Forum Forum emerytalneOFE

Środki z subkonta ZUS po śmierci

Środki z subkonta ZUS po śmierci

Renkar 22 / 89.70.3.* / 2021-03-26 18:33
Zmarł mąż. Posiadał konto z ofe. Córka jest jedyna spadkobierczynią. Mieliśmy rozdzielność majątkowa i separacje orzeczona przez sąd. Wysłałam stosowne dokumenty do ofe wraz z oświadczeniem ze nie roszczę sobie żadnych praw do konta męża ( w momencie rozdzielności zrobiliśmy takie oświadczenia ze wszelkie środki finansowe konta w banku itp i między innymi środki z ofe pozostają odrębna własnością każdego z nas. Ja również jestem posiadaczem konta w ofe). Ofe zgodnie z oświadczeniem przyznało wszystkie środki córce i jej wypłaciło jeszcze w listopadzie. 3 marca minął termin wypłaty środków z subkonta w ZUS. Po naszych interwencjach ZUS wypłacił w połowie marca cześć pieniędzy z subkonta w ZUS. Jeśli chodzi o resztę ciagle nas zwodzą ze nie dostali pełnej informacj z ofe ze musza skonsultować to z prawnikami i nie wiadomo ile to potrwa. Wiem ze ofe wysłało im wszystkie informacje. Co w takiej sytuacji mogę jeszcze zrobić by wypłacono córce resztę pieniędzy???? Czego jeszcze mogę się spodziewać ???? Nie podają żadnych terminów, wiec mam wrażenie ze to może się ciągnąć latami. Wg ustawy to ofe gromadzi wszystkie dokumenty i dokonuje weryfikacji. Co z tym fantem zrobić ???? Póki co prowadzę tylko rozmowy telefoniczne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy