Forum Forum dla firmKsięgowość

Sprzedaż mojej własności jako firma

Sprzedaż mojej własności jako firma

Radek77_ / 2012-04-12 21:06
Witam
Mam działalność gospodarczą, ale mam też dużą kolekcję "antyków" elektronicznych, które posiadam już od lat, jak zegarki, kamery, chciałbym je sprzedać jako firma, jak mogę to zrobić skoro nie zakupiłem je jako firma oraz od jakiej kwoty odprowadzam podatek dochodowy ?
Wyświetlaj:
GretaEta / 185.161.93.* / 2019-07-07 13:36
Wydaje mi się, że ciężko jest zrobić cokolwiek jeśli nikt prawidłowo nie zarządza finansami. Dlatego dla mnie podstawą było znalezienie odpowiednich specjalistów działających w obszarze rachunkowości i finansów. I tak dzięki temu mam fantastyczne wsparcie biura rachunkowego Gama.
Radek77_ / 2012-04-12 22:12
"jeśli przedmioty te są posiadane ponad pół roku" - tak
"nie były wykorzystywane w DG" - nie
"Pana DG nie obejmuje handlu takowym sprzętem" - moje DG obejmuje handel takimi przedmiotami

Rozumiem że musiałbym zapłacić podatek dochodowy od pełnej kwoty sprzedaży, co jestem skłonny zrobić, mam kilkanaście przedmiotów na kwotę kilku tysięcy zł, dlatego nie chce później tłumaczyć się fiskusowi, już wole zapłacić podatek. Ale czy mogę to sprzedać w ramach DG, jak tak to jak to powinienem zrobić ?
szklarek / 2012-04-12 23:00
W takim razie rozumiem- sprzedać dokładnie tak, jak przedmioty wcześniej kupione już w ramach DG. Dochód będzie równy przychodowi, opodatkowuje Pan zgodnie z opodtakowaniem swojej DG- nie wiem czy ryczałtem, czy liniowo, czy wg. skali od ogólnego przychodu/dochodu z DG uzyskanego w danym miesiącu.
Radek77_ / 2012-04-13 07:46
Ale czy nie powinienem wprowadzić wcześniej te towary na stan firmy jakimś dokumentem? Bo aktualnie są moją osobistą własnością
szklarek / 2012-04-12 21:54
Trochę niegrzecznie- bo odpowiem pytaniem- PO CO w ramach DG, kiedy jest to podatkowo bezsensowne-

Na mocy art.10, ust.1, pkt.8 Ustawy o PIT w powiązaniu z ust. 2 tegoż artykułu- sprzedaż taka nie podlega w ogóle PIT od dochodu, jeśli przedmioty te są posiadane ponad pół roku, nie były wykorzystywane w DG, a Pana DG nie obejmuje handlu takowym sprzętem.

Najnowsze wpisy