Forum Forum prawneGospodarcze

sprzedaż hurtowa zagadnienie

sprzedaż hurtowa zagadnienie

goki / 92.60.141.* / 2010-07-09 13:15
Dzień dobry mam problem z pewną hurtownia która raz za razem odmawia mi sprzedaży pojedyńczych rzeczy lun małych ich ilości twierdząc, że to jest hurtownia a nie detal i trzeba kupować duże ilości. Mam oczywiscie działalność gospodarczą i zaopatruje się u nich w towar i za każdym razem te same awantury. Ale czy naprawdę muszę kupować całe kosze i zostawiać setki złotych na rzeczy których nie potrzebuje bo to hurtownia a jak zbraknie mi danego towaru przykładowo piłki do kosza to czy hurtownia ma obowiązek sprzedać mi ten towar bez względu na to iż jest to jedna sztuka. Interes który prowadzę jest malutki i czestą muszę dokupować po jednej rzeczy i nie będe czekAł aż będe miał pustki żeby móc zaopatrzyć sie w brakujacy towar.
Ostatnio do kasy przedemną stałą kobieta która zakupiła bardzo dużo drobnych rzeczy ale za kwotę nie przekraczającą 100 zł i wszystko było ok ale jak ja podszedłem z zabawką za 150 zł to juz nie podobało się panu właścicielowi i stwierdził że to detal bo jedna sztuka.
Wydawało mi się ze sprzedaż hurtowa jest dla ludzi którzy mają działalnosć gospodarczą a nie tylko dla tych co kupują całe ciężarowki towaru za grube pieniądze. Jak jest naprawdę i czy moze mi ktoś dać na to jakąc podstawe prawna czy przepis cokolwiek chce mieć jakis argument następnym razem. Poradzie dziękuje
szklarek / 2010-07-12 19:34
Podstawą jest swoboda działalności gospodarczej i w tym przypadku jest to przeciw Panu.
Następnym razem można jedynie zasugerować, że w związku z ww sytuacją jest to raz...ostatni :-(

Najnowsze wpisy