Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Sprzedaż "usług" w Allegro.pl - muszę zakładać działalność?

Sprzedaż "usług" w Allegro.pl - muszę zakładać działalność?

5cyTh3R / 87.205.182.* / 2008-09-08 12:30
Witam.
Chcę sprzedawać na Allegro usługi w pewnym sensie finansowe.

Byłoby to na tej zasadzie: kupuję konta premium do gier, stron internetowych itp. - płacę kartą kredytową, sprzedaję na Allegro po cenie takiej, abym na tym zarobił (ludzie nie muszą zamawiać tego sami, z resztą większość z nich to młodzież, która nie ma kont/kart kredytowych, a chcąc wpłacić na poczcie/w banku tracą kilka dni + dużo więcej pieniędzy za koszty bankowe). Ja oferowałbym to od ręki w 5 minut.

Nie mam pojęcia jaki byłby obrót roczny... wszystko uzależnione jest od konkurencji.

Czy w takim wypadku muszę zakładać działalność gospodarczą? Zyski byłyby stosunkowo małe w stosunku do obrotu...

Dziękuję z góry za odpowiedź.
Wyświetlaj:
Icedre / 78.28.7.* / 2009-07-18 13:09
wlasnie myslalem o czyms podobnym. Tylko mam maly problem za zakup nie dostane zadnej faktury (placic bede przez Paypal lub moneybookers).
Pytanie: W jaki sposob mialbym sie rozliczac z tego?
Czy moge byc na ksiedze przychodow i rozchodow i czy zakup poprzez Paypal i wydruk z platnosci np. Paypal moze byc traktowane jako koszty?

Najwiekszym problemem jest to ze czesto takie kody kupuje sie od osob fizycznych z roznych krajow nie majacych dzialalnosci i mam problem jak to wszystko rozliczac?
aktywa.biz / 2008-10-16 21:35 / Bywalec forum
Podatki musisz płacić, czyli wypełniasz odpowiedni PIT... Działalność?Zapytaj się kogoś od Allegro.

Zdziwiłbyś się, jak dużo młodzieży ma własne konta :) . I pytanie - a jak Tobie by zapłacili? Gotówką?

Najnowsze wpisy