Forum Forum podatkoweInne

Sprzedaż mieszkania bez podatku - dopiero za rok

Sprzedaż mieszkania bez podatku - dopiero za rok

Wyświetlaj:
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2007-01-26 09:30
Na korzyść podatnika to było by wtedy gdyby deklaracja przeznaczenia środków ze zbycia zwalniała z podatku. Czyli tak jak było wcześniej. A tak kolejny bubel polegający na tym, że ludzie będą się niepotrzebnie przemeldowywać na 1 rok. No i będzie z tego powodu wydawane 5x więcej nowych dowodów i praw jazdy. Brawo! Czy tak trudno napisać dobrą ustawę? (P)osłowie zgłoście się do mnie to wam napiszę, podam też numer rachunku na wynagrodzenie mnie za WASZĄ ROBOTĘ.
popieprz / 83.24.219.* / 2007-01-27 22:53
złosić się do ciebie, to wam napiszę, rachunek za wynagrodzenie. Coś cię mocno szturchnęło i nadwyrężyło intelektualnie, mam nadzieje że zupełnie nieodpłatnie, bez wcześniejszej zapowiedzi i bez konieczności wydawania paragonu.
Brzoza / 82.160.127.* / 2007-01-26 15:14
Przecież tych bubli nie piszą Posłowie lecz ich prawnicy klubowi. Dobrze napisana ustawa to jest zła ustawa. Nie ma w niej matactwa więc z czego by żył np. Były minister Finansów Pan Modzelewski.
marek 19-53 / 83.24.39.* / 2007-01-26 17:35
To jest oczywiste od niepamiętnych czasów. W efekcie liczy się interpretacja.
O takie samo tworzenie prawa można podejrzewać ustawę dyscyplinującą samorządowców. Znowu interpretacje, znowu o prostym zapisie ma rozstrzygać sąd w niekończących się korowodach, odwołaniach, opiniach prawnych.

Jeżeli chodzi o sprzedaż mieszkań, to akurat tak zrozumiałem przepis - zameldowanie rok we własności.
Brzoza / 82.160.127.* / 2007-01-26 15:11
Przecież tych bubli nie piszą Posłowie lecz ich prawnicy klubowi. Dobrze napisana ustawa to jest zła ustawa. Nie ma w niej matactwa więc z czego by żył np. Były minister Finansów Pan Modzelewski.

Najnowsze wpisy