Forum Polityka, aktualnościKraj

Staniszkis: PO bije podatkami w biednych. Ziobro zostanie premierem

Staniszkis: PO bije podatkami w biednych. Ziobro zostanie premierem

Wyświetlaj:
zbyszek52 / 94.254.248.* / 2010-10-14 10:21
Nie ma się co przejmować. Staniszkis nigdy nie ma racji. A też i malo kto traktuję ją powaznie. Jeśli się zwazy, ze mamy do czynienia z naukowcem - żadki przypadek.
superklan / 79.188.238.* / 2010-10-14 10:27
zdymisjonowany minister zostaje marszałkiem sejmu, gdzie tak jest poza Afryką, jakieś pieprzone rządy klanowe w Polsce !
EURO STUDENT / 2010-10-14 10:24
Zbyszek ona nie ma racji, ponad POŁOWA POLAKÓW nie ma racji, NIKT NIE MA RACJI kto jest przeciwko PO. nawet jak będziesz to powtarzał 1000000000000000000000000000000 razy ja i tak nie uwierzę że PO może jeszcze cokolwiek dobrego zrobić dla Polski.
zbyszek52 / 94.254.248.* / 2010-10-14 10:46
Twoja wiara nie ma znaczenia. O niej nie pisz. Twoja to sprawa. Tak ona nie ma racji. Przecież to za jakiś czas sprawdzimy. Nie mają racji ci co są za PIS. Mądrzej wybierają ci co glosują na PO. Chyba nie w tym nic zlego, że tak uważam? I nawet nie zmieni tego podwyżka jednego czy drugiego podatku. Odebranie jednej czy drugiej ulgi. Jeśli jest taka konieczność.
EURO STUDENT / 2010-10-14 11:10
to co piszesz to satyra =) powinieneś mieszkać w Afryce ! tam by Ci było dobrze!
zbyszek52 / 94.254.248.* / 2010-10-14 11:30
Lubie wysokie temperatury. Są bajeczne miejsca w Afryce. Widzialem. Tam mieszkać to nie zeslanie.
pablo55 / 82.210.184.* / 2010-10-14 10:36
A co kogo obchodzi, czy ty uwierzysz, czy nie?
EURO STUDENT / 2010-10-14 10:41
domyślam się że Ciebie nie. Ale na pewno sporo osób podziela moje zdanie bo mają ŁEB NA KARKU a nie GARNEK NA ŁBIE
EURO STUDENT / 2010-10-14 10:20
Jest ktoś jeszcze na tym świecie kto się zgadza z obecnym rządem PO? (pomijając ich samych)
EURO STUDENT / 2010-10-14 10:26
konkretnie to zacznij czytać uważnie wiadomości odnośnie gospodarki Polski, polityki fiskalnej i problemów (tylko nie w wiadomościach na TVN)
zbyszek52 / 94.254.248.* / 2010-10-14 10:51
Czy TVN szkodzi ludziom przez to, że codziennie występują w niej zgraje wścieklych pisiaków. czy to o to chodzi?
stryjekQ / 79.188.238.* / 2010-10-14 10:33
ONI mają już oklepana przez lata mózgi, GW i TVN już wykonały swopje zadanie, odebrały Polakom ich narodowść !
rew / 83.24.17.* / 2010-10-14 10:15
na słowo Ziobro wiekszość POpaprańców popuszcza w gacie ze strachu...duzo maja na sumieniu..
zbyszek52 / 94.254.248.* / 2010-10-14 11:11
Jak się ma dużo na końcie to już nawet na sumienie można sobie pozwolić.
EURO STUDENT / 2010-10-14 10:29
że nie wspomnę już o MORALNOŚCI ! PO nie zna takiego słowa. Jedyne co oni wiedzą to to że trzeba się utrzymać przy KORYCIE , przepazerne Rude Świnie !
Marek124 / 79.185.37.* / 2010-10-14 10:13
Dlaczego rząd karze nas podwyżkami podatków i likwidacją ulg za swoją nieudolność, wszyscy musimy coraz więcej płacić na rozrastającą się biurokrację, która generuje coraz większe koszty stałe. Jak długo mamy płacić coraz wyższe podatki na instytucje które je przejadają bezproduktywnie.
Kuriozum Grecji polegał na utrzymywaniu rozpasanej biurokracji (referaty do spraw żadnych) do momentu kiedy społeczeństwa nie było stać na jej dalsze utrzymanie.
?! / 2010-10-14 10:28 / Tysiącznik na forum
Zasatanawia mnie dlaczego o podatkach mówi się w kategoriach "kary". Zgadzam się, że nikt nie lubi płacić podatków, ale nie ma państwa na świecie, który by ich nie pobierał.
Przyszło nam życ w ciekawych, ale i kryzysowych czasach, więc za to rozpasanie kilku minionych rzadzących ekip przyjdzie nam - podatnikom, niestety, zapłacić. Nie jesteśmy jednak wyjątkiem, stąd dziwi mnie ten lament. Dużo dotkliwsze podwyżki podatków i cięcia są nie tak daleko od nas (Łotwa), drastyczne podwyżki VAT (np. Rumunia z 19% do 24%, UK z 17,5% do 20%), a u nas lament, bo 1% w górę. Nie jestem zachwycony, ze z mojego portfela ubędzie więcej pieniędzy, ale rozumiem dylemat Ministra Finansów, ktokolwiek nim jest. A przypomnę, bo Polacy mają raczej krótka pamięć, że podwyzki podatków i zamrażanie progów też już przechodziliśmy (np. "kołodkowa" podwyżka PIT z 20/30/40% na 21/33/45%), zamrożenie progów za Gilowskiej w rządach PiS.
Więc zanim zaczniecie kontynuacje tego biadolenia zastanówcie się, jak wyglądałyby polskie finanse, gdyby zrealizowano naciski PiS na rzad PO słowami Natalli-Świat, iz "rząd PiS nie bałby się zwiększyć deficytu budżetowego". Jak nic mówilibyśmy dzisiaj nie o 23% VAT, ale o 25% i to od zaraz!
rozwado / 2010-10-14 11:10 / Tysiącznik na forum
Nie nalezy podwyzszac podatkow jesli sie nie tnie wydatkow. Po co nam tyle urzedow i urzednikow. Po co te kretynskie ustawy wynikle z legislacyjnej biegunki roznych partii. Dlaczego nie przeszly istotne reformy a rzad sie chwali, ze jest stabilizacja i nie bedzie sie robic zadnych rewolucyjnych zmian. Grzezniemy w marazmie. Wiele mozna bylo uzyskac grajac raz z pomoca PiS, raz z SLD, zamiast doktrynalnej prawicowosci i stalego uzaleznienia od Pawlaka..
piła / 77.254.84.* / 2010-10-14 11:22
Chciałbym w tym wieku mieć tak jasny obraz tej wstrętnej polityki.Zgadam się z Panią socjolog w 100 %.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-10-14 10:10
PARTIA OKRĄGŁOSTOŁOWA TO PZPR - TO TA SAMA KOMUNA CO PRZED 1989 ROKIEM!
in / 77.255.128.* / 2010-10-14 10:06
Niech pani zajmie się wnukami, a nie polityką. Jak Ziobro za parę lat będzie premierem, to pani będzie - w tym czasie - prezydentem IV RP. A tak na marginesie: niech pani się nie kompromituje i nie plecie bzdur.
fred / 2010-10-14 10:02 / Bywalec forum
W PIS-e wystąpił nieznany błąd, którego twórca systemu nie przewidział. Doszło do zapętlenia (nieustanne wiece). Restartu nie będzie, czyjaś łapa spoczywa na przycisku.
To jeszcze bardziej pomagało będzie platformie licho rządzić - przeciw wyborcom, którzy wreszcie to zobaczą.
Obie partie wreszcie zaczną zsuwać się.
Mckwacz / 193.201.136.* / 2010-10-14 09:37
Plecie staruszak głupot. cyba coś piła.
OazaSpokoju / 153.19.196.* / 2010-10-14 09:32
Czytając Wasze wypowiedzi śmiać się chce. Jedna Polska, a punktów widzenia tyle ile mieszkańców. Żyjemy w jednym państwie, czy nie powinniśmy trzymać się razem? Głupie jest siedzenie i komentowanie tego z boku...jeżeli macie tyle odwagi to wygłoście to w telewizji, pomóżcie im i dajcie pomysły. Bo każdy jest mądry dla siebie. Myślicie, że znacie na tyle historię, aby zabierać w niej tyle głosu, ile macie teraz? Większość unosi się, jest pod napływem gniewu, przeczytajcie odstawcie artykuł i wróćcie do niego, gd się uspokoicie i obiektywnym okiem na to spójrzcie. Takie impulsywne gesty nic nie dadzą, a jeszcze bardziej dzielą społeczeństwo. Nie jest miło mieć tracić przyjaciół tylko i wyłącznie przez inne poglądy polityczne, zastanówcie się czy naprawdę warto? Czy życie nie jest i tak dość krótkie? większość z was ma już swoje własne rodziny, potrzebne są takie kłótnie? Przemyślcie to.
zbyszek52 / 94.254.248.* / 2010-10-14 10:36
Za dużo od nas - laików wymagasz. Rządzą fachowcy i oni wiedzą co trzeba zrobić. Z tym, że niestety zrobić można tylko tyle ile można. Ja sobie daję radę u siebie. Bo i finanse i księgowość i podstawowe zagadnienia prawne. Ale w skali mikro. W skali makro nawet bym się nie odważyl. Natomiast to, ze mamy inne zdanie to pól biedy. Żeby to zdanie bylo oparte na pozorach choćby wiedzy. Ale najgorsze jest to niezadowolenie, to malkontendztwo, to kontestowanie wszystkiego. Przecież ci mlodzi nawet forumowicze mają pewnie twarze zorane zmarszczkami jak staruszkowie. A jeśli mają rodziny to tylko wspólczuć tym rodzinom. Wychowają następne pokolenie wścieklych Polaków.
maxymili / 2010-10-14 09:39 / Tysiącznik na forum
Jak w takim razie bez kłótni wyobrażasz sobie uzgodnienie wspólnego stanowiska pomiędzy Napieralskim i Korwinem Mikke? To jest chyba niemożliwe. PO prostu kłótnia jest elementem demokracji.
Ja mam poglądy swoje, zgodne mniej więcej z ok 30% wyborców ale nie mam swojej reprezentacji w sejmie. Brak ultraliberalnej gospodarczo partii prowadzonej przez utalentowanego polityka.
zbyszek52 / 94.254.248.* / 2010-10-14 11:09
Mialbyś reprezentację gdybyś mial poglady zgodne z 30% elektoratu. To matematyka.
maxymili / 2010-10-14 11:45 / Tysiącznik na forum
Nie, do tej pory te 30% rozbijało się pomiędzy małe partie i PO. Teraz PO zjeżdża na konserwatyzm ciotek o obniżonej zdolności do kojarzenia faktów. Dla tego 30% nie powstała jeszcze formacja. Ale może i powinna powstać. Poza tym to nie jest matematyka.
Korwin na przykład mógł by liczyć na 15% poparcia jak by tak mu nie odbijało i miał więcej talentu. Gdyby jeszcze przesunął poglądy troszkę bliżej środka było by to już 30% i poważny wpływ na władzę lub bardzo silna opozycja.
zbyszek52 / 94.254.248.* / 2010-10-14 12:01
No ale Korwin tego nie ma. A poza tym jak można oddać kraj w ręce kogoś tak - no powiedzmy kontrowersyjnego. Na szczęście nie znajduje on wysokiego poparcia. Zresztą Korwin jest na politycznym aucie. Trzeba zapomniec. Piszesz na PO i male partie. Nie do udowodnienia teza. Przecież te male to raptem kilka procent. A tak na prawdę to żaden rząd nie jest w stanie przeskoczyc ograniczeń wynikających glównie z polityki spolecznej a nade wszystko koniunktury. Chcieć to nie znaczy móc.
parapa / 178.183.226.* / 2010-10-14 10:02
Piszesz że za 10 lat nie będzie PISu to chciałbyś wzór z poprzedniego wieku na kształt nieomylnego ustroju jedna partia i niemylny wodz Pan TUSK ktoś musi patrzeć na ręce tym nieskazitelnym,napompowanym,zadufanym w swoim ego PObratyńców
maxymili / 2010-10-14 11:51 / Tysiącznik na forum
Wręcz przeciwnie. Chciał bym trzech partii,
lewica a la Palikot,
konserwatyści po dowodzą Tuska lub Gowina, którzy obecnie wygryzają PiS i wygryzą do końca,
i liberałowie gospodarczy, mądrzejsi następcy Korwina, ale zdolni politycznie.
maxymili / 2010-10-14 11:52 / Tysiącznik na forum
W tej opcji najchętniej poparł bym tych ostatnich.
Kasia90 / 2010-10-14 09:45
To czemu sądzisz, że wszystko można rozwiązać wyłącznie kłótnią? Skoro należą do osób wykształconych to chyba umeją rozmawiać na poziomie i zaprezentować swoje argumenty. Zgodzę się żyjemy w demokratycznym państwie, szkoda tylko, że telewizja ma największą siłę przebicia i kreowania wizerunku i jest zawsze dziesięć kroków przed Tobą. Osob, które nie mają nic do ukrycia zazwyczaj mają spokojny charakter,te które coś ukrywają są impulsywne.
AnaMar / 2010-10-14 09:30 / Bywalec forum
Ma rację - "reformy" uderzają w ludzi młodych i biednych!
Tyle się mówi, że za 20 lat będzie znaczna przewaga ludzi starszych niż pracujących - a tymczasem PO uderza w rodziny i osoby, które planują mieć dzieci:((
Bogaci zawsze będą umieli ominąć luki w prawie - stworzone po to, żeby prawnicy i księgowi mieli zajęcie.
Volyl / 78.8.8.* / 2010-10-14 09:09
Kiedyś miałem do niej szcunek, teraz pitoli jak potłuczona. Ziobro premierem???? WTF!
sisley / 213.108.153.* / 2010-10-14 09:16
A ja mam szacunek do Pani Profesor. Jest inteligentna i przebojowa w swoim widzeniu tego co nas otacza. Poza tym jest bezstronna i obiektywna. Wyjątek wśród socjologów, którzy z reguły są przesiąknięci sympatiami partyjnymi [Kik, Krzemiński...] i zatracili się w swojej profesji.
olowas / 2010-10-14 10:36
Proszę o litość. Pani profesor nie jest bezstronna! Jej sympatie polityczne są oczywiście niezrozumiałe w kontekście jej (niegdyś) całkiem rozsądnych poglądów, ale są wyraźne jak obłęd Kaczyńskiego. Przebojowa jest i ma wiele racji, jeśli idzie o analizę społeczną PO i jej pseudo-aktywności broniącej biurokratycznego status quo. Niestety fatalnie się zatraciła w sympatii (wręcz przesiąkniętej zboczonym starczym erotyzmem) do prezesa JK. A już widzenie w Ziobrze kogokolwiek więcej niż cynicznej karierowiczowskiej kanalii (porównywalnej z kolegą Jackiem Kur-w-skim) świadczy o zaćmie. Podobnie śmieszna jest propozycja korzystania przez JK z usług prof. Rybińskiego, przecież to inna liga, kompletnie inne poglądy, zdrowa psychika - zatem p. profesor w ogóle ma nie po drodze z PiSem, pod żadnym względem. Ale wybaczam, bo p[ani profesor się na gospodarce nie zna. Tylko po cholerę cokolwiek gada na ten temat?
Równie bzdurna jest jej analiza dotycząca wpływu podwyżki VAT na najuboższych - akurat artykuły ich dotyczące nie zdrożeją, a wręcz mają prawo stanieć (choć pewnie tak się nie stanie, bo wpływ mają inne czynniki niż fiskalne). Dotknie to mnie, pracującego na etacie dobrze zarabiającego (=płacącego kompletnie chore podatki) mieszkańca dużego miasta. Ale że w demokracji nie można pani profesor zakneblować (w ziobrokracji możnaby), niech se gada. A ja stracę kolejne cenne minuty mojego zycia na analizowanie tych "analiz". :) Pozdrawiam
?! / 2010-10-14 09:23 / Tysiącznik na forum
Bezstronna? :))) Dawno się tak nie usmiałem w tych ponurych smoleńsko-krzyzowych czasach!!! :))) Już mnie brzuch boli ze smiechu... :)))
maxymili / 2010-10-14 09:07 / Tysiącznik na forum
Za 10 la nie będzie PiS. Platforma będzie partią środka ok 15% poparcia, na lewej formacja Palikota zdobędzie monopol, a po prawej stronie od PO powstanie formacja ultraliberalna podoba do Korwina Mikke ale bardziej umiarkowana i rozsądniejsza. Może liczyć na 30%.
A PiS? Nie ma miejsca na klaunów.
maxymili / 2010-10-14 09:02 / Tysiącznik na forum
Ziobra zrobi bobra i tyle. Ta formacja zjada własny ogon, PiS się unicestwia i dąży do samozniszczenia. Nie ma przed PiSem przyszłości.

Najnowsze wpisy