Forum Forum motoryzacyjneUżywane

sprowadzenie auta z Niemiec

sprowadzenie auta z Niemiec

franek884 / 2011-05-31 09:37
witam,
wybieram się do naszych zachodnich sąsiadów w celu sprowadzenia auta, czy możecie mi nakreślić jakie formalności w tej sprawie powinny być załatwione, nie bardzo wiem od czego zacząć, jakie dokumenty koniecznie muszę załatwić w Niemczech? będę wdzięczny jeśli podzielicie się ze mną swoim doświadczeniem
Wyświetlaj:
MARCIN898 / 78.159.80.* / 2014-04-02 19:03
CZYTAJCIE NAJSTARSZE WĄTKI.TAM JEST OPISANY SPOSÓB DZIAŁANIA.INNEJ FIRMY
Kupujący-) / 79.175.206.* / 2014-04-02 19:32
MARCIN898 czytam wiele takich wpisów, ponieważ jestem przed zakupem auta i powiem Ci że nie urodził się jeszcze taki, który WSZYSTKIM by dogodził. Uważam że każdy bez wyjątku powinien poprostu dokładnie sprawdzić samochód przed zakupem. W innym przypadku jest sam sobie winien. Znając nasz rynek polski z zachodnimi autami każdy wie jak handlarze kombinują i skoro im na to pozwalamy to to robią. Musiały by się zmienić przepisy żeby można było ich karać bo w obecnej sytuacji nic im się nie zrobi. LUDZIE Zwyczajnie uważajcie i dokładnie sprawdzajcie samochody przed zakupem
Jokl / 109.243.18.* / 2014-04-02 18:24
Miałem doczynienia z firmą PAWEŁ CAR i moja opinia na temat chłpaków z komisu i temat ich aut jest inna.
moje auto było zgodne z opisem ,nikt niczego nie chciał ukryć dodatkowo usłyszałem słowa od sprzedającego ze on zrobił 200m tym autem i moze pojechać ze mną do serwisu który sprawdzi rzeczywisty stan auta .wiadomo moje auto było z 2002roku nie nowe ale w dobrym stanie. po sprawdzeniu czego sie tylko dało doszło do tranzakcji z której jestem zadowolony . gorąco polecem !ten komis do którego wróce moze już nie długo .
Klientuy / 109.243.18.* / 2014-04-02 18:18
wITAM ZAUWAŻYŁEM NEGATYWNE OPINIE O FIRMIE PAWEŁ-CAR JUŻ NA WSTEPIE NIE ZGADZAM SIĘ Z OPINIĄ NEGATYWNĄ . MOJA OPINIA JEST BARDZO POZYTYWNA PONIEWAŻ WCIĄGU OSTATNICH DWÓCH LAT KUPIŁEM TRZY AUTA OSTANIE W MAJU TEGO ROKU . KAŻDE AUTO ZGADZAŁO SIĘ Z OPISEM A STANIE FAKTYCZNYM . ZA KAŻDYM RAZEM AUTA POSIADAŁY WSZYSTKIE DOKUMENTY NIE ZBEDNE DO REJESTRACJI . FACHOWA I MIŁA OBSŁUGA AUTO DO DZIŚ SĄ UŻYWANE W MOJEJ RODZINIE GORĄCO POLECAM KOMIS PAWEŁ -CAR W OSTRZESZOWIE
Klient peugeot 405 / 164.126.182.* / 2014-04-02 18:06
PAWEŁ CAR to konkretna firma. zakupiłem auto w tym komisie peugeot 407 2005 piękny samochód wszystko sprawdzone na stacji diagnostycznej jestem bardzo zadowolony z tego auta w 100 % polecam ten komis i mogę go polecić inny kupującym.Piotr z Warszawy
Bardzo miła obsługa wzorowe podejście do kupującego
Właściciel vg / 164.126.182.* / 2014-04-02 18:02
MOŻLIWOŚĆ RAT-PROCEDURA UPROSZCZONA ZAŁATWIAMY WSZYSTKIE FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z PRZYGOTOWANIEM SAMOCHODU DO REJESTRACJI B E Z P O Ś R E D N I - I M P O R T - S A M O C H O D Ó W - * P A W E Ł - C A R * Korzystne formy kredytowania. Kredyt - procedury uproszczone, Kredytujemy samochody spoza komisu. Kredyt dla osób fizycznych, - bez wpłaty własnej - bez zaświadczeń o dochodach - decyzja kredytowa w ciągu kilku godzin Kredyty dla firm - dokumenty rejestrowe firmy - oświadczenie o dochodach - bez zaświadczeń z ZUS i US
Właściciel vg / 164.126.182.* / 2014-04-02 17:59
O nas
PAWEŁ CAR - BEZPOŚREDNI IMPORT SAMOCHÓD SPRZEDAŻ -ZAMIANA-KREDYTY PRZYJMUJEMY SAMOCHODY W KOMIS ZAŁATWIAMY WSZYSTKIE  FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z REJESTRACJĄ KREDYTY SAMOCHODOWE --TRANSPORT SAMOCHODÓW  Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 17:20 Sobota-Niedziela: 09:00 - 16:00
Paweł CAR B / 164.126.182.* / 2014-04-02 17:57
WITAM WSZYSTKICH POLECAM TEN KOMIS ZAKUPIŁEM SAMOCHÓD MARKI PEUGEOT 407 Z 2004 ROKU JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z AUTA JAK I OBSŁUGI FACHOWA POMOC JAK I DORADZTWO W ZAŁATWIENIU WSZELKICH FORMALNOŚCI GORĄCO POLECAM
PAWEŁ CAR I / 188.33.101.* / 2014-04-02 17:20
Witam moja opinia na temat chłpaków z komisu i temat ich aut jest inna.
moje auto było zgodne z opisem ,nikt niczego nie chciał ukryć dodatkowo usłyszałem słowa od sprzedającego ze on zrobił 200m tym autem i moze pojechać ze mną do serwisu który sprawdzi rzeczywisty stan auta .wiadomo moje auto było z 2002roku nie nowe ale w dobrym stanie. po sprawdzeniu czego sie tylko dało doszło do tranzakcji z której jestem zadowolony . gorąco polecem !ten komis do którego wróce moze już nie długo .
Zadowolony55 / 188.33.101.* / 2014-04-02 17:17
wITAM ZAUWAŻYŁEM NEGATYWNE OPINIE O FIRMIE PAWEŁ-CAR JUŻ NA WSTEPIE NIE ZGADZAM SIĘ Z OPINIĄ NEGATYWNĄ . MOJA OPINIA JEST BARDZO POZYTYWNA PONIEWAŻ WCIĄGU OSTATNICH DWÓCH LAT KUPIŁEM TRZY AUTA OSTANIE W MAJU TEGO ROKU . KAŻDE AUTO ZGADZAŁO SIĘ Z OPISEM A STANIE FAKTYCZNYM . ZA KAŻDYM RAZEM AUTA POSIADAŁY WSZYSTKIE DOKUMENTY NIE ZBEDNE DO REJESTRACJI . FACHOWA I MIŁA OBSŁUGA AUTO DO DZIŚ SĄ UŻYWANE W MOJEJ RODZINIE GORĄCO POLECAM KOMIS PAWEŁ -CAR W OSTRZESZOWIE
Paweł Car 2 / 188.33.101.* / 2014-04-02 17:15
Pawel Car Auto-Komis z Ostrzeszowa , próbował mi sprzedać uszkodzony samochód (samochód nie odpalał)i nie zwrócił mi zaliczki 600 zł którą wpłaciłem decydując się na zakup parę dni wcześniej kiedy samochód był sprawny.

Ale od początku. Gdzieś w październiku znalazłem ogłoszenie na gratce , o sprzedaży sprowadzonego Nissana Primery 2.0 TD z 1999 roku, lekko uszkodzonego z tyłu (zgięta klapa bagażnika,powyginana podłoga w bagażniku) w cenie 6800 zł ,ale samochód był na chodzie. Umówiłem się na obejrzenie w Ostrzeszowie , pojechałem , wykonałem jazdę próbną , samochód odpalił i chodził dośc sprawnie. Oczywiście spytałem się o historię samochodu książkę serwisową - była , ale miała historię tylko do 2003 roku. Potem samochód mógł nawet pływać sobie w rzece. No ale , ok sprzedawca mówił że silnik jest sprawny i jedynie z tą karoserią są uszkodzenia ,no ale cena jest niższa. Po długim namyśle zdecydowałem się na zakup. Sprzedawca zobowiązał się dokonać opłacenia i załatwienia wszelkich formalności żeby
można było już tylko zarejestrować samochód na siebie. Zobowiązał się też przywieźć samochód do Kalisza (skąd pochodzę) za jakiś tydzień. Oczywiście poprosił o 600 zł zaliczki , a płatność całą przy odbiorze samochodu w Kaliszu. Dałem te 600 zł dostałem kwit.
Jednak w ciągu tygodnia coś mnie tknęło , przejeżdżałem akurat koło Ostrzeszowa i postanowiłem sprawdzić samochód jeszcze raz , bez umawiania się na godzinę.
Podjechałem pod komis , załoga trochę zaskoczona . No i pracownik komisu próbuje odpalić samochód : kręci kręci ....i nic. Oczywiście pierwsza diagnoza że to słaby akumulator. Pracownici podjechali innym sprawnym autem i zaczęli ładować z kumulatora tamtego auta. Trwało to chyba z 20 minut. Po 20 minutach znowu pracownik spróbował odpalić (aku nissana był podpięty cały czas przewodami do tego drugiego auta)auto.
Kręcił naprawdę z kilkanaście razy i nic. Przy czym rozrusznik kręcił, także akumulator był sprawny. Przyczyna leżała gdzie indziej , głębiej.
I jak tutaj taki samochód uznać za sprawny. Zaczęłem domagać się zwrotu zadatku, przy czym nie zawierałem żadnej umowy. Otrzymałem odpowiedź że samochód jest sprawny tylo chwilowo nie odpala , zaraz ktoś podjedzie coś tam zrobi i będzie cacy.
A jaką ja mam pewność że takie coś nie zdaży się znowu gdzieś na trasie?
Domagam się od tego autokomisu zwrotu zadatku. Wiem że zadatek nie zostaje zwrócony jeśli jedna ze stron zrywa umowę bez podania powodu. Ale tu powód byl - samochód nie sprawny , czyli to 2 strona nie dotrzymała umowy sprzedania samochodu sprawnego , w takim stanie w jakim był kiedy kupujący podejmował decyzję.
Nie polecam tego komisu , omijać szerokim łukiem z daleka
Okłamany i oszukany / 188.33.101.* / 2014-04-02 17:10
Zakupiłem w Auto-Komis "DUO" w Płocku, ul.Bielska samochód Renault.Samochód mimo solennych zapewmień sprzedawcy okazał się powypadkowy i z dużą liczbą usterek.Reklamacja u komisanta nic nie dała.Na skierowaną sprawę do rzecznika konsumenta odpowiedział,że uzgodnił ze mna zakup wadliwego samochodu.Sprawa trafia do sądu cywilnego.
Przestrzegam wszystkich przed zakupem w tym komisie.
Filipoo / 188.33.101.* / 2014-04-02 17:02
UWAŻAM ZE NEGATYWNE OPINIE O TYM KOMISIE SA OD NIE UCZCIWEJ MIEDZY INNYMI KONKURENCJIZAKUPIŁEM W TYM OTO KOMISIE SAMOCHóD MARKI ALFA ROMEO I BARDZO JESTEM Z TEGO ZAKUPU ZADOWOLONY UWAŻAM ZE WRóCĘ JESZCZE KIEDYŚDO PAWEL CAR OSTRZESZóW POLECAM
Marcinhg / 188.33.101.* / 2014-04-02 17:01
WITAM NAPISZĘ KRóTKO POLECAM KOMIS PAWEL CAR OSTRZESZóW!!!FAJNE SAMOCHODY W DOBREJ CENIE
Paweł CAR / 188.33.101.* / 2014-04-02 17:00
Nie wiem skąd te negatywne opinie o tym komisie, a jest ich sporo w internecie...Dlatego może napiszę to, co wiem o tym miejscu. Moje doświadczenia są zdecydowanie lepsze i potwierdzone wielokrotnie. W ciągu ostatnich trzech lat kupiłem tu dwa auta, które są w rodzinie od dłuższego czasu, w każdym wypadku transakcja przebiegła super, bez kłopotów, mogłem liczyć na fachową pomoc na poziomie oraz odpowiedzi na wszystkie wątpliwości. Dlatego polecam komis Paweł Car z Ostrzeszowa!
Zadowolony34 / 188.33.101.* / 2014-04-02 16:59
Kupiłem tu auto, nie nowe, bo z 2003, ale w dobrym stanie. Właściciel nie krył, że przejechał nim kilka metrów i z przyjemnością przejedzie się na jazdę testową i do serwisu, gdzie zostanie ono w pełni sprawdzone. Wszystko okazało się w porzo, dlatego doszło do kupna, gorąco polecam, jestem zadowolony.

Najnowsze wpisy