Forum Forum podatkowePIT

Sprzedaż reklamy na stronie - podatki

Sprzedaż reklamy na stronie - podatki

ColdPL / 89.79.113.* / 2012-08-06 21:23
Witam,

Od jakiegoś czasu prowadzę stronę WWW, która stale się rozrasta. Na początku sierpnia rozpoczęła się aktualizacja PR przez google i moja strona dostała spory bonus (PR3), co znacznie podnosi opłacalność sprzedaży miejsca reklamowego (chętni na pewno się znajdą).

Wiem, że takie coś robi się na umowę najmu powierzchni reklamowej, ale mam kilka pytań. Po pierwsze czy mogę spisać taką umowę jeśli jestem osobą niepełnoletnią (domena widnieje w ewidencji jako moja), czy muszę zrobić to na umowę zlecenie (przeprowadzenie kampanii reklamowej w obrębie witryny)?

Poza tym czy jeśli nie prowadzę DG (z oczywistych przyczyn) to czy mogę w PITcie wpisać koszty prowadzenia strony (opłacenie domeny, hostingu itp) i tym samym zmniejszyć dochód (bo nie chciałbym przekroczyć głupio kwoty wolnej o kilkadziesiąt zł i narobić rodzicom kłopotu w postaci utraty ulgi na dziecko)?
belladonna / 2012-08-08 16:30 / Tysiącznik profesjonalny
Tutaj poczytasz na temat małoletniego jako strona umowy:
http://umowy.wieszjak.pl/postanowienia-ogolne/206655,Maloletni-jako-strona-umowy.html

Natomiast co do dochodu i ulgi prorodzinnej, to ustawodawca wymogi dochodowe stawia jedynie w przypadku dzieci PEŁNOLETNICH... czyli jak przez cały 2012 rok nie ukończysz lat 18, to rodzicom z 2012 przysługuje ulga bez względu na dochody jakie osiągniesz... :)

Najnowsze wpisy