Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Sprzedaż starego domu a kupno nowego lokum.

Sprzedaż starego domu a kupno nowego lokum.

Eris / 2013-04-09 18:02
Witam mam następujący problem, mój ojciec dostał dom w spadku po swoich rodzicach, ten dom z kolei przepisał niedawno mnie w akcie darowizny, dom ma 64m2 i znajduje się na działce trochę ponad 1200m2, niby wszystko ładnie pięknie ale nieruchomość znajduje się w miejscowości gdzie komunikacja miejska jeździ tylko do Rybnika (woj.śląskie)bądź sąsiedniej miejscowości, niedaleko jest A4 ale ja nie mam prawo jazdy ponadto miesięczny koszt dojazdu na studia do Katowic(stamtąd to ok 20-25km) to ok 800zł. Ponadto dom wymaga remontu, trzeba wymienić okna,podłogi, centralne ogrzewanie, ściany są zdrapane z farby bo miały być od nowa malowane,przydałoby się wymienić również drzwi wejściowe i ogrodzenie, i tutaj jest moje pytanie, jak myślicie co mam zrobić? Czy uzbierać trochę pieniędzy wyremontować w miarę możliwości czy może sprzedać go w takim stanie jakim jest? Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży, myślę nad kupnem mieszkania w Katowicach, a najlepiej domu w Katowicach lub okolicy ale wątpię by mi wystarczyło ze sprzedaży takiej nieruchomości. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Najnowsze wpisy