Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Stabilna inwestycja kwoty ok. 2-6 mln

Stabilna inwestycja kwoty ok. 2-6 mln

mozzart / 2011-04-15 15:54
Witam,

Mozliwe ze w przeciagu roku, moze 1,5 roku moge dysponować kwotą wymienioną w tytule. Jest to kwestia zwiazana z odzyskaniem majatku oraz z inwestycją (zamknięte osiedle) na tym terenie.

Mam zerowe doswiadczenie w kwestii inwestowania pieniedzy, nigdy takimi kwotami nie obracalem - najwieksza suma jaka posiadalem to ok 10 tys zl (zakup samochodu) :)

Zalezaloby mi aby inwestycja ta byla w miare bezpieczna, stabilna i przejrzysta (nieprzyjemne doswiadczenia w zakresie podejmowania ryzyka finansowego, zwiazane z dzialalnoscia gospodarcza).

Okres inwestycyjny to mniej wiecej 1-2 lata (oczywiście powtarzalny, ale co rok chciałbym mieć możliwość pełnego manwewrowania kwotą podstawową jak i odsetkami, miło by było też jakbym miał możliwość manewrowania samymi odsetkami w krótcszym okresie, załóżmy co 1-2 miesiace). N

awet do 60-70% planowal bym umiescic na lokatach. Tu odrazu pytanie, czy przy takich kwotach (60% x załóżmy ok. 3mln = 1,8 mln) istnieje mozliwosc negocjacji z bankiem oprocentowania lokaty, i jakie to odsetki maksymalnie mogły by być?

Pozostale 30-40% chcialbym umiescic na również bezpiecznym funduszu. W jaki sposób ogólnie przebiega takie inwestowanie? Czy jest tu konieczny jakis doradca, czy moze sam byłbym w stanie opanować te wszystkie wykresy itd.?

Rozumiem ze sposob w jaki opisuje ta sytuacje i mój "plan" może się wydać dziwny ale tak jak pisałem mam w tym zakresie zerowe doświadczenie a dodatkowo nie jestem typem analityka a bardziej artysty - stad tez moje obawy o to, że mogę sobie nie poradzić z takimi kwotami.


Z gory dziekuje za wszelkie porady,


Pozdrawiam,

Rafal
Wyświetlaj:
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-15 17:03
zainwestuj wszystko w lokate (przy takiej kwocie bedziesz mial mozliwosc negocjacji), jesli chodzi o fundusze to nie dysponujesz wiedza, ktora umozliwi ci kontrolowianie oszczednosci - a stracic latwo , zyskac trudno, doradcow bedziesz mial mnostwo tyle ze zaden z nich zwykle nie dysponuje takimi pieniedzmi.. a latwo jest zarzadzac obcymi funuszami,
jutro bedziesz tu mial kilanasice propozyji z telefonami i kontaktami, pomysl jednak czy warto zaufac obcym osobom,
podr.
amelian / 2011-04-15 18:59 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Rafał :)

Przede wszystkim życzę pomyślnego rozwiązania spraw :) Adi oczywiście ma rację, strzeż się wszelkiej maści doradców ;)

Od siebie dodam, że istnieje w niektórych bankach taka usługa jak private banking czy wealth manegement czyli zarządzanie pieniędzmi zamożnego Klienta. Z usług tego typu można korzystać w Polsce dysponując aktywami płynnymi już od 1 mln PLN. Poszukaj, poczytaj, rozeznaj temat, czas jeszcze masz, nic Cię nie goni ;)

Co Ci mogę doradzić to skup się na edukacji teraz.

Pozdrawiam serdecznie i powodzenia życzę :)))
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-15 22:46
od 1 mln PLN
w niektórych bankach juz od 200k
amelian / 2011-04-16 14:14 / portfel / Tysiączniczka na forum

juz od 200k

tak i to jest jakieś nieporozumienie moim zdaniem...ogólnoświatowy próg "wejscia do privete banking" to 1mnl $ a u nas i tak został zaniżony ;)
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-16 15:41
tez bylem zdziwiony, coz wynika to prawdopodobnie z tego, ze oplaty z private bankingu sa wyzsze dla klienta i bank de facto zarabia na tych ktorzy na sile chca sie pokazac w towarzystwie z karta platinium :)
Przywileje wynikajce z tego elytarnego grona nie sa duze wbrew pozorom, oczywiscie wszyetko zalezy od konkretnego banku
amelian / 2011-04-16 15:57 / portfel / Tysiączniczka na forum
Adi, co tam platynka...nie ma to jak czarna karta ;)))
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-16 16:05
czarna ciezko dostac bo to nie reguluje bank tylko bezposrednio wydawca, np. w przypadku centuriona, ktorych kilkadziesiat sztuk w Polszy jest to American Express bezposrednio sprawdza adepta i zaprasza, co ciekawe centurion nie ma pin'u :)
amelian / 2011-04-16 16:16 / portfel / Tysiączniczka na forum
z tego co wiem to któryś z PKO ma ;) a co ciekawe debet na niej dają do 1 mln PLN ;)
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-16 16:24
słuszna suma:)
ok. odbieglismy od tematu, mozzart teraz bedzie bardziej zaint. czrna karta niz swoimi inwestcjami ;) dla inf. gdyby jednak go zaint. to wydaje je tylko fortis, bph i bre, reszta ma odpowiedniki innych firm
amelian / 2011-04-16 16:52 / portfel / Tysiączniczka na forum
;) właśnie

Rafał odezwij się co myślisz o tym ;)
Ciułacz / 2011-04-16 23:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mozart witaj ! Oraz Amelka i Ad
Ja jako stary Ciułacz to popieram
zainwestuj wszystko w lokate

Oraz
skup się na edukacji teraz.

Tylko z tą edukacją to skutek może być odwrotny, bo jak teraz jesteś zielony to po roku czasu możesz się czuć mistrzem na parkiecie i co dalej ? same straty.To lepiej pozostać przy lokatach.Fundusze ? jak ktoś to zna to można ale trochę za wcześnie.
Co do wszelkiego rodzaju doradców to ostrożnie ale bez nich się nie z obejdziesz ale pamiętaj co mówi przysłowie : La nuit porte conseil , czyli przed podjęciem ważnej decyzji pozostaw to na drugi dzień, niech noc minie.
Powodzenia
robertkajzer / 2011-04-17 10:09 / Bywalec forum
Jezeli nie akceptuje sie jakichkolwiek strat to nie ma sie co wychylac poza lokaty itp. Jezeli jednak ktos jest w stanie zaakceptowac straty to jak najbardziej moze probowac swych sil na gieldzie. Trzeba tylko pamietac, ze prawdziwa nauka zaczyna sie dopiero wtedy, gdy inwestujemy pieniadze na prawdziwym rynku. Jezeli ktos szybko sie uczy ma duze szanse na odniesienie sukcesu.

---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?

http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy