Forum Forum dla firmKsięgowość

Sprzedaż bezrachunkowa - problem

Sprzedaż bezrachunkowa - problem

M.T. / 212.160.137.* / 2012-01-18 14:57
Witam serdecznie! Potrzebuję pomocy osób którzy dobrze znają program Mała Księgowość Rzeczpospolitej. Prowadzę działanosć na zasadach ogólnych prowadzę KPiR i jestem Vatowcem, nie mam kasy fiskalnej. Zazwyczaj wystawiam faktury VAT na danego klienta, ale w zeszłym roku kilku klijentów nie chciało FV, a nie wiedziałam jak to zarejestrować to wystawiłam FV VAT na sprzedaż bezrachunkową (mam kilka takich faktur w różnych miesiącach!) Teraz musze to poprawić w programie i za bardzo nie wiem jak? Myślę intesywnie nad tym i wymyśliłam,ale nie wiem czy dobrze - wstecz te faktury sprzedaż bezrachunkowa usunęłabym i napisał oświadczenie o luce numeracyjnej, albo je anulowała (bo oryginał mam) i z odpowiednimi datami sporządziłabym ewidecję sprzedaży i to zaksięgowała. Wówczas kosztowo nie powinno się nic zmienić, tylko wystarczy papiery uporządkować aby wszytko się zgadzało. Prosze o info czy dobrze myślę, coś słyszałam o sporządzeniu także dowodów wenwnętrznych, ale jak zaksięguję dowód wewnętrzny i ewidecję sprzedaży to podwójnie mi się to podstawi w rejestry? A gdy się księguję ewidecję sprzedaży to jaki numer wpisać w kolumnie " nr dowodu księgowego"?

Najnowsze wpisy