Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Stara nazwa firmy utrudni otrzymanie kredytu

Stara nazwa firmy utrudni otrzymanie kredytu

Money.pl / 2007-10-04 12:27
Komentarze do wiadomości: Stara nazwa firmy utrudni otrzymanie kredytu.
Wyświetlaj:
viatrak / 62.179.25.* / 2007-10-17 23:43
Nowy bełkot prawny w nazwach firm. Czy firma w nazwie z imieniem jest bardziej od firmy z inicjałem? A jeśli tak to bardziej co i od czego?
Spółka cywilna z pięcioma wspólnikami - rodzina pięciorga imion: Konstanty, Gerwazy, Ferdynand, Małgorzaata i Aleksandra Wieczorkiewiczowie. Przy czym pani Małgorzata wychodzi za mąż za dwa miesiące przyjmie nazwisko swego męża: Abramowicz.
W nazwie firmy zatem pojawi się: FHU PRZEKRĘT STULECIA - Małgorzata Abramowicz, Aleksandra, Konstanty, Gerwazy i Ferdynand Wieczorkiewiczowie Spólka Cywilna.
A może jeszcze ktoś zakwestionuje brak nazwisk przy pozostałych imionach?
Pogratulować dobrego samopoczucia temu co wymyślił takie kodeksowe ułatwienia.
Pieczęć to w specjalnej kasecie bo i regon i nip powinien się jeszcze zmieścić zgodnie z innymi bełkotami. Nie chciało mi się już sprawdzać czy tak długą nazwę przyjmą programy komputerowe.
Czy ktoś zapomniał, że jest coś takiego jak nazwa skrócona? Ww. firma ma ją taką: FHU PRZEKRĘT STULECIA S.C. Dadzą kredyt?
A co do nazw dowolnie interpretowanych przez różne urzędy to już zupełny bełkot. W zusie wystarczy skrót i NIP/pesel/regon, w us nazwisko i NIP/pesel/regon, w szpitalu pesel/nazwisko, w banku jak widać tylko numeru buta nie trzeba ujawniać, u grabarza kasa, kasa, kasa, kasa!
leś / 89.200.145.* / 2007-10-15 08:47
A mnie to wali czy się nazwa komuś podoba ,najwyżej mogę nic nie robić w tym głupim kraju gdzie dochody ulicznego żebraka przewyższają dochody uczciwego instalatora ,pracującego własnymi rękami na własny chleb.
saj. / 84.10.163.* / 2007-10-04 12:27
Założyłem firmę pod koniec 2004 r.
we wpisie mam:
1. Oznaczenie przedsiębiorcy:
przedsiębiorca Jan Kowalski pesel xxxxxxxxxxxxxxx
nazwa firma handlowo usługowa domin
skrót nazwy fhu domin

Czy muszę aktualizować i bulić 50 zł?
Coval / 88.156.79.* / 2007-10-04 19:46
Tak, skoro w pełnej nazwie firmy nie ma Pana imienia i nazwiska.
Salou / 80.53.252.* / 2007-10-09 19:56
Ja założyłem firmę w kwietniu 2007 roku i podczas rejestracji w UM Krakowa nikt nie zwrócił mi uwagi, że w nazwie firmy (jednoosobowej) ma być moje imię i nazwisko.

Jednak we wpisie do REGONu nazwa firmy jest już podana jako "NAZWAFIRMY Imię Nazwisko" - czyli tak, jak wymaga ustawa.

Może autor artykułu się do tego odniesie ? Czy nazwą firmy jest oznaczenie przedsiębiorcy we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej w urzędzie gminy , czy oznaczenie przedsiębiorcy zarejestrowane w Urzędzie Statystycznym ?
Co ciekawe, mój brat ma w nazwie firmy (w ewidencji urzędu gminy) swoje imię i nazwisko, więc w REGONie ma napisane "NAZWAFIRMY Imię Nazwisko Imię Nazwisko" - to jest dopiero ciekawe.

Najnowsze wpisy