Forum Forum emerytalneInne

Starzy zabierają etaty młodym? Nonsens! 340 tysięcy nowych miejsc pracy w osiem lat.

Starzy zabierają etaty młodym? Nonsens! 340 tysięcy nowych miejsc pracy w osiem lat.

Wyświetlaj:
amadeus33 / 87.205.43.* / 2012-02-14 16:27
sredni wiek życia mężczyzny w Polsce 71lat,jeżeli przedłużą wiek przejścia na emeryture do 67roku życia tzn,całe 4 lata laby.A ja zacząłem prace zawodową w wieku lat15(bez ściemy),więc na swoją emeryture będe odkładał 52 lata.Więc ja sie pytam ile tej emerytury dostane bo mam nadzieje że kilkadziesiąt tysięcy,bo tyle odłożyłem.Ale myśle że nie dożyje tego wieku...i o to właśnie chodzi.Nie posiadam dzieci i Bogu dzięki..chociż w niego też nie wierze.Mam nadzieje ze w końcu sie ten kraj rozp....
Miłego Dnia.
T.J. / 83.8.152.* / 2012-02-14 16:12
Ja myślę że ogólnie zapomina się o zmianach technologicznych które idą w potęgowym wymiarze.
Pan Premier mówił że za 40 lat będzie brakowało rąk do pracy więc nie ma się co martwić o to że starzy zabiorą pracę młodym.
Zapomniał tylko o tym że 40 lat to będzie technologiczna przepaść i nie będzie potrzeba tyle ludzi do pracy, bo będą pracowały maszyny- roboty i automaty a człowiek tylko gdzie niegdze będzie potrzebny do nadzoru, a i to pewnie nie, nie będzie potrzeba ludzi nawet do sprzedazy i tym podobnych prac.
Całe rozumowanie że ciężką pracą trzeba sobie odłożyć na emeryturę jest zgoła będne .
Jeżeli dobra będą tworzyły automaty to na emerytury trzeba wziąć pieniądze z innego miejsca, może z podatków a może z czegos zupełnie innego !!!!
trupek / 83.21.253.* / 2012-02-15 00:54
Czterdzieści lat temu twierdzono, że dziś bedziemy wszyscy latać w kosmos. To są bajeczki..
Roboty i automaty już o dawna pracują w przemyśle, ale istnieją tysiące miejsc pracy, gdzie jeszcze bardzo długo nie zastąpią one człowieka. Póki co nie jesteśmy w stanie stworzyć robota, który choćby w przybliżeniu byłby tak wszechstronnie skomplikowany i sprawny mechanicznie jak zwykła mucha, a co dopiero istota ludzka..
3gz3kutoR / 89.230.66.* / 2012-02-15 02:20
Wykształcenia jestem Technik Elektronik Automatyki przemysłowej, pracowałem w różnych firmach. I wiem jak maszyna wprowadzana w miejsce ludzi funkcjonuje i to nie były jakieś super technologie. W miejsce 20 pracowników wchodzi maszyna która do pełnej obsługi potrzebuje 4 osób a wydajność ma 2 razy większą. Oczywiście że wszędzie maszyn się nie da wprowadzić (na razie) i tam gdzie pozostali ludzie, wzrosła harówa. Ludzie pozostawali na samym końcu łańcucha produkcyjnego i musieli w starej liczbie zwiększać prędkość, wraz z prędkością na falowniku maszyny.
A takie p******* o muchach to możesz dziecku opowiadać.
Cenzura / 83.10.145.* / 2012-02-15 08:48
Dlaczego szybciej ? Taśma dwa razy szybciej idzie ?
Zbyszek S / 46.148.171.* / 2012-02-14 15:54
Cholerni ściemniacze Wy na stołkach biurowych możecie pracować nawet do 75 lat i dłużej,ale pracownicy pracujący fizycznie nie dożyją emerytury i o to Wam chodzi.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-14 15:50
Obywatel sam sobie emerytury nie przyznaje tylko, co najwyżej składa o nią wniosek a to Politycy ustalili, komu ZUS może przyznać wcześniejszą emeryturę a komu nie. Politycy uchwalili odrębne bez składkowe kosztowne systemy emerytalne dla armii uprzywilejowanych. Więc narzekanie teraz, że brak pieniędzy na emerytury i trzeba podnieść ustawowy wiek emerytalny powyżej 65 lat jest kłamstwem, bo wydatki na emerytury są nadmiernie wysokie ze względu na rekordową ilość młodych emerytów. Największa na świecie ilość młodych emerytów przed 55 rokiem życia to przyczyna braku pieniędzy, ale to skutek złej polityki w stanowieniu prawa. Nieuczciwe decyzje polityków chcących za wszelką cenę załapać się na drugą kadencję to prawdziwa przyczyna problemu. To politycy siedzący w sejmie od 20 lat spowodowali, że mamy najwięcej najmłodszych emerytów w Europie. Kryzysu finansów publicznych i rosnących długów nie spowodowali Emeryci odchodzący na emerytury w wieku 65 lat. Jeżeli władza daje szybciej emerytury przedwcześnie tym najkrócej pracującym To nieuczciwe jest obciążanie kosztami tych decyzji Polaków najdłużej pracujących i najkrócej żyjących. To władza jest winna, że za dużo rozdała i teraz pracujący 64 latkowie bez przywilejów oraz inni nieuprzywilejowani pracownicy przedsiębiorstw nie są w stanie udźwignąć ciężaru utrzymywania rosnącej armii 35, i 45 -50 letnich uprzywilejowanych emerytów budżetówki, górnictwa KRUS-owców, w dodatku pracujących nielegalnie w zmowie z nieuczciwymi pracodawcami bez płacenia składek i podatków. Większość Polaków okradanych od 20 lat przez zawodowych posłów i senatorów którzy marnują dużą część podatków i pożyczają pieniądze przez 20 lat nawet wtedy gdy rzekomo była prosperita aby rozdawać przywileje tym którzy są ich partyjnymi kolesiami i tym których przed wyborami się boją. Dlatego jeżeli jest deficytowy budżet to wszyscy premier, ministrowie, posłowie, senatorowie oraz wszyscy urzędnicy rządowi powinni być pozbawieni prawa do 13-stki. Skoro źle zarządzają finansami i im brakuje pieniędzy w budżecie państwa to nie mogą być nagradzania dodatkowymi wypłatami.
jw niezarezerwowany / 77.237.19.* / 2012-02-14 15:47
śmieszą mnie te wyliczenia, po co mi ta niby duża kasa na emeryturze jak do niej nie dożyję. Poza tym w edukacji widzimy jak starzy trzymają się stołków i młodzi nie mogą starać się o dzieci, bo nie mają pewnego zatrudnienia, ciągle tylko umowy o zastępstwo. Albo lepiej nauczyciele odchodzą na emerytury, a później w tej samej szkole pracują na podstawie umów zlecenie - żenada - lepiej pomyślcie jak zachęcić młodych aby chcieli mieć dzieci
helenka58 / 83.29.106.* / 2012-02-15 10:02
Polak ma pracowac do 67 roku zycia, kaptal ma wyliczone na dalsze przezycie na 209 miesięcy. Czy w związku z tym, ze np.meżczyzna bedzie pracował 2 lata dłużej, to te wszystkie wyliczenia powinny się zmienić. Dalsze przeżycie bedzie krotsze np. o 24 m-ce, w zwiazku z tym zgromadzony kapitał automatycznie staje się wyższy, bo dzieli się nie przez 209, tylko przez 185. I z samego wyliczenia jest wyższa emerytura, a nie z tego że przez 2 lata dodatkowej pracy zyska sie aż80%- skąd ten procent? Ale ładnie brzmi. Nie dajmy się nabrać i sami kierujmy swoim życiem.
franekwichura / 83.4.149.* / 2012-02-14 15:45
Co to za wyliczenia, skąd sie wzięły, pewnie ich rzetelność jest taka sama jak w roku wejścia OFE.nikrt nikomu nie zabrania pracować po sceścdzisiatce , należy tylko ograniczyc zatrudnienie pobierajacych emerytury, oni znowu chcą nas okraść, co z funduszami zgromadzonymi przez osoby ktore nie doczekały emerytury, dlaczego nie a dziedziczne, to zwykła ściema, nie można im na to pozwolić
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-14 15:37
Zanim zaczniemy podwyższać wiek emerytalny najdłużej pracującym najpierw trzeba wyrównać wiek emerytalny wszystkim Polakom i Polkom do 65 lat, bo nikt po 15 latach służby w wojsku czy policji nie musi iść od razu na emeryturę wystarczy jeżeli w ZUS zapisze mu się odpowiednią do sumy zarobków kwotę kapitału emerytalnego i niech dalej pracuje w cywilu do 65 lat bo teraz i tak wszyscy biorą emeryturę i pracują albo prowadzą biznesy. A jeżeli ktoś po tych latach służby będzie niezdolny do żadnej pracy to niech dostanie rentę.
Od natychmiast należy wprowadzić dla wszystkich emerytów poniżej 65 roku życia zakaz jakiejkolwiek innej pracy niż praca na własny rachunek i ryzyko jako samozatrudniony. To bzdura, że 35 letni policjant nie może siedzieć w biurze i wykonywać biurowych prac, do których teraz zatrudnia się w policji pracowników cywilnych! To samo z podoficerami i oficerami w wojsku.
???1 / 159.245.16.* / 2012-02-14 15:31
Money wciska kit na żywca - czy to organ rządowy?
też ogryzek / 89.74.233.* / 2012-02-14 15:23
Jak ma być tak dobrze, to może od razu podnieść wiek emerytalny do 100 lat. Zyskamy na większej emeryturze no i ile to przybędzie przez to miejsc pracy....
ohyda / 62.148.84.* / 2012-02-14 15:09
gdzie te nowe miejsca pracy dla starszych? gdzie dla młodych? chyba nie w Polsce !!!
Błazenada PO trwa !!!
GRyyZ / 2012-02-14 14:43 / portfel
Mamy pracować do 67roku, niech bedzie, ale pracujemy wszyscy.
Przedewszystkim mundurowi bez wyjątku, jak nie dają rady trzeba zmienić pracę;

Wszelkiej maści prokuratorzy,sędziowie, którzy nie są w systemie emerytalnym;

Prezydent Polski ( dlaczego po kadencji ma dostawać dożywotnią emeryturę, jak skończy 67 dostanie dopiero emeryturę).

Zlikwidować KRUS, jeden powszechny system emerytalny.
Cenzura / 83.26.51.* / 2012-02-14 14:23
Zamiast tutaj mordy drzeć wyszedłbyś/wyszłabyś na ulice protestować pod sejm jak Grecy . Mało jest petard , kostek brukowych , można kupić jeszcze kije golfowe czy tam inne kije , koktajle mokotowy zrobić . Tusk zesra się ze strachu i odrazu ludzią podniesie poziom życia . Nazbierać 100 000 albo najlepiej 200 000 ludzi z całej Polski i policja nie ma szans .
JuliaK / 46.170.114.* / 2012-02-14 14:31
Ci co pracują nie mają czasu "wychodzić pod sejm". Poza tym, Tusk nie jest moim pracodawcą, więc swoje roszczenia płacowe kieruję do innej osoby.
3gz3kutoR / 89.230.78.* / 2012-02-14 15:01
Jak się zrobi STRAJK GENERALNY w całym kraju, to ulice nie pomieszczą tłumu. Ale ty tego nie zobaczysz, no chyba że skrót na TVNie, tak zwaną RUDĄ PRAWDĘ!
JuliaK / 46.170.114.* / 2012-02-14 16:17
Będzie Pan sponsorem organizacji strajku?
TV nie mam w domu - więc nie zobaczę.
3gz3kutoR / 89.230.66.* / 2012-02-15 02:02
Chyba każdy ma się w co ubrać, żeby wyjść na ulicę. Każdy również może zadbać o swój własny prowiant.
Ty nie rozumiesz co to jest społeczne poruszenie i czym jest strajk generalny.
poasibrzuh / 95.49.39.* / 2012-02-14 14:13
witam
totalna bzdura
karzdy powinien pracowac na siebie a nie na swoich pradziadkow
dlaczego oszukuja odkladam co miesiac 400 zl i mam stope zwrotu na poziomie 8 % to w wieku 50 lat jestem na emeryturze i pana tusia mam gdzies i nie potrzeba mi organizacji mafijnej typu zus
poziom glupoty urzednika jest wprost proporcjonalny do wyksztalcenia i zajmowanego stanowiska
czyli osiol po studiach
tadeusz.W. / 77.45.44.* / 2012-02-14 13:41
Jakbym był premierem to mając jego ustawienie i pensję też opowiadałbym takie dykteryjki. Najlepiej wychodziło by mi gadanie jak pięknie będzie po 20-30 latach bo tego już nikt nie sprawdzi. Nawet jak Szejnfeld tuż przed wyborami mówił, że nie wzrosną podatki to co z tego, że raptem 2 miesiące póżniej podniesiono VAT na niemowlaki z 8 na 23 % a pozostały VAT " tylko" o 1 % ? Z punktu widzenia rządzącego i ustawionego to są duperele. Jakby to państwo było dobrze rządzone i nie marnotrawiłoby takiej ilości pieniędzy jak to się dzieje każdego dnia to nie trzeba by wydłużać czasu pracy. A tak - rozdaje się wszystkim zorganizowanym grupom zawodowym przywileje choć nas na to nie stać. Podsumowaniem niech będzie premia za stadion w wysokości 570 tyś złotych. Jakiego tu jeszcze trzeba komentarza premierze?
Słuchając tego ma się ochotę wyrzucić telewizor przez okno i wyjechać w siną dal jak to robi polska młodzież... . Policzymy się przy następnych wyborach - reformy tak - ale faktyczne i mądre. Głupizna trwa już zdecydowanie za długo i uczestniczą w niej w zasadzie wszystkie partie. P.S. Służba narodowi - to ograniczcie sobie dotacje do partii i swoje pobory - stać was na to.Nas nie - bo musimy coś jeść.
JuliaK / 46.170.114.* / 2012-02-14 13:50
Zgadzam się z Panem - marnowanie pieniędzy z budżetu jest potężne (ciekawe ile darmozjadów przypada na jednego pracującego obywatela - w przeliczeniu na sztuki i na pieniądze?). Ale moim zdaniem podwyższenie wieku emerytalnego i tak nas nie ominie - społeczeństwo się starzeje, jest mniej ludzi do pracy i ludzie dłużej żyją - czyli dłużej pobierają emeryturę, której nie ma kto zarabiać. To jest problem strukturalny, a problem braku funduszy to tylko jeden aspekt tego problemu.
Cenzura / 83.10.235.* / 2012-02-14 13:40
Kiedyś w TVN mnie rozbawili , jak zaczeła rosnąc cena paliwa w Polsce . W Polsce tańsze jest paliwo o jedną złotówke porównaniu z Niemcami . Tylko trzeba dodać , że u nas średnia krajowa wynosi 3 500 zł brutto , a w Niemczech 14 500 zł brutto . Kto u nas w Polsce ma 3 500 zł brutto , na rękę to 2 500 zł za pełen etat . Robotnicy w Polsce w przedsiębiorstwach nie otrzymują takiego wynagrodzenia , bo u nas jest tania siła robocza , niewolnictwo XXI wieku . Pokolenie 1 500 zł netto , niektórzy mają nawet mniej . Ta średnia krajowa Polska 3 500 zł brutto wychodzi z pensjami kierowniczymi, prezesowymi czyli zarządem w przedsiębiorstwach .

Najnowsze wpisy