Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Sprzedać czy wynająć? Mam dylemat

Sprzedać czy wynająć? Mam dylemat

Grzegorz111 / 83.7.42.* / 2011-01-03 21:31
Mam mieszkanie w dużym mieście. Mieszkanie nieduże, więc dość chodliwe na rynku jak zapewnili mnie w biurze nieruchomości. Zastanawiam się czy je sprzedać całkiem czy wynająć i kasę z wynajmu przeznaczyć na spłatę rat za drugie. Co o tym sądzicie? Naprawdę mam dylemat.
Wyświetlaj:
derki / 178.183.6.* / 2023-02-02 11:14
Wynajem to dobra decyzja http://broszka.com.pl/co-wplywa-na-cene-wynajmu-apartamentu/ dla mnie najlepsze rozwiązanie.
Pilsener / 2011-01-18 16:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przy obecnych cenach raczej nie opłaca się wynajmować (a już na pewno nie legalnie), bo to same problemy, musisz ponosić dodatkowe koszty i tracić czas. Policz, ile miałbyś z zainwestowania tego w dobrą lokatę czy obligacje. Wynajem jest wskazany jeśli lokal ma niski standard a Ty potrzebujesz na gwałt pieniędzy.
Feat / 78.133.163.* / 2011-01-18 14:05
Zastanów się jaką masz skłonność do ryzyka ;-) Ja wynajmuję mieszkanie i powiem Ci, że dopiero 3 najemca płaci w miarę regularnie. Nie zrób tego błędu i nie przenoś na najemcę obowiązku płacenia czynszu, telefonu, prądu etc. bo może okazać się że nie płaci. NIGDY nie wynajmuj samotnym kobietom ( jak mają dziecko, a nie będą płacić zostanie Ci tylko sąd bo nikt ich nie ruszy - dwójka moich znajomych miała podobny przypadek - raz nawet przyszła na oglądanie kobieta niby z mężem, a później się okazało, że wcale nie miała... ) Zwróć uwagę na degradację mieszkania, etc...

Generalnie, nie zniechęcam, zwrot z wynajmu jest większy niż inne inwestycje, tyle, że wynajmować trzeba z rozwagą.
G77 / 2011-01-16 01:05
Osobiście wolałbym wynająć by najemca "spłacał" ratę ale napewno zależy to od wielu czynników takich jak : w jakim stopniu dochód z najmu pokryje twoją ratę , czy w twoim mieście będziesz wstanie wynajmować przez większość część roku to ważne by zrobić przegląd rynku czyli czy będą chętni i ile będą wstanie zapłacić ,czy jeśli nie będzie najemcy bedziesz zabezpieczony finansowo by spłacić ratę, oczywiście czy będziesz miał chęć tego pilnować bo wiadomo jak to się kończy puszczone samopas;) Sam obecnie zaczynam drogę najmu mieszkania więc pewno jeszcze nie znam jeszcze minusów najmu i powodów dla ,których ludzie rezygnują (różni są ludzie i nie zawsze trafisz na uczciwych) napewno trzeba zabezpieczyć się odpowiednią umową i ubezpieczeniem mieszkania.Napewno trzeba skontaktować się z kimś kto doradzi ci jak wykorzystać różne podatkowe możliwości ,myśle ,że należy zrobic zestawienie kosztów i dochodów by odpowiedzieć sobie na pytanie czy to mi się opłaci. Ja uważam ,że póki nie mieszkam w mieszkaniu ,które kupiłem na kredyt to jeśli najemca choć w 80% spłaca mi ratę przez 10 miesięcy w roku to i tak wychodze na plus bo pieniążki ,które bym musiał przeznaczyć na ratę opłaty typu czynsz ,prąd mogę zainwestować inaczej lub może nawet (w zależności od tego ile uzbierasz) kupić drugie mieszkanie też pod wynajem ,może wspomagając się kredytem tak aby dochód z najmu przewyższał ratę co da mi dodatkowe środki na szybszą spłatę hipoteki.No ale to inwestycja na lata zresztą nieruchomości są raczej inwestycją długoterminową .Może poczytaj książki Roberta Kiyosaki (bardzo motywujące do działania jak dla mnie) lub inne o podobnej tematyce. Ok życze trafnejdecyzji a jeśli chodzi o dokładniejsze szczegóły najmu mieszkań to może któść coś napisze bo jak mówiłem ja jeszcze ich nie znam ;) właśnie kończe wykańczanie mieszkanka .pozdr

Najnowsze wpisy