Forum Forum prawneCywilne

sprzedaz samochodu a ubezpieczenie

sprzedaz samochodu a ubezpieczenie

filip_z_konopi / 2013-02-15 09:48
posiadam ubezpieczenie samochodu do listopada 2013 roku. Chcialbym pod koniec kwietnia sprzedac samochod na ktorym jest to ubezpieczenie. Prosze mi powiedziec czy w przypadku takiej tranzakcji, ubezpieczenie przechodzi na kupujacego? Sa zmieniane dane poprzez aneks? Czzy moge wymagac od kupujacego aby zwrocil mi koszty dotyczace ubezpieczenia za okres w ktorym on by juz jezdzil ? (przykladowo od kwietnia do listopada)?
Wyświetlaj:
reklamix / 2013-06-04 10:19
Wraz z samochodem nabywca otrzymuje również polisę ubezpieczeniową dotychczasowego właściciela. Każda ze stron transakcji posiada określone prawa i obowiązki związane z polisą a wynikające ze zmiany właściciela pojazdu.Zgodnie z nowelizacją ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych z dnia 11 lutego 2012 roku poprzedni właściciel pojazdu ma obowiązek w ciągu 14 dni od daty zbycia samochodu poinformować zakład ubezpieczeń o tym fakcie. Powinien to zrobić w formie pisemnej, dostarczając kopię umowy kupna/sprzedaży samochodu. Do momentu powiadomienia ubezpieczyciela obie strony odpowiadają solidarnie za zapłatę należnej składki.
dawca / 2013-02-15 13:40
nie powiem ci dokaldnie jak to jest ale ja jak sprzedawalem samochod to konczyl sie okres ubezpieczenia i nie mialem takiego problemu jak ty,. ale z pisaniem aneksu to niewim jak to jest dokladnie bo co ja kierowca ma inne znizki/zwyzki niz ty? nalezalo bny od nowa wyliczyc skladke

Najnowsze wpisy