread mogą sobie zwiększać ile chcą w zależności od sytuacji rynkowej, no ale moim zdaniem 25 krotne zwiększenie to jest przesada.
rimland / 78.9.138.* / 2014-12-17 19:55
Współczuję straty. Myślę, że przede wszystkim powinieneś sprawdzić zapisy w umowie z brokerem pod kątem tej sprawy. Spread zmienny to nic nadzwyczajnego, a w obecnej sytuacji na rublu praktycznie wszyscy brokerzy podnieśli go do niebotycznych poziomów.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy