Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Srebro lepsze niż złoto - nowy inwestycyjny hit?

Srebro lepsze niż złoto - nowy inwestycyjny hit?

Wyświetlaj:
alus1 / 206.183.108.* / 2011-04-06 16:34
Wyjątek z regulaminu certyfikatu notowanego na GPW pod nazwą RCSILAOPEN:

http://www.gpw.pl/zrodla/papierywartosciowe/strukturyzowane/materialy/FT_258.pdf
=============
3. For certificates based on the Precious Metal Basket and on Silver:

a.) As a rule, it shall be irrevocably excluded out that a
holder of a security has the right to terminate the
securities.

b.) [b]The issuer shall have the right to terminate the securities
not yet settled prematurely by making an announcement[/b]
as defined in Chapter 7.5 of the Base Prospectus stating
the termination amount

i.) should the listing of the respective underlying
instrument be irrevocably ceased on the relevant
exchange or price-fixing entity or on its primary
exchange for any reason whatsoever; or

ii.) in the event of a market disruption.

c.) In the event the issue is terminated prematurely, the issuer
[b]shall automatically pay to every security holder for every
security held an amount in the product currency[/b]
(“termination amount”) five banking business days after
the termination date that in the opinion of the issuer is an
equitable amount and it has defined as the appropriate
market price of the security.

===========
czyli jest tak - Raiffaissen może w DOWOLNYM MOMENCIE ZAWIESIC NOTOWANIA/WYKUPIC certyfikaty jak uzna, że cena jest za wysoka. I przygotujcie się na taki scenariusz.
core_saint / 83.0.189.* / 2010-09-30 12:08
Wszyscy którzy po przeczytaniu tego artykułu myślą, że to jest nagonka powinni zwiększyć swoją świadomość finansową i poczytać trochę książek historyczno-ekonomicznych. Może wtedy zamiast dawać swoje pieniądze funduszom będziecie w stanie je właściwie ulokować. Na dobry początek poszukajcie informacji na temat "fiat pieniądze". Nie mylić z marką samochodu. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
nartostrada / 212.180.168.* / 2010-09-13 12:47
Eh kolejna nagonka - a czasy niepewne:( Lepiej chyba już w funduszu ochrony kapitału teraz - ale pytanie czy korzystać z rankingów? W tych najlepiej wypada od dłuższego czasu aviva więc może u nich?
jq / 192.193.245.* / 2010-09-29 17:27
Haha, Sam od lat inwestuje w funduszu i nie sa one dla mnie niczym innym jak usluga konwersji gotowki na dany index w zaleznosci od charakteru funduszu. Wszelkie roznice w wynikach funduszy sa przypadkowe (wg mnie) i dlatego przy wyborze funduszu kierowalbym sie jedynie wysokoscia prowizji - koszty zamiany gotowki na akcje i wysylanie wyciagow 2 razy w roku nie powinno kosztowac wiecej jak 0.1% wkladu i 0.1% rocznie za zarzadzanie.
franek15 / 195.22.98.* / 2010-09-13 12:11
mi sie wydaje ze najlepsze inwestycje na ta chwile to fundusze jednak, bo mozna znalezc takie ktore sa w miare stabilne, zarabia sie dobrze, ja mam np timigowy w noble i mysle ze to wlasnie jeden z takich
Tak będzie / 89.200.162.* / 2010-09-12 15:12
Cyt. z Gazety Wyborczej 11-12.09.2010: Str.26:
"Żyjemy w czasach, w których urzędnik polskiego MSZ potrafi bez cienia wstydu kpic z rezolucji ONZ uznającej dostęp do czystej wody za prawo czlowieka"
I tak oto odrzucając chrześcijaństwo stajemy się powoli dzikimi zwierzetami.
Brak Boga doprowadzi do tego, że drugi człowiek będzie zdychał z głodu podczas gdy nieliczni będą pławic się w luksusie.
Nie chce życ w kraju, który nie będzie chrześcijański
monikaoverhill / 75.59.227.* / 2010-10-17 06:57
Masz racje !!! Ludzie zapomnieli dawno o Bogu a Ci co rzadza wierza w szatana i oto skutki. Coz my przeciez populacja szarych ludzi, ktorych trzeba wyplenic, wytruc modyfikowana zywnoscia, zatruc chemtrials spryskujacych nas na calym swiecie z samolotow - odnosnie wpisu "taz" ponizej wiec zmiana kraju nie pomoze. Ja mieszkam w Chicago ale to samo w Polsce Holandii i calej Europie.Rasa Panow z Fedami i innymi bankami centralnymi i cala finansjera na czele bedzie zadzic sama soba , chyba do tego daza bo juz sama nie rozumiem do czego....
niewierzący ateusz / 83.10.68.* / 2010-09-12 20:28
nie przejmuj się, zanim nasz kraj przestanie byc chrześcijański nas już nie będzie
Lemmy1916 / 78.31.90.* / 2010-09-12 10:50
naganiają na srebro więc trzeba sprzedawać:)
alalalaalla / 85.221.160.* / 2010-09-12 14:47
Dokładnie tak! hehe w końcu Money.pl musi robić maniii
kris1777 / 62.29.248.* / 2010-09-29 16:23
a zaraz powiedzą, że nie ma to jak inwestycja w znaczki pocztowe ;-) najgorsze jest to że ludzie potracą majątki a GoldmanSachs rekordowe zyski
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy