Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Stalin z Leninem uśmiechają się do Tuska. A on ich dalej prowokuje

Stalin z Leninem uśmiechają się do Tuska. A on ich dalej prowokuje

Wyświetlaj:
grebecer / 62.182.213.* / 2013-09-20 16:56
fobes,jeszcze jeden lobbysta darmozjadów z ofe.
roshfor / 79.185.232.* / 2013-09-20 15:39
OFE PFE, Niech ktoś mądry wytłumaczy...
jeżeli cześć składek, które szły do ZUS teraz idą do OFE i są to niby nasze pieniądze, to skąd państwo bierze pieniądze na dzisiejsze zobowiązania ZUS?
zby79 / 2013-09-20 15:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pieniądze, które teraz wpłacisz do ZUS są od razu wydawane na emerytury. Problemem jest to, że młodzi wyjechali i rodzą dzieci w Anglii, więc prawdopodobnie dostaniesz wielkie nic, ponieważ na Twoją emeryturę mieli pracować młodzi. OFE miało uchronić nas przed taką sytuacją i każdy miał odkładać część swoich pieniędzy w OFE.
pislamista883 / 41.82.136.* / 2013-09-20 15:05
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
P___S / 156.17.85.* / 2013-09-20 09:59

Forbesowi chodzi głównie o to, że niebawem rząd zabierze zgromadzone przez nas pieniądze w OFE, które mamy tam ulokowane w obligacjach Skarbu Państwa. Państwo je przejmie, przez co zmniejszy swoje zadłużenie. W zamian obiecuje nam, że gdy tych pieniędzy będziemy potrzebować, to ściągnie je od naszych dzieci i innych osób, które będą pracować, gdy my już będziemy na emeryturze.

A przepraszam, skad rzad wezmie pieniadze na wykupienie obligacji? Czy Autor dostrzega jakas roznice pomiedzy opodatkowaniem dzieci na rzecz wyplaty emerytury przez ZUS, a opodatkowaniem dzieci na rzecz wykupu obligacji. Ja nie widze tej roznicy. Jedyne o co w tym zamieszaniu tak naprawde chodzi, to wspomniane ukrycie czesci dlugu, by mozna bylo dalej nas wszystkich zadluzac.
Bartek Chochołowski / 2013-09-20 11:49 / Redakcja Money.pl
Dostrzegam różnicę! Jest taka, że obligacje rząd będzie musiał wykupić dajmy na to za 10 lat i musi się przygotować, aby mieć na to środki. Po znacjonalizowaniu obligacji, rząd nie musi robić nic, nawet może zaniechać reform, które mają przynieść oszczędności. Ceną będzie to, że za 30-40 lat pracujący wtedy będą płacić składkę ZUS w wysokości dajmy na to 60, czy 70 procent wynagrodzenia, aby starczyło na wypłaty emerytur.
Poza tym, to dla mnie niekomfortowa sytuacja, kiedy władza każe mi gromadzić kapitał na emeryturę - nie ważne już w jakich papierach - a później, jak już coś mam uzbierane, to się rozmyśla i zabiera mi, bo jej brakuje na wydatki.
zby79 / 2013-09-20 15:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Problemem jest to, że wzrost kosztów pracy doprowadzi do bezrobocia i zmniejszenia wpływów do ZUS. Jesteśmy w UE i jeżeli miesięcznie można zapłacić pracownikowi na Słowacji mniej, to po co produkować w Polsce? Wszystko się przewiezie może nawet z Niemiec.
P___S / 156.17.85.* / 2013-09-20 12:29
Nie przekonal mnie Pan. Rownie dobrze mozna powiedziec, ze rzad majac do dyspozycji dane demograficzne przygotuje sie do wyplat z ZUS.
Jesli zas chodzi o odczuwanie dyskomfortu sytuacji, to nic na to nie poradze. Ja tez taki odczuwam, gdy rzad zmusza mnie pod kara wiezienia (nie "kaze", bo w tym przypadku to zbyt lagodny eufemizm) "odkladac" do swojego systemu (niewazne, ZUS, czy OFE) pieniadze na moja emeryture, bo dla mnie to totalitaryzm.
Milego popoludnia.
P___S / 156.17.85.* / 2013-09-20 10:03
A i jeszcze jedno. Gwiazdowski na swoim blogu slusznie zauwaza, ze dla Forbesa jak zabrac pieniadze z OFE i przekazac ZUS to bolszewia, ale jak zabrac ludziom pieniadze (pod kara wiezienia) i przekazac do OFE, to juz kapitalizm i OK.
obserwator2013 / 81.210.106.* / 2013-09-20 09:51
Tusk zawracając koło historii w stronę komunizmu stał się symbolem wstecznictwa i ośmiesza nasz kraj na świecie.Nic dziwnego że jest tak wyśmiewany.Dotychczas jednak opinie o rządzie Tuska nie były nagłaśniane w mediach będących prawie całkowicie we władaniu postkomunistów.Do zmian w kierunku demokracji i wolnego rynku jeszcze daleko.Ale bądźmy optymistami.Wierzę że młodzi Polacy będa dążyli do demokracji i wolnego rynku czyli podstawowymi atrybutami wolności.
Bolszewicy na szubienice / 88.199.162.* / 2013-09-20 08:32

Trzech reformatorów (Tusk, Rostowski i Kosinak-Kamysz) dowodzi nam, że głupotą jest, aby oszczędzać na starość kupując obligacje. Lepiej mieć komputerowy zapis w ZUS-ie niż papiery Skarbu Państwa. Mówią to z wielkim przekonaniem, a jednocześnie pracują nad nowym prawem, które ma zachęcić przyszłych emerytów do oszczędzania w... obligacjach.

Kiedy takie
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
jest u steru to bezpieczniej jest przeznaczyć swoje oszczędności na grę na automatach niż kupować polskie obligacje czy decydować się na zapis elektroniczny w ZUS
na coś trzeba liczyć / 178.36.243.* / 2013-09-20 07:37
Liczymy,że rewolucja tradycyjnie pożre własne dzieci.Kogo typuje waćpan na Trockiego?

Najnowsze wpisy