Forum Forum motoryzacyjneUżywane

sprowadzenie auta z Niemiec

sprowadzenie auta z Niemiec

franek884 / 2011-05-31 09:37
witam,
wybieram się do naszych zachodnich sąsiadów w celu sprowadzenia auta, czy możecie mi nakreślić jakie formalności w tej sprawie powinny być załatwione, nie bardzo wiem od czego zacząć, jakie dokumenty koniecznie muszę załatwić w Niemczech? będę wdzięczny jeśli podzielicie się ze mną swoim doświadczeniem
Wyświetlaj:
gogus / 37.109.87.* / 2013-09-12 10:06
sprowadzilem auto dla kolegi byl to passat 2004 rok disel.auto ful wypas w dobrym stanie od komisu turkow.jechalem z nim az od ulm do polski.cena 3200euro plus oplaty .wystarczyl rachunek z komisu maly brif duzy brif i rozowy dowod reszte zalatwila firma tlumaczaca dokumenty i rejestracje.po ogledzinach w stacji diagnostycznej auto nie budzi zastrzezen.jest super.sprowadze kazdemu autko super pod dom koszt to 200euroza auto.
niezadowolony klient / 195.216.109.* / 2012-04-19 21:14
przestrzegam wszystkich przed kupnem uta z rąk handlarzy działających na rynku szczecińskim oferujących samochody z niemiec w idealnym stanie ogłaszającym się na allegro.Dla nich rok rejestracji auta to rok produkcji !!! Gdy sie skapowałem że zostałem oszukany i zacząłem pertraktować ewentualne roszczenia zostałem zbywany obietnicami aż w końcu przestano odbierać moje telefony.Cwaniaki wyjątkowego formatu !!!Badanie techniczne które mi załączono miało błędny numer VIN,akcyza opłacona na inne nazwisko niż to które było na fakturze zakupu (sprostowanio po wykonaniu dziesiątek telefonów doszło po dwóch tygodniach i tylko dzięki mojemu uporowi).Wystawiają dużo aut ale po sprzedaży zostajesz z problemem sam.Transakcja odbywa się na parkingu w samochodzie.Do dziś mam moralnego kaca po tym zakupie (władowałem w auto już około 1,5 tyś złotych aby jako tako jeździł)a był w idealnym stanie wg.opisu.Nie jestem wybitnym znawcą motoryzacji ale nie muszę nim być,w końcu jeżeli ktoś twierdzi ż auto jest idealne to chyba wie co mówi i obowiazuje jakaś żetelność handlowa.Tablice niemieckie to miał samochód z "ksieżyca" i tylko cud sprawił że nikt mnie nie skontrolował po drodze do domu.Panowie nie dajcie się zwieść opowieścią o idealnym stanie.Gościu jest bardzo młody i do szpiku kości "zepsuty".Długo czekałem na polubowne załatwienie sprawy ale skoro ktoś ma mnie głęboko w "Poważaniu" to uprzedzałem gościa że nie bedę potulnie milczał.Firma szczyci się nazwą :ELEGANT CAR: i jest powiązana z drugim klonem :TOP CAR:Panowie jeżeli nie chcecie mieć problemów to omijajcie obu gości szerokim łukiem !!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - elegantcar.]
WŁAŚCICIEL / 87.205.52.* / 2013-08-25 17:55
Jako właściciel firmy ELEGANT CAR chciałbym odnieść się do powyższego tekstu by dać obraz w jaki sposób działa NIEUCZCIWA KONKURENCJA. Po pierwsze proszę Panie "niezadowolony klient" o przesłanie wszystkim chętnym kopi potwierdzenia zakupu u mnie samochodu w formie faktury wystawioną przez moją firmę, której od razu zaznaczam Pan NIE POSIADA, Oczywiście żeby przyspieszyć procedurę wiarygodności proszę wysyłać klientom kpię faktury bądź umowy drogą elektroniczną. Po drugie akcyzę wystawia Urząd Celny i ktoś kto robił już to osobiście to doskonale zdaje sobie sprawę o dokładności u*********** urzędników którzy w żaden sposób nie wystawili by dokumentu na kogo innego, ponieważ zgodność ZAWSZE sprawdzają z dowodem osobistym ! Po trzecie, auta nabywane w mojej firmie ZAWSZE posiadają oryginalne tablice rejestracyjne. Uważam, że w ten sposób nie uda się nikomu zepsuć wizerunku i dobrego imienia mojej firmy. Wystarczy przyjechać, obejrzeć i sprawdzić samochód i od razu widać kto w tym przypadku ma rację. Pozdrawiam ELEGANT CAR
TOYOTA428 / 87.206.207.* / 2016-02-06 12:12
A ja jako kolejny oszukany prze pana Panie Emilianie z całą świadomością przestrzegam przyszłych klientów firmy ELEGANTCAR bądź nick z allegro DEUTSCHENAUTO aby nie kupowali złomów wypicowanych do sprzedaży.Zdjęcia zamieszcza pan w wysokiej rozdzielczości aby kupujący myślał,że auto jest IGŁA.W rzeczywistości na pierwszy rzut oka tak jest ale problemy zaczynają sie po powrocie do domu kiedy to okazuje sie,że ta IGŁA była malowana,silnik do remontu (kontrolki check engine celowo usunięte żeby nie raziło w oczy,że awaria silnika)samochod nie ma pełnego wyposażenia a na dodatek sa przekrecone liczniki.Jednym słowem OSZUŚCI i FRAJER.Y.Jeżeli ktoś chce to udostępnie fakture zakupu (zaniżoną oczywiście) zeby nikt mi nie zarzucił,że jestem nieuczciwą konkurencją.Mam nadzieję,że sie kiedyś jeszcze spotakamy Panie ładny i wtedy Panu Podziękuje osobiście!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pweł Kalitka / 79.175.206.* / 2016-02-25 09:35
Dzień dobry. Mam zamiar wybrać się do tego użytkownika allegro po auto i chciałby zweryfikować czy faktycznie jest Pan prawdziwym klientem tej firmy. Poroszę kopię faktury przesłać na adres email: biznepartner@vp.pl
Część danych może Pan zakryć :)
Bardzo będę wdzięczny
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zbigniew1958 / 77.254.73.* / 2013-08-24 10:35
Witam wszystkich. W ubiegłym roku zakupiłem auto od firmy ELEGANT CAR i teraz chcę zakupić drugi pojazd dla córki która świeżo zdała egzamin na prawo jazdy. Oczywiście znając rynek motoryzacji i wiedząc ilu oszustów tylko czeka by wprowadzić w błąd kupującego w celu osiągnięcia jak największej korzyści majątkowej bo przez ponad pół roku szukałem auta u różnych ludzi i muszę przyznać, że jestem wymagającym klientem. Oczywiście swój wymarzony samochód zakupiłem od właściciela firmy ELEGANT CAR i do dnia dzisiejszego jestem bardzo zadowolony i nie wyobrażam sobie by kupić córce auto od kogo innego. Myślę, że te opinie są wyssane z palca bo dłuższy czas obserwuję aukcję tej firmy i przybywa grono zadowolonych klientów. Albo konkurencja psuje obraz firmy o czym niezwłocznie poinformuje właściciela firmy w celu wyciągnięcia dla nich konsekwencji.
olo838 / 5.173.63.* / 2012-12-24 15:34
prosze o kontakt
historia mocarza / 79.175.206.* / 2016-03-01 09:11
Historia marki Audi sięga 14 listopada 1899, kiedy to August Horch wraz z Karlem Benzem[2] założył w Kolonii przedsiębiorstwo o nazwie Horch produkujące luksusowe samochody osobowe[3]. W 1902 roku właściciel przeniósł zakład do Reichenbach, a w 1904 roku do Zwickau[3]. W 1909 roku po kłopotach finansowych i problemach w zarządzie odszedł ze spółki i założył kolejne przedsiębiorstwo o nazwie August Horch Automobilwerke GmbH. Po wyroku sądu okazało się, że z nowym przedsięwzięciem August Horch nie mógł już łączyć swojego nazwiska dlatego postanowił przetłumaczyć swoje nazwisko (horch to tryb rozkazujący od horchen, czyli w języku polskim nasłuchiwać) na łacinę – czyli audi nazywając firmę 25 kwietnia 1910 roku Audi Automobilwerke GmbH[3]. W lipcu 1910 roku pierwszy pojazd z nazwą Audi opuścił zakład w Zwickau[2]. W 1914 roku Audi Automobilwerke GmbH przekształcono w spółkę akcyjną Audi Werke AG. Po I wojnie światowej August Horch odszedł z przedsiębiorstwa i wyprowadził się do Berlina. Tam znalazł zatrudnienie jako rzeczoznawca samochodowy[4]. W 1928 roku wskutek finansowych trudności Audi, miało miejsce przejęcie spółki przez DKW. W 1932 roku przedsiębiorstwo Audi łącząc się z zakładami Horch, Wanderer i DKW weszło do spółki Auto Union z siedzibą w Chemnitz[2], której logo (cztery przeplatające się pierścienie, symbolizujące czterech udziałowców spółki) jest do dzisiaj używane przez Audi. Celem połączenia było uchronienie się przed światowym kryzysem gospodarczym[3].

Dzisiejsze Audi AG zawdzięczamy firmom Horch, Audi, DKW, Wanderer, które tworzyły Auto Union GmbH oraz NSU. Koncern powstał w swojej aktualnej formie w marcu 1969 roku wskutek wspólnego postanowienia NSU Motorenwerke AG i Auto Union GmbH z Ingolstadt. Nowa siedziba firmy mieściła się w Neckarsulm i nosiła nową nazwę Audi NSU Auto Union AG. W końcu w 1985 roku przeniesiono siedzibę główną do Ingolstadt znów zmieniając nazwę tym razem na Audi AG.

Wybuch II wojny światowej zachamował rozwój Auto Union, a we wszystkich zakładach marki produkowano uzbrojenie wojskowe[3].

Po II wojnie światowej Auto Union AG rozpłynęło się w strefie okupowanej przez sowietów[3]. Firma produkowała jako VEB Automobilwerk Zwickau model AWZ P70, a w 1958 roku dołączono poprzednie zakłady Horcha z terenu byłego NRD. W nowym VEB Sachsenring Automobilwerke Zwickau do 1991 roku produkowano Trabanty[4]. W zachodnich Niemczech firma istniała pod starą nazwą, jednakże od strony prawnej była kompletnie nowo założoną spółką. Wielu pracowników ze zniszczonych zakładów w Zwickau osadziło się w Ingolstadt i podjęło na nowo produkcję; pojazdy Auto Union produkowano pod marką DKW.

W 1958 roku Daimler-Benz AG przejął 87% kapitału akcyjnego Auto Union[3], a w 1959 roku posiadał już 100%. W grudniu 1964 roku Volkswagen kupił zakład w Ingolstadt i sprawił, że nazwa Audi odżyła przejmując logo Auto Union – cztery pierścienie od czterech połączonych producentów samochodów[3]. W 1965 roku Auto Union wypuścił na rynek samochód pod marką Audi. Pierwszy model był dalszym rozwinięciem DKW F102 i nie otrzymał żadnych typowych oznaczeń. W 1968 roku były pracownik Daimler-Benz Ludwig Kraus zaprezentował ówczesnemu głównemu dyrektorowi zakładu Volkswagenwerk Wolfsburg Heinrichowi Nordhoffowi samodzielnie zaprojektowanego Audi 100[4]. Ten był zachwycony projektem i zgodził się na produkcję. Od tego czasu pojazdy były oznaczone odpowiadającymi im liczbami koni mechanicznych (przykładowo Audi 60, Audi Super 90). Pojazdy tej serii otrzymały tzw. silnik średnioprężny. Za ich rozwój był odpowiedzialny Daimler-Benz AG, jako że nadal posiadał większość akcji w Auto Union. Stopień sprężania w tych silnikach był na poziomie między silnikami benzynowymi a diesla.

W 1969 roku doszło do fuzji Auto Union GmbH z NSU AG Neckarsulm[3]. Przedsiębiorstwo przyjęło nazwę Audi NSU Auto Union AG i miało od tego czasu drugi zakład i (do 1948) siedzibę w Neckarsulm[2]. W styczniu 1971 roku po raz pierwszy pojawił się slogan Vorsprung durch Technik (pol. przewaga dzięki technice) przy okazji reklamy NSU Ro 80 (z silnikiem Wankla). Po tym jak produkcja modelu Ro 80 została uruchomiona, zaprzestano używania nazwy NSU jako oznaczenia produktów. 1 stycznia 1985 roku Audi NSU Auto Union AG przyjęło nazwę AUDI AG. W tym samym czasie przedsiębiorstwo zmieniło swoją kwaterę główną z Neckarsulm na Ingolstadt[3]. Od tamtego czasu produkty i sama firma noszą tę samą nazwę.

Od 1993 roku Audi posiada zakład produkcyjny na Węgrzech. W węgierskim mieście Győr oprócz montażu Audi TT produkowane są silniki. Od roku 2000 Audi wspólnie z Seatem i Lamborghini jako Audi-Gruppe tworzy markę samochodów sportowych w koncernie Volkswagen AG[4], obok Volkswagena ze Škodą, Bentleyem i Bugattim.
W 2005 roku Audi świętowało 25-lecie napędu quattro, a 30 września i 1 października 2006 roku podczas drzwi otwartych z początkiem produkcji Audi R8 świętowano jubileusz 100 lat budowy samochodów w Neckarsulm. Kilkukrotnie wyróżn
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
oszukanyvg / 79.175.206.* / 2016-03-01 09:12
Ja miałem problem z firmą EUROPACARS i zostałem oszukany przez nich. Kupiłem auto rozbite i szpachlowane. Nie polecam zakupu u nich auta
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
oszukaniec / 79.175.206.* / 2016-03-01 09:13
Ja miałem problem z firmą EUROPACARS i KORII zostałem oszukany przez nich. Kupiłem auto rozbite i szpachlowane. Nie polecam zakupu u nich auta
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
malutki391 / 31.175.132.* / 2012-11-29 13:56
prosze pana o pilny kontakt na mail malutki2011@o2.pl mam ten sam problem z ww firma
malutki391 / 188.33.112.* / 2012-11-29 11:59
Prosze o kontak pana oszukanego przez te firmy, pseudo oczywiscie
bbronek23 / 2011-05-31 10:46
przede wszystkim w Niemczech musisz załatwić dwujęzyczną umowę kupna, kartę pojazdu i zaświadczenie o wyrejestrowaniu auta, dopiero później załatwiasz formalności w Polsce
Edward123 / 89.229.88.* / 2013-12-17 17:49
Witam wszystkich. Jakieś 2 lata temu zakupiłem auto a dokładnie BMW u firmy ELEGANT CAR, a niecały rok później zakupiłem również auto w tej samej firmie dla syna Hondę Civic. Po dzień dzisiejszy jesteśmy z synem bardzo zadowoleni z zakupu. Od zakupu zainwestowałem tylko w klocki hamulcowe. Negatywne komentarze są z pewnością od konkurencji. Polecam te firmę wszystkim którzy chcą kupić dobre auto.
wróżbita Maciej klient oszusta deutschenAuto / 37.47.67.* / 2015-12-18 20:10
Edziu czyli Mariusz czy żona Mariusza czy Emilek paź Mariusza tak sobie samemu wypisywać takie pozytywne komentarze oj wstydu wstrętne gęby nie macie to ja Wasz były klient którego nabiliście w butle,ale pamiętajcie mój Wój powiada każda Świnia ma swojego rzeźnika.Rzucam na Was gnomy klątwę za to że robicie ludzi w jajo no i Urząd Skarbowy za zaniżanie kupna sprzedaży o około 6 tysi w dół oj PIS jak sie dowie zsyłka na kamczatkę aco do tej klątwy to obyście już nigdy orgazmu nie zaznali.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mali wielcy / 37.47.153.* / 2017-04-24 10:28
I tu ma pan rację...nad każdym istnieje rzeźnik...I niestety ale pan Emilian poniesie za to konsekwencje, przyszła na niego pora bo ktoś w końcu zebral na niego dowody mocne dowody! Niepozorne osoby usidlily Pana Emiliana który czuję się bezkarny! Czekamy na rozwój sytuacji ale tym razem pan Emilian odpowie za swoje czyny!!!! Pan Emilian nie spodziewał się na kogo trafił!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lodzia134 / 164.126.219.* / 2014-01-27 12:53
słodź sobie słodź a klientów coraz mniej co ?
Właściciel / 79.175.206.* / 2014-03-02 14:08
To czy klientów coraz mniej to wystarczy spojrzeć na prawdziwe komentarze na mojej stronie, a mianowicie ilości zadowolonych klientów. Chociaż uznasz że klienci którzy tam wystawiają komentarze z różnych miast Polski to też własnoręczne. Brak słów. Skoro kupiłeś auto i jesteś tak niezadowolony to trzeba było wystawić swoją opinię na mojej stronie w allegro. Chyba że tak naprawdę nie kupiłeś auta ode mnie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany zakupem z mojej firmy auta to napiszcie do prawdziwych klientów z allegro którzy faktycznie zakupili auto i jest tego dowód w postaci komentarzy i wystarczy zapytać czy są zadowoleni po dzień dzisiejszy
nicki man / 37.47.67.* / 2015-12-18 19:58
Nie kłam Emilek deutschenAuto Debilek bo nos ci rosnie fajfusie. Kupiłem auto od ciebie gnido i tego samego dnia skamlałeś żeby wystawić ci pozytywa.A wszystkie zamaskowane,przypicowane rzeczy ujawniły się dużo dużo później.Tych ludzi niezadowolonych się troszkę nazbierało pakuj plecak i go! na te swoje wygnajewo Dołuje! I uważaj przy podpisywaniu umów kamerki są wszędzie a nuż gość z którym będziesz podpisywać umowę lipną fakturę zaniżoną okaże się inspektor z urzędu Skarbowego. Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
27 28 29 30 31 32
na koniec starsze

Najnowsze wpisy