Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Stać nas na 229 karpii. Na choinki wydamy 270 mln zł

Stać nas na 229 karpii. Na choinki wydamy 270 mln zł

Wyświetlaj:
Bernard+ / 87.205.47.* / 2009-12-28 13:07
Właśnie otrzymałem od zarządu biurowca aneks do umowy najmu biura czynsz od 01.01.2010r + 20% wywóz, za śmieci + 20% co daje 24 złote na MIESIĄC OD JEDNEGO PRACOWNIKA nowe ceny wody i ścieków + 9% ALE RYCZAŁT 2m3 za każdego pracownika miesiecznie, nowe ceny centralnego ogrzewania wzrost o 14% to jest 4,50 za m2 w sumie za każdy pokój o powierzchni 18m2 koszt wyższy niż za 60 m2 spółdzielczego mieszkania własnościowego. Jest nam dobrze a będzie jeszcze lepiej teraz na koszty trzeba pracować 3 tygodnie, jeden tydzień na podatki i tylko pozostałe dni miesiąca to zarobek na utrzymanie siebie i rodziny Q..a. wszyscy politycy maja pełne gęby zapewnień o wspieraniu sektora MSP ale obciążenia fiskalne i wydatki sztywne stale od 20 lat rosną.
PITERUS / 84.10.118.* / 2009-12-25 17:02
Kretyńskie statystyki!!!Wkur....wianie Polaków.Trzeba jasno powiedziec,że ten kraj dobija swoich obywateli i nie jest istotne kto siedzi przy korycie bo to i tak nie poprawi bytu większości z nas.Rządy nastawione są tylko na wyrywanie od ludzi pieniędzy,a pracodawcy robią co chcą z pracownikami więc nie piszcie ile karpi może kupic Kowalski bo Kowalski nie zarabia tyle ile podaje GUS tylko mniej,w większości minimum krajowe.A za te je....ne 1240 zł. to można tylko wegetowac.PO,PiS czy inny wynalazek banda kretynów, nygusów,malwersantów ,kolesi i przez takich jak oni kraj ten schodzi na psy i jest w ogonie europy.
W-wiak / 77.255.248.* / 2009-12-25 08:15
Najważniejsze, że powróciła zapowiadana normalność. Kiedyś na pierwszych stronach gazet w nagłówkach czytaliśmy o "Nikosiu", "Pershingu", "Dziadzie". A teraz o "Zbyniu", "Grzechu", "Miro". To młodym czekistom się podoba ale czy rokuje im lepszą przyszłość. Jak do tego dołożymy oficjalne dane UE, że kolejnym sukcesem tej ekipy jest skok z dalekiego aż na drugie miejsce w rankingu państw o największej nędzy społeczeństwa a na pierwsze w kategorii ilości głodujących dzieci to zapewne czekiści mają się z czego cieszyć. Aż strach pomyśleć co będzie za rok. Podwyżki już uwzględnione b projekcie budżetu mogą powalić niejednego tzw. przeciętnego zjadacza chleba. Jak do tego dołożymy już sukcesywnie wprowadzany 10-15-to krotny wzrost podatku od gruntów i okaże się, że babcia będzie musiał trzy swoje emerytury zanieść PO-wcom (patrz: już w W-wie) to czy czekiści będą nadal tak szczęśliwi? Komu będą podkradać pieniążki na dopalacze?
kaczordonald / 86.166.147.* / 2009-12-25 16:19
Jezeli W-wiak oznacza mieszkanca stolicy to cieszy ze mieszkaniec "zamoznego" miejsca jak na polske doskonale rozumie ze mieszka w biednym kraju.
babaa / 78.150.147.* / 2009-12-25 04:08
Polskie dziennikarstwo spada na psy. Czy naprawdę nikt tych artykułów nie czyta zanim "pójdą" w sieć? KARPII !?!?!?!?!?!?! Od kiedy przez 2 "i" ?
leśniczy-ekolog / 80.239.242.* / 2009-12-25 02:27
Trzeba zniszczyć tę pseudo-tradycję! Choinka musi być w doniczce albo sztuczna, a potem zasadzona koło domu albo złożona w worek foliowy i do pawlacza albo do piwnicy! Karp zajeżdża błotem! lepsze iz drowsze ryby z kwasami omega-3 na mózg korzystnie działające! I tak będziemy mieli mordy jak karpie, gdy nowego prezydenta wybieżecie!
historyk / 89.77.150.* / 2009-12-24 22:27
czekam z niecierpliwością i pewną butą jak Tusk zostanie prezydentem napewno mi się polepszy
andowc / 83.5.28.* / 2009-12-24 21:32
Moja ś.p. Matka przeliczała to na bułki, (może Money.pl to przeliczy), za "komuny".
dareg / 87.207.65.* / 2009-12-24 12:50
spójrzmy na to w ten sposób:
w tym roku zjemy aż 24 karpie więcej niż w pierwszym roku rządów znienawidzonego reżimu kaczyńskich
PrawdaBoliUboli / 77.255.248.* / 2009-12-25 07:55
Chyba dzieciak podpisujący się dareg już osiągnął szczyty bezmózgowia. Przecież osobiście jego idol twierdził, że efekty ekonomiczne ocenia się po minimum 2 latach rządów. Dzieciak nie wie, że pensje pod koniec rządów Kaczyńskich wzrosły u tzw. roboli o ponad 30%, że wzrost gospodarczy zostawili po sobie na poziomie przekraczającym 7%, że ceny ustabilizowały się a podatki wzrastały sporadycznie. Chyba też nie wie, że nie było w historii Polski drugiego takiego rządu jak "rząd" PO, który po dwóch latach wygenerował taką ilość, tak niebezpiecznych dla państwa polskiego afer, nie licząc poprzednich, kiedy rządzili pod szyldem KL-D, UW, AWS a to przecież wciąż te same twarze. Nie wie, że nie było też rządu, który po dwóch latach wygenerował tak gigantyczne zadłużenie państwa przy tak gigantycznym manku w kasie wliczając w to hurtową wyprzedaż majątku narodowego. Nie wie też jakie podwyżki go czekają w nowym roku nie licząc ubiegło i tegorocznych. Nie wie, że jeszcze wnuki jego wnuków spłacały będą "rządy" jego idoli. dla niego najważniejsze jest, że ceny karpia ni wzrosły. Ja też bym nienawidził i cytował złodziei i byłych ubeków zagrożonych jakimś tam reżimem, który im się dobrał do tyłka. Ale nie będę cytował, bo myślę samodzielnie a ponadto ani mojemu dziadkowi ani tatusiowi Kaczyńscy nie zagrażali. Ani jeden ani drugi nigdy nie działali przeciwko Narodowi Polskiemu.
Floyd / 2009-12-24 14:32 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jeden nawiedzony wypowiadający się w imieniu wszystkich, takich też należało by się bać. Na szczęście jakaś niedowartościowana płotka.
kaczordonald / 86.168.63.* / 2009-12-24 20:59
2009-12-24 14:32:00 | Floyd [ Tysiącznik na forum

Czy "koles" powyzej to nie przypadkiem jakies kolejne indywiduum majace na forach do wypelnioenie jakas misje????

Wesolych Swiat !!!
kaczordonald / 86.168.63.* / 2009-12-24 20:59
2009-12-24 14:32:00 | Floyd [ Tysiącznik na forum

Czy "koles" powyzej to nie przypadkiem jakies kolejne indywiduum majace na forach do wypelnioenie jakas misje????

Wesolych Swiat !!!
Floyd / 2009-12-25 03:16 / Tysiącznik na forum
A takie indywiduum jak ty, to jaką misje tu pełni? Zresztą chyba mają rację ci co już dawno zrezygnowali ż wypowiadania się tutaj.,Będziesz mógł kochasiu uważać, że jesteś wspaniały i reprezentujesz poglądy wszystkich. Pa.
kaczordonald / 86.166.147.* / 2009-12-25 13:25
No dobrze juz dobrze szanowny tysiaczniku.Nie ma co sie denerwowac i zaraz rozwazac rezygnacje z wypowiadania sie na forum.Ludzie na forach rozne rzeczy pisza takoz pisze i ja.Prosze rowniez nie nazywac mnie 'kochasiem' bo ja do tej formacji nie naleze(chociaz nie mam specjalnych uprzedzen).Skoro nazywasz mnie 'GRZECHEM ' a forumowicza dareg 'niedowartosciowana plotka' strach mnie ogarnal ze z taka wiedza moze jestes oficerem prowadzacym korzystajacym z ostatniej ustawy cenzury internetu:):)
Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat.
kaczordonald / 86.166.147.* / 2009-12-25 13:59
PS.

Zastanawialem sie jeszcze czy jest mozliwe zeby reprezentowac poglady wszystkich ?

Moje rozwazania stanely na tym ze chyba nie,bo nawet rzad nie jest tak ' wspanialy', a przeciez ma do dyspozycji nieporownywalnie wiecej ode mnie srodkow.

Wesolych Swiat
niesamowite / 77.254.188.* / 2009-12-24 15:50
to już przestali się was bać towarzyszu?
debilopogromca / 80.52.171.* / 2009-12-24 16:21
Przecież wypowiedział się za siebie.
Masz jakieś problemy z inteligencją poznawczą?
bonzo gpl / 79.189.96.* / 2009-12-24 11:41
piszący ten artykuł myśleli chyba o swoich dochodach bo nie wiem czy przy dochodach 1000zł netto mozna tyle kupic karpi
sdfgk / 195.116.98.* / 2009-12-24 11:08
Premier Tusk na pewno orientuje sie w bieżących cenach karpia
...
www.tnij.org/felix2010
Pilsener / 2009-12-24 09:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pisałem już w 08, że w 09 nasze realne dochody spadną, podobnie może być w 2010, nawet jak dochody wzrosną to nieznacznie. Niestety porównywanie wzrostu płac z inflacją guzik daje, bo średnia płaca to nie mediana, w dodatku w ciągnącym gospodarce sektorze prywatnym jest ona znacznie niższa i rośnie wolniej niż w publicznym, gdzie często waloryzacje płac gwarantuje ustrój, przez co podział na polską A i B pogłębia się, widać to wyraźnie w miastach do 100 tysięcy - lokalni partyjniacy zajmują najlepsze stołki w administracji i komunalnych spółkach a reszta nawet jak pracuje to za minimalną.

Sama inflacja też już dawno przestała być miernikiem wzrostu cen, politycy wrzucają czy wywalają z koszyka co chcą, dzielą inflację na jakąś bazową czy inną - wszystko po to, by wmówić obywatelom, że co prawda żywność podrożyła ale statki potaniały, więc żyje się lepiej. Dlaczego np. w koszyku nie ma nieruchomości? Czy polacy nie kupują/budują domów i mieszkań, nie spłacają kredytów hipotecznych? W moim mieście ceny mieszkań skoczyły z 2100-2200 za metr do prawie 5000 tysięcy, mam dość uprawianej od wielu lat "propagandy sukcesu", już 20 lat wielkiej demokracj i kapitalizmu a w dużym mieście za przeciętną pensję nie kupisz nawet metra chałupy!
cyklotron / 89.78.24.* / 2009-12-26 00:58
dokładniej nie kupisz nawet o.5m
kaczordonald / 86.168.63.* / 2009-12-24 10:12
A wszystko to w zgodzie z prawda .Bez propagandy.
Polska srednia krajowa to 2500 brutto.Moje miasto to jakies 110 tysiecy na dzien dzisiejszy (120 przed otwarciem granicEU).Nawet po masowych wyjazdach mlodych srednia miastowa to 1200 netto.Mieszkania 100% drozsze jak przed akcesja do EU a zarobki wzrosly w tym czasie moze o 30%.Ludzio stac na mniej nawet bez wliczania nieruchomosci.Ale wlasciwie dlaczego mieszkania nie licza sie do inflacji.Dach nad glowa to dobro pierwszej potrzeby.A moze dla kogos nie ?
Pilsener / 2009-12-24 11:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo łatwo wywalić z koszyka to co drożeje (nieruchomości to świetny przykład) a potem chwalić się niską inflacją, by np. wejść szybciej do strefy euro. Niższa inflacja to też niższe wydatki państwa (wiele różnych np. waloryzacji jest opartych o wskaźnik inflacji), niższe koszty obsługi długu itp. Dlatego realna inflacja powinna być wysoka (by ludzie uciekali od pieniędzy i napędzali w ten sposób koniunkturę) a nominalna niska. A czy to sprawiedliwe, moralne, uczciwe? Tak to tylko w erze :)
Szok / 77.255.248.* / 2009-12-25 08:04
"Obliczanie" takie rząd może sfałszować tak jak czyni to obecny. Zerknijcie w przyszłoroczny budżet i sprawdźcie np. o ile zaniżony jest wskaźnik inflacji. Orientujący się w oszustwie wiedzą na czym to polega. Można głosić kolejne cuda bo wszystko będzie obliczane z uwzględnieniem fałszywego przecież wskaźnika. Takich sztuczek można stosować ile się chce i jakie się chce. Czy ktoś ma jakiekolwiek pojęcie jak w ostatnich dwóch latach państwo zostało zadłużone a do tego jakie jest manko w kasie a jakie będzie bo biorąc pod uwagę np. ostatnią ustawę hazardową autorstwa PO to po uważnym wczytaniu się i zrozumieniu niuansów widać jak na dłoni, że jest bardziej szkodliwa dla polski niż poprzednia forowana przez "Zbynia"?

Najnowsze wpisy