Forum Forum podatkoweInne

Sprzedaż na allegro szalików kolekcjonerskich

Sprzedaż na allegro szalików kolekcjonerskich

chcacy_wiedziec_wiecej / 213.216.74.* / 2012-11-20 15:39
Witam

Chodzi mi o sprzedaż na allegro bez konta firmowego szalików kolekcjonerskich. Szaliki z meczów reprezentacji Polski z innymi reprezentacjami. Na każdym szaliku miejsce meczu i data.
Szaliki chce sprzedawać jako nowe (są nowe) i pytania będą związane z podatkami:

1.Mecze z jakich są szaliki były nie dawno, natomiast nie są to szaliki metkowane (nie ma żadnych oznaczeń producenta) czy w związku z tym nikt nie może się do mnie przyczepić ze sprzedaje nowe rzeczy, w których posiadaniu jestem nie dłużej niż pół roku? W konsekwencji wymagać ode mnie podatku?
2.W sytuacji w której, w przypadku danego przedmiotu nie można udowodnić kiedy został wyprodukowany (Np właśnie szalika, ponieważ w sumie to mógł on zostać uszyty i rok temu...) Czy można sprzedawać sobie dowolną ilość szalików i nie płacić podatków? Czy jest może jakiś określony obrót od, którego tak czy siak trzeba zapłacić podatek?
3.Czy można sprzedawać sobie dowolną ilość przedmiotów używanych na allegro i nie płacić od tego podatku? Czy jest może jakiś określony obrót od, którego tak czy siak trzeba zapłacić podatek?

Z góry dziękuje za udzielenie odpowiedzi i pomoc

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy