Forum Forum prawneCywilne

sprzeaż mieszkanie a kupno kolejnego przed upływem 5 lat

sprzeaż mieszkanie a kupno kolejnego przed upływem 5 lat

Dulka / 83.8.74.* / 2008-03-30 13:58
jak wygląda sytuacja gdy chcę sprzedać mieszkanie, które było kupione 3 lata temu a kupić inne ale w innym województwie ponieważ muszę się wyprowadzić. Jaka musi być kolejność i co w sytuacji gdy kupowane mieszkanie będzie tańsze od tego sprzedanego?
bardzo proszę o info. dzięki
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-03-30 19:58 / Bywalec forum
no dobra a jakie masz zapytanie prawne??

Przeciez to Ty decydujesz kiedy kupisz nowe, kiedy sprzedaż stare i w jakiej kolejności i co ma do tego fakt ze chcesz kupic mieszkanie w innym wojewodztwie niz mieszkasz??

i co
w sytuacji gdy kupowane mieszkanie będzie tańsze od tego sprzedanego?

a co ma być?? Mój typ na pytanie roku:)

W polsce istnieje swoboda umów i możesz zwierać ile ich chcesz i w kolejności jakiej ci sie podoba.
dulka / 2008-03-31 13:03
w 2002 kupiłam mieszkanie m-2 a potem w 2005 kupiłam M-3 i dopiero sprzedałam M-2 i musiałam w US udokumentować że te pieniądze ze sprzedaży M-2 poszły na zakup mieszkania m-3 a nie inny cel bo w innym razie musiała bym płacić jakąś kare.......
więc dlatego miałam pytanie czy można częściej niż co 5 lat zmieniać mieszkanie i czy musi być zachowana kolejność że najpierw sprzedaje a potem kupuje ( wtedy notariusz nam powiedział że nie było by kłopotu jak byśmy najpierw sprzedali a potem kupili)
Młody Rentier / 2008-03-31 18:32 / Bywalec forum
no chyba że:) ale pomyliłaś forum bo tu tylko sprawy cywilne a Twój problem dotyczy prawa podatkowego wiec najlepiej tam zadaj to pytanie.

Najnowsze wpisy