Forum Polityka, aktualnościKraj

Środa: Palikot mówi o Kościele to czego inni się boją

Środa: Palikot mówi o Kościele to czego inni się boją

Wyświetlaj:
antypolityk / 83.14.101.* / 2010-10-29 07:47
Bardzo trafny artykuł Pani Profesor. Dziękuję za ten głos normalności. Jednocześnie chcę zadać pytanie dlaczego grupa społeczna nie uczestnicząca w budowaniu Państwa (nie płacąca podatków) tak bardzo żądzi się na poletku regulacji prawnych i finansowania.
niezrzeszony / 2010-10-29 10:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
oo.. ależ za bardzo ograniczasz wpływy kościoła.. przecież Ci ludzie ślubujący celibat, nie posiadający rodziny na utrzymaniu wiedzą wszystko i udzielają porad o pożyciu małżeńskim, wychowaniu dzieci itd.. nie tylko polityka ich interesuje.

Ja może nie wiem co mówią biskupi, ale pamiętam dzień wyborów prezydenckich jak ksiądz z ambony wołał na kogo prawdziwy katolik powinien głosować. Nie powiedział wprost nazwisk, ale było jasne, że kto nie zagłosuje na Kaczyńskiego będzie się musiał spowiadać.
OjciecRydzypał / 83.26.45.* / 2010-10-29 08:27
CIEKAWE CO BY WYSZŁO ZE SKRZYZOWANIA
BURAKA Z BARANEM- może jakiś mały PISek?
jamnina / 79.191.84.* / 2010-10-29 07:31
co z niej za etyk skoro zadaje się z Palikotem straciłaś kobieto wiarygodność i poważanie dla twoich poglądów
bmi / 78.8.177.* / 2010-10-29 07:09
"Tam próbują oddziaływać na polityków, decydować za nich" - przypomnienie, na czym polega przestrzeganie piątego przykazania to jeszcze nie podejmowanie decyzji za kogoś.
"czyli straszenie ekskomuniką posłów, którzy popierają in vitro uważam za skandaliczne zachowanie" - a dla mnie skandalem jest stawianie się w roli Pana Boga i decydowanie o zabiajaniu i na dodatek wmawianie innym, że jest to coś naturalnego i moralnego.
Dlaczego wszyscy odmieńcy mają prawo do wypowiadania swojego zdania tylko nie katolicy? Powiedzmy że ja też jestem z tych innych bo "nawiedzonych" i mam prawo powiedzieć publicznie powiedzieć "stop zabijaniu".
"A happeningi, pikiety, demonstracje są bardzo ważnym czynnikiem, bo służą integracji społeczeństwa" - obawiam się, integracja wokół Pana Palikota nie wniesie wiele wartości do naszego społeczeństwa, w związku z tym jaki ma sens?
velandil / 2010-10-29 14:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

skandalem jest stawianie się w roli Pana Boga i decydowanie o
zabiajaniu i na dodatek wmawianie innym, że jest to coś naturalnego i moralnego

Nikt nie stawia się w roli Boga. Niewykorzystane zarodki nie są zabijane, obumierają same TAK SAMO JAK W MACICY PO NATURALNYM ZAPŁODNIENIU. Być może nie wiesz, ale podczas naturalnego zapłodnienia również mogą tworzyć się więcej niż jeden zarodek i również same obumierają. Dlaczego tak usilnie próbujesz uczynić z tego zabijanie ludzi? Stawiasz znak równości między samoistnym obumarciem zarodka, a zamordowaniem kogoś na ulicy?
A czy przeszczepianie organów, cesarskie cięcie, inkubowanie wcześniaków, leczenie nowotworów i innych śmiertelnych chorób, operacje plastyczne nie jest w Twoim mniemaniu stawianiem się w roli Pana Boga?

obawiam się, integracja wokół Pana Palikota nie wniesie wiele wartości
do naszego społeczeństwa, w związku z tym jaki ma sens?

A dlaczego Ty właśnie mas zdecydować co ma sens i ile oraz jaką wartość wniesie do polityki?
xx69 / 80.188.127.* / 2010-10-29 08:59
Ty nie jestes nawiedzony ty jestes fanatykiem. A ci sa zwyczajnie niebezpieczni. Patrz talibowie - czy islam i Koran mowi zeby zabijac innych w tym kobiety i dzieci? Nie spotkalem sie z tym choc specjalista od Koranu nie jestem. Jestem chrzescijaninem i ty tez i dobrze wiesz o nadstrawianiu drugiego policzka. Jak to sie ma do swietej inkwizycji, do wypraw krzyzowych itp.
Zgadzam sie ze masz prawo miec wlasne poglady ale decyduje w demokracji wola wiekszosci. Z greckiego demokracja oznacza rzady ludu.
A co do Twojej wiary - chyba bardzo nisko cenisz Pana Boga. Przeciez jest on Wszechmogacy czyli gdyby nie chcial nie dalby ludziom do reki takiego narzedzia jakim jest in vitro. Zwyczajnie do dzis tajemnica nowego zycia bylaby nie odkryta jak wiele tajemnic swiata natury.
Jako wierzacy czlowiek nigdy nie pozwole na to zeby mułły katolickie (biskupi) wchodzili w role Boga i decydowali kto jest zbawiony a kto potepiony. O tym zdecyduje ten Gosc na gorze kiedy tam trafimy. Wiara niestety wymaga stawiania pytan i szukania odpowiedzi na nie a nie slepego posluszenstwa. Pranie mozgu jest domena sekt a nie religii. A kosciol katolicki jako instytucja nie jest przeciez sekta :) Czyz nie?
zxc12 / 83.31.181.* / 2010-10-29 11:09
Jeśli nazywasz się chrześcijaninem to dlaczego przeciwny jesteś kościołowi? Wypowiadasz się jako katolik a od księży wymagasz aby głosili teorie niezgodne z nauką kościoła. Dlaczego?
velandil / 2010-10-29 15:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kościół już dawno przestał wypełniać swoje powołanie, jeśli kiedykolwiek w ogóle to robił. Historia kościoła katolickiego pokazała niejednokrotnie, że priorytetem dla hierarchów kościelnych były tylko i wyłącznie ich własne profity - dobra doczesne, wygoda i zaspokajanie nawet tych "najbrudniejszych" zachcianek i potrzeb.
Odpowiedz jeszcze na jedno pytanie - dlaczego wszyscy, dosłownie chyba wszyscy, wysoko postawieni hierarchowie kościelni mają takie spasłe brzuchy? Bo chyba nie wypełnia ich wiara i miłość do Boga...
antropolog / 188.33.159.* / 2010-10-29 07:41
ROZWÓJ TOTALITARYZMU.

Trzy etapy:
1. Kwestionowanie oczywistych prawd i zmienianie znaczenia pojęć.
2. Tworzenie z incydentalnego zdarzenia nowej normy
społecznej (słynny Wowa w rosji sowieckiej, który był
chwalony za złożenie donosu na rodziców , a u nas
Alicja Tysiąc).
3. Atakowanie ludzi za opieranie swoich sądów na prawdzie i dobru (racjonalności i realizmie poznawczym).

DLA PRZYNAJMNIEJ TROSZKĘ MYŚLĄCYCH POLECAM FILMIK -
JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO:
----- http://www.youtube.com/watch?v=Ya9HtG2UGkk&feature=related
giez / 83.6.165.* / 2010-10-29 11:16
o ile mnie pamięć nie myli to Pawka Morozow a nie Wowa
man13 / 2010-10-29 10:06 / Tysiącznik na forum

Atakowanie ludzi za opieranie swoich sądów na prawdzie i
dobru (racjonalności i realizmie poznawczym).

To jak się ma do tego klonowanie?
Pitolisz jak „moherowe” conieco z PiSuariatu
S.O. / 83.11.191.* / 2010-10-29 06:47
BŁĄD W OCENIE ! CHODZI MI OCZYWIŚCIE O KWESTĘ EKSKOMUNIKI. EKSKOMUNIKA MIANOWICIE ,TO TYLKO ZAIADOMIENIE O STANIE ŻYCIA POZA KOŚCIOŁEM . CZY KTOŚ JĄ OGŁOSI CZY NIE , ZA ZŁE CZYNY GROZI NIEZAWODNIE POTĘPIENIE WIECZNE , Z KTÓREGO KSIĘŻOWSKIE ,,ROZGRZESZENIE '' NIE UWOLNI ! GWARANCJA 100 % !
miarka / 2010-11-03 21:12
Palikot narazie dużo gada, zobaczymy jak przejdzie do działania.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy