Forum Forum dla firmZakładanie firmy

sprzedaż przez internet - nie wszystko jasne

sprzedaż przez internet - nie wszystko jasne

bartezjusz26 / 87.207.206.* / 2012-02-13 10:28
Witam. Mam pytanie. Wiem, że jeżeli sprzedajemy w internecie przedmiot który mamy krócej niż 6 miesięcy musimy zapłacić podatek, ale co przypadku gdy np kolega robił w garażu porządek i znalazł nieotwarty, praktycznie nowy fabrycznie zamknięty olej o wartości około 150 zł. Nie potrzebował go i dał mi, a ja chciałbym go sprzedać przez internet. Kolega nie miał paragonu więc jak mam udowodnić że coś mam dłużej niż 6 miesięcy?? Albo jeżeli mam coś krócej niż 6 miesięcy i chce to sprzedać a nie mam paragonu za ile to kupiłem, to jak mam zapłacić podatek??
szklarek / 2012-02-13 11:50
Formalnie jest tak, że podatek płaci się od dochodów rzeczywistych, a udokumentowanie jest potrzebne w razie kontroli/wątpliwości US.

Więc np. brak paragonu na zakupiony towar, który sprzedajemy przed upływem tych 6 miesięcy absolutnie nie zwalnia nas od ustalenia tej wartości i czasu posiadania wg. swojej najlepszej wiedzy/pamięci.

W tym przykładzie pojawia się jeszcze problem darowizny od kolegi. Przy tych wartościach darowizna jest zwolniona od obowiązku informacyjnego wobec US i opodatkowania.

Najnowsze wpisy