Forum Forum finansoweBanki

Sprzeciw wobec fuzji banków elementem kampanii wyborczej?

Sprzeciw wobec fuzji banków elementem kampanii wyborczej?

rafal wojcikowski / .* / 2005-08-11 11:27
Wyświetlaj:
miki / .* / 2005-08-12 20:15
kończąc moją opinię dodam: nie wiem dlaczego, ale w POlsce zapomina się, iż obok miernje klasy politycznje mamy mierną grupę ekonomistów. Rozsądnych, samodzielnie myślących i nie idących z wyrachowania albo nieuctwa za resztą można na palcach jednej ręki obliczyć. I trudno widzieć dobre perspektywy, jeżeli dodam jeszcze do tego pseudo dyskutantów i z bożej łaski analityków.
miki / .* / 2005-08-12 20:09
Żal mi Was, drodzy dyskutanci. Jeżeli takie bzdury pisały osoby zainteresowane w jakiś spoósb powyższą fuzją to nazwę ich cynikami. Jak jednak nazwać lub określić pozostałych? Panie student z Niemiec i pozostali dyskutanci, proszę zapoznać się z prawem trustowym USA, proszę zapoznać się z europejskimi regulacji antymonopolowymi, czemu służą i po co istnieją. 6 tys. ludzi do zwolnienia to grupa duża, ale większe szkody dla nas to istnienie monoplu bankowego. Po fuzji PKO BP i Pekao/BPH będą miały prawie 50% udział w rynku. Już dzisiaj 5 pierwszych banków kontroluje 70%, chociaż banków w Polsce jest bodajże 50 lub 60. Teoretycznie powinny już zbankrutować albo połączyć się z innymi, ale jakoś się zapomina, że Polska to kraj na dorobku i możliwy jest wzrost organiczny, tak samo zapomina się o fakcie, że akcje naszych banków są przewartościowane (bo wliczony jest nasz potencjalny ekonomiczny potencjał). A do Pana studenta z Niemiec mam pytanie: czy wie Pan, jakie były pierwsze komentarze ( a późniejsze rónież) o korzyściach z tej fuzji? Ano takie, że banki te zarobiąna niższych kosztach funkcjonowania, że będą problemy organizacyjne (nawet 3 lata). I ani sła o tym, że ich klient będzie miał coś lepiej.
Wanda / .* / 2005-08-12 04:21
Jeden bank łatwiej sprzedać i podzielić prowizję niż dwa.
eskel / .* / 2005-08-12 10:23
Fuzja UniCredit i HVB tylko w Polsce spowoduje takie negatywne konsekwencje - na 9 tys osób do zwolnienia w Polsce zostanie zwolnione 6-6,5 tys. W Niemczech i Austrii będą tylko przejścia na emryturę (2 tys osób) Jeśli rynek ma się rozwijać - jak twierdzi Pietraszkiewicz - to trzeba chyba inwestować, tworzyć nowe miejsca pracy a nie likwidować konkurencję. Bravo za wyczucie ekonomiczne.
ifk / .* / 2005-08-11 21:06
Czekam na sprzeciw PiS w związku z wysokim poziomem cen ropy naftowej, deszczowej i chłodnej pogodzie w sierpniu i kontuzji Dudka. Mają chłopaki mnóstwo roboty, tylko ludzie Tuska mogą im pomóc!!!
endrju / .* / 2005-08-11 23:46
Abstrachujac od tematu, śmieszą mnie takie komentarzowe zapalczywości.Mniej emocji i pieniactwa
wojtek / .* / 2005-08-11 20:55
Dlaczego w 1993 roku, mimo upadków tylu PGRów i innych państwowych molochów mieliśmy "tylko" 10% bezrobocie?- Ano dlatego,że parlament nie zdążył uchwalić ok 2500 ustaw( w większości głupich) "regulujących" polską gospodarkę. Panie Kaczyński!!!!! Biznesem i robieniem pieniędzy niech się zajmą ekonomiści!!! Regulowanie odgórne gospodarki przyniesie więcej szkody niż pożytku! Sam gram na giełdzie bo tam rządzą (jeszcze) prawa ekonomii które po przeanalizowaniu dają jakąś odpowiedź na prawdopodobne zachowanie się rynku. Jak Pan (niedajboże) dojdzie do władzy na pewno przeniosę kapitał z giełdy do skarpetki. Więcej rozsądku!!!!
ola / .* / 2005-08-11 19:54
niech sobie pan Kaczyński poczyta na stronie HypoVereinsbanku (www.hvb.de) troche o założeniach i idei tej fuzji... maja tam nawet specjalną zakładkę umożliwiającą zadawanie pytań takim różnym anty-... Jezu, czemu to w naszym pięknym kraju rodzą się takie głupie pomysły? Wstyd! Przecież UniCredito i HVB nie tylko w Polsce mają duży udział w rynku. I oni sami upatrują w tym szansę. HVB np. proponuje tzw. pakiety GoEast, sam zresztą też podreśla często fakt, że jest bankiem "im Herz des Europas" i widzi w tym szansę rozwoju ("mit Europa wachsen").. A tu takie hello!!! Ja się bardzo cieszę, że wreszcie an naszym cudownym rynku ktos da porządnego kopa PKO BP. Nienormalny jest jak do tej pory ten rynek i jest konsekwencją pozostałości po poprzednim systemie... Z ubezpieczeniami zresztą nie lepiej,ale tam na szanse normalności, tzn. zmiażdżenia przewagi PZU raczej szans nie ma... Panie Kaczyński, proszę zostawić w spokoju bankowców i rynek finansowy! Jest naprawde w tym kraju mnóstwo innym spraw, którym należy dopomóc...pozdrawiam.
MW / .* / 2005-08-11 20:03
Taaa... Najwiarygodniejsze informacje można uzyskac u samego podejrzanego :D To mniej więcej tak jak z aspartamem - najgorsze świństwo dodawane do jedzenia, ale na stronie producenta można dowiedzie się, że to samo zdrowie :D
ola / .* / 2005-08-11 22:16
Nooo, Aspartam, Tutrasweet czy inne tam świństwo obojętnie jak to g... nazywaja...- ale za to jakie cudo niskokaloryczne, co? Co do tej nieszczęsnej fuzji, to nikt nie twierdzi, że to "samo zdrowie".. Niemożliwe jest, by taka operacja nie pociągała za sobą komplikacji czy reorganizacji stanowisk pracy- po to ją przecież zresztą m.in. przeprowadzają. Chodzi o to, że nasz system bankowy jest "dość specyficzny", bo banki znajdują sie w rękach zagranicznych inwestorów (mniej lub bardziej próbując czasami zresztą te związki ukrywac, co by się za bardzo opinia publiczna nie pieniła, że nasze skarby narodowe są rozkradane przez złych zagraniczniaków, którzy na pewno zechcą nas kiedyś wykupić!- i co im sie może nawet i po częsci udaje- ilu zwykłych klientów np. BZWBK wie, co to AIB???). Z drugiej strony naturalną tendencją dzisiejszych rynków finansowych jest ich konsolidacja- tego się nie da uniknąc. Teoretycznie więc jest to też przymusowa tendencja naszego sektora bankowego. Mialam okazję być na stypendium w Niemczech w tym czasie, gdy sie losy tej fuzji rozstrzygały. Tam się dośc mocno w prasie podkreślało kwestię polską. Tak samo zresztą, jak sie w Spieglu zastanawiano, co to za bracia, z których jeden chce być premierem, a drugi prezydentem:-) (kiedyś mnie nawet jakis niemiecki student zapytał, czy to tak serio, czy ktos sobie dla żartu napisał i kto to są ci "komiczni bliźniacy"...:-)) Bankowość to nie jest moja mocna strona, więc ciężko mi się na ten temat wypowiadac, uważam jednak, ze kampania informacyjna jest bardzo dobrze przeprowadzana. Może to i jest ściema, co oni tam wypisują, ale podejście do tej fuzji od strony podkreślenia jej wpływu na sytuację dotychczasowych klientów HVB Group i stworzenie im obiektywnej szansy na rozwianie wątpliwości jest chyba lepsze niż ciągłe podkreślanie tylko korzyści dla tych 2 instytucji i olanie ciepłym moczem klienteli... Stwarza przynajmniej pozory profesjonalizmu.Co do tego nieszczęsnego Aspartamu- zawsze można zacząć pic gorzką kawę, zrezygnować z gumy do żucia i innego świństwa, do którego to g... dodają, złożyć ogródek i przejśc na wegetarianizm...Ale czy to możliwe i czy spełniłoby swoją funkcję? Aspartam to przecież nie jedyne świństwo rujnujące zdrowie... Wyeliminujesz to, znajdzie się następne... I tak samo jest z tą nieszczesną fuzję i PiS-em... Jak się sprzeciwią (kolejna siara na całą Europe, chyba nawet gorsza niż ci niby-polscy pijacy, przez których ławki w finansowych centrum Frankfurtu ostatnio zdemontowali...:-))), to wezmą się za coś innego! A wszytsko w imię dobra naszego przepięknego i jedynego w swym rodzaju kraju... Do boju, kwa,kwa...
zuberek / .* / 2005-08-11 19:36
To partia socjalistow-populistow - i do tego nie maja swiadomosci, jak malo znaja sie na gospodarce. Wyrzadza Polsce wiecej szkody niz pozytku ta rzekoma troska o obywatela i Panstwo.Panowie (i Panie): nie tedy droga! Takie metody moze mialyby jakis skutek w XIX wieku, ale swiat od tego czasu troche sie zmienil!!
chikita / .* / 2005-08-11 18:43
coraz bardziej przekonuje sie ze PiS to populistyczna partia
kazmirz / .* / 2005-08-11 16:36
Szeryf "the Duck" Kaczynski powinien otrzymac w nagrode 1-osobowy pokoj w znanym kurorcie nieopodal Pruszkowa !!!
Marcelus / .* / 2005-08-11 15:51
Rządy braci Kaczyńskich to najgorsza rzecz, jaka może spotkać polską gospodarkę. Mam nadzieję, że Polska tym razem nie strzeli sobie samobója i wybierze ludzi, którzy przywrócą centralne sterowanie.
jliber / .* / 2005-08-11 12:29
Wow, PiS to juz nawet nie lewica, to komunizm po prostu, przyprawiony fanatyzmem religijnym i nietolerancja.
bronek / .* / 2005-08-11 11:55
jaki brawo? niech sie politycy od....od prywatnych firm. Socjaliści od siedmiu boleści...eh
rafal wojcikowski / .* / 2005-08-11 11:27
Brawo PiSCzyżby ptzedstawiciele tej partii czytali moje feilietony.. o czym pisałem jakiś miesiąc temu ?
Confused / .* / 2005-08-11 20:01
Artykuły pisane przez Pana omijam szerokim kołem, bo głupota może by zaraźliwa, z drugiej jednak strony wydaje mi się, że fuzja dużych banków nie jest korzystna społecznie... Dodając do tego sprzeciw PiSu, partii która ma chore (prawicowe) pomysły z zakresu kontroli prywatnego życia społeczeństwa, a całkiem rozsądne jeśli chodzi o gospodarkę...
Ryszard / .* / 2005-08-11 23:06
Pomysły PiS dotyczące gospodarki są bardziej chore niż pomysły dot. kontroli prywatnego życia. Kilka haseł dotyczących sfery odatkowej to raczej element propagandowy niż program gospodarczy. Są bardziej socjalistyczni niż PPS. Przykładem prowadzenia gospodarki są zaniechania inwestycyjne Lecha Kaczyńskiego w Warszawie cyt "nie prowadzę dużych inwestycji bo są korupcjogenne". Rozwijam zatem to granic absurdu urzędniczą nomenklaturę i wszystko ściśle kontroluję. Wolny rynek i swobodny rozwój przedsiębiorczości dla PiS to utopia. Niestety działań niektórych polityków nie da się odwrócić - gdyby się dało ciekawy jestem jakie "sukcesy" odniesliby ludzie pokroju kaczyńskiego, Leppera czy Giertycha.Pozdrawiam

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: