Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Start z funduszem inwestycyjnym w mlodym wieku

Start z funduszem inwestycyjnym w mlodym wieku

kml171 / 2012-02-25 14:20
Niedawno skonczylem 18 lat i posiadam kwotę ok. 4 tysiecy zł. Chciałbym ją zainwestować ponieważ w tym momencie pieniądze tylko leżą i tracą na wartości. Czytałem o lokatach i funduszach inwestycyjnych, i doszedłem do wniosku że chciałbym skupić się na funduszach. Swoje pieniądze na początek chciałbym podzielić na 3: 20%, 30% i 50%.
20% kapitału przeznaczyłbym na fundusze akcyjne.
30% kapitału przeznaczyłbym na fundusze zrównoważone.
50% kapitału przeznaczyłbym na fundusze stabilnego wzrostu.
Zastanawiając się dalej, by nie podejmować zbyt dużego ryzyka a mimo to zarabiać uznałem że dobrze by było, gdyby co np. 3 miesiące (lub inny okres, jak radzicie?) odkładać zarobione pieniądze z funduszów akcyjnych i zrównoważonych na fundusz stabilnego wzrostu, zarabiając na dwóch bardziej ryzykownych funduszach od nowa początkową kwotą a na mniej ryzykownym kumulować większą kwotę i nią zarabiać.

Jestem jednak niedoświadczony w tych sprawach, dopiero wchodzę w finanse dlatego prosiłbym o porady bardziej obeznanych w temacie. Czy mój pomysł ma w ogóle jakiś sens?
Wyświetlaj:
robertkajzer / 2012-02-27 11:19 / Bywalec forum
Najpierw wrzuc kapital na lokate i zacznij edukowac sie w zakresiu funudszy inwestycyjnych. Pamietaj o tym, ze wybor konkretnej grupy funduszy musi byc podjety dopiero po analizie koniuktury na rynku. Nie ma sensu kupowac akcyjnych czy hybrydowych funduszy w momencie, gdy na rynku akcji jest trend spadkowy.

Zapomnij nedznych strategiacvh typu kup i trzymaj i usrednianiach cen zakupu jednostek uczestnictwa.


---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?
http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
Ciułacz / 2012-02-25 15:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teoria jest dobra ale gorzej w praktyce, moze się okazać że poprzez opłaty manipulacyjne mniej wyjmiesz jak włożysz.
Najpierw załóż sobie konto IKE i w ramach niego inwestuj. Jak na początek to w lokaty i dopiero po gruntownym zapoznaniu się z rynkiem zdecyduj się w co Ci pasuje.
Lokaty to sobie sprawdź jakie maja wyniki w porównaniu do indeksu GPW.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy